KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

Şu hayatta en sıkıldığım şey bahane dinlemek.Sürekli gerekçe sunup çabasızlığına kılıf arayanlara tahammülüm kalmadı.Cesurca yapamadım benim hatam diyemeyen ve telafi etme girişiminde bile bulunamayacak insan hareketi tam

sayfa açıldığında ben de yazmışım ama baya bi uzun zaman namazı bırakmıştım 1 1,5aaydır tekrar başladım ama bu sefer ki değişik bi şuurla oldu bi vakit kılamasam diğer vakit devam ediyorum beynim daha az bahane üretiyor. hayatımda yaptığım hataları gözden geçirmeye başladım günlük küçük gelen ama aslında maneviyatımı çok zedeleyen hatalarımı idrak etmeye başladım inşallah devamlı olur

sayfa açıldığında ben de yazmışım ama baya bi uzun zaman namazı bırakmıştım 1 1,5aaydır tekrar başladım ama bu sefer ki değişik bi şuurla oldu bi vakit kılamasam diğer vakit devam ediyorum beynim daha az bahane üretiyor. hayatımda yaptığım hataları gözden geçirmeye başladım günlük küçük gelen ama aslında maneviyatımı çok zedeleyen hatalarımı idrak etmeye başladım inşallah devamlı olur
evet hatırlıyorum bi dönem gelmiştin.çok aktif kullanmasamda buraya arada gelip sevdiğim yazıları dinlediğim,izlediğim vs şeyleri paylaşıyorum.namaz çok hayret verici bir ibadet.bazen öyle bir şevkle başlıyorumki allah allah sanırsın bütün günahlarımdan arınmışçasına kuş gibi hafif hisettiriyor.bazende öyle bir ağır geliyorki bırakıveriyorum.aradan zaman geçiyor kafam dank ediyor.ben sanıyorumki namazı ben kılmamışım halbuki o öyle bir naza çekmişki kendini kabul ettiremişim seccadeye kendimi..

Son düzenleme:
evet hatırlıyorum bi dönem gelmiştin.çok aktif kullanmasamda buraya arada gelip sevdiğim yazıları dinlediğim,izlediğim vs şeyleri paylaşıyorum.namaz çok hayret verici bir ibadet.bazen öyle bir şevkle başlıyorumki allah allah sanırsın bütün günahlarımdan arınmışçasına kuş gibi hafif hisettiriyor.bazende öyle bir ağır geliyorki bırakıveriyorum.aradan zaman geçiyor kafam dank ediyor.ben sanıyorumki namazı ben kılmamışım halbuki o öyle bir naza çekmişki kendini kabul ettiremişim seccadeye kendimi..
kesinllikle öyle ben de daha önce sadece görev olarak kılardım, çok şükür ki bu sefer farklı bi tad alıyorum günlük tesbihlerime de dikkat etmeye çalışıyorum bazen kısacık bi yazı bile insana bazı şeyleri farkettirebiliyor. kılmadığım zamanlarda da hep ne günahım varki allah huzuruna kabul etmiyor diye düşünürdüm gerçekten namazı kılabilmek bi kabul ediliş yoksa çok şükür inançlıyız ama bile bile kılamıyoruz

Ya Hafiyye'l-Eltaf!
Neccine mimma nehaf!
Ey lütufları gizli olan Allahım! Bizi korktuklarımızdan emin eyle!

bu aralar duaya çok ihtiyacım var.ruhum sıkışmış kalmış gibi.ablam meme ca hastasıydı.atlatmıştı.yeni bir nüks yaşadı.şuan tedavisyle ben ilgileniyorum.hem iş hem çocukların eğitim dönemi yoğun ve yorucu günlerden geçiyorum.Rabbim şifasını versin şuan düşündüğüm tek şey bu

bu aralar duaya çok ihtiyacım var.ruhum sıkışmış kalmış gibi.ablam meme ca hastasıydı.atlatmıştı.yeni bir nüks yaşadı.şuan tedavisyle ben ilgileniyorum.hem iş hem çocukların eğitim dönemi yoğun ve yorucu günlerden geçiyorum.Rabbim şifasını versin şuan düşündüğüm tek şey bu
çok geçmiş olsun, Allah şifa versin inşallah annene. sana da kolaylıklar versin inşallah rahatlıkla çıkarsın bu süreçten

Rabbim kolaylaştırsın
Şifa ayeti var Kur'an-ı Kerim'de
Gogılda da var
Bir bak istersen
Cevşen-i Kebir' de Sekine de okuyabilirsin.
Dua edeceğim inşaallah yatsının arkasına

Rabbim kolaylaştırsın
Şifa ayeti var Kur'an-ı Kerim'de
Gogılda da var
Bir bak istersen
Cevşen-i Kebir' de Sekine de okuyabilirsin.
Dua edeceğim inşaallah yatsının arkasına
Amin ins.bakayim sifa ayetlerine.fetih,yasin hucurat insirah ,farkli esmaul husnalar vs okuyoruz,

sabah altıdan sonra uyandım.sabah namazını kıldım.pencerenin kenarında lokman suresi okudum tane.yediye tamamlayacağım.biraz içimi rahatlatıyor.

izlediğim video youtubede

GÖĞSÜNÜN DARALDIĞINI BİLİYORUZ! - Çaresi İnşirah Suresinde!

başında sıkıntı,bela musibet vs olan varsa tavsiyemdir.bir nebze olsa ferahlık veriyor

iç dünyama gelirsek kazaya ve kadere iman etmiş biriyim gel gelelim bunu dilde etmiş gibiyim.zor şeyler başa gelince kader deyip geçilemiyormuş.bu kısmı aşamıyorum ben.kuran okuyorum,tespih çekiyorum ama kalbimi susturamıyorum.akışına bırakamıyorum bazı şeyleri. daha önce bir sürü zor şeyin üstesinde geldim ama sağlık konusunda aşamıyorum bu kısmı.kaygı,korku vss vs .online destek aldım sayılır.çok yavan ve basit geldi...bazı şeyleri kabullenemiyorum

X