KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

ya bedi okumalarının faydasını görmeye başladım Allahın izniyle.
Bedî’; varlıkları, eşi, benzeri ve örneği olmaksızın, sanatkârane bir şekilde yaratan demektir.
Allah Teâlâ, her şeyi, bir numûnesi, benzeri olmaksızın yaratandır. Bu yaratma da eşsiz ve benzersiz bir yaratmadır. Yani akıllara durgunluk verecek derecede kusursuz ve mükemmel yaratmadır. Allah, zâtında, sıfatlarında ve fiillerinde benzeri görülmeyendir.

Bu ismin zikrine çokça devam eden kimseye Cenab-ı Hak rızk marifeti ihsan eder.
* İlim sahibi olmak isteyenler bu esmanın zikrine devam ederlerse bir çok hususta bilgi sahibi olur.
* Hafıza ve zekasının artmasını isteyenler çokça okumalıdırlar.
* Bu ismi allamul ğuyub ismiyle okuyanlar hatta alim ve hakem isimlerinide ekleyerek okuyanlarda gaybi hikmetler bilgileri açılır.
* Bu isim yazılarak korunması istenen malın içine konulsa zararlardan korunur.
* İş yerlerinde haksızlığa uğramış, işinden olmuş makamından azledilmiş kimselerin aynı makamı kazanmaları için bu ismin zikrine devam ederlerse kaybettikleri geri kazanırlar.

El-Bedî esmasının ebced değeri, zikir sayısı, zikir günü ve zikir saati :
Ebced değeri ve zikir sayısı ; 86
Zikir günü ; Perşembe
Zikir saati ; Müşteri (Güneş doğarken ve ikindi sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı.)
Vücut haritasındaki yeri (Zikri hangi organa iyi gelir.) : Saç, karın bölgesi bağırsaklar ve rahim içi.

ya hafiz esmasını çekiyorum bugün. sayısı 998

Merhaba. Ya bedi okumasının nasil bir faydasını gördünüz acaba ?
Yanlış anlasilmasin allahın ismi tabi ki bir çok fazileti vardır muhakkak ama sadece sizde okumaya basladiktan sonra yasadiğiniz güzel şeyleri anlatırsanız belki extra motivasyon olur

ben normalde farklı bişey için niyet etmiştim .onunda zamanı var o süreye kadar bitirmeyi planlıyorum.eşim ek olarak arada ticaretle uğraşıyor o konalarla ilgili inanılmaz değişimler oldu.ben önce buna bağlamadım.geçen tekrar Ya bedinin faziletlerine bakarken görünce çok şaşırdım.kendi üzerimde de fazlasıyla olduğunu düşünüyorum.bunun tarifi biraz zor sanırım.çalışıyorum işyerim biraz sıkıntılı .kendimi daha ayakları yere sağlam basıyor gibi nasıl derler güçlü ,heybetli (mecazi olarak) hissetmeye başladım.daha sağlam kararlar alabiliyorum yada kendimi ifade ederken şarşıdakinde inanılmaz derece etki ettiğini gördüm(ikna etme bakımından)bunlar işyeriyle alakalı olup kendimde hissettiklerim.tekrar faziletini ekleyeyim arka sayfalarda kaldı.

kaza namazlarım güzel ilerliyor varmı benimle başlayıp devam eden arkadaş

kaza namazlarım güzel ilerliyor varmı benimle başlayıp devam eden arkadaş
Ben her gün kılıyorum ramazan ayına kadar öğle namazı kazalarimi bitirecehime kendime söz verdim ve o yolda ilerliyorum tabii şuan mazeretliyim en yakın zamanda tekrar devam edeceğim

Ben her gün kılıyorum ramazan ayına kadar öğle namazı kazalarimi bitirecehime kendime söz verdim ve o yolda ilerliyorum tabii şuan mazeretliyim en yakın zamanda tekrar devam edeceğim
bende sasbah namazlarına ağırlık verdim

Allah kabul etsin teşekkür ederim cevabiniz için bende yapacağım çok icimden geldi

tefsir için arkadaşın tavsiyesiyle kısa sürelerin derin anlamlarını içeren kitaplar okumaya kara verdim.daha çok verim alacağımı umuyorum.

günlük olarak 998 ya hafiz,351 ya rafi,1001 ya vedüd,271 ya kerim okumaya çalışıyorum
41 günlük duaya devam ediyorum.
bu haftaki hedefim dönüşümlü olarak iki güne bir 1000 tevbe istağfar,1000 salavat.toplam 3000 ve 4000 olacak.
ek olarak haftada bie evde bakara suresini sesli dinliyorum

İtirafımdır,
Öyle anlatıldığı gibi özlemeyi beceremedim henüz namazı.
Aradan çıkarmaya çalıştığım oldu,
Geçiştirdim. bir sorundu çözdüm. hallettim.
Selam verip sonra yaşamaya başladım.
Yaşamayı namazın içinde aramalıydım ama.
Olmadı işte.
Kafa tuttum açıkça.Ayak diredim. pazarlık ettim.
Ama sen utandırmadın.
Yine yine yine huzuruna aldın beni...
Her secdede rahmetinle okşadın anlımı.
Her rükuda aferinler fısıldadın gönlüme.

tam olarak beni anlatmış.....................

SUHAN sayfana bayıldım.. Bende hayatım boyunca bir düzene oturtamadım namazlarımı.Bana öyle güzel şevk verdinki Allah razı olsun. 41 günlük duayada başıcam inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…