Popüler Konu Kış hazırlıkları başladı,siz neler yapıyorsunuz?

Burada (Diyarbakır) henüz erken sanki. Ağustos sonu-Eylül başı gibi başlarım inşallah.
İpe dolmalık biber dizip kurutacağım balkonda bu sene ilk kez.
Domates doğrayıp atarım gene
Reyhan ve nane kurutacağım bi de.

Burada (Diyarbakır) henüz erken sanki. Ağustos sonu-Eylül başı gibi başlarım inşallah.
İpe dolmalık biber dizip kurutacağım balkonda bu sene ilk kez.
Domates doğrayıp atarım gene
Reyhan ve nane kurutacağım bi de.
Annem yaprak verdi 5kglik.kuru nane yaptik biraz biraz da halam verdi, suan bunlar sadece.
Konserve için bekliyorum bende agustos gibi yaparım sanirim

Kış hazırlıkları ile ilgili bildirim gelmiş :KK200:
Hepinizin yaptıkları bereketli olsun sağlıkla yiyin inşallah
Bu sene belim izin verdiği kadar yavaş yavaş yapıyorum kanal daralması var çok ayakta duramıyorum artık
Vişne, çilek ve kayısı reçelleri yaptım birazda şeftali marmelatı yapacağım nasipse
Buzluğa bezelye attım
Dolmalık biber ve kabak koydum
Petemek domatesler başladı on kilo kadar kavanoz yaptım haftada 6-7 kg olmak üzere yaz sonuna kadar devam ederim inş
Kışlık hazırlıklarımın ağırlıklı bir kısmı taze fasulye ve barbunyadan olur ama bu sene çok pahalı önceki hafta 100 liraydı pazarda Ağustos Eylül gibi düşerse fiyatı hem şoklayıp buzluğa atacağım hem de turşu yapacağım. Eylül gibi elma sirkemi yaparım nasipse hepinize kolaylıklar dilerim

Buzluğa bezelye,barbunya ve bamya koyuldu.

Yapraklar her sene olduğu gibi kavanoza konuldu.

Bamya 100 TL, barbunya 50 liraydı.

Yeşil ve kırmızı biber doğrayıp attım,yine dolmalık yeşil biber ve dolmalık kırmızı biber ve dolmalık patlıcan koydum.

Yavaş yavaş başladı artık burada havalar Eylül'de bile sıcak olur sıcakların geçmesini beklersek ya biter yada zamlanir.

Bu hafta 6 kg daha domates yaptım
Taze fasulye ve barbunyanın fiyatı düşmüş, 5 er kg buzluk için hazırladım, fasulye çok zamanımı alıyor kenarlarını ayıkladığım için
2 kg dan da şeftali marmelatı yaptım
Bu haftalık bu kadar :)

biz de kayısı ve şeftali reçeli yaptık. birkaç küçük kavanoz lutenitsa yaptık. henüz derin dondurucuya sebze koymadık. ama önce dolabı azcık boşaltmak gerekli 🤭 dolaba fazlaca meyve koymuşum 🥰 yavaştan Ağustos ayı gibi başlarız. sebze kurutmalarına da öyle başlarız. şişe domatesi falan yapılır.

Bademli kayısı reçeli yapacağım çilek reçellerimi yaptım.dünde incir recellerimi yaptım ( yiyormuyuz yok sadece misafir için ) :kk77: evde bulunsun işte.biz tatlıcı değiliz kahvaltıda.dün instagramda gördüm semizotu turşusu yapacağım.

X