Göz Makyajı Kirpik uzatilmaz...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

SuCCeSS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
113
6

Kizlar forumda birkac baslik gördüm, kirpik uzatmak hakkinda.
Kirpik boyu, ka$ boyu genetiktir. Ne yaparsaniz yapin herzamanki kiprik boyunuzdan 1-2mm dahi uzatamassiniz.

Bir kirpigin ömrü 6-8 haftadir. Kullanacaginiz yaglar vs. sadece dökülen kirpiklerinizin daha cabuk cikmasini ve azda olsa köklerinin güclenmesini saglayacaktir.

Size 2 tavsiyede bulunayim.

1., Dikkat ettiyseniz, kirpiklerimizin kökleri koyu renkte ve uclarina dogru soluktur, cünkü uclari pigmentsizdir. Kirpiklerinizi BU ISTEN gercekten anlayan, kuaförde, güzellik salonunda vs. boyatin. Azda olsa kirpikleriniz (rimelsizken) biraz daha uzunmus gibi duracak.

2., Aranizda düz kirpikli olanlariniz varsa, yine BU ISTEN anlayan bir kuaföre vs. kendinize kirpik permasi yaptirin. 2 ay kadar kadar kirpik kivirma makasi ile hic ugrasmak zorunda kalmayacaksiniz. Ve makastan daha güzel sonuc alacaksiniz. Kirpik permasi varken rimel sürerseniz, gözleriniz cok hos gözükecektir. :). 2-3 aydan sonra, dökülen ve yeniden cikan kirpikleriniz haliyle yine düz olacak, ama kirpik permasini tekrarlarsaniz, yine yukari kivrik cok hosunuza gidecek kirpikleriniz olacak.

Hem kirpiginizi boyamak hem kirpik permasi istiyorsaniz, ÖNCE KIRPIK PERMASI YAPTIRIP; SONRA BOYATMALISINIZ!

Kizlar tekrar söylüyorum, bu islemleri ANLAYAN birine yaptirin, cünkü bir defasinda istanbulda bir kiz görmüstüm, kirpik permasi yaptirmis. Kizin kirpikleri " L " gibi duruyordu, cok pisman olmustu.:) Tabi yanlis yapilirsa tekrar acilabilir perma ama, gözlerinize sürekli kimyanin degmesi hic iyi degildir!!

Ayrica türkiyede yasamiyorum kizlar, yani türkiyede herhangi bir güzellik salonunun, kuaförün vs. reklamcisi degilim :). Kendim yurt disinda Lash-Stylistim (kirpik stylist). Sadece bilgilenin istedim.

Son düzenleme:
arkadasim bir kiprigin ömrü 6 - 8 haftami?nasil yani merak ettim beni aydinlatirsan sevinirim:1rolleyes:

Evet. Göz kapagimizdaki her tane kirpigin ömrü 6-8 haftadir. Sonra düser ve yenisi cikar. Göz kapagini biraz yukari kaldirip bakarsan, kirpikleriyin arasinda, ufak boy ve uzun boy kirpikler göreceksin. Ufak boylar, yeni cikan kirpikler iste.
Hayatta neyin ömrü yokki, kirpiklerin olmasin...? :)

iyide ben kirpik perması yaptırdım ve 2,5-3ay kullandım kıvrık kaldı

kirpiklerim 6haftada bir dökülüp yenileniyorsa 3ay nasıl dökülmedi benimkiler

iyide ben kirpik perması yaptırdım ve 2,5-3ay kullandım kıvrık kaldı

kirpiklerim 6haftada bir dökülüp yenileniyorsa 3ay nasıl dökülmedi benimkiler

Insan kirpigi 6-8 hafta arasinda dökülür yenisi cikar. Hepsi birden dökülecek degilya be canim. Bazi gür sacli, esmer insanlarinki biraz daha gec dökülebilir.

peki canım takma kirpikler hakkındada bilgi veririmisin ben hiç bilmiyorum ne kadar kullanabiliyoruz onları

Takma kirpik derken? Iki tür var: tüm kirpik veya ekme kirpik. Ekme kirpikte ikiye ayriliyo, tane kirpik ve buket kirpik. :)
Ekme kirpikte yapiyorum ben. Bugüne kadar yaptigim bütün müsterilerim hayran kaldilar. Onun özel teknigi vardir, herkes bilemez yapamaz. Benim yaptigim ekme kirpik 3-4 hafta duruyor. Dus alabiliyorsunuz, yüzebiliyorsunuz hic cikmiyor. Sadece yüz üstü yatma aliskanliginiz varsa, ekme kirpiklerinizi 2 hafta sonra teker teker kaybedersiniz ve yine yüz üstü yatinca kirpiklerin haliyle formu bozuluyor. Kendiniz ekme kirpigi cekerek cikarmadiginiz müddetce, kendi kirpiklerinize hicbir zarari yoktur.
Türkiyede kirpik ekmeyi cok iyi bilen güzellik salonu veya kuaför biliyorsaniz, özel günlerinizde: dügün, nisan vs... deneyin derim...

(ay sanki kendi reklamimi yapiyormus gibi oldu ama inanin amacim o degil :) )

peki gürleştirilebilir mi bu kirpikler yağlarla? burda kirpik yağı diye çeşitli yağların karışımları satılıyor, badem yağı ceviz yağı vs bir sürü yağ var.

canım tşk ederim ama yapsan ne olacakki sanki türkiyedesin turkbayragi

Vay be moralim bozuldu.Uzamıycak demek.
Gerçi kirpiklerim gayet uzundur ama,
Boşuna okadar paralar döküyoruz biz de....
kaş için kirpik için....

peki gürleştirilebilir mi bu kirpikler yağlarla? burda kirpik yağı diye çeşitli yağların karışımları satılıyor, badem yağı ceviz yağı vs bir sürü yağ var.

Gürlestirilmezde canim kirpik. Var olan kirpik kökünden sadece 1 tane kirpik cikar, 2 tane cikmaz. Eger bi kirpik kökünden yaglarla vs. 2-3 tane kirpik ciksaydi, ozaman kirpiklerimiz gürlesir ve ozaman inan aktarlar patentlerdi bütün yaglari :).

Yaglarin etkisi tam nasil bilemem kirpiklere ama tecrübe edip ögrenebilirsin. Egerki gercekten faydasi varsa, olsa olsa oda kökünün saglam olmasi, cabuk düsmemesini engeller diye tahmin ediyorum. Sende kirpik permasi dene canim, eger iyi yapan birisi olursa, inan okadar sasiracaksinki kirpigiyin güzelligine :)

bence guçlenmesi bile gayet iyi benim kirpiklerim yogun ve uzun ama takma kirpik gibi durmasini istedigimden 2-3 kat rimel suruyorum ve bakim olsun diyede yag suruyorum =) zaten kirpiklerinze uygun rimel buldunuz mu oldugundan daha yogun ve uzun gosteriyor bende kirpiklerimin ucunu falan boyayamiyordum artik ucunu gozlerimi kapatip boyuyorum en az iki kat rimel ve kirpik kiviricisi isimi goruyor =) bu da kuafore çok çok para vermeyi goze alamayanlar için =)

ben elektrikli bir alet almıştım çok memnun kaldım benim kirpiklerim hem az hem dik

çok şaşırdım madem uzamıyo sıklasmıyo gurlesmıyo benımkılere ne oldu ozamn:S
benım kaslarım seyrektı kırpıklerımde az ve kısaydı sımdı cok cok guzel halada bakıma devam edıyorum
acaba banamı oyle gelıyo..
tecrubelerınıze dayanarak sıze ınanıyorum yanlıs anlamayın sakın paylasımn ıcınde tesekkurler

Benimkiler cılız ve dümdüz.Aman bildiğin sopa gibi tövbe Allahım çok tövbe :umursamaz: SuCCeSS bana iyi bi rimel önerebilir misin? Ben 2katta sürsem yarım saat sonra tekrar dökülüp dümdüz kalıyorlar -tatlicadiarzu-

ama benim kirpiklerim uzadı..1 aydır uğraşıyorum uzayanlar dökülüp yenisimi çıkıcak boşuna mı uğraştımm bilmiyorumkismile

Bir sürü soru işareti doldu şimdi kafalarımız yaaaaaaa, gür ve güzel kirpik ve kaşlar istiyoruuuuuuz.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…