Göz Makyajı Kirpik uzatilmaz...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
KIZLAR OKUYUN LÜTFEENN!

2007/177 - Olay Kimya Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne ait olup, Kasım 2006 tarihli “Tekin Acar Cosmetics Magazine” isimli dergide yayımlanan “Talika Lipocils” isimli ürüne ilişkin reklamda yer alan “Bu eşsiz ürün, 28 gün boyunca günde iki kez uygulandığında, kirpikleri uzatmada garanti verir, onların daha güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlar. (&#8230” biçimindeki ibareler hakkında, Hacettepe Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’ndan gelen görüş doğrultusunda, inceleme konusu ürünle ilgili olarak reklamda kullanılan iddiaların bilimsel açıdan desteklenmediği ve kullanılmasının uygun olmadığı tespit edilmiş olup;

Söz konusu reklamın, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Olay Kimya Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir
HİÇBİŞEYE GÜVEN YOK!!! BOŞVERİN LUMİGANI SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

Ne lumigan ne mavala ne talika boşverin sağlığınız herşeyden önemli tabi karar size kalmış ben sadece paylaşmak istedimmm

kirpik uzar kızlar ben bizzat şahit oldum hatta annem bile farketti vitamin ilacı kullanıyodum kirpiklerimi bile etkilemiş uzamaz demeyin uzar ama gürleşirmi bilemiyorum:115::115:

hemen bu akşam ben de başlıyorum badem-hint yağı karışıma
rimelimi sürerken bir baktım ki benim kirpikler kısalmış.rimel markasını değiştirdim bilmiyorum ki ondan mı oldu acaba

konu başlangıcı kirpikler uzamaz olunca moralim çok daha bozulmuştu
umarım faydasını görürüm

mutlaka görürsün canım merak etme. düz mantık düşünsene bi kirpik kıl ise kılı ne güçlendirirse onu kullanmalı badem yağını karın çatlamasın diye hamileler kullanınca bile kıl çıkıyor karınlarında

eczreyrey kullanıcısından alıntı
mutlaka görürsün canım merak etme. düz mantık düşünsene bi kirpik kıl ise kılı ne güçlendirirse onu kullanmalı badem yağını karın çatlamasın diye hamileler kullanınca bile kıl çıkıyor karınlarında

ilk defa başıma geldiği için çok moralim bozuk.çok sağol canım.msjın destek oldu bana inan.
dün aldım badem ve hint yağını.akşam denedim anlatıldığı gibi.
kulak temizleme çubuklarıyla sürdüm ama sanırım gözüme kaçırdım,yaktı biraz.
göze zararı olmaz değil mi,kirpik besleyeyim derken gözümden olmayayım da

Son düzenleme:
hayır kaçırma gözüne zarar verir tabiki bulanıklık yapar çok dikkatli sür canım

@ gi.em

Canim kusura bakma, basligima bayadir ugramamistim. Türkiyede yapiyorlarmi bilmiyorum ama, eger yapan varsa ve ustaysa isinde, sana KIRPIK PERMASI tavsiye ediyorum. Bunu yaptir. Göreceksin kirpiklerin cok güzel kivrik olacak ve uzun duracak. En az 2 ay kullanirsin. Birde rimeli sürünce, uzun ve cok hos duruyorlar.
Ayrica rimel konusunda: ucuz rimelleri kesinlikle tavsiye etmiyorum (hatta ucuz eyeliner, kayal vs.de). Ucuz rimeller cabuk cikar dökülür. Sert fircasi olan rimel kullan. Önce bir kat sür, iyice kurut, sonra ikinci ücüncü kat rimeli sür. Tane tane durur kirpiklerin. Eger volumlu kirpik istiyorsun, degidim islemi yap, üzerinede yumusak fircali rimelle tekrar bir iki kat sür. Umarim azda olsa yardimci olabildim sana. :)

Son düzenleme:

Eger cok dökülüyorsa, bence bi doktora git. Ama az dökülüyorsa, yani haftada 1-2 bu normal. Dökülür geri cikar. Ama kirpik vücudumuzdaki en gec uzayan kil. Yani 4-6 hafta sürer, gereken boya ulasmasi. Rimelini cikarirken, cok hirpalama kirpiklerini. Hatta mümkün olabildigi kadar, yag iceren sabunla yika sadece. Arta kalanida yine silersin pamuk ve iyi bi göz makyaji cikartici ile veya susam yagi ile. Susam yagi saci, kasi, kirpigi besler.

Kizlar neden inanmak istemiyorsunuz? Neden paranizi bos yere harciyorsunuz talika icin veya diger ilaclar icin?

Kirpik uzamaz kizlar yaa. Dökülen kirpigi tekrar uzatirsiniz besleyerek. Ama örnegin kendi kirpiginiz herzaman 6mm idi, siz bunu HICBIR ilacla, hicbir yagla 7-8 mm yapamazsiniz. Bu mümkün degil. Öyle fasa fiso reklamlara inanmayin.

Size benim tavsiyem, gidin susam yagi alin, her aksam yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Hatta göz makyajinizi susam yagi ile silin. Bunun etkisi, dökülmüs kirpiklerinizin normalden biraz daha hizli cikmasini ve cabuk dökülmemesini saglayacak. Yani kirpiginizi oldugundan fazla uzatmasada, gür olmasini saglayacaktir, kirpikleri besledigi icin.

BASIMIZDAKI SACLARIMIZ HARIC, vücudumuzdaki bütün killarimizin belli bir boyu ve ömrü vardir, dökülür tek tek, sonra yavas yavas uzar, belli bir boyda durur ve uzamaz!!! Eger uzasaydi adina sac derdik kil degil. :).

Ben yillardir kirpik uzmani olarak calisiyorum, yurtdisinda yasiyorum. Yook böyle bir ilac, inanmayinnn! Hepsi fasa fiso yalannn.

Son düzenleme:
kirpiği gürleştirmenin ve uzatmanın en iyi yolu makasla kesmektir kızlar :) bir sure kötü görüneceksiniz ama uzadığı zaman sizde şaşıracaksınız ..

Vay be moralim bozuldu.Uzamıycak demek.
Gerçi kirpiklerim gayet uzundur ama,
Boşuna okadar paralar döküyoruz biz de....
kaş için kirpik için....

madem kirpiklerin gaayet uzun niye moralin bozuluyo ve boşuna para döküyonki

Son düzenleme:
ne yani ben bosunamı okadar yağı sürüyorum.her seferinde de gözüme kaçıyo acıyo bu da cabası.hayal kırıklığı yaşadım şuan bu arada loreal teleskopik maskaradan vazgeçmem kızar :)

Valla canım sen yanlış biliyosun.. Çünkü ben kirpiklerimi bi yöntemle yaklaşık 1,5 mm uzattım.. Çevremde uzatan insanlarıda gördüm gözümle..

ben de kirpiklerime ara ara bu tarz yağlardan sürüyorum, biraz uzuyorlar ve uzayanlar uzadığı gibi de kopuyor :) makyaj bloggerı olan arkadaşlarımdan biri kirpiklerine bir kür uyguluyordu. o kadar uzattı ki kirpiklerini muhteşem oldu, ama sonra bakıma ara verince uzayan kirpikleri döküldü ve eski haline geri döndü...

çift mesaj................................

Son düzenleme:
bu haberi çürütecek kanıt: denenmiş ve etkisini görmüş biri olarak BEN ne kullanıyorsanız pes etmemenizi ve isterseniz hint yağını da kullanmanızı tavsiye ediyorum. hem haddinden fazla uzadı hemde gürleşti. annem bile kızım yeter artık napcaksın bu kadar uzun ve gür kirpiği diye takılıyor. laf olsun diye değil gerçekten de aşırı derece de uzama var. önceden rimelsiz çıkmazdım bakkala bile ama artık kullanmadığım zamanlar bile oluyor. rimelle bariz abartılmış bir göz makyajı yapılmış gibi duruyor gözüm

( başlığı okuduğum ve yazamadan da edemedim hevesinizi kırmayın )

ne kadar sürede oldu bu gürleşme ve uzama...
ben hint yağını kullandım ama hiçbir faydasını görmedim:26:

ne kadar sürede oldu bu gürleşme ve uzama...
ben hint yağını kullandım ama hiçbir faydasını görmedim:26:

benim amacım uzatma değildi ilk başta. dökülüyordu çok onu durdurmaktı. ama 2 ay sonunda (haftada 4 kere falan kullanıyordum) uzamayı gördüm ve kirpiklerimin köklerine dikkatli baktığımda yeni çıkan kirpikleri ve hiç olmayan yerden kirpik kökünün gözüktüğünü gördüm (inanmıycaksınız istemeden bulaşan göz pınarının olduğu yerde bile kirpiklerim çıktı) ve bunları görünce hiç bırakmadım hergün olmasa da 15 günde bir gece yatacağım zaman sürüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…