Kirlenmek Güzeldir.

ablammm senin ne güzel bir yüregin var ne güzel anlatmışsın ifade etmişsin..o zamanlara götürdün beni...duygulandım..o dönemler zordu ama çokda güzeldi be petegim.aslında biz doya doya çoçuklugumuzu yaşadık .şimdiki çoçuklara acıyorum bazen ..teknolojı esırı cocuklar yetısıyor artık...dedıgın gibi şimdiki çoçuklar kirlenmiyorlar bilee...çok güzeldi çokkk..o güzel yüregine sağlık benim güzel kardeşim...:1hug:a.s.

Ablacığım, teşekkür ederim güzel sözlerin için. Senin
yüreğin benden daha güzel inan. Peynirli böreğim, kazandibim, arım, balım, peteğim, :icecream::1hug:a.s.

gülüm dalım çiçemm:icecream::1hug: aynalar çatlıycak bu sevgiden sengözlerimebaksanab anladın sen onii:Roflol:lülülülülülü

Camdankalbim büyük bir zevkle okudum, Tesekkürler

o zamanin cocugu oldugum icin cok mutluyum, ama simdiki cocuklarin bizim yasadiklarimizdan mahrum kaldiklari icinde bir o kadar üzgün

O Kolu Bacagi bükülen Barbie Bebeklerimiz, evleri, arabalari vs yoktu ama Camurdan yaptigimiz Bebekler, evler, masalar, sandalyelerle oynamasi cok daha zevkliydi. Biz Cocuklugumuz kadar Görevlerimizide bilirdik, bizden istenileni yerine getirmek icin kimsenin yalvarmasina vaadlerde bulunmasina gerek yoktu, mesela Bidon Bidon Icme suyu tasimak, Bakkala Ekmek almaya gitmek gibi....

Galiba simdiki Cocuklarin hayal güclerini kullanma gibi bir amaclari yok, cünkü onlar baskalarinin Hayal Ürünle oynuyorlar. Cizgi Filmlerde, Playstionlerde, Pc-Oyunlarinda onlara baskalarinin hayal ettikleri seyler önlerine sunuluyor. Ve malesef nelerden mahrum kaldiklarini bilmiyorlar bile.

Tekrar Cok tesekkür ederim

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Ablam, aynalar malum!!!

Zeren ne güzel hatırlattın bizim orda bir tulumba vardı ordan hep su taşırdık, o bile bizim için iş değil, eğlenceli bir oyundu. Bütün arkadaşlar toplanır yarış yapardık kim daha önce taşıycak diye. Ve o macuna bittim ne güzeldi ya.
Ramazanda Sultanahmet'ten aldım macun ama hiç o eski tadı yoktu nedense. Birde muhallebiler vardı bilirmisin
bizim bir Kıymet teyze vardı yapar satardı, hediyesi bile vardı içinden renkli kağıt çıkarsa bedava kazanırdık.

ecenazz sağol canım

:icecream:a.s.

Muhallebi degilde, Horozlu Sekerler vardi, birde bana kokusu güzel gelirdi o üstünde larcivert cizgili ucan Balonlar, Leblebi tozuyla-kaymak, ya o zamanlar yedigimiz Dilim Karpuzlarin tadi bile baskaydi, belki sulari dirseklerimize kadar aktigi icin :))

Zeren ne güzel hatırlıyoruz dimi hatırlar diyince ilk aklıma gelen çocukluğum benimde nedense. En özleneni onlar galiba.

Yağmurum hep beraber gidiyoruz çoçukluk günlerimize, hemen hemen aynı şeyleri farklı yerlerde yaşadık ve çok güzel yıllardı.

Teşekkürler ilginize ve övgülerinize...a.s.

muhteşem bir anlatım bayıldım cidden...
birden çocukluğuma giittim..kirlenmiş sokak kokan kıyafetlerimin kokusu geldi burnuma..paylaşımınız için sğl..

yüreğine sağlık canım ne güzel anlatmışsın çocukluğum geldi aklıma naylondan gelinliği olan bir bebeğim vardı birde çok sevdiğim sarı traktörüm ne çok severdim onları bakmaya kıyamazdım o zamanlarda oyuncakları olan çocuklar azdı arkadaşlarla dışarıya çıkardık bir güzel toprağı ıslatır elde ettiğimiz çamurlardan oyuncaklar yapardık güneşe bırakır bir gün sonrasını sabırsızlıkla beklerdik onlar kuruyacak bizde oynuyacağız diye ne kadar mutluyduk o çamurlarla ,akşamları mahallede kimde televizyon varsa annelerimiz toplanır zenginlerde ağları seyrederdi biz çocuklarda kızlı erkekli cinsiyet ayırdımı etmeden saklambaç oynardık akşamın o saatinde birimizinde annesi merak etmezdi ortam çok güzeldi çokta mutluyduk.....

ama şimdi benim kızımın piyasaya sunulan çocuk oyuncaklarından aklınıza ne geliyorsa var ama birinin bile kıymetini bilmez hep yeni çıkanı ister alırsın 2 gün sonra yüzüne bakmaz televizyon ve pc olmuş dünyası her istediği elinin altında ama yavrum benim yaşadığım mutlulukların hiç birini yaşıyamıyor ben onu dışarıya oynamaya yolluyamıyorum korkumdan ortam o kadar kötüki:1no2::1no2:

Ebrugen ve Halley teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.

Naylondan gelinlikli bebek diyince aklıma benim de naylon bir bebeğim vardı o geldi. Elbiselerini pullu toplu iğnelerle tuttururdum üzerine. Bir parça kumaş parçası buldum mu, genellikle bunuda dikiş diken teyzelerin artık kumaşlarından
elde ederdim, iğnelerden delik deşik olurlardı gerçi. Birde nedense saçlarını yıkardım hep halbuki yıkanınca çirkin oluyordu ama nedense yine yıkardım. Daha neler var kimbilir çoçukluğun verdiği o akılla yaptığımız ve büyük
mutluluklar yaşayıp eklediğimiz anılarımıza..
a.s.

Camdankalbim benim ne guzel satirlara dokmusun o guzel duygulari anilari, aslinda annem bize hic kizmazdi ama genede dizlerim yarali eve gelisimi, agbim sagolsun pantalonunu yirtar pisletir kirletirdi ama ben daha bir temiz kalirdim sanki, ne gunlerdi beni aldin o kadar eskilere o kadar burnumda tuten canlarima ve yurduma goturdun , uzun suredir bu yaziyi okuyamadim bugun cesaret topladim bildimki okursam icimde dinmeyen surekli sizlayan birseyler gene canlanacak, guzel yuregine saglik canim harikasin sen, kirlenmek bile guzel keske cocuk olabilsem doya doya kirlenseydiim keske,
Simdi bende bir anneyim ama bu sefer kirlenmesinden korktugum icin degil koruma amacli sokaga birakamiyorum yavrumu, kirlenmek kiyafetlerdeydi, simdi daha zor sokaklar doya doya oynayamiyor yavrular, onlari gercekten kirletmeye calisanlardan korunmak icin anne babalar tedirgin , varsin kirlensin yavrular ama elbiseleri ayni eskisi gibi,sevgilerimle

öyle gerçek ayrıntılar vermişsin ki;gözlerim dolu dolu okudum ,bu güzellikleri çocuklarımız yaşayamayacak diye ağladımsenağlama

Son aylarda okuduğum en güzel yazıydı camdan.....
Bu yazıyla gönlümü fethettin inan....
Ben pek fazla iltifata alışık değilim arkadaşım; ama bu yazıyı ve yazanı tebrik etmezsem ayıp olurdu gerçekten.....

ayşecik'im teşekkür ederim, canım. Söylediğin gibi kirlensin tabii ki.

Berra-berrak belki hepsini yaşatamayız ama bildiklerimizi
öğreterek kısmen de olsa onların çocukluk anılarını çoğaltabiliriz. Ben etrafımdaki bütün çocuklara, manileri,
tekerlemeleri, masalları, oyunları öğretiyorum oynatıyorum.
Evde kurduğumuz oyunlardan oynuyoruz, isim şehir, sıcak soğuk, tren, saklambaç, sessiz film, üçtaş, dokuztaş, gibi.

sultaniyegah teşekkür ederim canım, sende bana hep o şarkıyı hatırlatıyorsun, aramıza ilkgeldiğinde de söylemiştim, şimdi de söylemeden geçemiycem.

Başlar ay doğarken saltanatı sultaniyegahın.

Teşekkür ederim, ilginize, değerinize, güzel yorumlarınıza..

Sen,bizi böyle güzel duygularla,geçmişe götürüp yazarsan... Biz yazılarını hep bekliyor olacağız...Benim günlerdir beklediğim gibi..Ellerine,duygularına sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…