Kırklareli merkezde yaşam ?

ikicocukannesiyim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
41
12
29
Herkese selamlar

Eşimde bende İstanbul doğumluyuz 2 küçük çocuğumuz var. Eşim memur İstanbul’da kiralık bir dairede oturuyoruz, ev sahibimiz şuan çıkmamızı istiyor muhtemelen daha yüksek fiyatlara vericek normale göre içinde olduğumuz için uygun oturuyoruz çünkü.Eşimde bende daha sakin bi hayatımız olsun hep istedik İstanbul’un kalabalığından kargasasindan açıkçası cok sıkıldık eşim tayinini oraya aldırabilirse gidelim diyor gitti merkezini gezdik sakin düzenli bi şehir cok ufak zaten merkezi falanda. Ama emin olamıyoruz tabi acaba olumlu olumsuz ne gibi durumlar olur diye . Mesela hiç AVM insanı falan da değiliz istanbuldada fırsat buldukca dogaya kacariz.alışverişlerimizi online ağırlıklı yaparız . Tüm çevremiz İstanbul da. Eşim ona da şey diyor iki haftada bir gider geliriz diyor sonucta bi karsiya gecsek 2 saat sürüyor diyor . Yani kafamız baya karışık fikir verirseniz çok sevinirim

Herkese selamlar

Eşimde bende İstanbul doğumluyuz 2 küçük çocuğumuz var. Eşim memur İstanbul’da kiralık bir dairede oturuyoruz, ev sahibimiz şuan çıkmamızı istiyor muhtemelen daha yüksek fiyatlara vericek normale göre içinde olduğumuz için uygun oturuyoruz çünkü.Eşimde bende daha sakin bi hayatımız olsun hep istedik İstanbul’un kalabalığından kargasasindan açıkçası cok sıkıldık eşim tayinini oraya aldırabilirse gidelim diyor gitti merkezini gezdik sakin düzenli bi şehir cok ufak zaten merkezi falanda. Ama emin olamıyoruz tabi acaba olumlu olumsuz ne gibi durumlar olur diye . Mesela hiç AVM insanı falan da değiliz istanbuldada fırsat buldukca dogaya kacariz.alışverişlerimizi online ağırlıklı yaparız . Tüm çevremiz İstanbul da. Eşim ona da şey diyor iki haftada bir gider geliriz diyor sonucta bi karsiya gecsek 2 saat sürüyor diyor . Yani kafamız baya karışık fikir verirseniz çok sevinirim
Kırklareli'de de fiyatlar İstanbul'dan farksız; gidecekseniz bunu da düşünerek gidin.

karşıya geçmek 2 saat sürüyor ama kırklareliye gidip gelirken yaktığın benzin, yol ücretleri vs sebepli 2 haftada bir gidip gelmek maddi olarak zorlar.zaten bir süre sonra yorar bıktırır da. Kırklareli de çok ucuz bir şehir değil, o açıdan bir daha araştırın. Bir de burada çok sosyal bir insansanız, çevrenizle çok git gel oturalım kalkalım yapıyorsanız bu taşınma sizi bunalıma sokmasın?

Teyzemler Kırklareli Pınarhisarda yaşıyor. O kadar küçük yer size uymaz ama şehir merkezini seversiniz diye düşünüyorum. Oğlanın yüzme dersinde bir hanımla konuşmuştuk, Kırklareliden taşınmışlar çok özlüyorum demişti. Ayrıca Trakya insanı iyidir, sıkıntısız yaşar gidersiniz.

Herkese selamlar

Ucuz mu da

karşıya geçmek 2 saat sürüyor ama kırklareliye gidip gelirken yaktığın benzin, yol ücretleri vs sebepli 2 haftada bir gidip gelmek maddi olarak zorlar.zaten bir süre sonra yorar bıktırır da. Kırklareli de çok ucuz bir şehir değil, o açıdan bir daha araştırın. Bir de burada çok sosyal bir insansanız, çevrenizle çok git gel oturalım kalkalım yapıyorsanız bu taşınma sizi bunalıma sokmasın?
Çok sosyal değilim ama hangi açıdan ucuz bir şehir değil

Teyzemler Kırklareli Pınarhisarda yaşıyor. O kadar küçük yer size uymaz ama şehir merkezini seversiniz diye düşünüyorum. Oğlanın yüzme dersinde bir hanımla konuşmuştuk, Kırklareliden taşınmışlar çok özlüyorum demişti. Ayrıca Trakya insanı iyidir, sıkıntısız yaşar gidersiniz.
Bizde trakyaliyiz zaten eşimde bende o konuda zorlanmayız sanırım

Kırklareliye neredeyse yedi göbek bakırköylü bir aile dostumuz taşındı geçtiğimiz yıllarda.aslen oralılardı zaten.omlar çok mutlu olduklarını söylüyorlar.ama beklentinize göre değişir tabi.

Herkese selamlar

Şehri bilmiyorum ama zaten haftaiçimiz çalışmakla geçiyor, akşam evde oluyoruz. Haftasonu ve izinlerde herkes istediği yere gidiyor. Yaşanılan şehri yaşayamıyoruz pek

bizde ailece İstanbul'dan başka bi ilin küçük bi ilçesine geldik.
istanbul a 450 km uzaklıktayız.
evet başta çok sakin kafa dinlemelik geldi ama ama ama zorlukları illaki oluyor.
mesela giyim büyük sorun karşık markaların satıldığı kendi çapında mağazalar var ama asla bana hitap etmiyor.
netten alıyorum evet ama bazen bazı kıyafetler yakından rengini kumaşını beğenmiyorum iadeler vs uğraşıyorum.
ya da 1,5 saatlik mesafedeki avm ye gidiyoruz.

ama en büyük sorun bence okul.
okulları iyi araştırın nerede iyi okul varsa oranın yakınına evi taşıyın cocuklarınız varsa.
benim geldiğim ilçedeki okul çok vasat. anadolu cocukları diye sevinirken 3.sınıf cocukları bir küfür ediyor aklım tutuldu.

eşiniz memurmuş tayin çıkan kurumuna sorsun oradaki memurlar mutlaka fikir verir.
ben mesela okula başka ilçeye verdim.
bilseydim evi oraya taşırdım baştan ben gidip gelirdim.
ama evi de taşıyacağım sanırım gidişat onu gösteriyor.

ama iyi araştırın cidden zor işler.
bende koşarak geldim istanbul dan ama şimdi burnumda tütüyor.

Konunuzu tesadüfen gördüm..Kırklareline 1 sene önce İstanbuldan gelip yerleştik...Ne aradığınıza bağlı aslında..Merkez küçük bir yer avm minicik ...Ama insanları candan..Bilmiyorum çocukluğum belki bir ilçede geçtiğinden çocuklarımında böyle yaşamasını istediğimden seviyor olabilirim..İstanbuldan çocuklar için uzaklaşmak istedim bende.Kızım da çok mutlu her yer neredeyse yürüme mesafesi.İstanbulun telaşı koşturması burada yok..Güleceksiniz ama bazen insanların stressiz oluşu sinir bozuyor..Relaks bir ortam yani..Sabah akşam gidilebilecek kafeler oyun alanları çaybahçeleri var..Alışveriş işini istanbuldayken de internetten hallediyordum burda da öyle yapıyorum..Piknik alanları çok çocuklarla keyif yapabiliyoruz..İstanbulda en basit bir yere gtmek istesen masrafı ayrı, trafik stresi ayrı ,zaman kaybı ve karmakarışık insan profili.. Ne bezmişim yaaa resmen yazdıkça yazasım geliyor..

Konunuzu tesadüfen gördüm..Kırklareline 1 sene önce İstanbuldan gelip yerleştik...Ne aradığınıza bağlı aslında..Merkez küçük bir yer avm minicik ...Ama insanları candan..Bilmiyorum çocukluğum belki bir ilçede geçtiğinden çocuklarımında böyle yaşamasını istediğimden seviyor olabilirim..İstanbuldan çocuklar için uzaklaşmak istedim bende.Kızım da çok mutlu her yer neredeyse yürüme mesafesi.İstanbulun telaşı koşturması burada yok..Güleceksiniz ama bazen insanların stressiz oluşu sinir bozuyor..Relaks bir ortam yani..Sabah akşam gidilebilecek kafeler oyun alanları çaybahçeleri var..Alışveriş işini istanbuldayken de internetten hallediyordum burda da öyle yapıyorum..Piknik alanları çok çocuklarla keyif yapabiliyoruz..İstanbulda en basit bir yere gtmek istesen masrafı ayrı, trafik stresi ayrı ,zaman kaybı ve karmakarışık insan profili.. Ne bezmişim yaaa resmen yazdıkça yazasım geliyor..
Merhaba biraz daha anlatırmısnz yorumunuzu şimdi gördüm nerde oturuyorsunuz biz gelip bir kaç gün kaldık şehri tanımak için istasyon tarafını çok sevdim

İstasyon caddesi tarafları güzel ..Karacaibrahim mahallesi tarafları da güzel ve sakin..Biz biraz merkeze uzağız o da bahçeli müstakil ev istedigimiz için öyle oldu..Özel okul devlet okulu yüzme havuzu spor salonları ne lazım olacaksa var yani.. Cumartesi günleri normal pazarı var,Çarşamba günleri kapalı pazarı var..Pazar günleri kapalı pazar yerinde sosyete pazari dedikleri giyim uzerine pazar kuruluyor..Sonra ozel gunlerde millet bahçesinde konserler, etkinlikler yapiliyor hic oyle sapkınlık veya kavgaya şahit olmadık..Çoluk çocuk yaşlı genc sandalyesini kapan etkinlik alaninda egleniyor..Bilmiyorum ben İstanbulun kargasasindan biktigim için mi böyle hissediyorum ama burada mutluyuz.Zaten Kırklareli de mutlu insanlar kenti diye geçiyor..

X