Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

çok teşekkürler canımm ama dedğm gibi çok az uçlarmda boyalar var hala ve onlar havuz ve denizin etkisiyle hızla açılmakta günden güne... bu arada evet içndekiler yazıyo aldığm spreyde hidrojen peroksit mdr nedir ondan var içnde maalesef ypranma olrmu? olrsa sıkmıcam valla açmak uğruna ypratamam saçımı...

banyodan sonra kaynattıgım papatya suyunu sacıma suruyorum. havluyla kurulamadan bı sure emmesini bekliyorum. ve okulda herkes sacını mı boyadın dedi. dogal rengini açtı mı acmadı mı anlayamadım ama boyalar oyle bir acıldı ki dipler daha koyu kaldı

ben de saçıma kına yakmayı düşünüyorum ama şöyle bi sorunum var. diplerden hep beyaz çıkıyor artık. çok abuk bi renk farkı olur mu acaba diplerle uçlar arasında bilemedim. deneyen varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim.

selam kızlar ben aranıza yeni katılanlardanım yardımcı olun lütfeeen
beyaz tenliyim saçlarımda koyu renk ama boyatmakta istemiyorum daha önce hiç boya kına vs vs kullanmadım papatya kullanmak istiyorum ama biraz yardımcı olur musunuz
nasıl yapcagımı bilmiyorum
ve çok açılmasından korkuyorum
tecrübelerinizi benimlede paylaşın lütfeeen

Kına beyazları kapatmıyor,daha doğrusu kırmızıya yakın açık bir renk oluyor beyazlar.
Ton farkı olur yani.

Papatya kumral-açık kumral-sarı saçlarda daha çok etkili,koyu renk saçları açmayabilir ya da kızıl yansıma bırakabilir.

Son düzenleme:

teşekkür ederim cevabınız için...
ya aslında beyaz tenliyim ama yakışacagından pek emin değilim :/

uzun zamandan beri düşündüğüm bir şeydi saçlarıma kına yakmak ,
sonunda yaptım ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum,
öncelikle kendi saçlarım kuruya yakın, orta kalınlıkta sert tellere sahip, koyu kahverengi dir,
düzlerştirici kullandığım için baya bi yıpranmalar oluşmuştu ve iyice sertleşmişti,
netten ve kk dan araştırmalarım sonucu şöyle bir tarif uyguladım,
komşunun ceviz ağacından biraz yaprak ve birde ceviz kopardım,
üzerine biraz su ilave ederek tencerede 10 dk kaynattım ,
ılınınca 100, gr (saçalrı kısa olanlar 100,orta olanlar 150 daha uzun olanlar ise 200 gr kına kullanabilir,birdaha ki sefere 150 gr kına kullnacağım saçıma az geldi )toz kınayı alıp cam bir kaseye koydum üzerine ceviz yapraklarının suyunu ve 2 yemek kaşığı zeytin yağını koyup karıştırdım,
ellerime plastik eldiven üzerime de eski bişiler geçirip gece 12:30 civarında saçıma bir güzel sürdüm,
kafama birde naylon poşet geçirip başörtüyle iyice kapatıp sabaha kadar bekledim(zamanı olanlar 4 saat beklerse daha iyi olur çünkü gece hiç uyuyamadım)
sabah bir güzel yıkadım, baya uzun sürdü kına kalıntılarından temizlenmesi, ve kremlemeyi unutmadım tabii
sonuç
koyu kızıl hoş bir renk oldu,beyaz teller az çok kendini belli ediyor ama saçımı boyadığım zamanki gibi değil,
çok iyi süremediğim için diplerde kendi saçımın rengi belli oluyor ama göze batacak gibi değil saç rengime yakın bir renk olduğu için
en çokta saçlarımın hiç olmadığı kadar yumuşacık olmasına sevindim zeytin yağının etkisi
3 gün oldu ben çok memnunum, düşünenlere tavsiye ederim
ayda bir kezde 2 yemek kaşığı bal 2 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 yumurtanın sarısı ile maske yapacağım bu kadar umarım benim gibi birilerinin işine yarar

Papatya suyunu denedim saçlarım koyu kahverengi.İyice suyla saçımı ısladıktan sonra güneş alan yere oturdum.Sonuç saç diplerim açılıyo biraz boyaylada aynı şekilde ama alt kısımlar bir türlü açılmıyo yine koyu kızıl gibi oldu tekrar mı denemeliyim yoksa saç açıcı mı kullanayım boyalarda tutmuyo istediğim kahveleri kullanıyorum yok sonuç yine aynı.Bir arkadaşım bana bir renk açık al bir renkte koyu al ikisinide karıştır öylede çok tatlı bir renk çıkıyo dedi ama doğru mu bilmiyorum.

benim de saçım açık kumral, yazın genelde papatya sürüp çıkardım ama papatyanın saçı biraz turunculaştırdığını farkettim. Ben de Lush Marilyn diye yeni bir ürün buldum içinde papatya, safran ve limonyağı var. Hem saça bakım yapıp parlaklık veriyor hem de rengini açıyor. Daha bir kere kullanmama rağmen hafif bir açılma ve parlaklık oldu. Kuru saça sürüp güneşte yarım saat bir saat beletip sonra yıkıyorsunuz, ilk günden etkisi gerçekten tatmin edici denemek isteyenlere tavsiye ederim.

neredeyse burada yazan her tarifi denedim :) lushın marilyni, peroksit, papatya suyu, oksijenli su... hepsi işe yarıyor gerçi ben sarışınım zaten ama saç rengini daha da açtığı kesin... saçları koyu renk olanlar muhakkak zorlanacaktır, işin sırrı ne uygularsanız uygulayın güneşe çıkmak... ısı da işe yarar fakat güneşle 3uygulamada açıyorsanız ısı ile 6uygulama diyeyim...
uyguladığım yöntemler arasında da oksijenli su hariç hepsini tavsiye ederim, peroksit dahi saçlarımı yıpratmadı... turunculaşma da olmadı ama yine o saç rengiyle alakalı diye düşünüyorum çünkü bütün yöntemleri kardeşimle birlikte uyguladık onda turunculaşma oldu, kendisi de sarışın ama kızıl yansımaları var ondan olsa gerek...
bir de burada adı geçmemiş sanırım, jhon friedanın sarışınlar için olan bir serisi var, onu da tavsiye ederim... şampuanı yıprattı gibi saçımı ama saç kremi mükemmel...
bir de yazın saç rengi açılması kıştan kesinlikle daha fazla, o yüzden yazın denemeye başlayın ki hevesiniz kırılmasın :)
dediğim gibi belki zaten sarışın olduğumdan hepsinden memnun kaldım, ama sabırla devam edildiğinde herkeste sonuç verir diye düşünüyorum...
herkese kolay gelsinn :)

kızlar 2sene önce ben saçlarım için papatya özlü bir sprey aldım. yazın kullandım hatta baharda bile saçlarıma sıkıp camda güneşte duruyordum. çok güzel oldu.
Benim saçlarım koyu kahveydi. Açık kahveye döndü birazda karamel gibi oldu. sprey markasını resim ekledim ordan görebilirsiniz.

canım eczaneden mı kozmetikciden mı temin ettin

Canım, benim yaşadığım yerde lush ürünleri malesef bulunmuyor. Eğer elinde fazla varsa ya da benim için alabilirsen bi alışveriş gerçekleştirelim diyorum :)

Canım ya mümkünse saçının önceki ve sonrası hali resm ekleyebilirsen bu ektrat dora ile ilgili cidden cok yardımcı olmus olacaksın.Kullananlar memnun 3-4 seferden sonra acıyrmus yalnız kırıklarım arttı yıprattı dıyenler var sen boyle bir durum yasadnmı????

canım benim biraz uzun sürede açtı. ama sabrettim sonunda istediğim oldu. resim ekleyebilirsem eklerim ama bilgisayarımda yok elimdeki resimlerde var onlarıda atmak zor olacak yinede denerim. =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…