Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

Ben de bu gün zeytinyağı ile saçıma maske uyguladım, iyice yıkadım. Zeytinyağının kızıllaştırdığı gibi bir söylenti duymuştum. Demin güneşte saçlarıma bakarken hafif kızıllık gördüm, güneşin etkisindendir diye düşünüyorum, saçlarım kumral normalde. Ben de 'acaba' diye araştırırken bu sayfayla karşılaştım. Sanırım zeytinyağı ile kızıllaştımak için zeytinyağına kına eklemek gerekiyormuş...

kına taşıyla yeşil kınayı (kızıllık veren kınayı) kardım bir kabın içinde ölçeği kadara su koydum 1,5b olması lazzım sonraa saçıma sürüp 2 saat beklettim sonuç kömür simsiyah saçlarım oldu aralarından az biraz kızıllık vardı (zemin rengm kızıldı) ama göze batan kötü duran bir kızıllık değil öneririm,hiçde boya gibi durmuyor.

sizin konunuzda okuyunca aklıma geldi.
elveda rumeli dizisinin haticesi(gülçin santırcıoğlu)
saçını kına ve şarap karışımıyla boyadığını söylemişti,çok şaşırmıştım.
yani kına-şarap karışımı= hürrem kızılı oluyor bayanlar.

canım senin kına yakmadan önceki orijinal saç rengin neydi ki? kına kızıl yapması lazım nasıl siyah oldu anlamadım..

ben de hazır havalar ısınmışken saç rengimi açmak istiyorum. saçlarım kuru olduğu için zeytinyağlı tarifi uygulamak istiyorum ama aynı etkiyi gösterip göstermeyeceğindne emin olamıyorum ve duyduğuma göre limon daha çok açıyormuş o yüzden kararsız kaldım

Papatya tam bir fiyasko, hiç tavsiye etmem
Saçlarım sarıya dönük bir kumraldı, hiçbir işe yaramıyor
Yani aman aman bir belirginlik beklemeyin, üstelik saatlerce güneş altında dur, her gün sür falan zor iş
En temizi boya, mis
Şimdi sarışınım, mutluyum

ben geçen gün ıhlamuru denedim...

malesef ki yarım saaten fazla güneşte kalamadım ama ona rağmen 1 ton açtı diyebilrim...

sarımsı değilde güzel bir ton oldu ....tavsiye ederim...

kızlar benim saçlarım koyu kestane sanırım. yani orta da olabilir...saçımın küçük bir tutamında kızıl vardı eskiden aka aka sarımtırak bir renk oldu. papatya suyunu az önce saçımı sıktım ve güneşte bekleyemediğim için saç kurutma makinesiyle kuruttum. sanki çok çok azıcık açtı rengini gibi. ya da bana öyle geliyor. yöntemim yanlış mı ve daha ne kadar uygulamam gerekiyor yardımcı olur musunuzz?

Saçlarım koyu kestane renginde. ( http://img203.imageshack.us/img203/6240/92811747.jpg gibi.) Bu sene okulun en başında ( ilk hafta ) saç uçlarıma kına ( hint kınası değil. ) yakmıştım. & Şimdi yaz tatilindeyiz..
Saç rengimin açılmasını istiyorum,papatya suyu kullanıcam. eğer o da işe yaramazsa oksijenli su..
Saç uçlarımda eskiden kalma kına var,saç uçlarımın rengi açılırsa turuncu mu olur.?
Yoksa kırmızımsı mı acaba..?

Benim tavsiyem ya bence bunlara gerek yok kimyasal kullanamayanları bilemem ama diğer saçını açtırma vb işlemler yapmak isteyenler bir kere yaptırın bidaha uğraşmazsınız hemde kesin sonuç alırsınız organik boya lar falan var onlara bakabilirsiniz

Doğal takılmak istiyorsan sana tavsiyem kına yı denemelisin bir arkadaşım denedi saçıda baya koyu renk olmasına rağmen bildiğin kızıl oldu (koyu tabi) benim bile sevmem normalde özellikle güneşte çok hoşuma gitti parlıyo resmen.

papatya suyunu kaynatıp 1 hafta falan şişede bekletsek kullansak etkisi azalamz di mi? yok her yapışımızda kaynatacak mıyız? :44:

kına sacı da beslicektir güzel bi yumuşaklık verir

Melegimebru çok şaşırdım benim saçlarım da siyah değil ama koyu bir renk yani beren saatinkinden 1 2 tık koyu şeklinde anlatayım ne yaptıysam papatya suyu bi işe yaramadı valla geçen eylül saçlarımın uçlarını kızıla boyamıştım aktıkça kahverengimsi bi renk aldı çok hoşuma gitti ama kırıklarım olduğu için kestirdim çok az bi yerde kaldı papatya suyu sadece o kalan kahverengiliğin rengini açtı koyu yerlerime hiçbir etki etmiyor

Ben de saç rengini değişik yollarla açma konusunda denemeler yapıyorum en son denediğim bir ürünü burada yazdım sizlerle de paylaşmak istedim burada bunu kullanan başkaları var mı hiç yorum göremedim. Ben çok memnun kaldım kısa sürede fark edilir sonuçlar aldım. DenizDeNerde: Sun In Saç Açıcı Sprey

Selam
Ben 2.denememi yaptim dun itibariyle kina da..
Harika ama harika otesi bir renk oldu.. Esim bile inanamadi..
icine neler katmadim ki :)
ilkinde cikolata kahve tutturdum..o da superdi..
simdi ise cikolata kahveyi biraz kizillastirmak istedim ve o da oldu :)

suanda mis gibi kina kokuyor saclarim, zaten kina kokusuna bayilirim ayrica..
inanilmaz derecede bakimli ve hacimli oldu saclarim..
paril paril parliyor..

Bu KINA harika birsey ya.. Esimin yardimi ile surduk kafama.. Baya bir zahmetli oldu ama degdi..
cok memnunummmmmmmm, tavsiye ederim..

Renk ayarlarmalarini sormak isteyen olursada yazabilirim...

sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…