Gebeliğe Hazırlık Kimyasaldan kaç ay sonra hamile kaldınız

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

birumitt

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2014
548
273
Arkadaşlar merhaba

Bir kimyasal gebelik geçiriyorum henüz adetle atmadım ama 38 olan değerim 2 gün sonra 37 çıktı.. yakındır adet olmam.

duygularımın tarifi yok, kendiniz eş dostunuz kimyasal gebelik geçirip kaç ay sonra hamile kaldınız, ne olur kaç ay da olsa cevap verin çok kötüyüm…

Merhaba
mesajınızı görünce yazmak istedim çok zor biliyorum aynısını temmuz ayında yaşadım hamile olduğumun sevincini 2 gün yaşayabilmiştim ama olmadı kimyasal gebelik olarak sonlandı bu ay o kadar ümitliydim ki yine olmadı kimyasal gebelikten sonra hemen oluyor diyorlar ama benim de olmadı hala rabbim en yakın zamanda nasip etsin her isteyene inşallah

Merabalar canım ben kasım ayında kimyasal gebelik geçirdim beta 200 küsürlere çıktı sıfırlanması adet olmam baya 50 günü buldu adet oldum diğer ay hamile kaldım kimyasal gebelikte sevineceğin tek şey hamile kalabiliyorsun demekki inşallah yeniden bu duyguyu yaşarsın sağlıkla

Allah bin kere razı olsun konuyu görüp cevap yazdığınız için teselli buluyorum

merhaba testinize de cevap atmıştım. çok üzüldüm ama sizin başınıza gelen binlerce kadının da başına geliyor. bende mart ayında beklemediğim bir zamanda gebelik haberi alarak bunu yaşamıştım. çok sevindim haber verdim 2 gün sonra değerlerim düştü. ama şuna şükrettim en azından çocuk oluyormuş çok şükür dedim. temmuz ayında yani 4 ay sonra tekrar hamile olduğumu reglim 2 gün gecikince öğrendim. kan vermedim. kimyasal olabilir diye 10 gün sonraya direk kadın doğumdan randevu aldım. o sürede 2 günde 1 kaset testle koyulaşmaya baktım kopkoyuydu zaten. gittiğimde keseyi de bebeği gördük çok şükür. gördükten sonra da sadece annemlere ve en yakın arkadaşlarıma olacak şekilde söyledik. şimdi 3 ay doldu hala daha kimseye söylemedim. 3 ay geçsin söylerim dedim. işte bu da böyle bana da ders olmuş oldu. çok şükür sağlıklı ilerliyor şuanlık. rabbim tez vakitte size de nasip etsin ama merak etmeyin düşüğün ardı gebeliktir derler inşallah sizinde çok çok sağlıklı bir gebeliğiniz olacak :) sadece tavsiyem en azından oluyormuş diye sevinip biraz kafanızı rahatlatmalısınız.

Çok sağol canım benim Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin gerçekten yazdıklarınız insana ümit oluyor

Çok sağol canım benim Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin gerçekten yazdıklarınız insana ümit oluyor
izlemediyseniz dr. kağan kocatepe diye bir doktor var. youtube da muhteşem videoları var gebeliğe dair. kimyasal gebelik isimli videosunu izlemenizi öneririm Rabbim tekrar sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah canım

izlemediyseniz dr. kağan kocatepe diye bir doktor var. youtube da muhteşem videoları var gebeliğe dair. kimyasal gebelik isimli videosunu izlemenizi öneririm Rabbim tekrar sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah canım
Evet evet izlemem mi kağan bey cok guzel anlatmıs gerçekten amin inşallah inşallah inşallahhhhhhhh

bende çok üzülmüştüm hiç adet görmeden hamile kaldım

Yaaaaa nasıl oldu anlatırmısınız İlkinde ne tepki verdiniz hcg yapmış mıydınız bir de ikinci hamileliği öğrenince neler yaşadınız şuan ne kadarlık
Biz günü birlik kapadokyaya gidecektik adet günümdü kaset test yaptım varsa dikkat ederim diye pozitif çıktı hemen kan vermiştim 19 çıktı iki gün sonra 6 ya düştü kimyasal oldugunu söylediler ertesi gün kadın dopuma gittiğimdr 2 ye düşmüştü ve hastanrde kanamam başladı adetim normalden kısa sürdü 4 ay önce de 3 aylık ikizlerim karnımda ölmüştü pskolojik olarak çok kötüydüm ama çok dua ettim ovulasyon testi falan yapmadım ben yumurtlama günümü akıntımdan bilirim 1 hafta her gün ilişkiye girdik kaçırmak istemedim çünkü herkes kimyasaldan sonra hemen hamile olunacagını söylemişti adet günümden 2 gün sonra test yaptıgımda sevinemedim bile tekrar kimyasal olabilir diye çok şükür 359 çıktı ve şuan 10 haftalık hamileyim

Acı da olsa sonu güzel biten bir hikaye olmuş cnm sağlıkla doğur inşallah , kimyasaldan sonra hemen hamile kalındıgını ben de birkaç yerde okudum neden acaba ve doğru mu acaba bari bu noktada teselli arıyorum

Acı da olsa sonu güzel biten bir hikaye olmuş cnm sağlıkla doğur inşallah , kimyasaldan sonra hemen hamile kalındıgını ben de birkaç yerde okudum neden acaba ve doğru mu acaba bari bu noktada teselli arıyorum
Rahim hamileliği yeni gecirmiş oldugu için oldugunu okumustum stres yapmayın kendizini yıpratmayan rabbim ol dediği anda olacak bende bi umut heryerden bi şeyler okumustum tanıdıgım bi hemşire arkadaşım var sağlık ocagında çalısıyor o demişti bana bu ayı iyi degerlendir şimdiye kadar kimyasalın ardına normal gebelik olmayan kimseyi görmedim diye umut olmustu bana

10 Haziran'da kimyasal kanamam başladı, yaklaşık bi hafta kanda takip ettik anca başladı değer iyice düşünce. Ovulasyonla gebe kalmıştım zaten kanama bitince yeniden devam ettim ovulasyona. 11 temmuzda yumurtlama gördüm, 31 gun sonra yani, degerlendirdik. 23 temmuzda gebe olduğumu öğrendim. Hala da devam ediyor çok şükür. Ovulasyonla takip etmenizi öneririm, birde zor ama ilki olumsuz oldu diye ikincide oyle olacak diye birşey yokmus. Bende gec ogrendim ama hamdolsun. İnşallah yakın zamanda güzel haberi alırsınız

Çok sağol canım ümit oldu… ben de ovülasyonla takip ediyorum

Temmuzda bende kimyasal gebelik geçirdim adetlerim çok düzenli gününde olurum adetten 3-4 gün önce leke oldu yerleşme kanaması olduğunu tahmin ettim iki gün sonra ani ağrıyla acile gittim değerinden gebe olduğum anlaşıldı ama kanamam başladı araştırdığımda kimyasal olduğunu anladım üzülmedim o zaman arkadaşlarin dediği gibi en azından hamile kalabiliyormusum la teselli buldum bu ay belirtilerim tekrar vardı iki gündür lekelenme vardı bugün kanamaya döndü adete 3 gün vardı bu sefer çok üzüldüm bir sorun mu var diye akşam kan vercem değerimi görmek için daha sonra kadın doğumcuyla goruscek stresli bir işte çalışıyorum belkide onun da etkisi vardır Allah doğru zamanda nasip eder inşallah

Canım ya inşallah hayırlı haberler alırsın haber ver mutlaka Bu arada mesleğin ne bilmiyorum ama ben de bankacıyım felaket bir stres içinde çalışıyorum aynı durumdayız

Canım ya inşallah hayırlı haberler alırsın haber ver mutlaka Bu arada mesleğin ne bilmiyorum ama ben de bankacıyım felaket bir stres içinde çalışıyorum aynı durumdayız
Markette çalışıyorum bende peşpeşe olması yıpratıcı ama rabbim hayırlı zamanda nasip etsin değerimi öğrenip haber veririm inşallah

Canım ne yaptın merak ettim inşallah güzel haberler

Ben 1 ay sonra kalmıştım. Sizde tez vakitte kalırsınız inşallah sağlıkla huzurla almayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…