Kimselere anlatamiyorum evliliğim söz konusu

Onun icralık olmasıyla resmi nikah kıymaması saçma olmuş.Evlenmeden önceki hiç bir borcu,evi,arabası size bağlanmıyor zaten.Neden böyle bir ilişkide çocuk yaparsın ki ? O adamın senle evlenmeye niyeti yok zaten genelde sevmeyen erkekler imam nikahı yapayımda kessin sesini derler.O adam istese de resmi nikah kıyma bence acilen o evden ayrıl çocuğun için nafaka davası aç,kendine alamazsın ama çocuğuna bağlanır nafaka.

Bu kötülüğü kendinize neden yapıyorsunuz? Bunları yapan erkek yarın öbür gün bir şey olduğunda size sahip mi çıkar sanıyorsunuz. Çekip gider bu adam siz de bir çocukla ortada kalırsınız

Öncelikte bir hata yapmışsın,hatasız kul olmaz.Şöyle derin bir nefes al içinde bulunduğun durumdan kurtulmaya bak.Benim ilk görüşüm resmi nikah yapmamandı ama haklarını koruma altına almak için resmi nikah kıy (ama boşan mutlaka çünkü o adamla ömür geçmez kendine de nafaka alabil diye resmi evlen diyorum) belirli bir zaman geçtikten sonra kendisinden boşan hem kendine hem evladına nafaka al.Bu adamla söylediğine göre ömür geçmez.Bu saatten sonra şu olaydan en zararsız nasıl çıkabilirsin onu düşün.

Siz nerede yaşıyorsunuz? Hadi siz akıl edemediniz bir kıymet bilen büyüğünüz de mi nikahsız gitme demedi? Şu an hukuksal olarak hiçbir hakkınız yok adamın yanında, kağıt üzerinde eşi falan değilsiniz, çocuğunuz olsa onun da bir hakkı yok (inş çocuk yapmamışsınızdır) bedava kölelik ve hizmetçilik bu yaptığınız kendinize gelin. Yarın öbür gün bir kadını getirip resmi nikahlı eşim deyip seni kovabilir farkında mısın? Zaten muhtemelen bu yüzden resmi nikah kıymamış size, tek hakkını sizle kullanmak istememiş ve sizi boşarsa falan nafaka verip de hukuki sorumluluk almak istememiş. Çok üzgünüm açık açık yazmak zorunda kaldım ama gözünüzü açmanız lazım. Çocugunuz falan yoksa bırakın bu adamı sizi resmen saf bulmuş kullanıyor

Corabini utulemeye devam et.

Yıl oldu neredeyse 2025 biz hala nikahsız yaşamları konuşuyoruz.Niye reva görüyorsunuz bunu kendinize.Niye nikah yoksa ben yokum deyip resti çekemiyorsunuz dahası birde çocuk yapıp onunda başınızı yakıyorsunuz.Seven adam sevdiğinin eşi olmak ister.Onu mutlu etmek ister.Bunların hicbiri yok.Bugun bi hizmetci, cocuk bakicisi, temizlikci, şef alacak para herkeste yok.Bunları beleş yapacak bi saf lazım adam bulmuş tadını çıkarıyor.Iki gün sonra bunları yapacak yeni bir saf bulup size ister çekersin ister gidersin yapacak o zaman ne olacak.Yanarım yanarımda o çocuğa yanarım.

Hemcinslerimin bu acınası, pervasız bir o kadar da cahil halleri beni o kadar üzüyor ki hani eğitim falan desen benim annem o eğitimsiz haliyle 3 çocuğu kendine göre Osmanlı terbiyesi ile büyüttü, neler neler çekti de bir herife kul köle olmadı olamadı, böyle şeyler içten geliyor sanırsam, bir kadın köle , hizmetçi olmaya sırf minicik sevgi kırıntısı alabilmek için razı oluyor inanılır gibi değil, senin bir benzerin de bizde var kendisi halam olur , kocasının çoraplarını giydirir gece gündüz eğitilmiş köpek gibi etrafında pervane olurdu kocasının, kocası da bir o kadar hanzo ve ilkel mağara adamıydı, zamanında halamı çok uyarsak da dinlemedi , adamın eziyetlerinin haddi hesabı yok, halam evliliği bitirmeyip devam ettikçe zulmün dozajı da arttı her sene , en son canından oldu felç geçirdi, şimdi 4 çocukla o iğrenç adamla yaşamaya mahkum , tek acıdığım çocuklar, madem bu kadar cahilsiniz ve canınızın kıymeti de yok neden o sabileri de bu kötü kadere mahkum ediyorsunuz, erkek seviciligini bırakın artık bi kendinize gelin Allah aşkına , adamın donunu, çorabını ütüleyeceğine çocuğunun geleceğini düşün biraz da ...

Sen kocannerdeyse bi baskın yapsana oraya yanına git bakalım evinde kimler var
Eminim başkasına ev açtı yaşıyor

İcralık ve barlara cafelere gidiyor? Kaçıncı eşisiniz bu arada? Diğerlerinden birinde resmi nikah varsa bu yüzden kıymıyor olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…