Kimse bu durumda kaldı mı acaba ?

kimse yokmu yazacak.cidden ben tekmiyim.dayanamıyorum yaaaaaaaaaaaa
kocan senden değil kendine hesap sorsun ozaman onlemini alsaymış millet ana baba olabilmek için neler yapıyo OCANI ALLAH VERMİŞ kusura bakma ama sız nasıl alırsınız kocan bencil bi insan bence eğer hamileysen bebeğine sımsıkı sarıl ALLAH yavrunu rızkıyla verir ANALIK FEDAKARLIK İSTER

Son düzenleme:
canim benim seni anlayabiliyorum çunki asagi yukari ayni durumdaydim/ durumdayim . 8 aydir korunmadigimi bilen e$im galiba hamileyim dedigimde sinirlendi , neden korunmuyorsun dedi . kan tahliline gidecegim sabah çok agresif tavirlari vardi , evden tek basima çikdim , yolda aradi geri dondum beraber gittim , ogleden sonra pozitif oldugunu ogrendigimde esim uzgun ve bunalim takiliyordu , "artik uc kisilik aileyiz" dedigimde "banane, kafam karisik "dedi. sevincim kursagimda kaldi, agladim. 4 yildir evliyiz , inisli çikisli evliligimiz var . ertesi gun biraz daha kendine geldi , sabah bana sarildi , doktora benimle geldi . sonucun pozitif oldugunu ogrenmeden once aldiririz diyordu , ogrendiginde banane dedi sonra evden çikdi . sonrada kafasinin karisik oldugunu soyledim sanirim biraz zamana ihtiyaci var. yalniz kaldigimda biraz dusundum : ben çalisan bir kadinim maddi manevi ayakda durabilirim tek basima , ve bebegim benim ailem , ve onunla bundan sonra yalniz olmam. Allah yardimcin olsun kendini nasil yalniz hissettigini dusunebiliyorum , ama degilsin bebegin var artik çunki. Guclu ol , kendine guven , ve ayakta tek basina durabilecek duruma gel ( maddi manevi ).

kadin hamile olunca anne olur , erkek kucagina alinca baba olur .belki dogunca degisir. ne yap et bebegini aldirma. evliligin bitecekse zaten biter çocugun olsa da olmasada . bebegini seviyorsan tutun ona.

canim ozur dilerim yenice diger sayfalari okudum atlamisim o noktayi ama esi bencil olan tek sen degilsin bunu bilesin istedim canim . çok geçmis olsun ve umarim gelecekte hersey çok guzel olur senin için

kıslar şaşkınlıkla okuyorum allah çocuk veriri kıymet bilmezler bazılarına vermez kıymet bilirler çocuksuz bi aile düşünemiyorum ya benim eşimle içimiz yanıyo 5 yıldr istiyoruz ne paralar ne dr lar ama rabbim vermiyo işte hiçbi problem yokken ama çocuğunuz oluyoken kocanızla planlayın tek taraflı çook zor sizler gibi arkadaşlarım var ve çocuk olduktan sonra hep koptular tabi herkes bir deil bide kadına kabahat bulurlar ya ayy öle erkekleri elime verselerde boğsam eşini seven ondan olacak çocuğuda sever bence allah kocalarınızı insafa getrsinler bi görseler bizim gibi evlat hasreti çekenleri hiçde öle düşünmezler

canım neler hissetiğini anlıyorum bencede önce eşinle konuş ona bebeği anlat ve tek başına yapmadığını anlat ayrıca istemiyosa o neden korunmuyor neyse bu değil konumuz sen istediğin için psikolojikte olabilir diğer belirtiler tamam ama kasık seğirmesi daha olmaz tahminen hamile olsan bie 4-* 5 haftalık falan olursun ve bu haftalarda hareketini hissedemezsin. kan testi mutlaka yaptır. eğer hamile değilsenden eşinin korunmasını öner

yazdıklarını okudumda... inan içim acıdı. Allaha sığın ve her derdinde ondan iste, yalnız değilsin. o seni görür ve gözetir. hayırlısı olsun hakkında da...

Sevgili beliss

şu yarım saatte yazılarını okuyup ne duygular yaşadım anlatamam.. Kızgınlığında haklısın belki ama her insan bazen yanlış tepkiler verebilir. Önemli olan sonuçta doğru olanı yapmasıdır. İnanıyorum ki eşin de böyle sonuçlanmasını istemezdi.Mutlaka O da çok üzgündür ve belki kendisini suçluyordur. Bu yüzden eşine daha sıkı sarılmayı denemelisin. Şimdi birbirinize daha çok ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum..

Daha güzel günlerde sağlıklı çocuklarınız olması dileklerimle.
Sevgiler

canım benım keşke herşey daha farklı olsaymış ama ne olursa olsun bebeginden vaz geçme bir kere vazgeçmişsin ama o sana anne demek istiyor peşini bırakmammız seni istiyor bebişin: lütfen kıyma ona yapma buna hakkın yok..
Ayrıca kusura bakma ama eşin çok kalpsizmiş sevinmesi gerekirken yaptıgı tavıra bak:Sne olursa olsun bebeiğinden vazgeçme ve gerekirse koy tavrını inceldiği yerden kopsun....
Büğün bebeiğini istemeyen yarın senide istemez unutma bunu....

canım bence o konuşsun dursun sen kararından vazgeçme bak ilerki aylarda nasıl fikirleri değişecek hele çocuk kıpırdamaya başlasın bak nasıl değişecek şimdi beklemiyodu oluncada kafası karışmıştır kendini hazır hissetmediği için böle davranıyo oda öle demiş zaten bence sakın ama sakın o bebeğin günahına girme aldırma yani kocanda buna alışıcak ve sana böle dediğine pişman olacak emin ol keşke daha önce çocuk sahibi olsaydım dicek bakta gör sıkma kendini

senin o evlada ihtiyacın var bacım.. o adamdan yüzün gülmeyecek bu gidişle, ama bırakma o canı.. bırakma. o güldürsün senin yüzünü. ya rabbim akıl fikir sorumluluk hissi ver sen şu erkeklere... ben de aldırılmak için hastaneye gidilen ve rahim anormalliği yüzünden aldırılamayan bir bebektim... düşünsene ben şimdi 23 yaşındayım. 23 sene sonra düşünceksin, şimdi o yaşasa bu yaşta olcaktı diye.. evlilik çocuk için değil mi biraz da.. niye istemiyor bu adamlar niye.

arkadaşlar siz en baş sayfaları okuyup yazmışsınız heralde.yorumlarınız ve bana desteklerinz için çok sağolun.10 mart ta ben düşük yaptım.çok ağladım üzüldüm ama şimdi normal hayatıma devam ediyorum.eşimde üzgün ama artık yapılabilecek bişi yok.bu ona fena bir ders oldu.hala pişman.bense çok kızgın ve kırgınnn

canım bu yazılarını hıc okumamıstım gercekten aglayarak okudum Allah bazen bunlarla bızı ımtıhan edıyor,bebegı ben ıstemıyodum tam tersı esım ıstoyodu ama ıcıme dustukten sonra annalık bı baskaymıs ama sonra dustu ve ben cok agladım bundan sınra Allahtan hayırlısı dıyorum inş 2.bebişlerımız saglıklı olur:ecrin_bebek:bu arada esınede cok kızdım ama bundan sonra bırbırınıze destek olun ve daha kesın korunma yontemıyle korunun

üzüldüm gerçekten malesef insanoğlunu tanımak cok zor allah yardımcın olsun ve allah onun içinede biraz merhamet versin

hamileliğnini ilk günlerinde bebegini kaybettin diyorsunuzya zaten hastalıgı toplasan 1 hafta fila geçmiş yani normal bi adet geçikmesi olamzmı bu... ilk geçiktiği günden bebekmi sayılıyo yoksa benmi çok cahilim..

Allahım verir bitanem .. çok değişik bi hikaye olumsuz başlayan olumlu mutlu giden eşinle anlaştıgın ama sonrada mutlulugun kısa sürdügü kötü sonla biten bir hikaye ama zamanla bebişinde olur inşallah ve bu sefer mutlulugu onda yakalarsın... Şeniz

canım vence artık aileleri devreye sokma zamanı geldi. 2. çocuktada kürtaj olursan bir daha anne olamayabilirsin çok iyi düşün sahipsiz olmadığını düşünüyorum anne ve babalar devreye girmeli. tek başına olmadıya bu çocuk

Canim yazdiklarini okurken cok üzüldüm,keske ilk bebegini aldirmasaydin belkide ikinci bebegini onun yüzünden kaybettin. ilkinin kiymetini bilmediniz diye. simdi belki yazdiklarima kizarsin ama bence kocani sorumlu tutmaman lazim olan herseyden. konusup aranizdaki sorunu cözebilirsiniz bence hayatta cözülmeyecek sorun yok. Bende iki tane bebegimi kaybettim. hemde biri 38 haftalik ölü dogdu. insaallah bundan sonraki bebegin yasar. inan bir bebek herseyi yoluna koyacaktir.........

ayy canım benim geçmiş olsun üzme canını allahım istersen gene verir o boş çevirmez seni hem zaten ilkinde çok stresli bi gebelik yaşamıştın şimdi eğer istersen eşinde yumuşamışken gebe kalırsan daha rahat geçer diye umuyorum allahım doğ derse doğar her koşula karşı eşinide bu yönde suçlama o hazır hissetmemiş kafası karışıkmış geçmiş zamanla alışmış oda içinden istemiştir ama sana belli etmek istememiş olabilir bence 2 ciyi bi düşün biraz zaman geçsin ama sonra tekrar deneyin bu güzel duyguyu azda olsa yaşadın tekrarını yaşamayıda nasip eder inşallah rabbim umutsuzluğa kapılma allahım yanında olsun yardımcın olsun tatlım üzülme allaha dua et ondan hergün iste sen istersen veriri rabbim güldürsün yüzünü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…