Kimse bu durumda kaldı mı acaba ?

beliss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009
412
6
merhaba arkadaşlar.benim konum b sayfalarda olmayan bir konu galiba baya baktım ama bulamadım.dün akşam yaptığım idrar testiyle galiba hamile olduğumu sanıyorum.yani 2.çizgim çok silik fakat 4 gün geciktim ve nerdeyse tüm belirtiler mevcut.kan tahlili yaptırmadım korkumdan.istiyorum tabi şu an ama beni endişilendiren eşim.eşimle problemlerimiz var.2.5 yıllık evliyiz.evliliğimizin ilk ayında gebe kaldım ve aldırdık.o zamanlar bu konu beni çok fazla üzmedi ama birçok işimizde rast gitmedi.onun pişmanlığını hep hissettim.eşimle problemlerimizi birazda görmezden gelerek hallettik derken mayıs-haziran gibi hamile kalırım die düşünürken ben bu ay büyük olasılık hamileyim.ve testi yapar yapmaz eşime durumu söyledim.ve tepki aldım.bunun benim hatam olduğunu hesaplayabileceğimi fakat zaten ben istediğim için üzerinde durmadan hamile kaldığım için beni sorumlu gördü.tartıştık.kendini hazır hissetmiyormuş.ve birde idrar testi daha tam net olmadığı için olasılık olarak bakıyor fakat bende tüm belirtiler mevcut.adetten kesildim,kasıklarımda ve göğüslerimde sızlama,uykusuzluk,sık idrara çıkma,ara bulantılar.sağ yumurtalığım seyirmeye bile başladı.ama sevinemiyorum bile.sizin sayfaları okurken ağlıyorum.eşimle konuşmuyoruz şu an.allaha yalvarıyorum.yarın kandil allahım yardım et bana die.2.kürtaja cesaretim yok.zaten olursamda bu evliliğimin sonu demek.sizce benmi çok abartıyorum.eşi böle hazırlıksız yakalanıp benimkisi gibi yapan varmı nolur bişiler yazın aklımı kaçırıcam.tadına varamadım sevinemedim ya nolur bişiler yazın nolurrrrrsenağlama

kimse yokmu yazacak.cidden ben tekmiyim.dayanamıyorum yaaaaaaaaaaaa

dur canım bi sakinleş..
senin durumunda kalmadım.ama çok zor olduğunu tahmin edebiliyorum.
belkide hamile değilsindir.psikolojiktir belirtiler.
şayet öyleyse bile bu sana verilmiş büyük bir şanstır.
eşin şu anda tepki veriyor olabilir ama biraztir.
gerçi değişmese kaç yazar.
bir kürtaj daha olma sakın.
bunun etkilerini üstünden atamazsın.
yapmasını biliyorsa sahip çıkmasınıda bilecek:mymeka:

öle bı adama çocuk doğrulmaz ama sanada kıyılmaz...her kadın anne olmayı ıster..emın ol önce..sora al karsına anladığı dılden konus..allah sabır versın...
sevgiler

:1shok:
şaşırdım cidden çok şaşırdım
yahu çocuğu kendi kendine mi yaptın :1shok:
ne demek seni suçlaması:1shok:
ağaç kovuğundan olmadı ya bu bebek:ecrin_bebek:
dur bakalım biraz bekle umarım eşin kabullenir bu durumu
cidden üzüldüm bu duruma:teselli:

hesaplamasini bilmek ne demek? hesap yoluyla mi korunuyorsunuz siz kuzum? kacinsi devirde yasiyoruz? kusura bakmasin dogru duzgun korunacakti. modern yollarla. yok oyle hesap mesap. manyak midir nedir ya? sinirim zipladi gene. bence dimdik dur karsisinda. emin ol oyle de boyle de bu bu sevliligin sonu olur. aldiririsan kendine saygini ve en kotusu psikolojini kaybedersin. aldirmazsan evliliginiz bozulma ihtimali var ama bozulmama ihtimali de var. yani risk al, degisebilir cocuk olunca.

evli bi erkek neden çocuk istemez hiç anlamam.çok yenide evli sayılmazsınız.Allah yardımcın olsun canım.

önce onunla konuş sakin sakin.bu bebeği ne kadar çok istediğini bereketiyle geleceğini ve sizin aranızdaki herşeye çözüm olacağını anlat.inan bana rabbim bu hediyeyi sana böyle bir zamanda gönderdiyse çarendir.sımsıkı sarıl bebeğine...allah yardımcın olsun.
NE ıNSANLAR VAR demedende geçemiyorum.biz birşey olacak diye adım atmaktan korkuyoruz.eşim kadın ben erkek olmuşum.fedakarlık ve anlayış...

aay kıyamam sana
o kocana sıkı bi köteği hak edio ama neyse

canım sakın 2. kürtajı olma
bu sana bi lutuf...

ben çocuk sahibi değilim henüz ama
kadın doğum uzmanı bi kuzenim var ve o ilk hamilelikteki kürtajın daha sonra hamile kalmaya engel teşkil edebilecek düzeyde yıpratıcı olduğunu söylemişti bana

aman ha dikkat et
kocanı da al karşına sakin sakin...
bu çocuğu neden istediğini bi daha kürtaj yaptırısan sonuçlarının eler olabileceğini anlat

hadi dicem ki ikiniz de istemiyorsunuz b elle tutar yan diyip sarıllıcam ama o da yok.....

eşinin sana bunu yapmaya hakkı yok...

güçlü ol canım....
erkeker kadınlar gibi o minik canlıyı birebir yaşamdıkları için başta bocalayıp sıkıntıya düşlerler

eşinin yaşadığını hissetmesi anlaması için ona yardımcı ol...

canım benım ya su an neler hısettıgını anlayabılıyorum allah yardımcın olsun olsun ama pes etme bak bı sıtede hamıle kalmak ıcını neler yapanlar var bı gorsen o bebegı ıstemıyosanız korunacaktınız ama oomus bı kere sakın aldırma esın ne soylerse soylesın tek yapmadın sımdı ıkı cansın sen bosverrr onu hıssetmeye calıs ınsa saglıcakla dogarda babasıda soyledıkleırne pısman olurrrrrr

oncelikle hamilesin cunkü aynı sekilde bende de 2. cizgi cok silikti.benimde planlı olmamıstı hamileligim sınava hazırlanıyordum aldırmayı asla düşünmüyoruz ama kendimizi hazır hissetmediğimiz için ikimizde afalladık Allah korusun bir cana kıymak cok büyük günah eşin kendisini planlamadıgınız için hazır hissetmiyor biraz zaman gecince esinde alısacaktır bu duruma sakın bebeginize kıyma.seni suclaması tabiki de gereksiz ama aranızdaki problemler onu bu yöne itmiştir her ne olursa olsun o size verilmiş bir mucize belki gercekten aranızı düzeltmeye geldi

canım allah yardımcın olsun en iisi eşinin sakinleşmesini beklemek ve ondan sonra mantıklı bi sekilde oturup konusmak böle bi yere varamazsınız cok üzüldüm senin için

Ayni seyi benim esimde yapti .Ilk hamileligimi o istedi diye sonlandirdim hemde 3 aylik gelindim.Sonra 1 sene sonra kizima hamile kaldim bana yine ofladi pofladi ama aldir demeye cesareti olmadigi icin dogur bari dedi.Simdi kizima tapiyor .Ama bende hamile kaldigima sevinemeyenlerdenim.Ama doguncada heyecanini gorseniz sasardiniz.Sanki bebegi bayilarak istemis gibi.Off off zaman geciyor simdi kizim 6 yasinda.Allah uzun omur versin kizima...Allah sanada yardim etsin.Bosanmayi dusunmuyorsan dogur kendin icin dogur.Insana hayat destegi oluyor cocuk.:CüvCüv:

Canım üzülme umarım her şey yoluna girer.ınan eşinde zamanla kabullenecektir.Bu mübarek günde güzel şeyler düşün.Umarım bebeğiniz size uğur getirir.

bu mübarek günde ALLAHIM o kocanı bildigi gibi yapsın kusura bakma
zaten bu şartlarda iki yakası bir olmaz..... ne bu dünyada nede ahirette

çok sağolun arkadaşlar hepinizi okudum.güzel şeylerde var eşime kızanlarınızda.ama ben ağlamayı yeni bıraktım daha doğrusu ara verdim.çok mutsuzum.hala daha konuşmuyoruz.eşim hala daha kabullenebilmiş değil.sigara kullanıyordum akşam bana sigaran bittimi alayımmı die bile sordu.offfffffff çıldırıcam allahım.dualar ediyorum bana güzel bir çıkış yolu die.tamam bazılarınızında dediği gibi daha alışamadı ama bu kadar katı olunurmu.ben bu haberi genç kızlığımdan beri eşim olduğunda nasıl müjdelerim die düşünüp türlü hayaller kurarken şimdi bu halime ağlıyorum.ben daha ilk günlerde bu kadar üzüleceksem sonraları naparım.bir kadına eşi değilde başka kim destek olurki.ve daha kimselerin haberi yok ailemdende arkadaşlarımdanda.uzunca bir sürede söylemicem.alışamadım.iştahsızım,uykusuzum,sancım var,karnımda bişiler sürekli kıpır kıpır.dualarım en kısa zamanda bu sayfaları utanarak veya gülerek okumam.yani inşallah düzelir bişilerde ben büyütmüşüm diyebileyim.tek bildiğim haketmiyordum böylesini.bu günlerim sizler gibi mutluluktan havalarda olarak geçemezmiydi.

canım gerçekten çok üzücü şeyler yaşıyorsun inşallah eşin en kısa zamanda düzelir ve bebeğini kabullenir sana aldır yada aldırma demek bana doğru gelmiyor ama şunu söyleyebilirim ne olursa olsun eğer hamileysen seni hissediyor hem onu hem kendini yıpratma bence malum kandil bu gece eğer hala netteysen biraz dua dinle yasin birde bulursan yada biliyorsan ayetelkürsi oku en azından Allah yardım eder biraz rahatlarsın

canım gerçekten çok üzücü şeyler yaşıyorsun inşallah eşin en kısa zamanda düzelir ve bebeğini kabullenir sana aldır yada aldırma demek bana doğru gelmiyor ama şunu söyleyebilirim ne olursa olsun eğer hamileysen seni hissediyor hem onu hem kendini yıpratma bence malum kandil bu gece eğer hala netteysen biraz dua dinle yasin birde bulursan yada biliyorsan ayetelkürsi oku en azından Allah yardım eder biraz rahatlarsın

ne kadar iyi insanlarsınız ya.ne kadar güzel yazıyorsunuz.hepinize sonsuz teşekkür.o duaları hep ettim canım.içimdende ediyorum kendimce allaha.hayırlısını diliyorum.ama sayfalarda dolaşmaya devam ettikçe çok yazılar okudum.benim bu adetimin gecikmesi ve idrar testindeki durumdan behsettim ya böle olanlarında sonradan gelmiş hep aadetleri ve hamile değillermiş.kimileri 35 gün benlemiş adetini kesin hamileyim derken bile.benim yrn 33.gün olacak.ben bu ay dişçiye çok gittim.2 sefa yüksek doz uyuşturmak için dişimi iğne vurdu doktorum.ve birde dişlerim için film çektirdim.acaba bu ilaçlarmı geciktirdi beni yoksa gerçektenmi hamilemiyim diyorum şimdi.o kadar karıştıki kafam.her iki durumdada hem çok üzülücem hem çok sevinicem.hiç bu kadar duyguyu bu kadar karmaşık olarak yaşamamıştım daha çok ilginç ya.boşunamı sizleride sinirlendirdim.ama çok ii geldiniz bana.sabah eşimle evden çıkıp hemen evimi ordaki hastaneye gidip kan vericem.şimdi aradım hastaneyi laboratuvara bağlandım 1 saatte veriyorlarmış sonuçları.cafe de bekler alır gelir buradan yazarım.ne çıkacak acaba.içime ise bişi doğmuyor.şimdi ayaklarımı sıcak sudan çıkardım acaba adete bi faydası olurmu die.ben ayın 2 sinde bekledim gelmedi.bide şubat 28 çekti ya orada hesaplar şaştı bende.şubatın 4 ünde olmuştum.2 sinde gelir dedim gelmedi cuma akşamı test yaptım başta bişi yoktu sonradan silikleşti.dünde yaptım test gene silik.diğer sayfalarda o testlerin gebelik olmasada zaman ilerledikçe illaki bi 2.çizginin çıktığını söylüyorlar.çarşamba perşembe tam adet sancısı çekiyordum ha geldi gelecek gelmedi.cuma akşamı adet sivilcemi çıkardım gene gelmedi.o akşam arkadaşımdaydım durumu anlattım çıktık nöbetçi eczaneden test aldım.sonrasını biliyorsunuz..fakat hani o adet sancılarım vardı ya o akşam kesildi yerine seyirmeler ve sızı kaldı.acaba psikolojikmi benim bu hamileliğim.eğer öyleyse eşimle ikimiz ciddi bi terapi almalıyız bu durum beni çok sarstı.eğer hamileysemde zaten kendimi hazırlamıştım genede mutluyum.yarını bekleyelim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…