Kilolarım mutsuzluğum

Sui7

güzel günler gelsin istiyorum haketmesem de tanrım
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2012
527
316
Evet başlıkta belirttiğim gibi kilolarım mutsuzluk kaynağım. Burda benle aynı derdi çeken çok fazla kadın olduğu için dertleşmek gaza gelmek paylaşmak istedim. Küçükken çok zayıftım ergenlikte çok yemeye başladım. Sağolsun annem babam da aman bizim kız kendisinin üç kayı yiyor falan dedikçe çocuk aklımla gaza geldim. 23 yaşındayım 16 yaşımdna beri kilolarımdan dertliyim.
En büyük Sorun aslında kilonun göbek bölgesinde yoğunlaşması ve vücut şeklimin dengesiz olması. 1.69 boy 70 kgım ama beni genelde 75 tahmin ederler çünkü göğüs ve göbek bir arada olunca kocaman oluyorum.
16 yaşında 55den 58e çıktım o zaman göbeğim çıkıyordu ve rahatsız olmuştum. Sonra sürekli oturarak össye çalışma, üni. De de zor bir bölüm kazanınca stresten yemeye verdim. Duygusal boşluklarımı yemekle doldurmaya çalıştım. İşin kötüsü ne zaman diyet spor yapsam ailem bana saçmalama ne diyeti ne sporu falan diye bastırdı ama babam sürekli spor yapan kilo almaktan korkan biridir garip bir şekilde. Ama ne zaman kilo alsam o zaman da tenkit ettiler benim moralimi bozup iyice yemeye zorladılar.
İşte bu gelgitler yorucu eğitim hayatım ve problemlerim sonucu şu anda 72, 73 kga vardığımı tahmin ediyorum tartılamıyorum. Ve bıktımm gerçekten bıktım. Ne zaman düğün oldu bayram mezuniyet o bu oldu istediğimi giyemedim, en yakınlarımın düğününde kotla gittim, hiç doyasıya alışveriş yapamadım, üniversitede arkadaşlarım hep çıtı pıtıydı onlarla alışverişe gisince denediğim şeyi göstermeye utandım kabinden çıkamadım. Hep özendim onlara çok seçicilerdi. Simitlerini kapatacak değil hoşlarına gidecek şeyleri aldılar giydiler etekler elbiseler bense ağzım açık tişört kot en kalın kazaklarla kendimi gizlemeye vücudumu saklamaya çalıştım.
Artık düşündükçe acı çekiyorum ve bir son vermek istiyorum buna. Sevgilim beni çok seviyor bu halimle gerçekten göbeğimi sevgiyle okşardı hep gıdıklardı severdi takmayım diye çünkü farkındaydı mutsuzluğumun. Kilo vermek istiyorum dediğimde kendin için ver ama ben seni her halinle seviyorum dedi. Geçenlerde yakınlaşmıştık ve ben fırsattan istifade boş anında itiraf etsin diye sordum kilo vermemi ister misin diye. Ben seni böyle çok seviyorum tek fark o zaman daha seksi olursun dedi. Ben de üzüldüm buna anladım ki seviyor ama şirin yüzü güzel tatlı sevgilim diye düşünüyor. Ama ben onun gözünde daha hoş bakımlı özgüvenli olmak ve kendime karşı da mutlu olmak nir yükten kurtulmk istiyorum.
İşte upuzun hikâyemin bir kısmı. Gerçekten yoruldum çok. Yaza nişanım olcak büyük ihtimalle ve ben eski zarif halimle nişan elbisemi giymek istiyorum bu 7 aylık hamile gibi göbeğimle değil.
Sadece dertleşmek ve desteklerinizi istiyorum güzel kadınlar.

Bence en sevdiğiniz müzikleri yukleyin sabah kalkin kulakliginizi Takin ve yürüyün... Ben de zor dersler calisiyorum ve bu yürüyüş bana kilo vermek amaçli değil de sanki müzik dinleme eğlenmeye cikma gibi geliyor.. Eve gelince dilimde sarkilar su gibi t-shirt hop banyoya gidiyorum..

Ve mesela ben cips ve çikolata inanılmaz tuketirim. Bunları eve almamaya calisiyorum. Eğer almak için gidersen bir tane alip cikiyorum haftaya da yerim sunu da alayim demiyorum çünkü onu mutlaka yiyorum:)

Onu da planlıyorum haklısın ama uyku düzenim için dojtora gitmem lazım uyuyamadığım için öğlen uyanıyorum hep. Bir de abur cuburlar beni mahvetti sınav haftası gelince depolardım hep

Onu da planlıyorum haklısın ama uyku düzenim için dojtora gitmem lazım uyuyamadığım için öğlen uyanıyorum hep. Bir de abur cuburlar beni mahvetti sınav haftası gelince depolardım hep
Ben de senin gibi soru cözemesem bir çikolata acarim konuyu anlamasam bir cikolata daha acarim.

İste bunu engellemenin tek yolu almamak. "Neden depoluyorsun yine uzulen sen olacaksin bir adet en çok istediğini al ve çık" diyeceksin kendine.

Ayni şekilde esmer ekmek dişinda ekmek de almiyorum dilimletiyorum günde 4 dilim yiyeceksin diyorum dilim olunca ekmek arası falan olmuyor zaten:)

Böyle boyle kurallar ile bu abur cubur isini cozebilirsin spor olmasa bile.

Bir de bol türk kahvesi iç müthiş iştah kapatiyor.

Esmer ekmeğe geçiş yapmak istiyorum ben de. Abur cuburu okul zamanıma göre çok azalttım ama paketli gıdaları hiç tüketmesem diyorum.
Kuzenim var hiç daha kilo sorunu yaşadığını görmedim. Hep üç beş kaşık alıp sofradan kalkar ye diyince de tam doydum der mideyi hiç şişirmez. Bense sofradan kalkmak için çatlayacak gibi şişmeyi bekliyorum aynı zamanda da çok hızlı yiyorum e haliyle mide alıştı buna sürekli aç sürekli aç

Arkadaşlar bende şuanda bışey paylaşmak ıstıyorum çok mutluyum hedef 10 kaldı ..

Aynı ben.... Bedenimden kopuk yaşıyorum yıllardır. Hep kilo vermeye çalışıp daha fazlasını aldım. Hayatımda kilo konusunda en dip noktadayım. 10 gün önce Karatay diyeti uygulamaya başladım, bol bol yiyerek, 10 günde 2 kg verdim. Enerjjm arttı, zihnim aydınlandı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…