Kilo verme durunca ne yapilir ?

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Bu da bir dert hem de buyuk dert lutfen konum tasinmasin . Baska bolumlerde yardim alamiyorum kimse girip yorumlamıyor .
Konuya gelirsek öncelikle merhaba .. çok kilo almıştım . Sağlık ocağında insulin direnci 3,5 açlık kanda 102 çıkmıştı . O gün diyetsyene Gttim . Değerleri gösterdim tartıldım 91 çıkınca kilo diyetisyen de sen kilo veremezsin 75 olsan op başına koy gibi konuştu . O gün başladım diyete 20 gün sonra insulin direnci kalmamış 2,7 inmis aclik kan sekeri de 91 di . Kilom da 85 filandı . Şimdi geçen hafta 82,6 di bu hafta vücudum daha düzeldi geçen haftaki fotoğrafa göre daha iyi ama 82,8 çıktım .
Hayatımda hiç hızlı kilo veremem ama 1ay +1 haftada 8,5 kilo verdim . Diyetisyensiz yardımsız çikolataya bayılan onsuz bir gün yapamayan ben onu tüm tatlıları tamamen keserek ( zaten hamur işi, fas food , cips , çok ekmek ) yiyen biri değilim onlarida yemeyerek kısaca tüm zararlı şeylerden uzak ve sporla verdim . Ama bu hafta kilo veremediğim gibi 200 gr almışım . Kafayı yedim . Ağladım . Sabahtan beri moralim sıfır. Ama tabiki bırakmayacağım .
Ama kafam karıştı . Az kalori aldığım için vucut alışıp savunmaya geçip kıtlık moduna geçip elindekileri kaybetmemek için yani depodaki yağları eritmiyormuş . Farkli beslenin diyor nette oldugunuz durumdan farkli ama nasil ben kafam karisti .
Oruclarda başlayacak zaten . Bu durumu düzeltmem gerek . Birde oructa spor yapmak için vakit yok neredeyse . Ben hergün 7 km yürüyorum tempolu ya da cardio yapıyorum. Bianda spor kesincede kilo alırım . Npicam?
Nasıl bu duraklama dönemini kırabilirim ,?
Not arada tabi yarım simit , diyet Sekersz tiramisu, mesela az yağlı az pideli iskender yedim yediğim günler iki katı spor yaptim yani ödül gunlerim de oluyor .. bunu da belirteyim çünkü devamlılık olmaz o zmn . Bu arada hedef kilom 69 boy 176 ideal kilom en fazla 77 imis ben şuan 82,8 ım 91 den düştüm . Biraz karışık olabilir

Selam
Ben de geçen sene 18 kilo vermiştim
O diyette durma oluyor ara sıra, çok kafana takma
Bunu önlemenin en kolay yolu metabolizmanı şaşırtmak
Bazı günler normalden fazla ye, bazen daha az ye
Böylece metabolizman belli bir sisteme alışamaz
Bir de ben çok az yediğim hafta kilo alırdım genelde vücut depo yapıyor o zaman
Spora aynen devam

Benim başıma gelmişti. Her 10 kilo da bir takılıp kalıyordum. Yeme şeklini değiştirmek mesela detoks yapmak işinizi görebilir.
Ayrıca spor yapıyorsanız yaptığınız sporu süre bakımından geçici olarak arttırabilirsiniz. Bir nevi diyet sürecinde vücudun alıştığının haricinde davranmalısınız. Benim şahsi görüşüm değil zamanında diyetisyen böyle yaptırmıştı.

Iki sene once ocakta baslayip hazirana kadar 23 den fazla kilo verdim,tabi sporla ...ne oldu bilmiyorum spora ara verdim ve kilo aldim 52 den 58 oldum sonra yine ayni motivasyonla kilo vermeye basladimki yine spora ara verdim kisin 67 ye kadar ciktim.Simdi sanirim iki ileri bir gerilikle 63 civarlarindayim kilo vermem durdu degil son buldu resmen gecen hafta doktora durumu anlattim adam genel check up yapti ama birsey cikmadi hersey normal.onceden kesin hormonel diyordum ama hormonlarda birsey cikmadigi icin artik bir yerlerde bir seyleri yanlis yaptigimin kanaatine vardim.hatalarimi siralayayim belki sanada yardimci olur:
1.Aksamlari gec saatlerde yemek yiyorum cok gec kaldigim icin doyma hissim gelene kadar yemege abaniyorum,yediklerim sagliklida olsa vucut sindirimde zorlaniyor buda ertesi gune arti sonuc olarak tartida cikiyor.
2.spor yapiyorum ok.ama hep ayni spor vucudum alisti artik tepki vermiyor,cok fazla kardiyoya abandim ama aslinda agirlik calismak kilo verme de kordiyodan daha etkili.
3.su fazla icmiyorum... kilo verirken vucut disariya yagi atmak icin suya ihtiyac duyar yeterince su ihtiyaci karsilanmazsa vucut yagi nasil aticak?
4.gereksiz yere ckk fazla odul gunu yapiyorum,halbuki hedef kilo belirleyip o kiloya gelince odul gunu yapmam benim icin daha saglikli olucak,
5.cok sabirsizim aksini bilsemde vucudun kilo vermesi icin ayni duzende minimum iki aya ihtiyaci oldugunu biliyorum ama istiyorum ertesi gunu kilo vermis olayim oyle olmayinca iradem bozuluyor yemeye veriyorum yine ayni girdaba defalarca giriyorum...
Benim yaptigim yanlislar bunlar sende kendi duzenini gozden gecir muhakkak bir yerlerde bir seyler yanlis gidiyor olabilir,bol su,temiz beslenme,duzenli spor ve bolca sabir...hatta sabir hepsinden daha onemli birde hergun kardiyor yapma,metabolizmayi durdurur,agirlik calismak,diger direnc antremanlari kilo vermede kas kazanmada sikilasmada sekillenmede kardiyoyadan cok cok daha etkili...

Duraksama döneminde spor yapmıyorsanız spor yapın, yapıyorsanız da artırın etkisini göreceksiniz . Bu dönem atlatildiktan sonra daha da hizlaniyy kilo verimi. Ama şimdi çok çok vermeyi unutun çünkü hedefe yaklaştıkça kilo verme hızı düşer. Aylık % 5 ile 7 idealdir. O şekilde hesaplayin ve ödem attırıcı bir içecekle güne başlayın

Kuzum sıkma canını bu kadar kahvaltını her zaman yaptığından farklı yap mesela bir meyve ve süt iç bol salata tuket lifli gıdalar daha çabuk verdiriyor.

Ve sporunu 3 gün yapıyorsan mesela bir gün cardio diğer gün ağırlık çalış öbür gün bölgesel yap. Suyu fazla tuket sabah aç karnına büyük bardak ılık limonlu su iç kahvaltıya 1 saat önce ver her yemek yemeden 1 saat önce su iç ki sindirim sistemin çalışsın.

Yeşil çay iç günde 2 fincan rahatsızlık olmadığı sürece 3 fincan icebilirsin metabolizma hızlandırıcı etkisi var

Harika bi konu açmışsın zevkle oluyorum.Kan degerlerıne baktırdın mı?

Sagol tatlım

Teşekkürler canım yorum için

Sende pcos da olabilir, seni en iyi hızlandıracak fitoöstrojen tarzı gıdalar adaçayı ceviz kuru kayısı

Ben ilk doğumdan sonra rejim ve spora rağmen 3 hafta aynı kiloda takilip kaldım.3 gün yeşil elma detoksu yaptım.Tamam çok sağlıklı olmayabilir ama sadece 3 gün yaptığım için metobolizmam şaşırdı ve 3 kilo daha verdim.

her diyette oluyor bu canım özellikle fazla kilo verildiği zaman ,metabolizman tıkanıyor gibi bir şey bünyeye şoklama yapmak gerekiyor.mesela bir gün sapıtacaksın , ye yiyemediklerinin hepsini o gün.sonra diyetine devam et yeniden düzeliyor kilo vermeye devam ediyorsun.

İçtiğiniz çayı değiştirin ,
Yediğiniz ekmeği değiştirin -tam buğdaysa kepek mesela -,
Vücudunuzu şaşırtın.
Kilo vermede duraksama sonrası hızlanma oluyor.
Hiç rutininizi bozmayın. :)

Listenizi değiştirin ayrica gercek anlamda kaçamaklar yapmayip saglikli beslendiyseniz kilo almazsınız ödemdir o tartiya cok takilmayin o acidan aslında önemli olan vucut ölçüleri. Benim listeler haftalik değişiyor bir hafta sebze agirlikli bi hafta protein. Benim pek durmadı kilo vermem ama yanina ek spora başlasanız cok iyi olur. Ben mesela 70 -71 kolayken başladım pilatese (84.4 den inmistim) karnım cok aşırı büyüktü 1.5 ay oldu smdi 67.2 yim ama cok incelme oldu karnım daha iyi doğumdan sonra sarkma gibi bisey vardi, dikisin ustune dogru dusen bir karin ama simdi gitti o ara açıldı düzeldi. Yani takılmayın olur.

Ya ben araliktan beri hic kaçamak yapmadim gecen hafta sonu iki gün yatili baska şehire gittik mecbur yedim asiri degil ama yedim yani tatli filan giderken 67.2 ydim sonra geldik 70 kilo ciktim ve anca bugün 67.2 çıktım neden böyle oluyor bende sanki hic normal beslenmeye geçemeyecem

Spor yapıyorum ama kafamı karıştıran su ben haftada 3 gün protein 4 gün sebze besleniyorum ikiside vardı ondan nasıl değişiklik yapicam kafam orda karıştı . Ikisini karıştırıp yiyordum ya haftalık bi hafta ya protein ya da sebze olarak mi degstrsem acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…