Kilo verme durunca ne yapilir ?

Spor yapıyorum ama kafamı karıştıran su ben haftada 3 gün protein 4 gün sebze besleniyorum ikiside vardı ondan nasıl değişiklik yapicam kafam orda karıştı . Ikisini karıştırıp yiyordum ya haftalık bi hafta ya protein ya da sebze olarak mi degstrsem acaba
Olabilir mesela ben 4.5 aydir vermediğim zaman olmadi sadece bazen liste değişmedi 3 hafta aynisni yaptim sonra durdu sonra degisince verdim

Bu da bir dert hem de buyuk dert lutfen konum tasinmasin . Baska bolumlerde yardim alamiyorum kimse girip yorumlamıyor .
Konuya gelirsek öncelikle merhaba .. çok kilo almıştım . Sağlık ocağında insulin direnci 3,5 açlık kanda 102 çıkmıştı . O gün diyetsyene Gttim . Değerleri gösterdim tartıldım 91 çıkınca kilo diyetisyen de sen kilo veremezsin 75 olsan op başına koy gibi konuştu . O gün başladım diyete 20 gün sonra insulin direnci kalmamış 2,7 inmis aclik kan sekeri de 91 di . Kilom da 85 filandı . Şimdi geçen hafta 82,6 di bu hafta vücudum daha düzeldi geçen haftaki fotoğrafa göre daha iyi ama 82,8 çıktım .
Hayatımda hiç hızlı kilo veremem ama 1ay +1 haftada 8,5 kilo verdim . Diyetisyensiz yardımsız çikolataya bayılan onsuz bir gün yapamayan ben onu tüm tatlıları tamamen keserek ( zaten hamur işi, fas food , cips , çok ekmek ) yiyen biri değilim onlarida yemeyerek kısaca tüm zararlı şeylerden uzak ve sporla verdim . Ama bu hafta kilo veremediğim gibi 200 gr almışım . Kafayı yedim . Ağladım . Sabahtan beri moralim sıfır. Ama tabiki bırakmayacağım .
Ama kafam karıştı . Az kalori aldığım için vucut alışıp savunmaya geçip kıtlık moduna geçip elindekileri kaybetmemek için yani depodaki yağları eritmiyormuş . Farkli beslenin diyor nette oldugunuz durumdan farkli ama nasil ben kafam karisti .
Oruclarda başlayacak zaten . Bu durumu düzeltmem gerek . Birde oructa spor yapmak için vakit yok neredeyse . Ben hergün 7 km yürüyorum tempolu ya da cardio yapıyorum. Bianda spor kesincede kilo alırım . Npicam?
Nasıl bu duraklama dönemini kırabilirim ,?
Not arada tabi yarım simit , diyet Sekersz tiramisu, mesela az yağlı az pideli iskender yedim yediğim günler iki katı spor yaptim yani ödül gunlerim de oluyor .. bunu da belirteyim çünkü devamlılık olmaz o zmn . Bu arada hedef kilom 69 boy 176 ideal kilom en fazla 77 imis ben şuan 82,8 ım 91 den düştüm . Biraz karışık olabilir 😁
Kaç kalori yediğinizi kalori sayma uygulamaları var onlarla hesaplayın. Belli bir kalorinin altına düşünce o kıtlık moduna giriyor vücut. Genellikle bazal metabolizmanin 400-500 altını öneriyorlar yanlış hatırlamıyorsam. Onu hesaplayan siteler var bmr calculator diye arayıp bulabilirsiniz. Ama genel kural olarak 1200 altı önerilmiyor.

X