Kilo sorunum lütfen yardım edin

Balliciklokma1234

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
656
377
Kizlar merhabalar 23 yaşındayım 18 yaşındayken çok zayıf olan ben yillar icindeki stres vs degisimden su an kilo sorunu yasiyorum. Boyum 172 kilom 63 idi diyet yapmaya calistim 1 ayda 59a indim ama her gece actim resmen uyuyamiyodum sonra tekrar 2 ay icinde 65 oldum vs derken su an 66 kiloyum. Spor da yapiyorum agirlikla birlikte squat yapiyorum vs popom ve ust bacaklarım buyudu bi yandan hoş evet ama zayıf olmayı ozledim sanirim. Spordan gelince inanilmaz yemek yiyorum. Hedefim 58 ama bi turlu olmuyo her gece bissuru cig fistik kuru erik hindi füme yiyorum. Patlayana kadar doymayı cok seviyorum. Nolur ben napiyim diyetisyene mi gideyim sporu mu birakiyim nasil irademe hakim oluyim bana yardim eder misiniz?

Bence fazlanız yok boyunuza göre benim boy 1.62 kilom 55 lerde ortalama arada bazen inip çıkar gerçi şuan kilo 60 oldu ama 6 aylik gebeyim
Bana bile zayıfsın derlerdi o boya bence ideal gibi bilemedim olması gereken tam olarak ne ama fazlanız yok

Cok tesekkurler aslinda soyle hani kendimi ovmek anlaminda falan soylemiyorum ama mesela normal arkadaslarimdan erkek samimi olduklarim boyie cok iyisin falan diyo ama ben artik 36 bedene geri donmek istiyorum( su an 38 bedenim popo cikik ust bacak dolgun) 36 bedenin daha citi piti durdugunu dusunuyorum bi de sosyal medyanin da etkisi olabilir hep zapzayıflar guzel gosterildigi icin bi de biraz zayiflayinca yuzum de daha iyi oluyor bence. Ama bi turlu basaramiyorum (

İsimden belli oluyor :) psikolojik sorunlar yaşadınız mı?
Tatliya bayiliyorum ya yokk psikolojik sorun yasamadim ilac vs kullanmadim sadece onceden cok stresli bi hayatim vardi stresten yemek yiyemezdim büyük tuvaletime çok çıkardım yiyip yiyip kilo alamayanlardandım yani. Hayatimdan stres gidince kendimi fazlasiyla yemek yerken buldum metabolizmam yavasladi sanirim

Gidişatın hiç iyi değil arkadaşım kendine bir dur demelisin gece yediklerini okuyunca şaşırdım diyet yap ıvır zıvır isterse canın sarı leblebiden bir avuç içini doldurmucak kadar alıp ağzına at tokluk hissi biraz olur bende işe yaradı zayıflama yok tabi çünkü hamileyim diyet yapamam ama aşırı yeme ihtiyacımı baya baskıladı gün içinde üç dört defa ağzıma atıyorum yemek yerken bile çabuk doyuyorum beyaz undanda uzak dur şekerinide kısarsan düzelir inşaallah birde su varya gerçekten insanın midesini şişiriyor kimi yemekten önce soda içiyor yemeği az yemek için

Boyum 172, kilom 65, ben de bugün diyete başladım hadi hayırlısı
Senin yaşlarında ben de 56/57 kilodan yukarı çıkamazdım ve hep 60 kilo olmak isterdim. Diğer türlü görüntümü beğenmiyordum çünkü.
34 yaşındayım şu an. 2 doğumdan sonra metabolizmam yavaşladı, daha hızlı kilo alıyorum.
Şu anki halimden de şikayetçi değilim ama kilo almaya eğilimim başladığı için durdurmak istedim kendimi.
Sen de şunu düşün, şu an 23 yaşındasın ve 30 dan itibaren her yıl en az 1 kiloyu sabitliyorsun vücudunda. Hamilelik, doğum derken zaten vücut deforme oluyor. Şu an bu şekilde sağlıksız beslenmeyi yerleştirirsen bir 10 sene sonra şimdiki halinden 10 kilo fazla olabilirsin.

tartıdakı rakama takılmayın eger yagdan vermek ıncelmek ıstıyorsanız kızartma cıkolata hamur ısı abur cubur yemeyeceksınız gunde 2 ogun saglıklı yıyeceksınız
fazla kılonuz olmadıgı ıcın vermenız zor oluyordur normalsınız cunku

Ben de tam olarak oyleydim 32-34 beden giyerdim sınıfımızda balıketli bi kız vardı ona çok özenirdim. Şu ansa tam tersi. Ama dediginiz gibi bunun daha dogumu vs var. Insallah yağdan kilo verebilirim gercekten artik bi yerden baslamam gerek

Cok haklisiniz aslinda abur cubur yemiyorum ama ogun sayım ve porsiyonlarim buyuk. Sabah 7de kahvalti 12de ogle yemegi 5te ara ogun 8de aksam yemegi seklinde. Ama temel olarak 2 sorunum var:
1.5te işten gelmiş olunca gözüm feciii dönüyo ara öğün ara öğünlükten çıkıyor
2. Spordan eve gelip 8de akşam yemeği yiyince sporda çok mu yoruluyorum artık nasıl oluyorsa şnanilmaz çok yiyorum

Sporu bırakmayın aksine kilo almanıza sebep olur. Bu kadar fazla yemek yiyorsanız kilo almamanızın tek sebebi spor yapıp fazla kalori yakmanızdır. Olabildiğince boğazınızı tutacaksınız. Akşam belli bir saatten sonra sadece su için, yatmadan önce bir bardak light ya da laktozsuz süt için. Üst bacak inceltici egzersizlere geçin squatın her türlüsünü tamamen bırakın. Kardiyonuzu da arttırın. Bir de suya limon sıkıp içmek ya da maydanoz kürü yardımcı olabilir o son kiloları vermekte.

Daha detaylı nasıl egzersiz yaptığınızı ve beslendiğinizi yazarsanız yardımcı olabilirim. Özelden de yazabilirsiniz.

Kalori hesabı şart.
1800 kalori üstüne çıkmayacaksın.
Ve ya intermittent fast tarzı beslenerek yemek yediğin saatleri kısıtlayacaksın.
Ya da karbonhidratlara veda edip, keto besleneceksin.
Ve bol bol kardiyo.

Zayıflamanın matematiği bu kadar basit.

Siz şaka mısınız ya görende 80 90 kilo falan sanır boyun da uzunmuş zaten ne bu dert meselesi mi? Bi gün 90 kilo olursan o zaman gerçek bi derdin olur işte biraz boğazını tut 1 beden küçülmek için derdim var a konu açmış hey Allahım.

Bence sosyal medyayı boşverin
Aynı boyda olsak derdim evet fazlaniz var vermelisiniz
Çünkü önemli olan boy kilo orantısı
Tabi insanın kendini nasıl iyi hissedeceği daha önemli ama kendinizi cok kasmayin bence de boyke cok iyisinizdir arkadaslariniz hakli

bir beden kuculmek bazi insanlar icin cok zor olabiliyor

Squat yerine hip thrust'ı denemenizi tavsiye ederim.Üst bacak kalınlaştırıyor squat ister istemez,kalçayı sıkılaştırırken.
Ama sporu tümden sakın bırakmayın.Spor yaptığınız halde veremiyorsanız sporu bıraktığınız anda alacaksınız demek oluyor bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…