Aile Planlaması Kesin korunma yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

SaskinAnne

Zeynep'im... babasının süsü annesinin ömrü...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2011
7.754
8.268
41
arkadaşlar merhaba
bu forumda konu açacağım hiç aklıma gelmemişti. çünkü deli gibi bebek istiyorum fakat bugün yapılan kan testlerimden toksoplazma olduğunu öğrendim ve bebeğimin zekasında bir problem olmaması için tedavi süresince korunmak zorundayım. ilaç kullanmayı istemiyorum condom ile korunanlarda da hamile kalındığını okudum bana kesin bir korunma yöntemi lazım fakat bilmiyorum kafam karıştı yardımcı olabilirmisiniz?

Şansın varmışş arkadaşımm hamile kalsaydın bebişini alırlardı senden
doğum kontrol hapı kullann

"kesin" diye bir şey yoktur. birbirinizden uzak durursanız "kesin" olmamış olur.

diğer hiçbir yöntemin %100 engelleme garantisi yok. bir kaç yöntem bir arada kullanabilirsin

spiral yavrucuğum 10 sene kullandım allhıma binlerce şükür bişiycikler olmadı sende taktır fazla kilon varsa onlarda gider hem bana yan etki olarak zayıflatoyo sağlık ocanda taktır güven bana:

spiral yavrucuğum 10 sene kullandım allhıma binlerce şükür bişiycikler olmadı sende taktır fazla kilon varsa onlarda gider hem bana yan etki olarak zayıflatoyo sağlık ocanda taktır güven bana:

Ben annemde spiral varken doğmuşum o kadar güvenmeyin :)

sprial taktırıp hamile kalanlar çok fazla var çok fazla duyuyorum ama böyle senelerce korunanlarda var sizinki gibi. bende sprial taktırmakistiyorum fakat çok korkuyorum gerçekten çok acıyormu yoksa biraz abartılıyormu?? sprile tam anlamıyla güvenilirmi bunu çok merak ediyorum..[/QUOTE]

O bebeklerden biri de benim:) Annem spiral taktırmış. Ona rağmen dünyadayım:)

Bende yakında evleneceğim. Doğum kontrol hapını araştırdım biraz. Bence en güvenilir olanı bu. Çünkü içeriğindeki hormonlar birkaç yoldan koruma sağlıyor. Ayrıca 100 kişide hamile kalma oranı sıfır...

O bebeklerden biri de benim:) Annem spiral taktırmış. Ona rağmen dünyadayım:)

Bende yakında evleneceğim. Doğum kontrol hapını araştırdım biraz. Bence en güvenilir olanı bu. Çünkü içeriğindeki hormonlar birkaç yoldan koruma sağlıyor. Ayrıca 100 kişide hamile kalma oranı sıfır...[/QUOTE]

bende hapla hamile kalanı duydum :))) hemde bu sitede :))
hiçbir koruma yöntemi yüzde yüz değildir oyüzden
bana kondom daha mantıklı geliyor sonuçta sperm içeri girmiyor patlak delik olmadığı sürece sorun olucağını sanmıyorum
ve tabi kondomu ilişkinin başında takmak kaydıyla

sanırım spiralle hamile kalanlardan biride ben olcam...
şüphelerim var bakalım sonuç ne olcak?:26:

spirale güvenmeyin,ev arkadaşımın annesi kırkına yakın doğum yapmak zorunda kalmış spiral yüzünden :-/

spırale bencede güvenmeyın bende çok duydum hamıle kalan
en güzelı erkeğın korunması, hap kullanmasını sevmıyorum hıç
ama hap kullanırsanız erkekde kondom kullanırsa çıft korunma olur daha da etkılı olur

prezervatifi önermıyım cunku gecen sene gectıgımız aylarda kazara hamıle kalmıstım..

eşim hiç bi zaman benım korunmamı istemesede..ona guvenmediğim için suan yasmın kullanıyorum.. tek yapmam gereken tlfda alarm kurmak saatınde ıcmek için

hiçbiri %100 değildir tabıkı ama bana göre ne mantıklısı hap.. 4aydan berı iyi gidiyorum son 2ayım kaldı sonrası kısmetse bebıs çalısmalarına baslıcaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…