KENDİNE BAK KÖTÜ GIYINIYORSUN

Giyinmeye gelirsek, komsuya giderken giyecegimle gezmeye giderken giyecegim seyler ayni degildir. Komsuya da suslu puslu gitmeyi tercih etmiyorum. Ama bazi yaslilar var, bizim binada da vardi, herhalde gencliginin acisini cikartiyor, kot pantolon, converse falan giyenler =)
evde de zaten tayt/pijama, kazak bu sekilde geziyoruz kis mevsimi sonucta, soguk.

Ya biraz da bu hayat tarzı aslında, çok kendini kasarak zorlayarak olmaz. Kendine özen gösteren her an gösterir. Annemden gideceğim gene, defalarca makyaj malzemesi, parfüm, kıyafet, takı alırım ama çoğunu kullanmaz, sonra gider birisi bir şey der ay suratın kırışmış diye o hırsla gider binlerce liraya kozmetik alır.

Yani ben seviyorum mesela kendime özen göstermeyi, gecelikten pijamaya ev iş kıyafeti hepsini özenle seçiyorum, kimse için değil kendim için kendim istediğim için...

Ha bu arada çoğu şeyimi uyguna alırım, geçen bir kaban aldım mesela 40 tl...

Bir şey söylemenin bin bir tane yolu var. Kusura bakma ama komşun hödükmüş resmen.İyi kalpli diyorsun. İyi kalpli hödük.
kadın gayet ablaca iyi niyetli akıl vermiş neden hödükmüş saygınızı koruyun tanımadığınız anneniz yaşındaki kadına

konu sahibi boğazlı bady kimsede şık durmuyor önden düğmeli tunik yani uzun gömlekler alın dize kadar olsun.altınada siyah pantolon alın uygun fiyata ha bir de sokak kiyafeti için madem kapalısınız diz altı bir trençkot ya da ya da yağmurluk alın ya da uzun mont alın kotonda var indirimde şu an.indirimler başladı 30 a gömlek pantolon 100 tl ye mont trençkot rahatlıkla alırsınız.geliriniz azsa ayakkabı çantanız bir tane siyah renk olsun her şeyle giyilir.A 101 de bugun kapalılar için 10 tlden az fiyata baş için şallar gördüm renkli renkli onlardanda aldınız mı kimse size kılıksız diyemez.üstu başı düzgün der

Ya biraz da bu hayat tarzı aslında, çok kendini kasarak zorlayarak olmaz. Kendine özen gösteren her an gösterir. Annemden gideceğim gene, defalarca makyaj malzemesi, parfüm, kıyafet, takı alırım ama çoğunu kullanmaz, sonra gider birisi bir şey der ay suratın kırışmış diye o hırsla gider binlerce liraya kozmetik alır.

Yani ben seviyorum mesela kendime özen göstermeyi, gecelikten pijamaya ev iş kıyafeti hepsini özenle seçiyorum, kimse için değil kendim için kendim istediğim için...

Ha bu arada çoğu şeyimi uyguna alırım, geçen bir kaban aldım mesela 40 tl...
ben de kotondan 54 tl ye aldım valla güle güle giyin ayakkabı çanta iyi markalardan olursa giyim ucuz da olsa saç baş ta düzgünse o kadın şıktır

Dert ediniyorsan kendine biraz daha bakarsın olur biter. Ben bir insan sormadıkça, danışmadıkça bu tarz hareketleri yanlış buluyorum. Sen her şeyin gayet de farkındaymışsın. Kendince sana ablalık yapmış sen de buna ağlamışsın. Madem mutsuzsun bu durumdan kurtul. Çözümü çok basit.

Aslında takı takmasanız bile ucuz ama şık giyinebilirsiniz. Mesela ben avmlerden alışveriş yapamam pahalı geliyor ama uygun fiyatlı mağazalarda çok tatli ve ucuz şeyler çıkabiliyor. Yüz bakımı içinde evde yoğurtlu bilmemleli maskeler yapıyprum Öneririm

Ben giydigimi soyleyeyim etek üstüne boğazli badi üstüne yazma ama eski ve renkleri de soluk olduğu için mi göze batıyor yoksa başka şeyler mi giymeliyim . Tunik tarzı daha mi güzel gösterir ya aklım şaştı nasıl giyinecegimi bilmiyorum
Konunuzu tebessümle okudum sizi çok iyi anlıyorum.teyzeyede kızmadım,dost acı soylermisya teyze iyiliğin için demiş diye düşünüyorum.size şunu söyleyebilirim ben daha önce farklı bir semtte oturuyordum daha İstanbul'un yerlilerinin olduğu bir muhitti.orada benim bu durum hiç dikkatimi çekmedi komşular bile birbirine giderken çok süslü olmasa bile temiz ütülü sade hoş kıyafetlerini giyiyorlar di.yazma takiyorlarsa iğne oyalı ve inanın tertemiz parfüm kokulumu desem mis gibi giyiniyorlardi.bence bu görgüdur.suan taşındığım yerdeyse inanın mevlüt tarzı organize şeylerde bile basma etek uyumsuz yazma takip geliyorlar.maddi durumla alakalı bı durum değil bana kalırsa bunun adı görgüsüzlük.ozensizlik.bence dikkat edilmeli.konu komşuya zaten catkapi gitme catkapi bile yapsan özenli olmanızı tavsiye ederim

yaz içinde para biriktırıp eski sezon olan nike puma gibi marka bir spor ayakkabı edinin en fazla 130 150 ye alırsınız.her şeyın altına yakışır abiye hariç.kapalılarda da spor ayakkabı gayet şık ve modern duruyor.eski sezon alın ama boşa 300 400 tl vermeyin.morhıpo da var mesela kapıda ödeme şeklindede satışı var kredi kartınız yoksa.

Merhaba öncelikle her ay giyim için 150 200 bir bütçe ayır. Çok sık giyilen parçaları kaliteli al. Mesela bir siyah pantolon ya da şifon sık bir gömlek beyaz renk. Bunlar kaliteli olmalı. Onun harici sezonluk parçaları daha uygun alabilirsin. Esarp onemli bir de uyduruk olmasin. Kolye ve gunes gozlugu sıklığını tamamlar. Ve tenine de degmez. Ac internet alisverisi sitelerini hazir kombinlere bak oyle de alabilirsin. Olumsuz yorumlara da takilma. Bulmuslar senin gibi sakin konu sahibini yukleniyorlar.

Takı olayına neden bu kadar yakınıyorsunuz. Üst baş olayını halletmeden ne taksanız şık olmaz zaten. Elinizin altında internet var. Biraz model bakın görsellerden. Ve bir sürü yaygın mağazanın tesettür bölümü var artık. Millete yagdiracaginiza paranızı kendinize harcayin

Eteklerim sıkıntılı malesef yaşlı etekleri gibi genç tarz eteklerden almam gerek . Esimde biraz önce aradı o da çok üzüldü ben aglayınca sana daha çok para vereyim kendine harca aylık dedi. O da beni bu kadar düşünüyor sağolsun.
Sizlerle konuşmak iyi geldi en azından gereksiz bir alışveriş yapmamış olacam .
Güzel tavsiyelerde bulunuyorsunuz Allah razı olsun
eşarbınız renkliyse gömlek yada bluzunuz sade tek renk olsun.bluz yada gömlek desenli çiçekli falansa eşarp kesinlikle tek renk sade renk olmalı.spor ayakkabıyı bile siyah ya da krem tonlarında alın eğer 1 tane almaya bütçeniz varsa.

Sadece altın ve gümüs alerji yapmıyor bende .Devamlı kullandığım 15 yıllık bir altın küpem vardı alerji yapmaya basladı .Gittim yenisini aldım yapmadı. ,22ayar alın yapmaz.Gümüş taşlı yüzükler,100,150 tl .indirimde yada sergilerden alsanız daha uygun.
Güzel giyinin , araba 1 yıl sonra olsun .Düz renkler alın .,kaliteli ama az olsun. 10 tane olacağına 4 tane kombininiz olsun .Fırsat buldukca alın ,Sezon sonunda alın bir fiyatına iki tane alınabilir .Durumumuz var dediniz ona göre konusuyorum ,yoksa yoktur yapacak bisey yok.
Bi kaç çesit esarp alsanız ,2_3 ayakkabı alsanız eskimeden kullanılır .12 yıllık botum var .Hala giyiyorum.
Kaliteli olsun 1 tane olsun .

Dost acı söylermiş komşu da sizin için söylemiş. İlla altın takmanıza ya da komşuya gidiyorsunuz diye şıkır şıkır görünmenize gerek yok ama bütçeniz dahilinde kendiniz için para harcamaktan çekinmeyin. İlla kıyafet almanıza bile gerek yok. Kendinizi öncelik sırasında birikimden daha üste koyduğunuzda, daha iyi hissedip otomatik olarak daha güzel görüneceksiniz.

ben de kotondan 54 tl ye aldım valla güle güle giyin ayakkabı çanta iyi markalardan olursa giyim ucuz da olsa saç baş ta düzgünse o kadın şıktır

Bir de tarzını oluşturmak ve kendine ne yakışacağını bilmek, hangi renklerle iyi gözükeceğini bilmek.

Ben canlı renklerden çok korkardım çok beyazım parlar diye ne zaman örneğin saks mavisi giysem iltifat alıyorum hemen aklıma yazıyorum bu renk benim rengim, ya da ne zaman pembe far sürsem ağladın mı diyorlar :KK70:

Siz de güle güle giyin. Saç da çok önemli, olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama sıkıntılı saçlarım var hatta konu bile açmıştım kendinden şekil alan güzel saçlı bayanlar çok şanslısınız :)

Tek mesele takı mı?
Bunda bu kadar ağlanacak ne var ki? Haklısın x teyze çok saldım tasarruf edeceğim diye der geçersin madem sevdiğin birisi.

Ben tasarruf yapıyoruz diye kendine bakmayan kadınlara hep derim "alın yiyin gezin sonra başkası yemesin" diye :)

X