KENDİNE BAK KÖTÜ GIYINIYORSUN

Şık olmak için çok para harcamaya gerek yok ki ucuz giyinip gayet şık olabilirsiniz. Teyze bence iyi niyetle söylemiş sizi tanıdığından dolayı. Şimdi durumu en kötü insanlar bile kıyafetinden asla taviz vermiyor.illaki herkesin geçim derdi oluyor ama bütçenize göre gayet sık olabilirsiniz

Ben giydigimi soyleyeyim etek üstüne boğazli badi üstüne yazma ama eski ve renkleri de soluk olduğu için mi göze batıyor yoksa başka şeyler mi giymeliyim . Tunik tarzı daha mi güzel gösterir ya aklım şaştı nasıl giyinecegimi bilmiyorum
of çok kötü cidden. etek üstü boğazlı badi nedir ben açığım ve boğazlı badi giysem rahat edemiom yapışıo vucuduma ve çokkk basit duruo.eskisi gibi değil artık heryer giyim magazsıyla dolu gayet uygun fiyatlar.komşu hediye bilmemne hiç huyum değildir.ne gerek var.önceliği kendinize bebeğinize verin.yazma anca evde takılır dışarı şal eşarp falan takın kadının eleştirdiği kadar varmışsınız yani.tunik derkende dapdar şeyler alıp giymeyin onlarda baya kötü ve basit görünüo.of şu kadınlar nedrn kendine bakmaz hayatın sonu gelmiş gibi davranıolar evlenince.

Interneti kullaniyorsunuz bakin gorsellerden kapali giyimlere telefona kaydedin kombinlerinizi ona gore yapin benzerlerini alin ama;
Disari cikarken basma etek yazma ile cikmayin. Terlikle cikmayin sokak kiyafetiniz ayri misafirlik kiyafetiniz ayri olsun suan her yerde pazarda carsida kiyafet dolu bi yakininiz varsa zevkine guvendiginiz onunla alisveris yapabilirsiniz.

Ben de tesetturluyum. Tesettur kiyafetleri digerlerine gore daha pahali fakat her ay mevsimine gore bir pantolon bir tunik bir sal ya da esarp vs. vs. alabilirsiniz. Kredi karti kullaniyorsaniz toplu alisveris yapin taksitlere boldurun.

Ayrica yazmayi sadece evde kullanin. Disarda mutlaka sal ya da esarp takin.

Bu zamana kadar hiç dert etmediğim bir konu bana dert oldu
Duyduklarım karşısında takmıyor gibi gorunsemde eve geldiğimde çok ağladım .

Evlenene kadar süslü bir kızdım kapalı da olsam takılari çok sever çeşit çeşit takar güzel ve yeni giyinirdim .
Evlendikten sonra maddi olarak çok iyi olmadigimizdan kendime doğru düzgün bir şey almadım ne takı ne kıyafet. Kiyafetlerimin çoğu bekarligimdan kalma kıyafetlerim . Eskidi rengi soldu. Ama yine de giydim . 6 yıllık evliyim. Bu yıl eşim daha iyi kazanıyor ama araba almak için yine kısıtlı yaşıyorum . Harcamayayim diyorum hep.
Bebeğime bile pek bir şey almadım çok hediye geldi onlarla yetiniyorum.

Bugün annem kadar sevdiğim beni kızı gibi gören komşum beni hunharca eleştirdi aslında kötü yapmadi beni kendime getirdi ama duyduklarım beni çok derinden yaraladı .
- kendine ve bebeğine hiç bir şey almiyorsun ama etrafa para saciyorsun . ( doğum günü , düğün , mevlüt, davetler , yeni ev görme)
Bu tür hediyelerden bahsediyor.
Insanları düşündüğün kadar kendini dusunmuyorsun enayi yerine koyarlar seni herkes sana veriyor mu ? Sen benim kızım sayılırsın kendine gel şu üstüne başına bir şeyler al komşulara paldır küldür çıkıyorsun güzel giyin bebeğine giydir .
Gülümseyerek yanından ayrıldım aslında haklıydı eve geldiğimde çok ağladım .

Ben kendime hiç bakmamisim . Takı bile takmaz olmuşum. Önceden alerjim yoktu şimdi takınca alerji oluyorum .
Bana bunları söyleyen 63 yaşında tesettürlü bir bayan . Ben de 28 yaşında ve bende tesetturluyum ama o benden daha güzel giyiniyor.

Sağolsun herşeyi yüzume söyler ve bu huyunu seviyorum en azından arkamdan konuşmuyor .
Ben napicam eşime sarılıp ağladım o da bana haklı komsun dedi hep başkaları hep başkaları dedi .

Bana yardımcı olun. Gardrobumu yenileyecegim eskisi gibi takı da takmak istiyorum alerji konusunda ne yapabilirim . Altına bile alerjim var sonradan ortaya çıkan bir durum bu parmağında altın yuzugum bile yok takamiyorum .
Ben o kadar acımasız bir eleştiri yapılmasına katılmıyorum. Siz cömert bir insansınız demek ki. Müsrif değil idareli bir insansınız kendinizden önce başkalarını düşünmek erdemli bir davranıştır. Asla enayilik değildir. İnsnaların bilmediği çok önemli birşey var bu hayatta bize verilen bir rızık “miktarı” vardır. Siz sizin hakkınız olan rızık miktarını ne yaparsanız yapın başkalarına veremezsiniz. Ve size ayrılmış olan rızkı elbise takı gibi şeylere harcamamışsınız. Demek ki büyük bir hakediş bekliyor sizi. İnsanlar evlatlarının rızkını daha bebek büyümeden oyuncak ve kıyafete yatırıyorlar. Hiç bilmiyorlar bu rızkın bir miktarı var daha bu çocuğun eğitimi var işi var. İnsanlar çok tüketim yaparak rızıklarını bitiriyorlar. Siz rızkınızı gerektiği yerde harcamışssınız bu güzel birşey bundan sonra da kendinize ve evladınıza ihtiyaç dahilinde alışveriş yapın bence. Toplum içinde temiz ve düzenli olmak son moda kıyafetler giymekten daha mühim. Sevgiler ❤️

Paranin kisilacak yeri vardir kisilmayacak yeri vardir. Simdi kendine bebegine almiyorsan ilerde pisman olursun. Illa pahali olmasi gerekmiyor. Arkadaslarin dedigi gibi her ay 1-2 fiyati uygun kiyafetler alsan yeterli olacaktir.

takı alerjisi için tavsiyem tene değen kısmına örneğin küpeyse kulağa değen yerlerine renksiz oje sürmeniz. Görümcem bu şekilde kullanıyor tüm takılatını

Kızlar gelişmeleri anlatıyorum
Bugün iki tane ev içinde komşular arasında giyebileceğim hem sade hem şık hemde sezon indirimine girmiş bluz aldım . Komşum geldi yemek getirdi ona da gösterdim nasıl olmuşum diye üzerimdeydi o an kıyafet denemiştimdenemiştim söylediği şey şu

Hah şöyle giyin bir DAHA seni öyle çizgili eteklerle gormicem . Bizim yanımızda tayt pantolon giy dışarı giderken zaten güzel kapanıyosun giyiniyosun ama kadın dediğin her zaman özenli olmalı dedi.

Seviyorum ben bu komsumu ya :KK66:
Eşim eve gelsin o ne diyecek bakalım bunlar şimdi başlangıç aceleye geldi . Eşimin maaş gününü bekliyorum kendime 100 tl bütçe ayırıp sizlerin de önerilerinizi can kulağıyla dinleyip güzel kıyafetler alicam dün bir sürü eski kıyafet ayırdım yardım kutusuna aticam emin olun kiminin eskisi kiminin yenisi . Eşarplarim da malesef demode olduğu için ayırdım eşim renkleri güzel dedi hatta canlı yani soluk değil ama sizde gormussunuzdur büyük çiçekli eşarplar şimdi onları annem bile beğenmiyor :KK66:

Giyim kuşam önemli canm insanlar ilk etapta giyimine göre muamele ediyor
Nasrettin hocanın meşhur fıkrası geldi aklıma ye kürküm ye okumanızı öneririm
Toplum içinde değer görmek istiyorsak iyi giyinmeliyiz bunun zenginlikle çok pahalı giyinmekle ilgisi yok uygun fiyatlı kıyafetler ama modern temiz bakımlı olmalı

Bugün iki tane ev içinde komşular arasında giyebileceğim hem sade hem şık hemde sezon indirimine girmiş bluz aldım . Komşum geldi yemek getirdi ona da gösterdim nasıl olmuşum diye üzerimdeydi o an kıyafet denemiştimdenemiştim söylediği şey şu

Hah şöyle giyin bir DAHA seni öyle çizgili eteklerle gormicem . Bizim yanımızda tayt pantolon giy dışarı giderken zaten güzel kapanıyosun giyiniyosun ama kadın dediğin her zaman özenli olmalı dedi.

Eşim eve gelsin o ne diyecek bakalım bunlar şimdi başlangıç aceleye geldi . Eşimin maaş gününü bekliyorum kendime 100 tl bütçe ayırıp sizlerin de önerilerinizi can kulağıyla dinleyip güzel kıyafetler alicam dün bir sürü eski kıyafet ayırdım yardım kutusuna aticam emin olun kiminin eskisi kiminin yenisi . Eşarplarim da malesef demode olduğu için ayırdım eşim renkleri güzel dedi hatta canlı yani soluk değil ama sizde gormussunuzdur büyük çiçekli eşarplar şimdi onları annem bile beğenmiyor :KK66:

Ne güzel bir başlangıç yapmışsın, inşallah devamı gelir.

Etek yaşlı gösteriyor demişsin veya demişler ama genç giyim mağazalarından alırsan yaşlı göstermez. Stradivarius, Bershka, Zara, Mango, Mudoda çok güzel uzun etekler ve elbiseler oluyor. Onları klasik bluzlerle değil, Jean gömlek veya bej spor kazaklarla kombinleyebilirsin. Kazak bol, salaş olsun, altına da güzel bir beyaz spor ayakkabı. Mesela pileli bordo kadife etek altına spor ayakkabı çok şık duruyor. Yerinde olsam spor ayakkabıya yatırım yaparım. Jean gömlek ve bej basic kazak joker olur, herşeyle giyilir.
Ten rengi kalın çoraptan kaçınmanı tavsiye ederim. Pentide triko örme görünümlü külotlu çoraplar var, veya termalleri tercih edebilirsin. Şal alacaksan ten rengi yani nude renk kurtarıcı olur. Bir de dışgiyim almanın tam zamanı hatta geçiyor, indirim sonu mutlaka güzel bir kaban edin derim.

Hadi hayırlı olsun. Eşarplar içinde doğru karar. Şal seçeceksen ince seç derim (kalın atışı kıvamında upuzun şallar dola dola çok kaba duruyor özellikle boyun kısmı. Daha hafif zarif ipek gibi şallar edin) eşarp ise tek renk tercih et derim. Annem hep tek renk kullanır bonesinide siyah seçer, ben açık olmama rağmen çok modern bulurum onu, sende ten rengine göre seç. Mesela koyu kaşlı isen, gümüş rengi, bal rengi güzel oluyor. Birde geçen yaz çıkan simli koca koca şallardan kullanma.

Giyim kuşam önemli canm insanlar ilk etapta giyimine göre muamele ediyor
Nasrettin hocanın meşhur fıkrası geldi aklıma ye kürküm ye okumanızı öneririm
Toplum içinde değer görmek istiyorsak iyi giyinmeliyiz bunun zenginlikle çok pahalı giyinmekle ilgisi yok uygun fiyatlı kıyafetler ama modern temiz bakımlı olmalı
O fıkrayı bilmeyen yoktur zannımca :KK66:
Ilkokulda okumuştum :KK66:
Ben dışarıda yani davetlerde yemeklerde vs yerlerde yine çok güzel ve özenli giyiniyorum sadece günlük hayatımda giyecek pek kiyafetim olmadığından kötü giyiniyordum olanı giyiyordum mecburen . Komşuya giderken rahat davraniyordum ama onlara baktım da 60 lı yaşlarda olmalarına rağmen pantolon üzeri tunik giyiyorlar komşu gezmelerinde bile . Özel mekanlarda çok daha güzel giyiniyorlar.
Ben onların yanında bakımsız kaldım günlük yaşamımda :KK66:

Hadi hayırlı olsun. Eşarplar içinde doğru karar. Şal seçeceksen ince seç derim (kalın atışı kıvamında upuzun şallar dola dola çok kaba duruyor özellikle boyun kısmı. Daha hafif zarif ipek gibi şallar edin) eşarp ise tek renk tercih et derim. Annem hep tek renk kullanır bonesinide siyah seçer, ben açık olmama rağmen çok modern bulurum onu, sende ten rengine göre seç. Mesela koyu kaşlı isen, gümüş rengi, bal rengi güzel oluyor. Birde geçen yaz çıkan simli koca koca şallardan kullanma.
Kız o şal dan aldım geçen yaz gerçekten çok kaba ve sert onu da yardım kutusuna aticam hiç beğenmedim.

Hadi bakalım devamı gelir umarım siz de mutlu olursunuz :)

Esin maaşını alınca ilk olarak siyah bir elbise spor olsun,altına spor ayakkabı yada şık bir babet ne giyirsan işte,üzerine desensiz şal veya geometri desenli ipek eşarp al. Fakat esaprlarini mutlaka kaliteli al ipek olsun. Eşarp kaliteli olursa digerleri kaliteli duruyor. Komşuna giderken şık bir gömlek ve pantolon al,birde ev ayakkabisi. Bunları hallet diğerlerini alırsın yavaş yavaş. Ha elbisenin üzerine kısa kot yada deri ceket al havalı durur. Ben etek giymiyorum,ama kalem.etekler var çok güzel hele deri olanları vay anam vay. Onun acelesi yok sen ilk yazdıklarımı hallet bayrama alırsın kalem etek vs. Üzerine önümüzde ki ay maaştan bir kap al,el çantası ve ayakkabı eşarp tamamdır. Bir ikide makyaj malzemesi al oldu bitti. Karışık yazdım ama olsun yap biseyler,öyle gezme ortalarda. Annem olacak seni iki parçaya ayırır koca koca güllü esarplar falan yapma gözünü seveyim,tamam durumun yoktur 50 liraya ipek eşarp alaydin. Yakisirken giyecen!

Esin maaşını alınca ilk olarak siyah bir elbise spor olsun,altına spor ayakkabı yada şık bir babet ne giyirsan işte,üzerine desensiz şal veya geometri desenli ipek eşarp al. Fakat esaprlarini mutlaka kaliteli al ipek olsun. Eşarp kaliteli olursa digerleri kaliteli duruyor. Komşuna giderken şık bir gömlek ve pantolon al,birde ev ayakkabisi. Bunları hallet diğerlerini alırsın yavaş yavaş. Ha elbisenin üzerine kısa kot yada deri ceket al havalı durur. Ben etek giymiyorum,ama kalem.etekler var çok güzel hele deri olanları vay anam vay. Onun acelesi yok sen ilk yazdıklarımı hallet bayrama alırsın kalem etek vs. Üzerine önümüzde ki ay maaştan bir kap al,el çantası ve ayakkabı eşarp tamamdır. Bir ikide makyaj malzemesi al oldu bitti. Karışık yazdım ama olsun yap biseyler,öyle gezme ortalarda. Annem olacak seni iki parçaya ayırır koca koca güllü esarplar falan yapma gözünü seveyim,tamam durumun yoktur 50 liraya ipek eşarp alaydin. Yakisirken giyecen!
:KK48:
Tmm

X