Kendimi durduramıyorum

dortusyus

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
291
416
Yaşım 36, boyum 1.60, kilom ise 65. 3-4 yıl önce 55-58 civarında idim sonrasında 59-60'larda dolaşmaya başladım. geçen yaz 60 idim. son bir yıldır 63-65 arasındayım. Şuan 65 oldum. Hiçbir zaman zayıf birisi olamadım zaten. ve bu yeme performansıyla gidersem 70'leri görmem de yakındır. Şuan her gün olmasa da gün aşırı 1 saat yürüyüş ve 20 dakika kadar ısınma hareketleri yapıyorum. Yemek yemeyi çok seviyorum. Yedikçe mutlu oluyorum gözüm dönüyor adeta. Abur cubur, hamur işi, sebze,meyve,çerez, et kısacası birçok şeyi yiyorum. Özellikle de yalnız yaşarken çok yiyorum ağzım boş durmuyor. kocaman karnım var.kahvaltıda iki simit yesem bana mısın demez. az yesem zaten kilo veririm ama onu yapamıyorum.birkaç gün az yemeyi denedim çok acıkmadım ama halsizlikten ayakta duramadım.2 yıl önce 1 ay diyetisyene gittim 3 kilo vermiştim. kilo vermek istiyorum bu şekilde yaşamak istemiyorum 50-53 arası olsam dünyalar benim olacak. Hedefim bu. bana birisi 1 sene koçluk yapsa aynı evde yaşasak başıma dikilse yemem zaten 1 senede de alışırım az yemeye. midem kocaman oldu ki doymuyorum. İleriki yıllarda hastalıklarla boğuşmak istemiyorum ve fiziki olarak da iyi görünmek istiyorum giydiklerim aldıklarım olmuyor canım sıkılıyor.sizce kilo vermem mümkün mü? Ne yapmam lazım? Diyetisyene mi gitmeliyim spor salonuna mı? yoksa kendim bir program yapıp onunla mı devam etmeliyim?

Yemek yemek bir alışkanlık. Yedikçe çok yiyorsun. Bu alışkanlığını kırman lazım hepsi bu. Bunu spor+diyetle yapman en güzel yol.
Yavaş yavaş kesebilirsin bazı şeyleri. Kestiğin sağlıksız veya bol kalorili şeylerin yerine sağlıklı gıdalar koyarsın. Spor yaparsın. Hobilerinle ilgilenirsin. Ve zamanla bir bakmışsın gitmiş kilolar. Tabii ki yapabilirsin yani. (Sormuşsun ya o yüzden diyorum).
Zor olan ne biliyor musun? Az yiyorum ama kilo veremiyorum diyorsan orada başka sorunlar giriyor devreye. Ama seninki iradenle hallolabilecek bir durum. İstersen başarabilirsin...

Evet mesele irade. iradesizligim yüzünden bu hale düştüm. Yavaştan başladım bakalım

Leblebi diyorum ben.
Gündüz tatlı mesela çok yemem ama akşam 8den sonra beni tutmayın. Bırakın 1 şişe çikolata yerim, tatlı ne bulursam yerim. Baktım olmayacak diyetisyene gittim beni olmayan kanserime yaklaştıracaktı, 1 hafta yapabildim çünkü haşimatoyum bana süt ürünleri yasak sanki kendisi profesör gibi bana 10 senelik doktorumun dediklerinin tersini zorla yaptırmaya kalktı. Kefirler, yoğurtlar süt ürünleri günde kaç kez verdi. Almamam lazım bakın guatr var, haşimato var, nodül var biyopsi bile oldum. Bana yasak dedikçe yok bir şey olmaz sen bilmiyorsun dedi. 1 Hafta onun dediklerinin listesinin yarısını yapabildim baktım boğazımda olmayan yumrular, yutkunurken zorluk başladı bıraktım.
Sonra okuya okuya leblebinin özellikle benim gibi boğazı açıklar için çok iyi tıkayıcı olduğunu okudum.
2 Haftadır deniyorum, akşam 9 gibi minnacık yarım avuçluk bir kasem var. Ona leblebi koyuyorum 1-2 cevizle beraber. Ne zaman krizim başlasa atıyorum ağzıma 2-3 tane anında çat diye kesiyor o tatlı isteğimi. Leblebi yemeyi deneyin, benim boğazım kapandıysa sizinkisi hepten kapanır

Bilinenin aksine sık sık ve az yemek kilo verdirmez, kilo aldırır. Sürekli bir şeyler yemek istiyorsanız da, protein ağırlıklı veya glisemik indeksi düşük karbonhidratlar yemenizi öneririm. Yulaf, bulgur gibi..

Merhaba,

Ben de Haşimatoyum ama bana doktorlar hiç bir zaman beslenme ile ilgili bir tavsiye vermediler. Süt ürünleri tamamen mi yasak? Yoğurt, peynir hepsi ? niye acaba?

Önümdeki tabak dururken hala gözüm tenceredeydi benimde hast. Gittigimde troit ve insülin direnciyle alakalı olduğunu ögrendim bi hast. Git bence

Merhaba,

Ben de Haşimatoyum ama bana doktorlar hiç bir zaman beslenme ile ilgili bir tavsiye vermediler. Süt ürünleri tamamen mi yasak? Yoğurt, peynir hepsi ? niye acaba?

Benim durumum az biraz farklı. Bende guatr da var. Bu yüzde süt özellikle içmiyorum, peynir çok severim ama sadece kahvaltıda artık tüketiyorum. Süt benim gibi troid rahatsızlığına eşlik ettiğinde guatr ve nodül hem nodülleri çoğaltıyor hem guatrı zehirliye çevirebiliyor.

158 boyundayim
Ben dogumdan sonra spora agirlik verdim , öncesinde spor gecmisim olmadi hic
dogum kilolarimi sporla verdim
Ne yalan söyliyeyim cok yiyorum ama hic oturmuyorum
Yakiyorum iki cocugum var, tartiya cikmiyorum kas kütlem artti ve agirlastim biliyorum ama vucudum sekilli
36 bedenim yani, tartiya cikmak sadece moral bozar
Karin kaslarimi sikilastirmak icin mekik cekmeye basladim, haftada en az üc yürüyüse cikarim
Bacak ici sikilasmasi icin plates yapiyorum sadece bacak icin mesela
Yani hareketsiz bir yasamin varsa kilo vermen benim inancima göre zor
Bak ac kalmakla herkes kilo verir
Ama benim gibi yemek yemeyi seviyorsan haraket edeceksin canisi
Bak bana aslanlar gibi yiyorum aslanlar gibi de hareketimi yapiyorum
Bunun baska formülü yok
inan yakinlarinda olsaydim seni eritirdim cünkü motivasyonum cok yüksek
Ki benim dogum sonrasi karin kaslarim yirtildi ameliyat olmam lazim
Bir ne göreyim hergün aksatmadan düzenli mekik ceken bir kadin vardi bir sene sonunda kaslar düzelmis gözüküyordu
Bir ihtimal ben de denemeye basladim, eger düzelirse ameliyata gerek kalmaz
Günde üc ögün cekiyorum düsün halimi
Kilo vermek inan bu durumda daha kolay
Kalkacaksin baslayacaksin
Bir de hareketli hobiler bul kendine, hareket etmen sart
Cocuklarin varsa zaten hep hareket halinde oluyor insan, ama yoksa da sanslisin cünkü istedigin etkinlige gidebilirsin
Hareketin icinde oldugu ne varsa zamanini onlarla doldur derim
Yaparsin, isteyen herkes yapar bu isi

Geri dönüş için teşekkürler. Süt süt haliyle kimseye yaramıyor diyorlar artık, o yüzden her halükarda bırakmanız iyi olmuş. Dikkat edin, Allah korusun. Eğer takib etmiyorsaniz insta da sağlıklıyasiyoruz u öneririm. Orada gördüm, yine tiroid tedavisi için gluteni de hayatından çıkaran çok insan var.

Glutenli çok fazla eskiden de tüketmezdim şimdi neredeyse hiçbişey tüketmiyorum. Bi kısır aşığıydım onuda kinoayla çözdüm.
Mesela bizde şu derotu kürleri vs eğer çoklu nodül varsa sıkıntılı bir durumdur. Takip ediyorum o sayfayı bende. Bir de face de haşimato dert değil grubu var. Orada da bazen güzel şeyler çıkıyor.
Kek vs yaparken eskiden beyaz un kullanırdım şimdi badem unu, hindistan cevizi unu kullanıyorum. Kek keyfimden vazgeçmemiş oluyorum

Yemek yemeyi birden azaltmak kolay olmayacaktır. Yine aynı sıklıkta yemek yemeye devam ederek, öncelikle yediğiniz şeyleri değiştirmek iyi olabilir

Bende de aynı durum var malesef.. Su içsem yarıyor diyeceğim ama aslında kendimi de durduramıyorum sanırım öncelikli bir hormon kontrolü, sonra yeme alışkanlığını düzeltmemiz gerekiyor en sonda da mide ameliyatı belki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…