Kendimi cok kotu hissediyorum

Mimoza08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
466
597
Gecen yil bir iliskim vardi. Cok eski konularimi hatirlayanlar bilir. Bir turlu bi ciddiyete evrilememisti, benim utangac yapimdan ve onun asla adim atmamasindan oturu. Neredeyse 1 yil iliskimizin adi 'Date' olarak kaldi, haftanin yarisindan cogunu beraber gecirmemize, tum sevgili aktivitelerini beraber yapmamiza ragmen. Hicbir arkadasiyla ve aile uyesi ile tanismadim, tatillerimiz ayri oluyordu, arada bir teklifi imasi bile gecmedi. Sevgi sozcugu kullanmadik hic birbirimize. Benim yakinlasma denemelerim oldu, romantik aksam yemegi hazirlamak ve ortam yaratmak gibi. Ama olmadi, soguk ve duz bir adam. Ben yurtdisinda oldugum icin ve ailem burada olmadigi icin, ve arkadaslarimda birkac kizdan olustugu icin benim onu ortamima sokabilecek en azindan teklif edebilecek bir durumum yoktu. 'Bu haftasonu su sehre oradaki arkadaslarima gidecegim', ' yilbasinda annem ve kardeslerim ve onlarin sevgilileriyle su ulkenin suralarini turlayacagiz'... Vs vs hicbirine beni davet etmedi.

Uzun sure acaba daha mi isinmamiz gerekiyor, zamana mi ihtiyacimiz var diye bekledim - 1 yil uzun bir sure -. Ama olmadi olmadi. Sonra gectigimiz yaz ayrildim, icimdekileride soyleyerek. Kendisi ayrilmak istemedi, bizim cok uyumlu oldugumuzu dusunuyormus ve beni seviyormus (ilk kez o an soylemisti beni sevdigini). Ama artik ondan sogudugumu, ve daha da yakinlasmamiz icin bir engel olmamasina ragmen bunu bu sekilde devam ettirdigimiz icin son zamanlarda cok kafama takip stres yasadigimi soylemistim, ve bitirdik. Hakikatende bitirince kus gibi hafifledim, meger cidden asiri stresleniyormusum, ve ciddende sogumusum. Hic pisman olmadim. Aradan birkac ay gectikten sonra (subat ayiydi). Bana depremi duydugunu ve beni ailemi sevdiklerimi merak ettigini soyleyerek mesaj atti. Bende normal cevap verdim, normal normal ' nasilsin iyimisin' gibi siradan muhabbet ettik. Ertesi gun ise, ' seni cok ozledigimi bilmeni istiyorum, eger tekrar benimle 'Date' olmak istersen, benim bunun icin dortgozle bekledigimi ve bana herzaman yazabilecegini bilmeni istiyorum' falan gibi birseyler yazmisti. Sonra bulustuk, normal gecti, birseylerin degisebilecegini ve hala benimle olmak istedigine gore, ne istedigimide anladigini dusundum. Ama 2-3 gorusmeden sonra tekrar ayni nedenlerden oturu kestim, mesajlasmalar cok soguk bulusmalar cok seyrekti. Hicbirsey degismedi.

Her ne ise, onu sevdigimi dusunmuyorum, cunku hayatimdan cikarinca cok hafifledim ve hic ozlemedim bu surede.
Ama dun instagramda karsima cikti, ufak bir stalkladim napiyor diye, bir arkadasinin storylerine denk geldim ve onun bir kizla fotograflarini gordum, 3 cift sekilde Cruz gemisi ile tura cikmislar 1 aydir geziyorlar gemi ile avrupayi. Cok zoruma gitti. Subatta bana tekrar yazdigina ve gorustugune gore o kizla sonrasinda biryerde tanismistir. 3-5 aylik bir kizla Cruz tatiline arkadaslari ile giden adam, bunu neden benimle yapmadi, koca 1 yil. Hatta subatla oncesini birlestirirsem 1 bucuk yil. Hic fotomuz olmadi, hic sosyal medyada paylasmaya yeltenmedi, hicbir arkadasini tanimadim, ama uzun sure cok israrlica benden ayrilmakta istemedi, ve beraber oldugumuz sure boyunca hep birlikteydik.

Velhasil kelam, ne demeli bilmiyorum. Dun gece hic uyuyamadim beynim hic susmadi. Kendi kendime sinirlendim. Panik atak krizi gibi birsey yasadim, kalbim cok sikisti sabaha kadar. Simdide kendimi cok kotu, ozguveni dusmus, degersiz hissediyorum. Sacma mi bu kadar takmam? Belki evet . Sadece bir sekilde paylasmak istedim, icime cok oturdu cunku

Üzülmeyin.Sevse ailesi ile tanıştırirdi.Belki evliydi.

Üzülmeyin.Sevse ailesi ile tanıştırirdi.Belki evliydi.
Evli degildi. Onun evine gitmisligim var defalarca -annesi evde yokken tabi-. Kesinlikle bir bekar odasi var, diger odalar anne ve kardeslerinin. Hemde haftanin 3-5 gunu hep beraber kaldik, sevgililer gununu vs beraber gecirdik, alisveris, sinema, yuruyus, yemek herseyi beraber yaptik 1 yil boyunca. Dahil olmadigim tatillerdeki fotolari hep bana atiyordu yada sosyal medyasinda paylasiyordu zaten. Aramizda o konularda yalan oldugunu dusunmuyorum. Ama o aradaki ufak sogukluguda onun yapisina bagliyordum, bana degilde. Belki daha fazla zamana ihtiyaci var arkadas aile ortamlarina girmek icin gibi. (bide ben onlarin ana dilini bilmiyorum, ama o ara ogrenmeye calisiyordum, en cok buna baglayip, sabirli davraniyordum) cunku beraberken cok guzel vakit geciriyorduk

Yakınlaşmadık kısmını anlamadım.. Arkadaş gibi mi takıldınız? Eğer birlikteyken sevgili gibi davranıp dışarıda öyle davranmıyorsa , kimseyle tanıştırmıyorsa maalesef sizinle görünmek istemediğindendir.

Sizi özledim falan bahane sizinle kendine bir konfor alanı yaratmış çıkmak istemiyor anlaşılan. Gördüğünüz gibi canı isteyince başkasıyla tatile çıkabiliyor. Siz de onu tatil dönüşünde evde bekleyeceksiniz sanıyor herhalde.

İlerlememiş ve bitirmişsiniz. Dert etmeyin.

Bitmiş gitmiş zaten üzmeyin kendinizi. Özlediğiniz, istediğiniz bir adam da değil.
Hiç düşünmeyin bile.
Sadece, size hiçbir sevgi sözcüğü bile kullanmayan bir adama 1 senenizi heba etmeniz kötü olmuş. Bir dahaki ilişkilerinizde bence buna dikkat edin...

Gerçekten hal tavır olarak belli etmek istemeyen insanın her dediğine okeyleyip gel deyince gelirseniz git diyince giderseniz böyle oluyor ilişki de her zaman kuralları siz koyun. Sizi paylaşma gereği bile duymayan insanlarla iletişiminiz bile olmasın.
Ben çevremde foto sevmem deyip ayrılınca yeni sevgilisi ile bol bol atan insanlari da gördüm. O kişi sadece güzel vakit geçirmek istemiş. Aman gereksiz değersiz hissetmenize gerek yok önünüze bakın zaten siz bitirmişsiniz.

Gel deyince gelme, git deyince gitme sizin yorumunuz, kopek degilizya, bende yetiskin bir insanim.. Oyle bir iliskimiz yoktu, aksine herseyde 'eger istersen bugun, yarin, yada persembe yada ne zaman istersen goruselim ben hergun musaitim', 'eger istersen su restorana, yada oburune yada suraya gidebiliriz, yada yorgunsan evdede kalabiliriz' gibi gibi bir davranis sekli olan bir adamdi. Hatta bundanda bir sure sonra bunaldigimdan 'senin hic mi isteklerin yok, beni gormek mi istiyorsun herhangi bir gun neden sormuyorsun, hep 'eger istersen' diyorsun' diye bir sikinti cikarmisligimda var. O da 'senin istedigin gibi yapmak istiyorum 'eger istersen' demek, ben istiyorum sende istiyor musun diye sormak demek benim acimdan ama bunu birdaha yapmayacagim, sadece 'hergun seni gormek istiyorum' diyecegim', gibi bir konumuz bile olmustu. O nedenle, tum bunlarin onun cekingen ve pasif yapisindan oldugunu, zamani gelince yakinlasacagimizi dusunuyordum. Ama aslinda bende cekingen bir insanim, hayatimdaki kisiye cok 'beni oraya gotur, buraya gotur, sunu yapalim, bende senle o tatile gelcem, benim fotofrafimi paylas' diyemiyorum.
Bu nedenle bence cok uygun degildik, -ona gore cok uyumluyluk ama..- bana gore degil cunku benim aklimda hep acabalar vardi ve bir sure sonra ruhsal olarak kotu etkiledi. O yuzden bitirdim.
Ama o kizla olan tatili: onun arkadaslari ile. Sanmiyorum ki kiz 'bende gelcem' demis olsun. O davet etmistir.

Bence dediğimi anlamadınız köpek ne alaka estağfurullah yani ama buluşmaya çağırıyor bu senin evin bile olsa ne fark eder sürekli red etmiyorsunuz işte kriterleriniz varsa {foto paylasılması,aile ile tanışmak vs vs... ) gorusmemek gibi tercihinizi kullanabilirdiniz. Zamanı gelince diye bı durum da yok tamamen onun inisiyatifine bırakmışsınız işte
Ciddi ilişki istiyordum demediniz mi? Tamam işte. Bende datelere katilmasaydınız diyorum. Kuralları siz koyun. Sizi paylaşmıyorsa gizliyorsa vakitte gecirmeyin. Söyleyin işte Neyse yani

E yanına yakstırmamıstır belkı sızı
İnsanların acıları üzerinden ne güzel vuruyorsunuz ya bu güzel kalbinizden öpüyorum.
Neyse konu sahibi hayat böyle fazla takılma.
Aslında böyle belirsizlikte bırakan adamlarla hiç vakit kaybetmemek gerekiyor.
Ama işte duygular olunca insan umut ediyor belki bir gün diyor süreç uzuyor uzadıkça daha çok bağlanılıyor falan filan.
Öte yandan tatile gidilmesi de pek bir anlama gelmez öyle denk gelmiştir belki aralarında ciddi bir şey yoktur

Arkadas gibi takilmadik. Disarida da elele gozgozeydik. Saklanmadik asla, oyle bir talebide, davranisida olmadi zaten.
Sadece, evet aile ve arkadaslariyla tanismadim hic, daha cok kendi icimizde bir iliski yasadik, ama arkadas ve ailelerle neler yapiyoruz bunlarida hep konustuk.
Gordugum gibi, belkide 3-5 aydir tanidigi kizla bile rahatca tatile cikabiliyormus , beni acitanda bu zaten.. Benimle oldugu zamanda da beni birseylere dahil edebilirmis.. Hos belki benden bekledi bilmiyorum.. Ama yinede ben burada buyuk bir ortami olan biri degilim, o yapabilirdi. Yapmadi.. Zaten bitirme sebebimde buydu

Hayatta en kıymetli sey zamandır . Kendisi bir zaman kaybı oldugunu ve olacagını alenen ilan etmiş date kalmak istemesiyle. Gerek var mı?
yok zaten aylar once bitmis bir iliski. Ama benimle iliskimiz suresince bir tatile gitmeyi, bir arkadaslariyla tanistirmayi saglamayi dusunmemesi, iliskiyi bitiren en buyuk sebeplerden biriydi. Simdi o 3-5 aylik kiz ile onlari tatilde gorunce kotu hissettim sadece.
Onu o derece sevsem, sogumamis olmasam ve onunla bu iliskiyi daha fazla zaten 5 aydir ayri kalmazdim, o devam etmeye istekliydi.

Bide date bazilarina gore sevgililik bazilarina gore oylece gorusmek. Burada bir iletisim problemimizde oluyordu, date ile ne kastettigini anlamiyordum cok. Muhtemelen bizim halihazirda yasadigimiz iliski idi. Ama ciddi sevgili desen degil, sadece flort desen o da degil

Eski konularınızı bilmiyorum da el ele gezen bir çift nasıl oluyor da sevgili olamıyor?

Yani sevgili olmanın ilk adımı el tutuşma,öpüş,koklaş diye gitmiyor muydu sıralama?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…