kendime ortak arıyorum

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.690
880
43
ya kızlar ben kendime ortak arıyorum şu konuda ;

bebeğim 40 günlük oldu , son bir haftadır hamilelik döneminde bıraktığım sigaraya başladım..günde 1 tane içiyorum o da ince sigaranın en hafifi..şimdi ne olur biri daha itiraf etsin bende içiyorum diye ..
ne olur kınamayın ,vicdanım rahatsız oluyo bazen süt verdiğim için..ama onu da dengeliyorum..bebeğimi emzirip uyutunca akşam yemekten sonra bir tane içiyorum..bebeğim yaklaşık 3 saat kadar uyuduğundan sigaranın etkisi kayboluyormuş dr umuz söyledi, ona da danıştım yani..
doğumdan sonra dengem alt üst oldu ,gündüzler geceler karıştı,e malum stres te var..içiyorum ..sadece bunu paylaşmak istedim..

walla ben hamıleykende ıcenlerdenım :KK43:((( gunde en fazla ıkı tane ıcmıstım ama dogumdan sonra onu gordukten sonra o kadar pısman oldumkı o yuzden sımdı ıcmıyıorum ama gun sayıyorum :)

walla gözle görünür bi şey olmasada benim içimde günlerdir frtınalar kopuyor 13 gün oldu ve bende içiyorum başka rahatlayamıyorum .hamileyken vicdanım sızlardı ama şimdi süt daha farklı gibi geliyor.Hoş depresyon yaşamaktansa içmek daha iyi galiba lohusalık bunalımı bu olsa gerek bazen ben bu çocuğa bakamam deyip kuruyorum kafada o zaman nikotin krizi geliyor işte:1no2:

bende içiyorum ama benim sütüm yok, mamayla besliyorum bu beni aklarmı hayır keşke içmesem

Ben hamileyken bırakamamıştım ama bebeğim doğduğu günden beri hiç içmedim ve bundan sonra asla içmeyi düşünmüyorum. Hamileyken içtiğim için çok utanıyorum ama şimdi bıraktığım içinde çok mutluyum.
Şimdi sigara içen biri yanıma gelince midem bulanıyor. O kadar fena kokuyor ki, dayanılmaz birşey bu. Zavallı minicik bebişlerimize bunu çektirmeye hiç hakkımız yok.
Umarım hiç kimse içmez şu illeti.

canım ben de hamileyken içenlerdenim.günde 2-3 tane içiyordum ama doğumdan sonra hiç ağzıma sürmedim.çok fazla sütüm yok mama takviyeli besleniyoruz ama ne bilim zaten süt yok, olanında kalitesini bozacakmışım gibime geliyor o yüzden her yeltendiğimde vazgeçiyorum. ama şu son bi kaç gündür gelgitlerim çok oluyor.inşallah başlamam bende
ama çok da üzme kendini hem çok içmiyorsun hem de doğru şekilde kullanıyorsun.sigara içtikten 2 saat sonra bebeğe süt vermek gerekirmiş ben de sormuştum ne olur ne olmaz diye

bende hamileyken içiyordum hatta doktorum günde 5-6 taneye kadar izin veriyordu. ama doğumdan sonra özellikle yanıma geldi hamileyken pek karışmadım ama rica ediyorum içme emzirirken içilen sigara bebeğin solunumunun durmasına neden olabilir dedi. aynı şeyi çocuk doktorumuzda söyledi. bende bıraktım çok şükür .
ayrıca evet kötü koktuğumu söylerlerdi ama berbatmış. bari sigarayı içtikten sonra mutlaka elnizi yüzünüzü dişlerinizi yıkayın. ben eşimi sigara içtikten sonra bi 10 dk flan yaklaştırmıyorum bebeğe..
ayrıca tiryakiliği iyi bilirim kişi engelleyemez kendini ama günde 1-2 tane tiryakilik değildir ki kokuttuğunuza zehirlendiğinize değmez

bende hamileyken bırakamdım günde 2-3 içiyordum ne zaman dr plasenta kireçlenmiş erken doğum yapabilşrsin dedi 28.hafta falandı bıraktım içmedim daha 3.5 4 ay oldu sanırım neticede erken doğumyaptım vicdanım bigüzel sızladı inşallah daha içmem diyorum inşallah.eylülcüm seni kınamıyorum en kötüsünü ben yaptım çünkü .ve duygularını iyi anlıyorum büyük oğlkumdada doğumdan 2 ay falan sonra başlamıştımda nasıl bi vijdan azabı olduğunu biliyorum .inşallah çoğaltmazsın .ben kendime hiç güvenmiyorum başlasam 1-2-5-7 derken 1 paketi buluır çünkü hep öyle oldu ama canım nasıl istiyo tutuyorum kendimi tekrar onun tuzağına düşmek istemiyorum.üffffff şööle keyifle tüttürdüğüm günleri özledim :nazar:ama o zmaanda bırakmaya çalışıyodum hep hayatım sigarayı bırakmaya çlışmak bırakmak kendini tutamamak tekrar başlamakla geçti:mymeka:

eylül konu süper olmuş, teşekkür ederim en başta.
ben de hamileyken ilk aylar tek tük içtim ama sonraları bıraktım tamamen. şimdilerde tekrar alarm zilleri çalıyor. yapmamam gerektiğini biliyorum cünkü emziziroyrum. eğer içersem bebeğim zehirli süt içecek, minizik bedeni zarar görecek, az kilo alacak. bunları düşünüp engellemeye calışıyorum kendimi. inşallah tekrar başlamam.
dün nett okuduğum bir yazının linkini yolluyorum. sigara ile başı dertte olan bütün anneler okumalı. özellikle yorumları okuyun derim.
inşallah hiç bir anne içmes.

Akillibebek.com - Sigara ve Emzirme

eylülcüm hamilelikte içmediysen bence tekrar başlama minicik kelebeklerimize bunu yapmaya hakkımız yok diye düşünüyorum,haklısın lohusallık depresyonumudur nedir insan bunalıyor ama inan hep süt kalitesini bozuyor,hem de kokusu çok berbat benim annem de kullanıyor bebeği elleyeceği zaman hemen elini yüzünü,dişlerini fırçalıyor
bence tekrar hiç başlama canım

ben birakanlardanim bazen canim cekiyor ama sabrediyorum
ama yengem hamileydi ve gunde 1 paket icmisdi cok sukur cocugu sapasaglam
en iyisimi birakalim su illeti

sağolun kızlar ; yani bu tekrar başlamak değil önceden günde 6-7 bazen 10 u bulurdu şimdi 1 tane içiyorum..çocuk dr umuz bunun bir zararı olmadığını ama çoğaltmamam gerektiğini söyleyince biraz da cesaret aldım galiba ..yani tabi içmemek en iyisi..sanırım şu zor süreçleri atlatınca devam etmiycem..şimdilik kendimi bununla ödüllendiriyorum gibi bişey ..ne kadar ödülse artık..

eylül seni çok ii anlıyorum lahusalık gerçekten zor bir süreç ben hamile olunca bırakmıştım ama şimdi bazen canım istiyor kendimi tutuyorum sende eminim bu süreçten sonra içmiceksin

Hep dua ettim allahım ne olur hamile kaldığımda tiksindir beni diye..dualarım kabul oldu...hamilelik boyunca içmedim halende içmiyorum.. hep rüyamda sigara içerken görüyodum kendimi ve kalktığımda o kadar vicdan azabı duyuyordum ki içmediğim halde..umarım hepiniz bırakırsınız arkadaşlar..sabahları tertemiz bir nefesle kalkmak gibisi yok ve en önemlisi bebeklerimize bunu yaşatmamıza hakkımız yok...içmeyene nasıl kötü kokuyorsa eminim aynısını o da hissediyordur...

canım emin ol yanlız degilsin maleseff bende başladım dogumdan 1 hafta sonra günde 2 3 tane bebegimi uyuttuktan sonra içiyorum

Ben hamile kalınca bıraktım.Hala içmiyorum.
benimde bazen canım istesede içmiyorum.Umarım da içmem.

Biliyorum ki bi tane iki tane içsem bigün arkası gelir.Hoş ben hiçbir zaman çok tiryaki olmadım.Günde 2-4 arası içerdim.Bakın bu yazı bile içme hissimi arttırdı :)) Bence böyle bir başlık açmamalıydın Eylül :pp
İçme canım bi tane de içme.40 ınız çıktıktan sonra bırak o 1 taneyi de.

sütten nikotinin daha fazla geçtiği kesin.bir doktor demişti tvde.bebekte sigara içmiş gibi oluyormuş.ama ne yalan söylim bende hamileyken bıraktım şuan aradada olsa içiyorum...

X