Kendime engel olamıyorum (aşı endişesi)

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
5.146
15.004
Merhaba, bugüne kadar “çocuğuma aşı yaptırmadım” diyen herkese “höhh cehalete bak” diye carlamış biri olarak 18 ay aşısının ağırlığı hakkında çok endişeliyim. Burada bir konuda bu aşı sonrasında kan yıkımı olan, çocuğun yürümesinin çok aksadığını yazan arkadaşlar gördüm. Aşısını yaptıracağım bu ayrı konu, ama 18 ay aşısından sonra gördüğünüz yan etkileri dinlemek çok isterim. Vaktiniz varsa cevaplarınız çok önemli benim için🙏🏻

Merhaba, bugüne kadar “çocuğuma aşı yaptırmadım” diyen herkese “höhh cehalete bak” diye carlamış biri olarak 18 ay aşısının ağırlığı hakkında çok endişeliyim. Burada bir konuda bu aşı sonrasında kan yıkımı olan, çocuğun yürümesinin çok aksadığını yazan arkadaşlar gördüm. Aşısını yaptıracağım bu ayrı konu, ama 18 ay aşısından sonra gördüğünüz yan etkileri dinlemek çok isterim. Vaktiniz varsa cevaplarınız çok önemli benim için🙏🏻
Ben yaptırdım hiç bişey olmadı. Benim içinde en zoru 9 aylık kızamık aşısı oldu alerji oldu bir ay geçmedi. Bi daha da yaptırmadım kızamık aşısı

Ben yaptırdım hiç bişey olmadı. Benim içinde en zoru 9 aylık kızamık aşısı oldu alerji oldu bir ay geçmedi. Bi daha da yaptırmadım kızamık aşısı
Ben de direkt 12 aylıkta yaptırdım onu 1 ay kadar kızamık gibi döktü oğlumun cildi ama geçti çok şükür. Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻

Hafif halsizlesti, ona ragmen saglik ocaginin ordaki park girmek istedi baya bi oynadi hatta. Ertesi gun geçti halsizlik

Ben de direkt 12 aylıkta yaptırdım onu 1 ay kadar kızamık gibi döktü oğlumun cildi ama geçti çok şükür. Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻
Kaşıntı falan olmadı mı. Fotoğrafı vardı yükleyim bakın bi. 9 aylıkta yaptırdım pişman oldum 12 ayda yaptırmadım. Ne demek rica ederim birşey olmaz inşallah.
1000053798.jpg

Kaşıntı falan olmadı mı. Fotoğrafı vardı yükleyim bakın bi. 9 aylıkta yaptırdım pişman oldum 12 ayda yaptırmadım. Ne demek rica ederim birşey olmaz inşallah.Eki Görüntüle 3483391
Çok çok geçmiş olsun. Benim bebeğimde daha seyrek kırmızı noktalar halindeydi. Ama kaşıntı huzursuzluk yapmadı.

Doktorumuza aynı endişeyle gittim hatta sorarken çok utandım eğitimli bir insan olarak 🥲 bu tarz spekülasyonlara kanmamamız gerektiği konusunda çok açık ve net konuştu. Ben ikna oldum ve yaptırdım. Huzursuzluk vs oldu iki üç gün. Ekstra bir durum yaşamadık çok şükür.

Valla benim de aşı yaptırırken içim gidiyor hiç canım istemiyor gönülsüz gidiyorum. Ama ülke ipsiz sapsız bir dünya ne olduğu belirsiz insan doldu. Çocuğum bir şekilde hastalık kapar diye mecburiyetten götürüyorum. Aşı karşıtı değilim ama ana yüreği iğne vurulurken aşı sonrası yaşananlara içim el vermiyor 😪 ben de 3 ay sonra yaptıracağım demek ki bu aşıyı. Peki 12 aylıkken istersek yaptırabiliyor muyuz?

18 ay aşısını 6 ve 9da da yaptırmıyor muyuz yanlış mı hatırladım emin değilim. Şu ana kadar 2 çocuğuma tüm aşılarını yaptırdım çok şükür bir yan etki olmadı. Kızıma da yaptırıyorum daha 10 aylık onda da bi şey olmadı olmaz inşallah. Ama ben aile hekimliğinde değil kendi doktorumuzda yaptırdım hepsini. Alakası var mıdır bilmiyorum

Valla benim de aşı yaptırırken içim gidiyor hiç canım istemiyor gönülsüz gidiyorum. Ama ülke ipsiz sapsız bir dünya ne olduğu belirsiz insan doldu. Çocuğum bir şekilde hastalık kapar diye mecburiyetten götürüyorum. Aşı karşıtı değilim ama ana yüreği iğne vurulurken aşı sonrası yaşananlara içim el vermiyor 😪 ben de 3 ay sonra yaptıracağım demek ki bu aşıyı. Peki 12 aylıkken istersek yaptırabiliyor muyuz?
18 ay aşısını mı? Yok 12’de başka aşıları var kkk ve su çiçeği, 18’dekiler başka epey ağırmış okuduğum kadarıyla

18 ay aşısını 6 ve 9da da yaptırmıyor muyuz yanlış mı hatırladım emin değilim. Şu ana kadar 2 çocuğuma tüm aşılarını yaptırdım çok şükür bir yan etki olmadı. Kızıma da yaptırıyorum daha 10 aylık onda da bi şey olmadı olmaz inşallah. Ama ben aile hekimliğinde değil kendi doktorumuzda yaptırdım hepsini. Alakası var mıdır bilmiyorum
Ben de eczaneden alıp özel doktorunda yaptırıyorum bazılarını. Daha temiz içerikli aşı var mı diye araştırdım çok ama bulamadım

Doktorumuza aynı endişeyle gittim hatta sorarken çok utandım eğitimli bir insan olarak 🥲 bu tarz spekülasyonlara kanmamamız gerektiği konusunda çok açık ve net konuştu. Ben ikna oldum ve yaptırdım. Huzursuzluk vs oldu iki üç gün. Ekstra bir durum yaşamadık çok şükür.
Ya çok cringe oluyor insan hiç sormayın. Biraz baskılandığımı hissediyorum bu konuda. Tamam aşılar güvenli vs. bilimsel olarak ispatlandı biz de ok diyoruz ama aklımıza takılanları da sorabilsek keşke :KK43:

2 çocuğumda da çok şükür hiçbir sorun yaşamadım, tüm aşıları tam gönlüm rahat. 18. ay aşısından sonra sadece kızım biraz fazla huzursuzlandı o da zaten ertesi güne geçti. Oğlum gayet normal devam etti

18. ayda yeni olan sadece Hepatit A asisi var. Digerleri hep onceki asilarin pekistirme dozlari.
18 de cocuk felcı asısı da dahil 5li karma asısı yazıyor. Önceki asılarda var mı ?
Benım de en büyük tedırgınlıgım bu konu ya 😑1 yastan sonrakılerı vurdurmasam mı dedim dün ama önemli seyler bunlar çok kararsızım☹️

Suana kadarki asilarinda ne tepki verdiyse muhtemelen ayni sekilde geciricektir. Biz hic bir asida yan etki gormedik. Biraz yorgunluk hali uyku hali bikac saat sonra hic bisey olmamis gbiydi.

X