Kendimden rahatsızım

Hebehubele

'Mutlu bir kalp büyütüyorum'♡
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
3.594
9.533
Bu aralar beni bunaltan önüne geçemediğim birşeyler var.
Sorun mu ? Mutsuzum...
Herşeyden herkesten rahatsızım.
Evlilik bana hiç iyi gelmedi bunu biliyorum sadece.
Evlenmeden önce özgüveni yüksek , kendinde güvenen , tuttuğunu koparan, herkesin sevdiği , kendim olmaktan başka birsey yapmama gerek kalmadan beni seven insanlar vardı çevremde, mutlu olduklarım. Bana iyi gelen insanlar vardı. Ailemin prensesi biricik kızlarıydim. Ağır başlı, hanım hanımcık tabir edilen kendi halinde herkesin sevdiği güleryüzlü saf tertemiz duygulari olan hiç yanlış birşey yapmayan çok neşeli bıcır bıcır bir insandım. Giyimime özen göstermesemde meraklı sürekli birşeyler alan aldığımı giydiğimi yakıştıran aynaya baktığımda kendimi beğenen biriydim.

Evlendim ...
Evlendikten sonra ne mi oldu.
Çok büyük sorunlar yaşadım , yaşamaya da devam ediyorum zaman zaman .
Hiç tanımadığım bir semtte sürekli bastırılmaya çalışan bi Gelin oldum .
Kvdenin istekleriyle benim aramda kaldı eşim sürekli bir çekişme halinde devam etti . Aslında nerde ne konuşayacağıni bilen biriyim . Bir keresinde kv kendimi anlatmak için karşıma alıp annecim böyleyken böyle diye anlattım. Benim düşünme hakkım yokmuş nasıl ben ona konuşurmuşum terbiyesizmisim daha bir sürü tantana...
Sürekli birşeyleri yaptırma istekleri bağ bahçe vs... istanbul doğumluyum köy iz bilmem . Sürekli akrabaları yla içli dışlı zorunlulukları bu yüzdeneşimle çok sorunlar yaşamam vs daha yeni yeni yoluna girdi bu konular ama bende ne mi kaldı? Hicbirsey...
Mutsuzum çünkü eski ben değilim tahammülüm kalmadı. Kimseyle konuşmak istemez hale geldim . Yanlız kalıyorum bunaliyorum biri gelse ondan sıkılıyorum. Artık gülemiyorum. Yeşillik orman rahatlatirdi beni önceden onlar yapmak zorundasin etmek zorundasin dediğinden beri doğadan soğudum denizden yapraktan buluttan yağmurdan yaşamaktan herşeyden soğudum...
Kendi hayatımı düzene sokmayabir aile olduğumuzu benimde düşüncelerime saygi duymasi gerektiğini anlattim esime 3 yılım bununla geçti.
Anlatamadim iyi konuştum anlamadi, alttan aldim anlamadi , bagirdim çağırdım anlamadı, sert söyledim anlamadi beni hiç anlamadi...
Evim ayrı anneme gidiyorum demeye korkar bi hale geldim .
Annemi çok özlüyorum her fırsatta yanina gitmek istiyorum .onun yaninda kalip ona yardımcı olmak istiyorum.
Temizlik yaparken bile yardima gidemiyorum. Annem beni o kadar büyük fedakarlıklar la büyüttü ki . Kendinde hiç birşey almadi bu zamana kadar . Durum ne kadar sıkışık olursa olsun bana ne istediysem aldi babami cekto beni hakkiyla büyütmek için yaptığı hicbirsey den gocunmadi kendi annesi yoktu bütün özlemini herseyimi giderdi. Aklım hep onda .
Canim arkadaşlarım evlendikten sonra çoğu benden uzaklaştı gercek dostlarim değillermiş hic arayip sormadilar.
Diğer yandan yaşadıklarım yüzünden aynaya bakınca kendimi taniyamaz hale geliyorum . Aynaya bakıyorum bakım yapıyorum istediğimi alıp giyiyorum ama eskisi gibi olamiyorum ...
Okadar silmiş lerki beni eşimin ailesi ve eşim kendim olamiyorum kimseyle konusamiyorum gülmüyorum samimi olamıyorum . Yeni insanlarla tanışıp içten muhabbet edemiyorum tedirginim kendimi kasıyorum çocuk gibi cümle kuramıyorum. Konuşurken acaba mi diyorum acaba yanlış bişey mi soyledim keske soylemeseydim neden soyledim gibi seyleri surekli düşünüyorum sabaha kadar uyuyamıyorum.
Kendimi artik hic begenmiyorum herkes bana acıyormus gibi hissediyorum .
Eskisi gibi olamiyorum ozguvenli kendimi gaza getiriyorum olmuyor ölmeyi bekleyen yaşlılar gibiyim .
İşe girmek için görüşmeye gidiyorum özenle seçiyorum kelimeleri olmuyo neyi tutsam elimde kaliyor battikca batiyor gibi hissediyorum . Çocuğum olsun istiyorum kokusuna hasret gibi hissediyorum bir yandan eşimle yarınımı bile göremiyorum.
Sonra sorunsuz insan mi var diyorum.
Bilmiyorum..
Eşimle düzelmeye başladık ama hep bi duvar varmış gibi hissediyorum. Eşimin gerçekten cok cok iyi yönleri var iyi olunca çok iyi oluyoruz ona rağmen hep bi mesafe var gibi yada bi gun sona gelcekmisiz gibi hissediyorum .

Sürekli yanlızken olsun yatarken olsun kafamin içinden kendi kendime konuşuyorum uyumak istemiyorum uyuyamiyorum uyanmak istemiyorum
Herseye takıntılı olmak istemiyorum. Birwz sert mizacli olmak istoyorum yap et gibi seyler söylemek istiyorum ama bana cok ters bi karakter kendi karakterimden artik memnun degilim bastirilmaktan memnun degilim yasamak istedigim hayat bu degil asla
Ama yasamak istedogom hayati yasamak isterken birseyler hep elimde kaliyor baslangic yapamiyorum bi tek guleryuzlu olmak saf.olmak iyi niyetli olmak beni bitirdi bunu niliyorum kendimi berbat hissediyorum napicam bilmiyorum . İçimi döktüm okuyan herkesten Allah razi olsun . Bana bi çözüm öneriniz varmi ?

Son düzenleme:
Anlattiklarin o kadar icime islediki.. Oncelikle sana tavsiyem kendine yine eskisi gibi deger ver!! Kimse icin kendine hayati zindan etme kendini kendinden sogutma sakin. Kendini sev kendine guven kimse senden kiymetli degil gerekirse cevabini yapistir soyleyemediklerin seni yiyip bitirecegine soylediklerin karsindakini yiyip bitirsin. Sen kafanda kendine ceki duzen vermedikce kendini mutlu edemeyeceksin hic bir zaman. Seni o kadar iyi anliyorumki bende yasadiklarina benzer seyler yasadim evlendikten sonra. Kendin icin yasa kendini mutlu etmek icin ugras baskalari icin hayati kendine zindan etme. Genclik saglik gidince bir daha yerine gelmiyor bu guzel nimetleri baskalari ugruna ziyan etme!

Anlattiklarin o kadar icime islediki.. Oncelikle sana tavsiyem kendine yine eskisi gibi deger ver!! Kimse icin kendine hayati zindan etme kendini kendinden sogutma sakin. Kendini sev kendine guven kimse senden kiymetli degil gerekirse cevabini yapistir soyleyemediklerin seni yiyip bitirecegine soylediklerin karsindakini yiyip bitirsin. Sen kafanda kendine ceki duzen vermedikce kendini mutlu edemeyeceksin hic bir zaman. Seni o kadar iyi anliyorumki bende yasadiklarina benzer seyler yasadim evlendikten sonra. Kendin icin yasa kendini mutlu etmek icin ugras baskalari icin hayati kendine zindan etme. Genclik saglik gidince bir daha yerine gelmiyor bu guzel nimetleri baskalari ugruna ziyan etme!
Çabalıyorum beynimi kemiren bi huzursuzluk vsr neyden korkuyorum ya diyorim kendim olmak için kendi hayatimi yaşamak için kimden korkuyorum kaybedersem kaybediyim diyorum ama ayaklarımı artık sağlam yere basamıyorum kafami nasil toplarim bilmiyorum sürekli agiran bir başım var düşünmekten yoruldum.

Esinin ailesi istedikleri gelini elde etmisler kendini ifade edemeyen guveni olmayan birine cevirmisler seni.

Bircok kisi kayinvalidesiyle bu sorunlari yasiyor kimse gelininden memnun degil ve birseylerini degistirmek istiyor tipki gelinlerin kayinvalidelerinde sevmedikleri seyler oldugu gibi fakat kimse degismiyor siz neden bu kadar ezdirdiniz kendinizi.

Uc sene kisa bir sure esinizle catisip huyunuzu yeni anlamaya baslamissiniz bundan sonra eski nesenize geri donun guveniniz yerine gelsin ilk ben anneme gidiyorum bir hafta yokumla baslayin mesela.

Canim sen gercekten bosan yani actigin her konu esinizle olan problemleriniz ve seni hayatan sogutmuslar .Kendine yeni bir hauat kurman cok mu zor
Esimle yaşadığım sorunların çoğunu aşmaya başladık aslinda bu yuzden evliliğimi suan bitirmek istemiyorum

Esinin ailesi istedikleri gelini elde etmisler kendini ifade edemeyen guveni olmayan birine cevirmisler seni.

Bircok kisi kayinvalidesiyle bu sorunlari yasiyor kimse gelininden memnun degil ve birseylerini degistirmek istiyor tipki gelinlerin kayinvalidelerinde sevmedikleri seyler oldugu gibi fakat kimse degismiyor siz neden bu kadar ezdirdiniz kendinizi.

Uc sene kisa bir sure esinizle catisip huyunuzu yeni anlamaya baslamissiniz bundan sonra eski nesenize geri donun guveniniz yerine gelsin ilk ben anneme gidiyorum bir hafta yokumla baslayin mesela.
O kadar çok istiyorum ki başarabilirmiyim gerçekten olabilirmiyim eskisi gibi

canım benim yasadıkların agır ama asılmayack seyler degil insallh
öncelikle evlenince kendini begenmeme bendede oldu . oluyor.silikmilim gibi bazen hissediyorum.
arkadaslr eninde sonunda dagılacktı dagıldılar bunu düsünme bir ara bende düsünüedüm ama bazı insanlar eger yolunda berabersen seninle yürüyor uzaklasınca arayıp sormuyor

ve evleneince eskisi gibi arkadaslık zor bulunuyor

en önemlisi su iyi niyet güler yüz
bikere kb kv ile sorun yasadım daha dogrusu yasadıgı onca sorundan sonra bi mesele için konusmak istedim dediğin gibi insan gibi konusmaya calıstım aldıgım cevap sen annen le babnı sucluyor musun ve bende bundan sonra onlara karsı soguk oldum mesafeli oldum.esim hala bi sorunda savunur klasiktir bu
sen daha agır yasamıssın ama takıntıları olusmus.
cözmen gerwken en önemli sey içinde bulundugun durumu esine anlatmak . anlamıyorsa anlmasını saglamak

hele bazen düaünmedwn edemiyorums sabah aksam kv kp . ama sonra diyorum senden öenmlimi . sendesw bu olmus . esible dertles bide erkekler dert dinlemeyi bilmez ona ilk kadınların dertleri nasıl dinlenmeli diye bir yazı gönder okusun

Öncelikle kendine bi mektup yaz ne yapmak nereye gelmek istiyorsun buna bir karar ver sonra da seni mutlu edecek şeyleri yapmaya çabala kendini en iyi sen tanırsın ...
Eşinle de aranda tam olarak nasıl bir bağ var ne gibi sorunlar var bilmiyorum ama konularak üstesinden gelmeye çalış

Bu özgüvensizlik,herşeyden soğuma hissi eşinle tam anlamıyla Mutlu olamamandan kaynaklanıyor.Eşim tam anlamıyla iyi diyorsun ya...Bence tam olarak iyi degil.İyiyse sen neden bu kadar mutsuzsun ya da o iyiyse sen ona karşı iyi değilsin ki böyle arızalar çıkıyor ilişkinizde.Ailesiyle Aran iyi olmayabilir senin arkanda mı eşin destek mi? Eğer bunlar varsa eğer seni küçük görmüyorsa gerçekten seni seviyor düşünüyor demektir.Ben eşimle tartıştıgımda aynı senin gibi herşeyden soguyordum şükür geçti gitti,evliliğimizin ilk aylarında böyleydi.İkinci yılda normale döndük tartışmalar bitti.Ondan aldığım destekle,mutlulukla kendime güvenim geldi.Demek istediğim gerçekten iyi olsa eşin kötü Zaman'ları hatırlamazsın...

Çabalıyorum beynimi kemiren bi huzursuzluk vsr neyden korkuyorum ya diyorim kendim olmak için kendi hayatimi yaşamak için kimden korkuyorum kaybedersem kaybediyim diyorum ama ayaklarımı artık sağlam yere basamıyorum kafami nasil toplarim bilmiyorum sürekli agiran bir başım var düşünmekten yoruldum.
Hayatinin icine etmisler...ama guc icinde yapabilirsin onlar tekrar bozacak sen yine yapabilirsin yapmalisin ruhunu kemirmelerine izin verme

Sevgili Hebehubele Hebehubele yaşadıklarınız sizi korunaklı olmaya itmiş ve kaygı bozukluğu yaşıyorsunuz gibi hissediyorum. Söyleyeceklerinizi toparlayamamanız, kendinizden şüphe etmeniz vs yaşadıklarınızın sizde biraz fazla iz bıraktığını gösteriyor. Fakat toparlanmayacak bir durum değil kesinlikle. Öncelikle olduğunuz kişi olmaktan vazgeçmeyin, onların saygısız ve cahil tavırlarından dolayı neden kendinizden vazgeçesiniz ki. İnandıklarınızdan vazgeçmeyin özünüzle tekrar bağ kurmaya çalışın. Eşinize de öfkeniz var gibi o duvar ondan. Hem çift olarak hem de kişisel olarak zamana ihtiyacınız var. Duygularınızı bastırmayın kendiniz olmaya çalışın ve korkmayın. Ayrıca psikolojik destek alırsanız ve aynen buraya yazdığınız gibi paylaşırsanız hızlı bir aşama kaydedeceğinizi düşünüyorum.

Hepimiz afallıyoruz evlenince. Kolay değil pranga bağlamak, her istediğinde istediğini yapamamak.
Madem eşinle aranız düzeliyor, yavaş yavaş sınırlarını belirlemelisin artık. Kadınlar çok güçlüdür, küllerinden doğmayı bilirler :KK66:

Seni o kadar iyi anlıyorum ki benzerlerini Bende yaşadım iki yıl olcak evleneli ilk Bi yıl resmen kendimi öldürdüm yaptım en fazla ne yapılabilirse onu yaptım... Ona rağmen eşimle çoook kötüydük .. Yaranamadım ... Şimdi tam tersi onları çok iyi tanıdığımdan beri yapmıyorum.. Lafımı açıkça söylüyorum.. Yanlışsa yanlış diyorum.. Kendimi öldürmüuoeım . Gitmek istemiyorsam gitmiyorum işim var diyorum ... Hayatımda böyle Bi insan yokmuş gibi davranıyorum kv için saygısızlık yapmıyorum kötü konuşmuyorum .. Ama samimi Değilim en başta ki gibi şimdi o bana samimi davranmaya çalışıyo aynı samimiyeti bekliyo ama asla olmaz sadece eşimin hatrı ve Allah Rıza'sı için hala kızıyorum Zaman Zaman şu an eski halimden eser yok Nasıl oldu biliyor musun nötr tepki ile psikoloğa gittim bana Bi kaç formül öğretti hala uyguluyorum gidiyorum ben o ilk evlendiğimde olduğu gibi silik her dediklerine tamam diyen gözlerinin içine bakan eski ben yok artık... TAvsiyem psikoloğa git arkadaşım özel den yaz istersen detayları anlatırım

Bu aralar beni bunaltan önüne geçemediğim birşeyler var.
Sorun mu ? Mutsuzum...
Herşeyden herkesten rahatsızım.
Evlilik bana hiç iyi gelmedi bunu biliyorum sadece.
Evlenmeden önce özgüveni yüksek , kendinde güvenen , tuttuğunu koparan, herkesin sevdiği , kendim olmaktan başka birsey yapmama gerek kalmadan beni seven insanlar vardı çevremde, mutlu olduklarım. Bana iyi gelen insanlar vardı. Ailemin prensesi biricik kızlarıydim. Ağır başlı, hanım hanımcık tabir edilen kendi halinde herkesin sevdiği güleryüzlü saf tertemiz duygulari olan hiç yanlış birşey yapmayan çok neşeli bıcır bıcır bir insandım. Giyimime özen göstermesemde meraklı sürekli birşeyler alan aldığımı giydiğimi yakıştıran aynaya baktığımda kendimi beğenen biriydim.

Evlendim ...
Evlendikten sonra ne mi oldu.
Çok büyük sorunlar yaşadım , yaşamaya da devam ediyorum zaman zaman .
Hiç tanımadığım bir semtte sürekli bastırılmaya çalışan bi Gelin oldum .
Kvdenin istekleriyle benim aramda kaldı eşim sürekli bir çekişme halinde devam etti . Aslında nerde ne konuşayacağıni bilen biriyim . Bir keresinde kv kendimi anlatmak için karşıma alıp annecim böyleyken böyle diye anlattım. Benim düşünme hakkım yokmuş nasıl ben ona konuşurmuşum terbiyesizmisim daha bir sürü tantana...
Sürekli birşeyleri yaptırma istekleri bağ bahçe vs... istanbul doğumluyum köy iz bilmem . Sürekli akrabaları yla içli dışlı zorunlulukları bu yüzdeneşimle çok sorunlar yaşamam vs daha yeni yeni yoluna girdi bu konular ama bende ne mi kaldı? Hicbirsey...
Mutsuzum çünkü eski ben değilim tahammülüm kalmadı. Kimseyle konuşmak istemez hale geldim . Yanlız kalıyorum bunaliyorum biri gelse ondan sıkılıyorum. Artık gülemiyorum. Yeşillik orman rahatlatirdi beni önceden onlar yapmak zorundasin etmek zorundasin dediğinden beri doğadan soğudum denizden yapraktan buluttan yağmurdan yaşamaktan herşeyden soğudum...
Kendi hayatımı düzene sokmayabir aile olduğumuzu benimde düşüncelerime saygi duymasi gerektiğini anlattim esime 3 yılım bununla geçti.
Anlatamadim iyi konuştum anlamadi, alttan aldim anlamadi , bagirdim çağırdım anlamadı, sert söyledim anlamadi beni hiç anlamadi...
Evim ayrı anneme gidiyorum demeye korkar bi hale geldim .
Annemi çok özlüyorum her fırsatta yanina gitmek istiyorum .onun yaninda kalip ona yardımcı olmak istiyorum.
Temizlik yaparken bile yardima gidemiyorum. Annem beni o kadar büyük fedakarlıklar la büyüttü ki . Kendinde hiç birşey almadi bu zamana kadar . Durum ne kadar sıkışık olursa olsun bana ne istediysem aldi babami cekto beni hakkiyla büyütmek için yaptığı hicbirsey den gocunmadi kendi annesi yoktu bütün özlemini herseyimi giderdi. Aklım hep onda .
Canim arkadaşlarım evlendikten sonra çoğu benden uzaklaştı gercek dostlarim değillermiş hic arayip sormadilar.
Diğer yandan yaşadıklarım yüzünden aynaya bakınca kendimi taniyamaz hale geliyorum . Aynaya bakıyorum bakım yapıyorum istediğimi alıp giyiyorum ama eskisi gibi olamiyorum ...
Okadar silmiş lerki beni eşimin ailesi ve eşim kendim olamiyorum kimseyle konusamiyorum gülmüyorum samimi olamıyorum . Yeni insanlarla tanışıp içten muhabbet edemiyorum tedirginim kendimi kasıyorum çocuk gibi cümle kuramıyorum. Konuşurken acaba mi diyorum acaba yanlış bişey mi soyledim keske soylemeseydim neden soyledim gibi seyleri surekli düşünüyorum sabaha kadar uyuyamıyorum.
Kendimi artik hic begenmiyorum herkes bana acıyormus gibi hissediyorum .
Eskisi gibi olamiyorum ozguvenli kendimi gaza getiriyorum olmuyor ölmeyi bekleyen yaşlılar gibiyim .
İşe girmek için görüşmeye gidiyorum özenle seçiyorum kelimeleri olmuyo neyi tutsam elimde kaliyor battikca batiyor gibi hissediyorum . Çocuğum olsun istiyorum kokusuna hasret gibi hissediyorum bir yandan eşimle yarınımı bile göremiyorum.
Sonra sorunsuz insan mi var diyorum.
Bilmiyorum..
Eşimle düzelmeye başladık ama hep bi duvar varmış gibi hissediyorum. Eşimin gerçekten cok cok iyi yönleri var iyi olunca çok iyi oluyoruz ona rağmen hep bi mesafe var gibi yada bi gun sona gelcekmisiz gibi hissediyorum .

Sürekli yanlızken olsun yatarken olsun kafamin içinden kendi kendime konuşuyorum uyumak istemiyorum uyuyamiyorum uyanmak istemiyorum
Herseye takıntılı olmak istemiyorum. Birwz sert mizacli olmak istoyorum yap et gibi seyler söylemek istiyorum ama bana cok ters bi karakter kendi karakterimden artik memnun degilim bastirilmaktan memnun degilim yasamak istedigim hayat bu degil asla
Ama yasamak istedogom hayati yasamak isterken birseyler hep elimde kaliyor baslangic yapamiyorum bi tek guleryuzlu olmak saf.olmak iyi niyetli olmak beni bitirdi bunu niliyorum kendimi berbat hissediyorum napicam bilmiyorum . İçimi döktüm okuyan herkesten Allah razi olsun . Bana bi çözüm öneriniz varmi ?
Seni oyle bi psikolojik baskiyla sindirmisler ki, kendin olmaktan cikmissin, memnun olsunlar elestirmesinler diye kendinden vazgecmis, cirpinmis durmussun.. En sonunda da kendin olamadigin icin mutsuzluk, huzursuzluk.. Yaranamadin da tabii.. Heveslerin, hayallerin kırıldı.. Bu yuzden de bekarligini, eskiyi ozluyorsun.. Annene ve anne evine bunca ozlemin de esinin gitmene engel olmasindan kaynakli.. Yasak gibi davranıldığı icin daha cazip geliyor, cok normal.. Cok uzuldum inan.. Ben de yaşamıştım bunlari ve seni cok iyi anliyorum.. Insan haksizliklari sindiremiyor kolay kolay..
Evliligin icin bisey demeyecegim, dilerim esinin gozu geç olmadan açılır.. Ama lutfen lutfen hemen cocuk dusunme, bu psikolojiyle cok zorlanirsin Allah korusun..
Umitli ol, Rabbime sigin, gecer insaAllah, ne kalıcı ki? Istersen millete duyurup yorum yaptirmadan bi psikologla görüş..

Yazdiklarini okurken sanki bunlari benmi yazdim acaba diye dusundum. Kac kizim kac arkana bile bakma. Eger bir evlilik seni senlikden cikarip, kendine guvenini alt ust ettiyse, yasamakdan soguttuysa kac kac kac. Guzel haber vereyim. Kacdikdan sonra eskisi gibi neseli, kendine guvenen, tuttugunu kopartan biri oluyorsun yine :) ama evet insanlara guvenin kalmiyor artik o da sorun degil sanirim insanlara guvenmeyince daha az hayal kirikligina ugruyorsun.
Kac kurtul vallahi de degmez o insanlar icin kendini yok etmeye billahide. Umarim cocugun yokdur. Olsa bile kac kac kac!

X