Kendimden de hayattan da bıktım :( sizce ne yapmam gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bade57

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
1
1
25
Merhabalar ben kendimi bildim bileli kendisiyle kavgası hiç bitmemiş biriyim sanırım altında yatan bazı sebepler var onlara girmiyicem 25 yaşıma giricem 1 çoçuk annesiyim ve 3 yıldır da evliyim biraz erken evlendim elimde değildi diyelim seçim hakkım… Kendimi yapayalnız çaresiz ve anlaşılmamış olarak görüyorum. Okullar bitirdim ama hayat hiç dilediğim gibi gelişmedi. Bazen intihar etmek için gerekli sebepler sıralarken buluyorum kendimi ama küçük bir çoçuğum var bana muhtaç o yüzden yapamıyorum. Tamamen kocama muhtaç yaşıyorum çoçuğum da bana muhtaç olduğu için çalışma imkanım yok kendim için yapacak bişeyim yok demek bu
Dünya ya gelirken sizce soruldu mu bize bu yükün altına girmek istiyor musun diye bana soran olmadı açıkcası o zaman yaşamak istemiyor oluşumuz da günah olmamalı bence terazi burcu olduğum için hep güzel olmayı isteyen biriydim ama hayat bunda da bana cömert davranmamış inanın ne yapsam bilmiyorum mutsuzum ölmeyi istemek günah olmamalı bence sizce?

neden bir derdim var kısmına yazılan dertlere belli bir kesim sadece agresif yanıt verip içindeki nefreti dökmek için geliyor? asıl psikolojik problemleri olanlar bu insanlar bence. herkesin hayatı ve şartları farklı. hiçbir insan mükemmel değildir ve hata yapabilir sonra da sonuçlarına katlanamayıp yardım isteyebilir. insanları daha dibe itmeye çalışmak yerine o kişiyi iyi hissettirebilecek yorumlar yapsak daha iyi olur sanki...

Ben de depresyon ve intihara yönelimi olan bir insanım. Bana iyi gelen en önemli şey her gün bir amaç bulmaya çalışmak. mesela doğa ve hayvanları çok seviyorum ve her gün onlarla ilgileniyorum. ayrıca her gün hayatımdaki güzel şeyleri düşünüp şükretmeye çalışıyorum. intihar edersem geride kalanları nasıl etkileyebilecegimi ve ne kadar güzel şeyleri kaçıracağımı düşünerek engel olmaya çalışıyorum kendime.

Bence kendinize bir amaç bulmanız lazım. Bende işsizim. Sürekli iş arıyorum, arada iş görüşmesi yapıyorum ama bazen moralim bozulduğunda günlük planlar yapıyorum. Mesela bir film izliyorum, yemek yapıyorum, kitap okuyorum.

Mesela açık öğretimden bir bölüm okuyun. Bir sürü bölüm var. Onun video derslerine girersiniz. Size meşgale olur. Mesela ismek kursları var onlara gidin. Sadece çocukla ilgilenmek sizi yormustur. Annenizden yardım isteyin birkaç saat çocuğunuza baksın. Gidin bir kahve için dolaşın gelin.

YouTube'da bir kanal var. "Motivasyonyagmuru" diye. 3 çocuğu var. Öğretmen ama ücretsiz izinde. Bir kızı var 5 yaşında. Birde ikiz oğulları oldu. Evde gününü nasıl verimli geçirdiğini anlatıyor. Bazen bisiklet sürüyor. Çocuklarını birkaç saat kayinvalidesine bırakıp kendine vakit ayırıyor. Çocuğum yok ama bende takip ediyorum iyi geliyor. Linki bırakıyorum bir bakın. Arada hepimiz bunaliriz önemli olan o bunalımdan çıkmak. Yardım istemeyi bilmek lazım. Yardım isteyin kendinize vakit ayırın.

motivasyonyagmuru

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…