Kendi Evinde Korkan Bebek

Aynen evde farklı birşey kullanıyor olabilir, çevrede alerji olmayınca anlamakta çok zor. Ki ben kazık kadar oldum. Çocukluktan beri alerjilerim var ama bir kaç şeye alerjim oluyor bulamıyorum ne yapıyor 😬. Kortizon iğneleri ile geçiriyorum. Tekrar teste gideceğim 🙄
Evet bi polen vs gibi doğal şeylere var, bi parfüm vs gibi kimyasallara. Gerçekten alerji konusu çok kapsamlı, hani bizim karar verebileceğimiz gibi değil sadece fikir veriyoruz. Ki bebek yağı oğlumun cildinde alerji yaptığında aynı böyle ağladı 4 aylıktı. Doktor ilk defa gördüm dedi. Azıcık yıkamaya geçmişti mesela

Doktorlar evde korktuğunu onayladı mı? Cin, hayalet falan mı varmış evde de çocuk korksun ya. Koskoca nörologlar da buna onay verdi öyle mi? Yani bu size mantıklı geliyor mu? 4 aylık bebekler tepki verirler ama korkmazlar. Kötü, iyi algısı mı var onlarda? Neden evde çığlık çığlığa ağlasın? Hiçbir mantığı yok anlattıklarınızın kusura bakmayın. Her şeyi öyle tıkıyorsunuz ki evde cinleri görmesinden başka seçenek kalmıyor bize.

Doktor korktuğunu onaylamış,cin var dememistir sanirim 🙃
Yani çok ilginç bir konu gerçekten,ilk defa duyuyorum böyle bir şey.Ama konu sahibi de yaşadığını anlatmiş.Ve kaç kere deneme yapmışlar hep aynı sonuç.Çok enteresan 🙄

Yani öyle absürt bir konu ki. Küçücük bebeğin korkmuş olabileceğine öyle inanmışsınız ki herkes de inanmış. Bebek korkmuyor oyun istiyor. Ya da gazı var ya da siz kalabalık olduğu için onun hareketlerine dikkat etmiyorsunuz. Göz teması vs var mı? Bebekler korku bilmez moro refleksi onlar. Doktor korkuyor demez mantıklı olun lütfen bizler de çocuk büyütüyoruz büyüttük aptal değiliz ki!
Çok enteresan evde ne olabilir ki bu kadar. Şimdi siz öyle bir yazmışsınız ki cin peri demekten başka çare kalmıyor. Farklı bir şey yazana da kızıyorsunuz. O zaman okutun yani evi ne diyelim
ya yok kızmıyorm estağfurullah sadece aptal değiliz vs demesi kızdırdı yoksa belki de bi şeye alerjisi var bağrıyor ediyor belki bişey görüyor evde herşey olabilir ama hani yalan konu açılmış gibi yorumlaması kızdırdı teşekkür ediyorm okutma fikriniz için 🙏

Doktorlar evde korktuğunu onayladı mı? Cin, hayalet falan mı varmış evde de çocuk korksun ya. Koskoca nörologlar da buna onay verdi öyle mi? Yani bu size mantıklı geliyor mu? 4 aylık bebekler tepki verirler ama korkmazlar. Kötü, iyi algısı mı var onlarda? Neden evde çığlık çığlığa ağlasın? Hiçbir mantığı yok anlattıklarınızın kusura bakmayın. Her şeyi öyle tıkıyorsunuz ki evde cinleri görmesinden başka seçenek kalmıyor bize.
doktor evde cin var vs demedi ki çocuğun korktuğunu onayladı ve bir yaşına kadar geçebileceğini vurguladı koskoca nörolog evet korku ve mora refkleksini ayırt edebiliyor muhtemelen evde bişeyleri görüyor ki korkuyor artık değişecez evi zaten de eşya konusu kafamı kurcalamıştı baktık yine korkuyor eşyaları satıp yenisini alacaz

Yani öyle absürt bir konu ki. Küçücük bebeğin korkmuş olabileceğine öyle inanmışsınız ki herkes de inanmış. Bebek korkmuyor oyun istiyor. Ya da gazı var ya da siz kalabalık olduğu için onun hareketlerine dikkat etmiyorsunuz. Göz teması vs var mı? Bebekler korku bilmez moro refleksi onlar. Doktor korkuyor demez mantıklı olun lütfen bizler de çocuk büyütüyoruz büyüttük aptal değiliz ki!
bende moro refleksinden şüphelendim kızımda da çokça olurdu ama bayan dr lar gördü korkuyor dediler vs yazınca bir şey demek istemedim.
kendilerini cidden korktuğuna ikna etmişler bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilemem insanlar yalnızca ölüm korkusu ile doğarlarmış gerisi ögrenilmiş korku.
işte köpek kovalar köpekten korkarsın, aman demirlerden sarkma düsersin deriz bunun korkusunu ögreniriz vs gibi.
onuda gectim o aylarda cocuklar zaten sadece siyah beyaz görüyor 4.aya dogru tam çeşitlilik artıyor vs.
birazda annede ekstra atres olduğundan çocuk bunu hissedip daha çok stres olmaya basliyor muhtemelen

doktor evde cin var vs demedi ki çocuğun korktuğunu onayladı ve bir yaşına kadar geçebileceğini vurguladı koskoca nörolog evet korku ve mora refkleksini ayırt edebiliyor muhtemelen evde bişeyleri görüyor ki korkuyor artık değişecez evi zaten de eşya konusu kafamı kurcalamıştı baktık yine korkuyor eşyaları satıp yenisini alacaz
arkadaşım 20 gunluk cocugun gözleri görmüyor inatla görüyor bir şeyler diyorsunuz doğumda yüzde 5 görür bebekler.

yirmi günlükken sorun yoktu dedim ya kırkı çıktı hatta üstünden on gün geçti nerdeyse iki aylıkken başladı bilginşz var iki aylıkken görüyor mu gözleri

bende moro refleksinden şüphelendim kızımda da çokça olurdu ama bayan dr lar gördü korkuyor dediler vs yazınca bir şey demek istemedim.
kendilerini cidden korktuğuna ikna etmişler bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilemem insanlar yalnızca ölüm korkusu ile doğarlarmış gerisi ögrenilmiş korku.
işte köpek kovalar köpekten korkarsın, aman demirlerden sarkma düsersin deriz bunun korkusunu ögreniriz vs gibi.
onuda gectim o aylarda cocuklar zaten sadece siyah beyaz görüyor 4.aya dogru tam çeşitlilik artıyor vs.
birazda annede ekstra atres olduğundan çocuk bunu hissedip daha çok stres olmaya basliyor muhtemelen
bu dediğinz olabilir eve götürdükçe ay korkacak mı diye izlerken belki stresm çocuğu etkiliyor olabilir bunu dikkate alacağm

2 aylıkken görüyorlar mı bilginz var mı acaba iki aylıkken korkularımız başladı bizim şuan dörde girmek üzereyz
bebekler 4.aydan itibaren %80 görme oranina erişiyorlar.
bu surec yavaş ilerliyor ilk zamanlar puslu siyah beyaz goruyorlar yavaş yavaş renkleniyor eğer boyle olmayip birden herseyi net gormeye baslasalardi anne karnindaki karanliktan o hastane isigina ciktiklari an hepsi kör olurdu.
uzun süre karanlikta kalan yetiskin insanlarinda gözlerini bir süre kapatirlar mesela direk ışıga maruz kalmaması icin vs.
korku dediginiz şey moro refleksi, şey gibi dusunun bunu hani bazen geceleri uyurken düşüyormus gibi hissederek sicrayarak uyaniriz onun gibi bir sey.
yuksek sesten vs urperebilirler tabiki ama o korku bizlerin sandigi gibi bir korku degil

bebekler 4.aydan itibaren %80 görme oranina erişiyorlar.
bu surec yavaş ilerliyor ilk zamanlar puslu siyah beyaz goruyorlar yavaş yavaş renkleniyor eğer boyle olmayip birden herseyi net gormeye baslasalardi anne karnindaki karanliktan o hastane isigina ciktiklari an hepsi kör olurdu.
uzun süre karanlikta kalan yetiskin insanlarinda gözlerini bir süre kapatirlar mesela direk ışıga maruz kalmaması icin vs.
korku dediginiz şey moro refleksi, şey gibi dusunun bunu hani bazen geceleri uyurken düşüyormus gibi hissederek sicrayarak uyaniriz onun gibi bir sey.
yuksek sesten vs urperebilirler tabiki ama o korku bizlerin sandigi gibi bir korku degil
çok çok teşekkür ederm zaman ayırıp detaylı yazdığınz için belki de benim ilk çocuğum ondan bu kadar paniğim doktorum net şekilde korku dedi moro değil dedi o da beni panikletti bi de her gittiğimizde öyle olunca dediklerinizi kesinlikle dikkate alıcam sizden ricam mümknse bana ulaşabilir msnz msjla

bu dediğinz olabilir eve götürdükçe ay korkacak mı diye izlerken belki stresm çocuğu etkiliyor olabilir bunu dikkate alacağm
anne çocuk arasindaki o bag çok önemli mesela benim kizim dogdugunda kolik idi ilk gunler silurekli ter kan sekilde hastaneye gidiyordum ben çocuk cildiracak gibi morara morara agliyordu.
en son yine boyle hastaneye gittim orda beni hergun goren bir hastane personeli bayan şey dedi bana sakin olun, once çocuğu dinlemeyi gözlemlemeyi ögrenin kucaginiza alip hafif sallayin sakin sakin konusun kulagina fisildayin siz sakin olun o sakinlesecek dedi bana bir daha hastaneye kosmadim o gunden sonra.
simdi size bakiyorum korktuguna kendinizi o kadar inandirmissiniz ki kapi kapi gezip eve girmiyorsunuz 😁
önce siz sakin olun agliyorsa susturmanin yöntemlerini deneyin bebekler kulagina fisildadiginda susuyor mesela, gazi yoksa tabi 😊
bebeginizi tanimaya calisin sakin olun, kanlarina vs bakildiysa bir saglik sorunu yoksa bir cocuk belirli sebeplere agliyor hatta bazen saatlerce morara morara agliyor bunlara alisin.
moro refleksinde cocuklarin cok etkilenmemesi icin fazla sıkmamak ve ayaklarini serbest birakmak sarti ile yarim kundak yapabilirsiniz kendini guvende hisseder

Ben salak mıyım burda konu açayım aptal değilz falan diyorsunz sizi niye kandıraym aptal yerine koyayım benim kimliğim mi belli ünlü mü olacam ne olacak böyle yazınca hiç tanımadığm insanları aptal yerine koyunca elime ne geçecek Allah aşkına bi tık vicdan ya mantık diyorsunuz birazcık da mantık korku duygusu insanlara sonradan mı enjekte ediliyor Allah yaratırken vermiyor mu ya da bebeğiniz varsa sert şekilde kapıyı vurun bakın napıyor küçücük bebek korkmaz ya saçma sapan yorum yapmayın çok hevesliysenz özelden yazın ataym size ki atsam da bu mantıkla onlara da bi kulp bulursunuz bişey demiyorm o yüzden
Cin görüyo bebek o zaman? Neyse açık olayım bebeğinizin göz teması nasıl? Otizm açısından bir değerlendirin bakalım. Allah korusun tabi ama korkma bilmezler. Kapıyı çarptığınızdaki moro refleksidir korku değil. 3 çocuk büyüttüm büyütüyorum biri şu an 4,5 aylık biliyorum yani. Hiçbir doktor da korkuyor demez. Bunu inatla söylüyorum
Aynen aynen. Takmışlar korkuya. Çocuk hayalet görse algılayamaz bile kalktı ki korkacak!

çok çok teşekkür ederm zaman ayırıp detaylı yazdığınz için belki de benim ilk çocuğum ondan bu kadar paniğim doktorum net şekilde korku dedi moro değil dedi o da beni panikletti bi de her gittiğimizde öyle olunca dediklerinizi kesinlikle dikkate alıcam sizden ricam mümknse bana ulaşabilir msnz msjla
yani bana kizacaklar olacak belki ama ben tek dr la yetinmem hic bir konuda.
mesela gecen senelerde kizim alerji olmustu prof bir dr el ayak dedi ama benzemiyor yani, aile hekimligine 4 yaş asisi icin cagirdilar cocugun durumunu gosterip asi zamanini erteletecektim ki aşı yapan hemsireden o mukemmel cevap geldi ne el ayaği ya baya alerji bu dedi 😂
gercektende alerjiydi yani illacini verince sak diye kesildi vs.
size boyle çok örnek verebilirim inanın

Cin görüyo bebek o zaman? Neyse açık olayım bebeğinizin göz teması nasıl? Otizm açısından bir değerlendirin bakalım. Allah korusun tabi ama korkma bilmezler. Kapıyı çarptığınızdaki moro refleksidir korku değil. 3 çocuk büyüttüm büyütüyorum biri şu an 4,5 aylık biliyorum yani. Hiçbir doktor da korkuyor demez. Bunu inatla söylüyorum

Aynen aynen. Takmışlar korkuya. Çocuk hayalet görse algılayamaz bile kalktı ki korkacak!
kusura bakmayın o tepkim aptal falan kelimesine içerlerdim yoksa tabiki hani cahil gibi bebeğim bişey görüyor ediyor aman öyle böyle demiyorm sadece evinde durmuyor ve çok üzgünüm bu konuda inanın doktormda net şekilde korkuyor eskiler bilir bu durumu dedi göz teması vs iyi şükür oynuyor gülüyor ses çıkarıyor kilo alması herşeyi yaşıtlarıyla uyumlu görseniz videolar çekiyorz oynuyor insanları ilgiyi çok seviyor çok tatlı bi bebek sadece evinde öyle korkması beni üzüyor kusura bakmayın size de sert çıkıştıysam inşallah moro falandır da geçer

yani bana kizacaklar olacak belki ama ben tek dr la yetinmem hic bir konuda.
mesela gecen senelerde kizim alerji olmustu prof bir dr el ayak dedi ama benzemiyor yani, aile hekimligine 4 yaş asisi icin cagirdilar cocugun durumunu gosterip asi zamanini erteletecektim ki aşı yapan hemsireden o mukemmel cevap geldi ne el ayaği ya baya alerji bu dedi 😂
gercektende alerjiydi yani illacini verince sak diye kesildi vs.
size boyle çok örnek verebilirim inanın
bende kayseriden bi çocuk nörolog var ona götürmeyi planlıyorm bende soruyorum inşallah sizin gibi bizde şifa buluruz 😍

Siz bence tek başınıza evde kalmaya korkuyorsunuz. Yani bebekle yalnız kalmaya korkuyorsunuz. Çocuk sizdeki tedirginliği hissediyor.
Bebekler o kadar ufakken zaten annesinin hisleri üstünden anlamlandırır çevresini.
bebekler ufakken en fazla 20 cm yakınını görebilir

kusura bakmayın o tepkim aptal falan kelimesine içerlerdim yoksa tabiki hani cahil gibi bebeğim bişey görüyor ediyor aman öyle böyle demiyorm sadece evinde durmuyor ve çok üzgünüm bu konuda inanın doktormda net şekilde korkuyor eskiler bilir bu durumu dedi göz teması vs iyi şükür oynuyor gülüyor ses çıkarıyor kilo alması herşeyi yaşıtlarıyla uyumlu görseniz videolar çekiyorz oynuyor insanları ilgiyi çok seviyor çok tatlı bi bebek sadece evinde öyle korkması beni üzüyor kusura bakmayın size de sert çıkıştıysam inşallah moro falandır da geçer
Önemli değil. Umarım geçicidir.

X