kel kalıyorum

Serencam83

ÖMRÜMÜN SERENCAMI
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2007
2.173
1.025
41
avuç avuç saçlarım dökülüyorrsenağlamasenağlama evin her tarafı saç yastığım her sabah bir avuç saç taraklara dokunmaya korkuyorumm sizinde öylemi napmalıyım sizce ısırgan otlu şampuanlar işe yararmı acabaa:sm_confused:

hadi liste yapak benide en başa hem kel hem şişkoooooooooooooooooooooooooooooo üfffffffffffffffffffffffffffffffffff iki tel saç kaldı kafamda kızımında dökülüyo bide

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:bendeeeee zayıflamak istiyorum saçlarım geri gelsin istiyorum saçlarımı boyatmak istiyorum ama hem daha erken hemde bu gidişle saç kalmayacak valla banyo yaparken küvet tıkanıyor ya o kadar yaniiii

valla bende aynı oğlumunda
benimde dökülüyo galiba demir eksikliğinden hamişken ne güzeldi gürleşmişti ilaçlardan evet benide yazın listeye hem şişkooo hem az saçlı(kel deyince zoruma gidiyor)

valla enimd saçım top top dökülüyor büyükler bebek yüzüne gülerse dökülür derler ya eskiden beri zamanla geçiyormuş umarım en kısa zamnda geçer

benim evimde yemekteyizdekilerden daha kıllı oldu napsam her yerden kıl çıkıyor dazlak olacam en son herhal

Korkulacak birşey yok kızlar.
Normal bir süreçten geçiyorsunuz.Maalesef doğumdan sonra özellikle de bebek 4 aylık olunca hepimizin saçları dökülüyor.
Çünkü hamileyken salgıladığımız hormonlardan dolayı saçlarımız hiç dökülmüyor,sağlık kazanıp canlanıyor.
Doğumdan sonra ise bu hormonların etkisi geçtiği için,9 ay boyunca dökülmeyen o saçlar birdenbire dökülüyor maalesef.yerimseniben

aynı durum bende de var.. saç lastiğimden hergün topak topak kıl temizliyorum... yatak odası banyo kıl oluyor bir taradığım zaman ama ben 2 gün önce boyadım saçlarımı şimdi lastiğimde 2 gündür kıl toplanmıyor ama gerisi ne olacak bakalım birde saçımı kestireceğim ilerde bir düzene girer sanırım...

ayyyyyy vallahi bugün oturdum ağladım ben bıktım bu saçlardan diye doğum yaptığımda uzundu bağlanıyordu sonra bakamam diye gittim kestirdim ayyy ne aptalmışım daha kötü oldu uzun olsa bağlar zapdederdim şimdi bağlayamıyorumda.heryer saç heryer şaç.vallahi bugün kazımayı düşündüm ama uzaması uzun sürer diye vazgeçtim.sinirlerim alt üst oluyor.sakın kestirmeyin çok daha kötü oluyor...

İbrahim saraçoğlunun yağlanmaya ve dökülmeye karşı kürünü buldum:750 ml(yarım litre) suya1 tatlı kaşığı lavantayı ekle 7-8 dk kaynat saçını yıkadıktan sonra saçına dök havlu dola yarım saat bekle sonra durula bu bir işe yararmı acaba deneyecem

avuç avuç saçlarım dökülüyorrsenağlamasenağlama evin her tarafı saç yastığım her sabah bir avuç saç taraklara dokunmaya korkuyorumm sizinde öylemi napmalıyım sizce ısırgan otlu şampuanlar işe yararmı acabaa:sm_confused:

canım ben de aynı durumdayım her taraf saç oğlumun da dökülüyor koli bantıyla saç topluyorum işe yarıyor :1shok::1shok:

canım ben de aynı durumdayım her taraf saç oğlumun da dökülüyor koli bantıyla saç topluyorum işe yarıyor :1shok::1shok:

dökülen saçları toplamak için iyi çözümde bide dökülmelerini durdursak rapunzel gibi karıydım şimdi kelllllllllll adayı:kızgın:senağlama

kızlar merhaba
bende kasım annesiyim .. aynı durumu yaşayan bir eylül annesi arkadaşım bu yüzden neredeyse depresyona giriyordu çözümü doktora gitmekte buldular .. hamilleik sonrası hormonlar 4 ayda tekrar değişmeye başlıyormuş ve bu 10. aya kadar devam ediyormuş. doktor arkadaşıma bir serum ve şampuan önermiş kızın saçları çok şükür normale girdi.bence sizde bir uzmana danışın derim. kestirmek ve boyatmak maalesef çözüm değil.

bu konuda bende dertliyimsenağlama hertaraftan sac topluyorum:1no2: ne yapsam bilimyorumki en iyisi doktora gözükmek:sm_confused:

saclarınız dokuluyorsa hamılelıkte kullandığınız demır ve vıtamın haplarını kullanmaya devam edın.
hem sutunuze gecer,bebeğiniz için de ıyı olur..

X