Kekler - Pastalar Kekler, Cupcakeler ve Pastalar

En başarılı bulduğunuz Kek, Cupcake ve Pasta tarifi ;

• Ankete Katılan
    210
Kızlar fazla takip edemiyorum annem elinde ameliyat olduğu için ellini kullanamıyor biz yardımçı oluyoruz dün geçmiş olsun dillekleriniz için çok teşekkür ederim yeni katılan arkadaşlara da başarılar katılacak olanlarada elinizi çabuk tutmalarını söylüyorum son gün galiba ben ekliyemiyeceğim kendi tarif bölümüne fısat bulursam eklerim inşallah

Son düzenleme:
Güle güle kullan canım

Teşekkür ederim canım.Annen daha önemli ama katılamama üzüldüm.Kendi bölümüne ekleyince görürüz artık.

Teşekkür ederim canım.Annen daha önemli ama katılamama üzüldüm.Kendi bölümüne ekleyince görürüz artık.

Sağol canımmalesef işte kismet olmadı diyelim ama tarifleriniz biririnden güzel inan seçim yapamıyorum

Yeni bir tarif gördüm ve denemek için yine çok heyecan yaptım.

Sağol canımmalesef işte kismet olmadı diyelim ama tarifleriniz biririnden güzel inan seçim yapamıyorum

Evet canım herşey kısmet.Gerçekten çok güzel tarifler eklendi.Yemek bloklarında bile böyle güzel pastalar yok.Ben de seçim yapamıyorum.

Son güne gelindi demek :) katılmayı çok istedim ama yetiştiremedim başka kategorilere kısmetse katılan arkadaşlara başarılar

Geçmiş olsun Allah şifa versin

Hayırlı Geceler
Yarışmada son gün

Katılım başlama tarihi : 03 Mart 2014
En son başvuru tarihi : 23 Mart 2014 / 23:00 Pazar
Oylama başlama tarihi : 24 mart 2014
Oylama bitiş tarihi : 31 Mart 2014 / 23:00 Pazar

Tuzlu Kek

Malzemeler
1 su bardağı zeytinyağı
3 adet yumurta
Yarım su bardağı süt
1 su bardağı küçük doğranmış biberli yeşil zeytin
1 su bardağı küp doğranmış beyaz peynir
Bir buçuk su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1’er çay kaşığı çörekotu ve tuz
2’şer çorba kaşığı ince kıyılmış maydanoz ve dereotu
2 çorba kaşığı dolmalık fıstık

Yapılışı
Yumurtaları ve sütü birlikte birkaç dakika çırpın. Karışımın üzerine zeytinyağını ekleyerek 1-2 dakika daha çırptıktan sonra unu ve kabartma tozunu ilave edin. Daha sonra hamura beyaz peynir, zeytin, dereotu,
maydanoz, tuz ve çörekotunu da katarak iyice karıştırın. Dikdörtgen bir kek kalıbını önce yağlayın sonra
unlayın. Kalıbın tabanına dolmalık fıstıkları döşeyip kek hamurunu üzerine dökün. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 40 dakika pişirin.

ALINTIDIR..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…