Mutfak Püf Noktaları Keki çayla yapan varsa yardım bekliyorum

kızlar ya bi türlü cesaret edemiyorum kötü olur diye..yenmez diye

Uyguladigim tarifi yaziyorum sana, ilk defa dün yaptim ve görüntüsü asagada.

3 yumurta
2 çay bardagi siviyag
1 su bardagi seker
3 su bardak un
1 su bardagi demli çay
3 kasik kakao
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 çay kasigi Tarçin

Yumurta ve seker iyice çirpilir (makineyle). Yag ekleyip çirpmaya devam edilir. Ve geri kalani ilave et, tekrar çirp. Kek hamuru oluyor. Ve 170-180 ° pisirilir.

[/IMG]

inanılmaz güzel oluyor arkadslar bende çok sık yaparım bu tarifi ama ben unu katmadan önce malzemelerden bir çay bardağı ayırım sonra unu katarım fırına veriirm çıkıncada hemen bu ayırdığım karşımı üzerine dökerim içine fındıkta attıysam tıpkı topkek gibi oluyor ttavsiye ederim

evet canım bende senin gibi yapıyorum. evde ceviz varsa bide cevizi dene oda çok yakışıyor.
+
brovni gibi olmasını istiyorsam çok fazla pişirmiyorum ayrıca küçük aliminyum kalıpların içine yine o kalıpların kağıtlarında koyuyorum. hani şu buruşuk 50li veye 100lü satılanlardan.
yiyenler çok beğeniyo, herkez bunu hazırmı aldın diye soruyo
servis yapmasıda kolay

Çocukluğumda annem çok yapardı.Hergün okuldan gelince yerdim..En sevdiğim kektir...

bende 1 su bardağı ayırıyrum fırndan çıkınca hemen üzerine döküyorum çok leziz oluyo..........

benim tarifim şu,çok güzel oluyor ve çok beğeniliyor:

ÇAYLI KEK

Malzemeler:

3 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı demli çay
Yarım paket margarin (erimiş)
1 paket kakao
1 paket vanilya
1 tatlı kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı limon suyu
Aldığı kadar un

Yapılışı:

Tüm malzemeler çırpılıp pişirilir.üzerine Hindistan cevizi serpilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…