Kediyi içeri almak istiyorum gelmiyor

Şu sıralar kızan dönemi.. Döneminde olduğu için de gelmek istemeyebilir.. Ancak kilo almış diyorsunuz, kızan döneminde aksine zayıflarlar.. Titreme olayı mırlama değilse veteriner hekimin görmesi gerekebilir ancak bu şartlarda zor.. Odanın içine karton bi kutu koyun içine de polar tarzı bişeyler, hareket etmeden hatta mümkünse odadan dışarı çıkıp bekleyin.. Güveni yerine gelince kapıyı kaparsınız.. Ve muhakkak kum olsun, kum olmadığı içinde çıkmak isteyebilir.. Ve ne kadar beslerseniz besleyin kolay kolay güvenemiyorlar.. 3 senedir beslediğim erkek kediyi bir türlü yakalayıp kısırlaştırmaya getiremiyorum düşünün.. Hastalığı olsa bile hayvanların hastalıkları çok nadir bulaşıcıdır, kuduz gibi.. Korkmayın çocuğunuza bi zararı dokunmaz.. İç-dış parazit tedavisi olunca da hiç bi şüpheniz kalmaz.. Sevgiler..

yok ben eve alamam ama yer yapıcam ona :)
dokunamıyorum bile
Yemek, süt falan veriyoruz birde yer yapsak rahat eder.

Aaa bi dakika ben sizi üç kedi olan başka bir üyeyle karıştırdım yaaaaa çok pardon

keşke yaş mama verme şansınız olsa bakın nasıl giriyor içeri :) içeriye aldıktan sonra kapıyı kapatın biraz miyavlar ama sonra alışır

O konuda emin olamadım işte . 1 saat durduk birlikte miyavladi gondermedim ama endişe ettim çıkmak istiyor zorla tutuyorum diye . çıkardım hala aynı

O haller kedinin tedirgin ve stresli olduğunu gösteriyor. Kıyamam ona yaaaa... Sürekli sevin.. isteyince eve girip isteyince çıkabileceği şekilde ayarlayın ki kapıyı girip çıkmanın kendi insiyatifinde olduğunu farketsin.
Bilirsiniz kediler aslında insanları değil mekanı sahiplenir ve orda söz sahibi olmak ister. Onu ancak bu şekilde rahatlatır ve kendinize yaklaştırırsınız. Bi müddet sonra acıktığında ya da sana ihtiyaç duyduğunda kendi gelmeye başlayacak

O konuda emin olamadım işte . 1 saat durduk birlikte miyavladi gondermedim ama endişe ettim çıkmak istiyor zorla tutuyorum diye . çıkardım hala aynı

Ben hasta olduğunu düşünmüyorum. Siz yine de imkan olunca veterinere gidin ama bence iyi kuzu.

korkuyordur güvensizdir
kutu içine battanıye , kazak falan koyun onun içinde yatsın bari
sıcak su torbası da koyabılırsınız

Bende onun için soruyorum anlayamadım çünkü . kedi bakanlar yaşar böyle şeyler bir anlayan çıkar dedim . .
Ben bakıyorum kedi. kesinlikle yardım istiyor. İmkanınız varsa ilk fırsatta veterinere götürün derim. Ama taşıma kutusu bulacaksınız, kediyi ona sokacaksınız. İşte bu kısım büyük problem. Benim kedim ev kedisi olmasına rağmen kutuya sokmak maddi zararlı bir savaşa dönüşüyor

Haklısınız aldım ama girmiyor birazda küçük geldi sanırım kedi çok büyük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…