Kediyi içeri almak istiyorum gelmiyor

chiLL

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
7.732
8.224
Merhaba bayanlar,
Benim balkonuma gelen bir kedi vardı 2 3 aydır besliyorum. Kedi beni tanıyor. çok soğuk diye içeri aldım . balkondan giriyor ama kapının yakınında duruyor içeri çok girmiyor . bir şeyler yedirmeye çalıştım pek yemedi . Sürekli miyavliyor . hirliyor .

Isinsin diye 1 saat evde tuttum sürekli miyavliyor tuvaleti varmış gibi kendi etrafında dönüyor . oturmuyor bile hep 4 ayak üstünde .

Dışarı çıkardım . kapının önünde miyavliyor tuvalet yapmaya da gitmiyor . soğuktan titriyor . içeri gelince de rahat edemiyor . balkona kartondan yuva yaptım onda da durmuyor . bir derdi var ama anlamadım . kuyruğu titriyor .

Kapıyı açıyorum girip hemen geri çıkıyor . Kızımın oyuncaklarindan korku ilk başta sanırım . oyuncakları topladım içeri aldım yine tam kapının eşiğine gidip orda duruyor . korktuğu için mi gelmiyor ?

Anlamadım neden gelmediğini islaniyor bosyere yagmurda.
Ayrıca eskiden kilolu değildi 2 3 haftadır sanki hamile gibi çok şiş . ama erkek bu kedi . hasta mi ? hastaysa 1.5 yaşındaki kızım için sorun olur mu ? olmazsa kediye ne yapmalıyım kendi haline mi birakayim zorla içeri alıp kapıyı mi kapatayim bilemedim . sanki ben içeri almıyorum gibi miyavliyor şuan balkon kapısı önünde .

Anlattıklarınızdan hasta olabileceğini hissettim. Ve korkuyor bence. Veterinere götürme şansınız var mı?

Götürürüm ama şimdi goturemem ki. hava çok soğuk çocuk var.
Sonra bir çaresine bakarız o zamana kadar donmasin dedim ama yanasmiyor .

Başkaları tarafından zarar gördüğü için korkuyo olabilir. İnternette yapım videoları var onun için koliden barınak yapıp balkona koysan yavaşça alışabilir yazık çok soğuk dışarısı.

Çok üzüldüm . karın sisligi dışında bir belirtisi varmiydi acaba ?
benim kedim de erkekti hamile gibi karni sismisti fazla bi belirti yoktu biraz istahsizdi biz kabız diye dusundk doktora gotrdk kotu haberi verdi cok uzulmustk inş öyle bsey degildr

Evet baktım strafordan yapiliyormus . haftasonu malzemeleri alıp denemeyi düşünüyorum .
Normalde ben balkonda çamaşır asarken falan hep ayaklarimda dolaniyordu, sandalyeme oturup uyuyordu benden korkmuyordu ama bu sefer anlamadım neden böyle oldu

Muhtemelen korkuyor kedicik. O kadar çok kötü insan var ki onlara zarar veren. En iyisi kapalı olan bir yere yemek ve su koyun. Siz ona görünmeyin bir süre. Belki bu şekilde alışır yavas yavas.

benim kedim de erkekti hamile gibi karni sismisti fazla bi belirti yoktu biraz istahsizdi biz kabız diye dusundk doktora gotrdk kotu haberi verdi cok uzulmustk inş öyle bsey degildr

Bu da öyle ya . Makarna verdim yemedi . dolma içi verdim yemedi . azcık yoğurt yedi bıraktı .
Heralde ağrısı falan var o yüzden huzursuz demek ki :/

İnşallah öyle bir hastalık falan değildir ya

Kedi kızışmış olabilir, güvensiz de olabilir ki bence güvensiz ve ürkek hayvancağız. O içeri girmiyorsa arkadaşların dediği gibi kedi evi yapabilirsiniz dışarıda. İnşallah hasta değildir. Ayrıca bir sokak canına evinizi açtığınız için tüm iyi dualarım sizinle.

Muhtemelen korkuyor kedicik. O kadar çok kötü insan var ki onlara zarar veren. En iyisi kapalı olan bir yere yemek ve su koyun. Siz ona görünmeyin bir süre. Belki bu şekilde alışır yavas yavas.

Ben zaten epeydir öyle yapıyordum ama havalar bu kadar soğuk değildi . Diğer kediler titremiyor o titriyor o yüzden gelsin istemiştim . Neyse kendi haline bırakmak gerekiyor demek ki ... yuva yapana kadar idare etsin o zaman :/

Bu da öyle ya . Makarna verdim yemedi . dolma içi verdim yemedi . azcık yoğurt yedi bıraktı .
Heralde ağrısı falan var o yüzden huzursuz demek ki :/

İnşallah öyle bir hastalık falan değildir ya

Sokak kedilerinin her yemeği yiyeceği algısı olsa da kediler makarna, dolma içi vs. yemez. Haşlanmış tavuk verme ihtimaliniz var mı ?

Annemin evindeyken vardı bi kediciğimiz annemle ciğer alıp besliyoduk ama sevmiyoduk, acıktıkça miyavlıyodu biz de besliyoduk elimizden geldiğince ve eve de gelmek istemiyodu sonra pis apartman görevlimiz atmış kapıya kediciği. Sen strafordan yap çok ucuz nalburda satılıyo diye biliyorum yaparsın bence, kullanmazsa sokakta uygun bi yere bırakırsın başka hayvanlara faydan olmuş olur.

Teşekkür ederim ama pek açtım sayılmaz çağırıyorum gelmiyor.

Sokak kedilerinin her yemeği yiyeceği algısı olsa da kediler makarna, dolma içi vs. yemez. Haşlanmış tavuk verme ihtimaliniz var mı ?

Tavuk yasakmis ona . üst komşu ile birlikte bakıyoruz o demişti tavuk vermeyin mantar yapıyormuş hep onu .

Normalde kuru mama süt yoğurt veriyorum . mama kalmamış o yüzden yemek verdim . Balık var balık pisireyim olmazsa . .

Teşekkür ederim ama pek açtım sayılmaz çağırıyorum gelmiyor.

Benim kedim bize 1,5 sene sonra alıştı :) Çok normal hayvanın korkması. Siz biraz tavuk verin ona ve kuru mama alın. Yapacağınız kedi evinin yanına bırakırsınız.

Aslında bir mobilya markası artan suntalardan kedi evleri yapıyor üç senedir ve on liraya satıyor o da kargo ücreti. Keşke onun stokları bitmeseydi sizin kediye yollardık bir ev

22 bin kedi evi bitmiş çok sevindim bir çok kedi üşümeyecek bu kış.

Acaba su mu topladi karni.En son sokakta disi bir kedi besliyordum.Hamileydi.1 tane dogurdu ama goruntu en az 3 tane daha var gibiydi.24 saat gecti daha cikmamisti.Endiselenip vet e goturdum.Sezeryana aldi vet.Karnini bir acti hayvan neredeyse patlayacakmis karni su dolmus iceride de kedi yoktu.Biraz izleyin derim.

Strafor ve su geçirmez koli bandı gerekiyormuş zaten sadece kolay gibi duruyor deneyeceğim . zaten kışın balkonu biz kullanmiyoruz onlar kullansin

Aaa o zaman tamam. Ben de vermiyorum kedilerime tavuk komşunuz doğru demiş ama ben kedinin gözetimsiz ve aç kalmış bir kedi olduğunu düşünerek mama yoksa tavuk dedim ama mama veriyormuşsunuz. Balık yer belki kuzu, inşallah hasta değildir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…