Kedimin ölümü...

Başınız sağolsun. Çok acı gerçekten anlayabiliyorum. Kedimi sokaktan sahiplenmiştim, hergün geçtiğim sokakta bir hafta boyunca aynı yerde gördüm, 1 hafta boyunca bakışmıştık öyle.. Sonra kedilerden çok korkmama rağmen yanına gitmiştim. Çok öksürüyordu aynı bir insan gibi. Tam döndüm gidecektim ayaklarıma dolandı minnoş şey, bırakamadım korka korka kucakladım veterinere götürdüm. 2 ay boyunca birlikte yaşadık, çok uğraştım ne yaptıysam iyileşmedi. Nasıl özledim nasıl, keşke olsaydı da sevebilseydim şimdi yavrum benim ya ne güzel dertleşirdik.. 2 ayda bile ne kadar alışmıştım..

Acımı paylaşan herkese teşekkür ederim. Varlığına alıştığım gibi yokluğunada alışıcam zamanla biliyorum. Her ölüm acı her ölüm yakıyor insanın canını. Evet yas tutuyorum eşyalarını toparladım koydum bir köşeye kalan mamalarını dağıttım sokaktaki çocuklara. Umarım gittiği yerde mutludur tek tesellim acılarının dinmiş olması.

Gözlerim doldu okurken ister istemez, ben de bir köpek annesiyim. Alt tarafı bir hayvan diyecekler ya hiç hayvan sevgisi tatmamış ya da vicdandan yoksunlardır bence. Başınız sağ olsun, başetmesi çok zordur eminim acınızı yürekten paylaşıyorum. Ancak sağlıklı ve işlevli bir hayat sürdürebilmemiz için kaybımızın arkasından bir yas süreci geçirmemiz gerekiyor. Hayatta sonsuz olasılık var, belki başka bir veterinere götürseniz de aynı şeyler yaşanacaktı. Siz onu çok seviyorsunuz elinizden geleni yaptınız, elden gelen de bu kadar oldu demek ki. Tekrar başınız sağ olsun anneniz için de oğlunuz için de.

Çok üzücü tahmin edebiliyorum bence hemen bi kedi sahiplen ki yokluğunu yaşama onun.
bende birkaç ay önce tv'de bir belgesel izliyordum. yurtdışında yaşayan bir kadının çok yaşlı bir köpeği var ve çok hasta. artık yürüyemeye bide dermanı yok köpekciğin. sonra kadın eve veteriner çağırıyor, veteriner köpeğe iğne yapıp onu uyutuyor bir daha uyanmamak üzere ya o kadar kötü bir sahneydiki, kadının ağlaması falan bende oturup ağladım insanın içi parçalanıyo

başınız sağolsun ama bence hemen yeni bir yavruş edinin, onların bizim sevgimize, ilgimize gerçekten çok ihtiyacı var.
ben de 2 haftadır falan kedi sahibiyim, sokak kedilerinin sıkıştırıp durduğu bir yavru pisiyi kurtardık, aslında hiç kedi bakma niyetim yoktu. hep isterdim ama ileride kendi düzenimi kurunca olsun derdim. kısmetmiş, nasipmiş muhtemelen, koyacak güvenli bir yer bulamayınca bizim eve balkona çıkardık bir kutunun içine koyduk falan. öyle de kaldı, 5 haftalık. ama 2 haftamız çok zor geçti, yemek yeme konusunda problem yaşadık 1 haftada 2 farklı veterinere gittik öyle diyeyim yani. çok şükür son gittiğimiz veteriner derdimize çare oldu, Allah'tan önemli bişeyi yokmuş da iştahını filan yerine getirdik, şimdi evdeki herkes de kabul etti yaşayıp gidiyoruz :) bizim de balkon çok yüksek, biz de balkondan korkuyoruz işte çıkarsa yanlışlıkla düşer mi diye ama bana öyle atlamaya cesaret edemez gibi geliyor. belki de küçük olduğu için? ama balkona çıkmasına izin vermeyeceğiz en azından balkonda yalnız kalmamalı. gerçi balkondan düşse bile bahçeye toprağa düşer ama yavrum ölebilir, bir yerleri kırılabilir vs. bilmiyorum belki balkonun her yanını brandayla kaplarız, çıksa bile düşemez öyle koruyabiliriz. yani bir canın sorumluluğunu üstleniyorsunuz ve çok alışıyorsunuz. dün dışarıdaydık babamla, anneleri başında olan 4 tane yavru kedi gördük hatta başlarındaki kadın birini bize vermek istedi ama hem anneleri olduğu için hem de evdekiler istemez diye almadım. ama o kedileri gördükten sonra şuna eminim ki yavruşlarımız bu dünyadan göçüp gitse bile derhal diğerlerine bakmalıyız, evde bakılanlar çok şanslı.

Basiniz saolsun.

Hayatta edindigim ilk köpeğim kanlı ishal olmustu. O zamanlar baya zordu bu hastaligin iyileşmesi. İyileşti. Sonra da araba çarptı.

kendinizi suclamayin bunun sonu yok

Bir hafta oldu oglum gideli. Gecer zamanla diyorlar sanmiyorum. Tavuk yiyemiyorum oglum cok severdi... Hirkamda hala tuyleri var dokundukca icim aciyor. Kollarimdaki tirnak izleri gecmesin istiyorum ama gectiler...

Başınız sağ olsun

Yaşı ilerleyip kaybettiğim de oldu,ani ortaya çıkan rahatsızlıktan da..
Ben hep çivi çiviyi söker dedim,yuvamı başka muhtaç bir pisiye açabilirim dedim.. Çok dağıldım her seferinde ama başka bir meleği kucakladığımda acımın hafiflediğini biliyorum..
Benim meleğim şu an 10 yaşında Gözünün içine bakarak yaşıyorum..

Ben de bir kedi annesiyim, çocuktan farkı yok benim için.. Hayatımın merkezinde o benim.. Keşke ömürleri daha uzun olsa keşke.. Onun başına bir şey geldiğini düşününce gözlerim doluyor hemen.. 8 yaşında bir cocker köpeğimiz vardı, dile kolay onca sene bizimleydi. Ben ona hayvan sıfatını yakıştıramıyorum o bambaşka bir şeydi, insan gibi dinlerdi bizi, o kadar anlamlı bakardı ki gözümüzün içine.. Geçen sene birdenbire kayboldu. 8 yıl yaşadığı çevrede, birkaç mahalle ötesine kadar herkesin tanıdığı, ismini bildiği çevrede birdenbire yok oldu. Bir yıldır ne ölüsü var ne dirisi.. Hep aklımda acaba kaçırıldıysa şu an ne halde, ne şartlar altında yaşıyor diye.. Bunu bilememek de gerçekten çok acı.. Bence de bir an önce yeni bir can sahiplenin, onun yerini alamayacak belki ama en az onun kadar seveceksiniz.

Başınız sağ olsun Çok iyi anlıyorum sizi. Şu an zor olabilir ama yeni bir kedi sahiplenseniz acınız bir nebze diner.

sabırlar dilerim, sizi çok iyi anlıyorum
siz onu sokaktan kurtarıp 2.5 yıl güzel ve mutlu bir ömür vermişsiniz.
o da sizi çok sevmiştir.
elinizden geleni de yapmışsınız.
vicdanınız rahat olsun

evden biri gibi, bir evlat gibi oluyorlar, o yüzden yokluklarına alışmak çok zor...

Allah yine çıkardı karşıma bir minik. Ne kadar almicam desem de bir gözü enfeksiyonlu küçücük bir can buldum yine. Tedavisini yaptırıyorum yüksek ateş ve enfeksiyon vardı şimdi daha iyi evde yine bir minik koşturup duruyor. İlk düşüncem tedavisini yaptırıp yuva aramaktı ama bilemiyorum bir heves alıp sonra yeniden sokağa bırakan çok insan var. Şimdilik birlikteyiz. Ama ölen oğlum benim ilk göz ağrımda bir anda kaybettim aynı şeyleri yaşamaktan gerçekten çok korkuyorum.

Sizi okadar iyi anliyorumki benimde alti aylik güzel kizim dün birden bir kac saat icinde kan kusarak öldü daha bir gece önce sarilip uyudugum kizim gözlerimin önunde bağirarak cirpinarak can verdi ve ben hic bise yapamadim dunden beri gözlerimkör oldu aglamaktan nasil bir aciymis nasil unuturum o halini sanki benden yardim ister gibi kurtar beni der gibi inledi yavrum bagirdi simdi ev bombos sessiz allahim sabir ver nolur sizinde basiniz sagolsun

Çok üzüldüm, başınız sağ olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…