Kedim hakkında

5 Günlükken sokakta kara kedi buldum anne terketmis aç ağlıyor yavrum. Köpeğim var kedi hiç bakmamıştım. Yenidogan gibi baktım çişini kakasını kendim yaptırdım. Bazen bensiz yaptı belden aşağısını ufak yıkadım. Suan 1 yaşında insanlar inanmıyor ama sudan çıkmaz musluk açamıyoruz yakınında. Yani kısa özeti kedi küçükken herseye alistirilabiliyor evet biraz zahmetli ama suya alistiysa herşeye alışır.

2 aylık bebek kediden bu beklentiler fazla. Zamanla geliştiriyorlar temizlenme işini.

Bir de hep aynı halının aynı noktasına kusuyorlar salaklar değil mi
Öyle olsa bir nebze rahat ederdim ama benim oğlan her halının özellikle beyazlarına imza atmaya bayılır üstelik ilk bir kusar sonra azıcık ilerler diğer halının beyazına gider orda kusmaya devam eder
Benim halılar tamamen beyaz benim oğlum da ilk geldiği zaman kusuyordu şuan çok iyi geçti o durum .
en azından o konuda size acımış tebrikler küçük beye

Hahahah resmen bilerek yapıyor bence sizinki de

Benim kedimin biri işi biter bitmez hemen kendini temizlemeye başlar. Ama asla kakasını kapatmaz. Diğeri 9 yaşına geldi hala poposunu bulduğu yere sürter kakasını kapatsa da. En son kum kabının önüne küçük bir kilimle çözdüm. Ona sürtüyor ben de yıkıyorum, yenisiyle değiştiriyorum. Kabasını almadan kendini temizlemiyor. Bunu keyfi yapan kedi de çok. Huyudur. Temizlemiyordur. Hastaysa da, çocuk gibi işte. Tutamıyordur. Poposuna malt gibi şeyler sürmeyin. Onları temizlemeye özel mendiller var, onlarla silebilirsiniz. Popoyu ıslatmayı söylemişti veterinerim bana da, ama işe yaramadı. Tüyü gibi kakası da çişi de bizim

Eve geldiği zaman 2 aylıktı şuan 7 aylık civarı orayı güncelleyeyim yanlış anlaşılma olmuş
Totalde 4 kedi ile yaşam tecrübem oldu. Şu an ikisiyle devam ediyoruz. Sadece biri tuvalet sonrası yalanırdı. Şu an kedilerimden biri genel olarak pek yalanan bir kedi değil. Hatta diğeri onu yalayıp temizliyor o konu sanırım anne eğitimi ile ilgili. Kum konusunda inşaat yaparcasına kazıyanı da gördüm pek kazımayanı da. Kapalı kum kabı alın ön kapısı da açılır kapanır şekilde olsun. Kazımasa da anlık bütün evi kokutmaz.

Bende ıslatıyorum evde dolaşıyor dolaşıyor canı isterse yalıyor. Şuan üşütmüş o yüzden rahatsız heryer kaka olduğu için biraz gerildim bende yoksa normal zamanda böyle kötü hissetmiyorum . Şimdi düzenli tuvalet kağıdı ile ıslatıp silmeye çalışıyorum ki alışsın

Bende o yapınca hemen bakıyorum eğer kapatmaydıysa geri giydirip kapatmasını sağlıyorum geçen 10 kere girdi çıktı ancak kapattı kakanın tersi yöne kum kazıyor nasıl kapatacak ona alışmak üzere de az da yalasa çok beklentim yok yemin ediyorum ki . Şimdi konuyu açtım ya sakin fazla beklenti haline geldim gibi his oluşturdum ama cidden değilim

Kakayi kapatmamasi sorun degil kuma 3-4 kez sokup kapatmasını beklemeniz garip olmuş....kediler köpekler gibi eğitilemiyor benimki de kimi zaman kapatıyor , bazen açıkta bırakıyor, kum mikrari yeteri mi ? kum çok sig olursa kapatamıyorlar genelde... diğer durum daha da kötüymüş.. yalnız henüz çok çok kucuk, benimki de eve ilk geldiginde 2 aylikti, bi sure etrafa kaciriyordu.. mor bir tane peluş sandalyem vardi ona gidip orada yalanıp pisletiyordu.. sonra düzeldi büyüdükçe.. sabredin , zamanla aliskanliklari oturur ..

Bide şu anda ishal diye pis kalıyordur çünkü normalde kediler kaka yapsada popolarinda kaka falan kalmaz popo kısmindaki tüyleri uzunsa biraz kısalta bilirsin

Yani alışsın diye çabalıyorum bende kakayı kapatmayınca banyo kokuyor neden alıştırmaya çalışmam garip ki ? Kedi 7 aylık şuan büyüdü artık biraz

Keşke benimkide kapatmasa ya ben kumu o kadar temiz tutmama rağmen kaka kapaticam diye bütün kumu yığması kazıması hoşuma gitmiyor hış hış 3 saat

Bide şu anda ishal diye pis kalıyordur çünkü normalde kediler kaka yapsada popolarinda kaka falan kalmaz popo kısmindaki tüyleri uzunsa biraz kısalta bilirsin
Evet zaten ilk eve geldiği zaman yeterince kendini temizliyor mu fark etmemiştim bile dikkat etmedim daha sonra kardeşim 1 hafta biz tatildeyken baktı o zaman o söyledi ben fark ettim . Şuan bu kadar duyarlı olmamın sebebi de ishal olmuş olması

Bu arada kumu yeterli 4 parmaktan fazla kutuda

merhaba kedinizi erken sahiplendiğiniz için olmuş olabilir. Annesiyle birebir durmaları gerekiyor bu terbiyeleri anneleri veriyor çünkü.

Benim kum balkonda hoş şu anda kücuk daha ama biraz daha büyüyünce kumu korunaklı bir balkona koyunca herşey çözülür koku sorunuda kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…