kedim benim yüzümden öldü bende ölmek istiyorum

Bakın demek istediğim şey aslında şu,hayatta bişeye nekadar çok bağlanırsanız okadar çok üzülürsünüz.insan hiç birşeye deli gibi bağlanmamalı.
zaten sadece ilk başını okumuşsunuz :) okadar iyi biliyorumki hayvanlara sizden daha çok değer veriyorumdur kesin.anlamadığım nokta ölmeyi isticek kadar olamaz ,olmamalıda.

Anlıyamazsınız ben anlamayanlara cocuklarından örnek veriyorum çünkü bizimde çocuğumuz hayvanlarımız bizce hiç farkı yok
ben nerdeyse hiç kedim diye bahsetmem mesela kızım diye bahsederim hep.
canım bunu anlıyorum zaten bunda problem yok :) ölmeyi isticek kadar olması anlamsız geliyor.çocğunuz mu kediniz mi diye sorarsam ,kedim demiceksiniz heralde değil mi..

Benden daha fazla değer verin elbette herkes çok çok değer versin tüm hayvanlara :)

İnsanın evladı gibi oluyorlar hani evladınızı seviyorsunuz ya öyle seviyorum ben kedilerimi ve bana hastalıklarını gösterme diyorum hep. Tabii ölmek çok uç nokta arkadaşımız daha küçük üzüntüden yazmış ama gerçekten yıkılıyor insan evlat gibi görünce.

Kıyamam ben sana... Üzülme isteyerek yaptığın birşey değil. Böyle olacağımı bilsen yapar mıydım hiç ne olur canını sıkma senin yüzünden olmadı rabbim aynı insanlara olduğu gibi hayvanlara da ömür biçmiş turşu senin kedin olmasaydı bile ölecekmiş zaten. Kendini suçlamaktan vazgeç ne insanlar var hayvanlara işkence edip hiçbirşey olmamaış gibi dolaşan isteyerek olmayan birşey için kendini parçalıyorsun yapma lütfen

canım ya.benimde şekerim 1,5 sene önce öldü.hemde vete götürmüştüm.canım ayağa kalkamıyordu.o gece ayaklandı.sabahına kaybettik.birbirimize sarılarak uyuyorduk.şimdi bahçemizde gömülü.gene yakınımda olsun istedim.

bende kendimi suçladım.yolda bile yürürken zorlanıyordum.zamanla alışıyorsun.bende psikolojik destek bile aldım.terapistimle konuşurken bana başka bir danışanının ölen hayvanı için dua ettiğini söylemişti ve yeni bir hayvan bakmaya başlamamı tavsiye etmişti.zaten sokaklarda o kadar masum var ki..

umarım çabucak toparlarsın kendini.

Evlat gibi oluyorlar... Evlattan hiç farkı olmuyor. Hayvan sevmeyen ya da hayvan ile yaşamayan bunu anlayamaz.. Bu yüzden anlayamıyorsunuz sanırım.
Benim de çocuğum yok, tercihim bu yönde olduğundan, ama bir tane kedi evladım var..
Kimsenin anlamasını bekleyemem ama o iyi olsun diye, gerekirse canımı bile feda edebilirim.
Küçücük bir sağlık sorunu olsa, gecelerce uykularım kaçar...
Dünyalara değişmeyiz evlatlarımızı.
Bir de hayvan sevgisinin travmatik, sorunlu ve takıntılı insanlarda olduğuna dair bir inanış var sanki insanlar arasında..
Bir sevgi türünün, hem de koşulsuz, çıkarsız ve karşılıksız olan bir sevginin nesi sorundan kaynaklanabilir, nesi anlaşılamaz acaba, ben de onu merak ediyorum. Ben çocuklara düşkün değilim diye yavrusuna çok fazla bağlı diye hiç bir kadını ya da erkeği yadırgamıyorken, onlarda bir sorun görmüyorken, neden bizde görülüyor onu da anlamış değilim.
Oysa çoğumuz empati duygusu gelişmiş, başka canların acılarına duyarlı, koşulsuz olarak sevebilen insanlarız. Anlaşılması çok zor bir durumda da değiliz aslında..

Sevgili H hevren sizin de üzüntünüzü paylaşıyorum, başınız sağ olsun Kendinizi toparlayınca, evdeki koşullarınız uygun olursa bir kedi daha sahiplenin derim, yerini asla doldurmaz elbette ama yoldaş olur size. Bundan sonra daha çok dikkat edeceğinizden eminim. Gezdirme konusuna da dikkat edersiniz, sadece tasma ile arada bahçeye çıkarsanız yeter, ille hava alsın isterseniz, tabi aşıları tam olması koşulu ile.. Kendinizi suçlamayın artık, zamanla umarım acınız diner... Başınız sağolsun tekrar..

Son düzenleme:
Ah canım ya Allah sabır versin Biz de yazlıga giderken götürdük kedimizi. Evde kucağıma alıp verandaya çıkmıştım. Bir anda atladı kaçıverdi. Eşimle ve komşularla aradık. Neyseki bulduk getirdik. Dünyalar benim oldu. O kadar üzüldüm ve korktum ki bulamıcaz diye. Allah'a dua ediyorum bir daha böyle acısını yaşatma diye. Elbet onun da bir ömrü var ama zamansız kaybetmeye insan dayanamıyor.

Amin çok mutlu oldum bulmanıza :) Aynen öyle napıcağını bilemiyosun

İnşallah... Ben artık korkuyorum zarar vermekten yeni bir kedi alırsam ve ona bişey olursa ben daha toparlıyamam kendimi bide turşumdan sonra bilmiyorum yüreğim el vermiyo

geçmiş olsun kediniz sizinle yaşadığı zamanda eminim çok mutlu olmuştur. eğer siz almasaydınız belki bu kadar kaliteli ve güzel bir ömür sürdüremeyecekti. size tavsiyem hemen bir sokak canı daha bulmanız hem o güzel bir ev bulur hem sizin üzüntünüz azalır. benim kızım da öldüğünde bir daha mutlu olamam hiçbir kediye dokunamam sanmıştım (profil resmimde ) ama eşim ertesi gün daha gözleri yeni açılmış annesiz hasta bir kedicik getirdi bana biz almazsak ölecekti şimdi maşallah beni bile yer 1 yaşında

Hiç aklımdan çıkmıyo sonra ölüm şekli aklıma geliyo zoruma gidiyo hep biraz daha hızlı olsaydım diye aklımdan geçiriyorum sonra kendime yeter sus düşünme uyu diyorum ama olmuyo kendime engel olamıyorum

Çok teşekkür ederim ve gerçekten o kadar güzel yazmışsınızki yine kendime engel olamadım. Yeni bir kedi konusunda çok korkuyorum ona zarar vermekten onun canının benim yüzümden yanmasından çok korkuyorum. Ve eğer onada bişey olursa ben naparım kestiremiyorum.

tekrar kedi sahiplen yavru olmasın yetişkin olsun daha akıllı oluyorlar benım ki 4 katın balkonunda sarkıp aşagı bakıyo korkusuz cengaver nazar degmesın diyim tam bir ninjaa

İnşallah turşumun yokluğuna alıştığım zaman bide üniversiteyi kazanırsam eğer yüreğim el verirse kendime güvenebilirsem almaya çalışıcam ama tek sorun kendime güven

tekrar kedi sahiplen yavru olmasın yetişkin olsun daha akıllı oluyorlar benım ki 4 katın balkonunda sarkıp aşagı bakıyo korkusuz cengaver nazar degmesın diyim tam bir ninjaa
Evet yavrular oyuncular tam :) lütfen çok dikkat edin yoksa çok canınız yanar benim gibi, heran ayağı kayıp bişey olabilir benim turşumda öyleydi poşetle oynarken dengesini kaybedip düşmüş

cok uzuldum agladim bile..bizimde arka bahcemizde anne ve 3 yavrusu var dogduklarindan beri bakiyoruz sutlerini suyunu ihmal etmiyoriz cok sekerler.biri sari biri gri biri siyah.uzulme olan olmus..dusunme yapcak bisey yok.

Evet yavrular oyuncular tam :) lütfen çok dikkat edin yoksa çok canınız yanar benim gibi, heran ayağı kayıp bişey olabilir benim turşumda öyleydi poşetle oynarken dengesini kaybedip düşmüş
kendini suçlama melek oldu o her ınsan gıbı onlarda bır ihmalkarlıkta ölüyor çocugunu balkondan düşüren var kucagında onlar napsın kendını hemen öldürsun o zaman , bı dahakıne dıkkatlı olursun sakın vazgeçme al bır kedı sokaktan sahıplen sen olmasan sokakta yıne ölurdu aç kalıp en azından yanında mutlu gunler geçirmiştir .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…