kedim benim yüzümden öldü bende ölmek istiyorum

hevren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
41
16
25
Turşumla yani kedimle 7-8 ay önce tanıştık, benim için çok özel bi kediydi çok beyefendiydi, asla kimseye zarar vermezdi çok sinirlense bile. O diğer kedilerden çok farklıydı ve benim geldiği günden itibaren herşeyim olmuştu. Artık her şeyimi onunla yapmaya başladım a dan z ye her şeyi.. Beraber gezdik beraber alış verişe çıktık beraber yürüyüş yaptık. Bu yaz ailem 2 haftalığına İstanbula gitmek istediler ben hemen internetten kedilerin yolculuktaki tavırları hakkında yazılar okudum ve orada kedilerin yolculukta daraldıklarını ve susmadıklarını okudum ve haliyle korktum. Ben tek gitsem hiç sorun değil, ailemin vereceği tavır korkuttu beni. Bu nedenle tüm tanıdıklarıma sordum kimse istemedi bende mecburen götürmek zorunda kaldım. Yola çıktık ama ben turşumu kafesinden çıkardım sadece ön taraflara gitmesine engel oldum kısa süre sonra turşum paspasa yattı ve yatış o yatış 12 saat boyunca uyudu tualetini bile yapmadı o gün birkez daha aşık oldum turşuma. Ama geçen hafta bugün nedense ailecek üstümüzde bir yorgunluk vardı ve ben o gün turşumla öğlen 3 e kadar uyudum sonra ailecek o günü uyuma günü olarak ilan ettik bende salak gibi güzel güzel hayaller kurmaya başladım güya öbür gün tertemiz olup süslenip püslenip turşumuda alıp taksime gidicektik bu hayalle girdim duşa gece 11 saat o an gözüm turşuma takıldı korktum sonra zaten annemler burda farkederler diyerek girdim. Çıkmamla kardeşimin turşuyu sorması bir oldu o an salak gibi şaka yapıyo sandım afalladım mutfağa gittim baktım kimsede hareket yoktu sonra yavaş yavaş bir yerde uyuyordur düşüncesiyle balkona gittim yine yoktuaşağıya baktım herşey normaldi tam rahatlıkla içerde kesin diyerek döndüm bir gürültü koptu teyze arabanın atına bakıyodu dilim tutuldu beynim uyuştu içeri gidip aileme haber vermeye çalıştım. Babam indi ben hemen üstümü değişip indim ama babamgil arabaya bindirmiş gidiyorlardı. yollarını gözledim geldiler tam heyecanla kapıya çıktım nerde dedim ablam öldü dedi o an banyoya kapattım kendimi babam eve geldi ve ben hayatımda 2. kez babamın ağladığını duydum birinde babaannem vefat etmişti ben çok küçüktüm 2. si ise turşum öldüğünde. Turşumun kanı koluna bulaşmıştı dişi kırılmış o fındık ağızı hep kan olmuş beli iki yerden kırılmış doktor artık tualetini yapamaz kemikleri kaynamaz eziyet olur felç kalıcak yaşama tutunması çok zor uyutalım demiş ve uyutmuşlar. İçim yanıyo yaşamak istemiyorum o balkona 10 saniye önce gitseydim kurtarırdım ben turşumu çok canı yanmıştır daha 1 yaşına bile girmemişti benim turşum Allah benim belamı versin nasıl yaptım anlamıyorum niye gitmedim balkona anlamıyorum.Öbür gün orda oturan abla bana turşumun balkonda poşetle oynarken dengesiz düştüğü için böyle olduğunu söyledi dahada içim yandı benim turşum oyun oynarken düştü o çamaşır telleri kim bilir ne kadar canını yaktı. Veteriner öldükten sonra içeri götürmüş gömdülermi çöpemi attılar onu bile bilmiyorum kendimi çok yalnız hissediyorum. Ölüp turşumun yanına gitmek istiyorum.
Kusura bakmayın çok uzun yazdım ama gerçekten içim parçalanıyo ne yapacağımı bilmiyorum her an aklımda seneye ygs ye giricem ders çalışamıyorum aklıma geliyo ve ağlamaya başlıyorum, ne zaman dinicek bu acı ne zaman onun olmadığına alışabilicem...

Canım kendine eziyet etme sürekli dibinde tutamazsın ya kedi bu benimde var kedim şuanda balkonda yatıyor çok üzüldüm Allah sabır versin

cok uzuldum cok
ne dıyecegımı bılemıyorum boyle oluyor ıste aıleden bı farkı kalmıyor
benımde kedım var 10 yıldır bızımle kanserdı amelıyat yaptırdık yasamaz dedıler sevgımızle yasattık
okadar masumlar kı

Oyy kuzum kıyamam.
Ama nasip kısmet demek ki olacağı varmış sen nasıl engel olucaktın ki sonuçta? onu düşünmemeye çalış. bir de yerine hemen başkasını al. Belediye benim köpeğimi zehirlediğinde ben de yeni bir köpek alarak atlatmıştım

Üç kedim var 27. katta bir sene yaşadık beraber camlarda sineklik, balkon zaten yok ve sürekli kedilerin üstünde dört çift göz. Maalesef bu "olacağı varmış oldu" dan ziyade ekstra dikkatle önlenebilecek bir durum.

Balkona çıkartıyorsanız hayvanı mutlaka yüksek demirler olmalı zıplayamayacağı ya da tel olmalı çünkü kediler meraklı hayvanlar bir kuş gördüler mi tamam. Ama olan olmuş bundan sonra hayvan besleyecekseniz daha dikkatli olursunuz. Başınız sağolsun.

Ahhh ahh yarama tu bastın.. 1 ay kadar önce de benim hamurumu köpek parçaladı.. Acını çok iyi anlıyorum. Allah sabır versin. Senin bir suçun yok, kendine eziyet edip durma.

benım kedım mamuk kuş gorunce korkup ölü takliti yapıyor :)

İçim yandı ya inşallah tursunun yerine geçecek güzel mi hayvan bulursun

Turşuyla alisveris yapıp, gezmeni anlamadim ben.
Eve hapsettiysen habibitati zaten evdir ona göre, istegi disinda evden keyfine göre cikarip eve getirmişsin, zaten bu onu depresyona sokmustur
Kedi besleyen arkadaşlarim asla yolculuk yaptirmaz, seyehatlerini 3 gun tutarlar çünkü sorumluluğunu üstlendiği bir canli var evde.

Bundan sonra eline gecen paradan kararinca ayirip, yem al, sokağa bırak tavsiyesini vereceğim,

Aynen. Maşallah helal olsun gerçekten çok mutlu oldum. :)

Güzelim kendine eziyet etme. Evet dostlarımızı kaybetmek bizi çok üzüyor ama kendini suçlama. Kediler böyledir ele avuca sigmazlar. Kapıyı kapatsan camdan giderler. Senin elinde olan bişey değildi.
Belki öyle ama çok zoruma gidiyo düşünmeden edemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…