Tatlı Tarifi Kedidili ile Şarlot Pasta

WunderLost

Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Mart 2020
9.845
35.392
31
Merhaba hanımlar
Sizlere tam bir yaz pastası ile geldim ocak yok fırın yok sıcak havalarda hemen yapıp dolaba atabileceğiniz hem hafif hem lezzet bombası bir pasta bu
Malzemelerimiz
2 paket kedidili(ikili olanlardan)
3 paket kremşanti(2 si arası için 1 ine gıda boyası ekleyip süslemede kullandım)
1 paket krema
3 yemek kaşığı pudra şekeri
Süt(kremşanti için ve kedidillerini ıslatmak için )
2 adet muz
1 çay bardağı damla çikolata
1 paket Pınar Labne
Süslemek için renkli şekerlemeler

Önce 2 paket kremşantiyi 1 su bardağı sütle çırpıp kenara alıyoruz. Başka bir kapta 3 yemek kaşığı pudra şekeri ile 1 paket kremayı kıvam alana kadar çırpıyor kıvam alınca üzerine 1 paket labneyi ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. Şimdi kenara koyduğumuz kremşanti ile bu karışımı tek bir kapta birleştirip karıştırıyor ve dinlenmesi için dolaba alıyoruz bu bizim pastamızın kreması.

Süslemede kullanmak için de bir paket kremşantiyi yarım su bardağı süt ile çırpıp üzerine pembe gıda boyası damlatıyoruz ve bunu da dolaba kaldırıyoruz.

Dinlenen kremşanti ve pasta kremamızı dolaptan çıkarıyoruz şimdi kalıba aktarma vaktiiiii. Kedidillerimizi ıslatmak için uygun bir kaba süt döküyoruz. Kedidillerini süte bulayıp kalıbımızın kenarlarına diziyoruz. Bir miktar da zemine diziyoruz ve kremamızın yarısını üzerine gezdiriyoruz.

Arası için dilediğiniz şeyi kullanabilirsiniz ben muz dilimleyip damla çikolata serpiştirmek istedim. Damak zevkinize göre meyve ya da çikolata ya da reçel kullanabilirsiniz. Üzerine kalan kremamızı döküp üzerini dilediğimiz şekilde süsledikten sonra soğuması için dolaba kaldırıyoruz. İşte bu kadaaaaaar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…