Kaza Oruçlarımız ve Hizb Okuma Alışkanlığı

Allah razı olsun.
Habibullah bambaşka bir mertebe, alah inşallah o mertebeleri tattırsın bizlere.

Ben de abdestlendim, pazartesi oruç tutmayı düşünüyorum.
Özür diliyorum yanlış yazmışım.
Muhabetullah demem gerekiyordu yanlış kelime kullanmışım.

Bugün oruca niyetlendim çok şükür.
Sahura kalkınca teheccüt ve ardından vitir kıldım. Kaza namazı kılmak da niyetimdeydi ama vakit sıkışacak diye sahura geçtim:)
sabah namazından sonra da uyku bastırdı yine kılamadım ama kaza namazları hep aklımda ufak ufak kılıyorum.

MaşaAllah Rabbimiz kabul etsin inşaAllah aslında gün içinde haberleşsek kaza namazları için birbirimizi teşvik etsek çok güzel olur :)
6. Gün Kaza Orucuma da bugün niyetliyim elhamdülillah❤
Ben şuan gebelik ve Emzirme dönemi tutuyorum bu süre 64 gün. Sonraa 13 yaşımdan 22 yaşıma kadar olan ortalama 10 ay oruçlarımı tutacağım inşaAllah Rabbim izin verdikçe ...

Özür diliyorum yanlış yazmışım.
Muhabetullah demem gerekiyordu yanlış kelime kullanmışım.
Bende çok dikkatsiz okumuşum hatta neye cevaben yazdığını bile farketmemişim hakkını helal et ehemmiyetsiz davranışım için

Benim birikmiş borcum yok çok şükür. İki çocuğumda iki Ramazan bütün halde tutamadım onları da hep ek gıdaya geçtiklerinde 1-2 tuta tuta bitirdim. Az ama sürekli tuttuğum o dönemlerde Ramazan’a adapte olmam hem fiziksel hem zihinsel açıdan çok kolay olmuştu. Borcum olmasa da tutacağım demiştim kendi kendime ama nerde..
öncesinde ise hep bir sonraki Ramazan’a kadar tutarak bitirdim. Bu sene biraz tembel çıktım, sanıyorum 7-8 gün borcum var not aldığım deftere akşam bakıp (bir tane de düşüp:)) söylerim.
Kaza namazı konusunda ben en iyi sabah veya akşam namazlarından sonra kalabiliyorum. Akşam da eğer bir koşturmaca varsa neredeyse sadece sabah namazlarının ardından kaza kılıyorum diyebilirim.
Haftasonu ise biraz daha rahat oluyor, gündüz daha rahat kaza kılıyorum. Çalıştığım için namaz ve oruç konusunu işime göre ayarlıyorum mecbur.

Ben sürekli evde olmama rağmen çok oyalanıyorum yemek ev işi çocuk beni çok oyalayan şeyler bunlar
5 vakit Namaz Günlük 5 6 sayfa Kuran-ı Kerim haftada 2 3 gün Sohbet haftada belki 1 saat ilim kitabı okuması ve kaza oruçlarım.. Manevi dünyam için iyi düşünmeye çalışıp tevekkül etmeye çalışıyorum buna rağmen korkularım vesveselerim çok..
Mesela haftada 3 gün Tecvid dersi var 2 3 bina ilerimde max 200 mt ama köpek korkumdan gidemiyorum yanımda biri olmayınca..
Sinirli halime engel olamıyorum bazı konularda ama bunu tetikleyecek ve tahrik edici unsurlarda haddinden fazla oluyor.. Merhametsiz insanlara tahammül edemiyorum gafletin içinde boğuluyorlar çok kızıyorum
Vs vs
Kaza namazları konusunda alimler ikiye ayrılmış.. Bir kısım namazın kazası olmaz ilim öğrenmek farz bilmiyordum diye birşey yok diyor. Bir kısımda kazasını kılıp ardından af dileyip tevbe etmek gerekir diyorlar..
Bende kaza namazımı en çok Sabah namazından sonra kılabiliyorum.. Bu dünya telaşı benim helakıma sebep olmaz inşaAllah

Selamun aleyküm hayırlı Sabahlar :)
7. Gün kaza orucumada niyetliyim çok şükür, öncesinde 5 gün tutmuştum bugünüde sayarsam kalan 52 gün :)

Selamun aleyküm hayırlı Sabahlar :)
7. Gün kaza orucumada niyetliyim çok şükür, öncesinde 5 gün tutmuştum bugünüde sayarsam kalan 52 gün :)
Ve aleyküm selam,
Allah kabul etsin.
Benim de 8 gün kaldı. Müsait olduğum en yakın zamanda devam edeceğim inşallah.

Toplam 9 gün kaza orucum oldu konuyu açalı :)
Bazen hevesim kırılıyor ama
Pazartesi inşaAllah devamm

Toplam 9 gün kaza orucum oldu konuyu açalı :)
Bazen hevesim kırılıyor ama
Pazartesi inşaAllah devamm
Hevesin kırılmasın hiç.
Başlayınca devamı kolay geliyor.
Ben de yarın işim gereği müsait değilim ama inşallah Salı niyetlenmeyi düşünüyorum.

11. Gün kaza orucuma niyetliyim çok şükür Rabbim 70. Gün jaza orucuma niyetliyim demeyide nasip etsin inşaAllah fazlası olsun eksiği olmasın

Ben de bugün niyetliyim.
Allah oruçlarımızı kabul etsin.
Nureddin hocayı da çok severim bu arada.

13. Gün kazasından Selamun aleyküm :)

N Nana canım buraya yazabilirsin
İstersen namazlarıda kaza edip yazabiliriz geçmiştekileri :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…