Kaynvalidem ve Dileri - Anlayszl - Akl verin ltfen.

ahh ya bu büyükler neden düşünmezlerki?
zaten birçok yardım yapmışsınız(gerçi onlarda yardımdan öte bence)
ama artık yardım olmaktan çıkmış yani...
bizde bu konuda birbirimizi oldukça yemiştik.
ben eşimi hatalı buluyordum o konuda,ailesine anlatabilmeliydi...
sen tabiki haklısın bence,sonuçta birikimlerde gençken yapılır
üstelik eşyalarından kendindende fedakarlık yapmışsın
yada eşya alacaksın,evini düzeceksinki verecek parada kalmasın...ama bunu bende yapamıyorum.fakat en iyisi eşinin konuşması gibi
kayınvaliden söylemiş ya ne zaman sıkışsan abinden iste diye... :1no2: olacak şeymi?
Allah yardımcın olsun.düzelir umarım herşey

ayyy okurken kaynananı görümceni hayalimde aldım kafalarını tokuşturdum yetmedi kayınlarınıda tokuşturdum !
çok sinir oldum. kayınvalidenin ihtiyacı dişse takma diş takıcak .. implant falan 11 milyar siz deli misiniz? eşiniz deli mi? ya nasıl ister resmen lüx e kaçan bişeyi sizden!
vallahi alırım kocamı karşıma söylerim içimdekileri. ben evimin eksiğini alamıcam kaynanam hava atcak diye 11 milyar borca gircem! hadisin ordan klava:
kaynananızın dişine kadar geleceğini düşüneceğiniz bir bebeğiniz var!

yuh yaniii...
kayınvalidenize ecinnilibarones in imzasından göster...
monacinnin sorduğunu da sor unutma!

Son düzenleme:

yuh yaniii...
kayınvalidenize ecinnilibarones in imzasından göster...
monacinnin sorduğunu da sor unutma!
:roflol: aynen ondan

bilmiyorum arkadaslar cok cok uzgunum. belki kendimi bos yere yiyorum cmt gunu yaptirmak istemeyecek ama durum hic de oyle gostermiyor.

demiyor ki bunlar yeni evli. copleri yok baslarinda. oglum guzel yasasin, gelinim guzel yasasin, huzurlari bozulmasin.

biz para falan biriktiremeyiz. ben aslinda bir sure calismayi dusunmkuyordum hatta ikinci cocugu dusunuyordum ama esim birikim yapmamiz icin calismami istiyor.

ne birikimi ya. ben yapayim diger taraf dusuncesizce harcasin.

ben kesinlikle onlara arada verdigimiz paralara vs karsi degilim. ama mesela annesi biz yepyeni evli iken kredi cekip dugun yapmisken, derhal bana para gonder ben hacca gidecem demesini cok iyi biliyor.

benim ailemin durumu cok cok iyi. ama onlar bile kendileri cok istemeleri ve hacca gidebilecek durumda olmalarina ragmen en kucugumuz daha univ. de okuyor, daha dugununu yapmadik diye dusunup para biriktiriyorlar.

abd den geldik. kendi ve 3 kizini getirmeye kalkti bize. el insaf bebek var evde. ev minnacvik. nereye girsem biri ile carpisiyorum. esim annesine kizdi. o da sadece birini yaninda getirdi. digerleri icinse hergun agliyor. en kucuk gorumce de gelmek icin plan yapiyor, hergun arayip agliyor annesine. dusunun evde biz 3 kisi, 3 kisi de onlar bir de haftasonlari bize gelen kaynimin oglu var. 7 kisi.

esim ile uzun zamandir basbasa kalip sohbet edemedik. bir hafta sonumuz var. malesef haftalardir o da yok.

ben daha yeni dogum yaptim, lohusa sayilirim, ne hamileligimde ne dogum sonrasi psikolojik hic problemim olmadi ama geldim geleli o kadar bunaldim ki, inanan geri gitmek icin green kart'a basvurdum.bunu dun sabah annesine de soyledim. insallah cikmaz dedi.

insallah cikar diye dua ediyorum.cunku gercekten artik bogulma noktasina geldim. oradaki huzur ve mutlulugumu ozledim. yalniz asim kaygisiz basim.

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun canım, inşallah kocan en kısa zamanda gerçekleri görür ve ailesinin yaptığı bu duygu sömürüsünden kurtulur. eşin ailede tek okuyan olduğu için muhtemelen böyle davranıyorlar. Nasılsa onlarda para vardır mantığı. Ama bu durumuda çözmeniz lazım. sonuçta ihtiyaçlar hiç bitmiyor ve eşinin kardeşleri evlenirken vs gibi durumlarda üzerinize kalacak gibi... Arkadaşların da yazdığı gibi düşmeniz gereken bir çocuğunuz var ve artık tüm birikimlerinizi onu düşünerek yapmalısınız. eşinize bu durumu üzerine gitmeden sürekli anlatın. Muhtemelen eşinizde ailesine karşı vefasız olmamak için ne isterlerse yapmaya çalışıyordur.

valla okurken sinirlerim bozuldu,güldüm yani..
ekmekleri yok yemeye tahtaravalli gidiyolar zıçmaya maşallah..
siz evlatlık görevinizi gayet iyi yerine getirmişsiniz ama bundan sonra kısın muslukları.
evladınızın rızkını ona buna yedirmeyin..bizim yaptıracağımız budur diyin geçin köşeye.
ne kadar verirseniz o kadar isticekler belli..

ne anlayışsız bir kadınmış ya inanamıyorum okuduklarıma
sizin durumunuzu bilmiyor mu ne demek git abinden para iste utanma bilmem ne
eşiniz daha önce gönderdiği 850 TL'nin hesabını sormuyor mu?
Sizin parayı kolay kazandığınızı mı düşünüyorlar acaba?
Ne zorluklarla çalışıp evinize para getiriyor eşiniz sizin ve bebeğinizin rızkını annesinin dişlerine, kardeşlerinin serseriliğine yedirmesi enayilik!!
Siz iyi sabretmişsiniz benim başıma böyle bir durum gelse, hemde bunca borcumun içinde, evimin bunca eksiği varken, ben herşeyimden kısıp fedakarlık ederken kaynanam 11 milyara diş yaptırmak istese alın o zaman oğlunuzu tepe tepe kullanın eyvallah der arkama bakmazdım sanırım...

esim de bunu biliyor ama dedigin gibi onlar da ailesi biz de. orta yolu bulmaya calisiyor. garibim o ne yapsin karsidaki bu kadar anlayissiz olunca.

hakikaten ne anlayışsız bencıl bir kadın buu boğasım geldı :)))
allah akıl fikir versin

esim de bunu biliyor ama dedigin gibi onlar da ailesi biz de. orta yolu bulmaya calisiyor. garibim o ne yapsin karsidaki bu kadar anlayissiz olunca.

haklısınız eşinizde arada kalmış. ancak artık birinci öncelik siz ve kızınızda olmalı. dediğim gibi para işinin sorunu yok.kardeşleri evlenirken de hepsi üzerinize kalır.Kimseden yarım görmedi.Onunda eşi ailenin tek okumuş çocuğu.Eşinin kardeşi evlenirken resmen evi yıkıp yeniden yaptırdı ve tüm masrafıda abisine ödetiyor. Arkadaşımın evinde tüplü model tv var. kardeş lcd plazma aldırmış. Yine de bitmiyor sürekli bişeyler için para isteniyor veremeyiz deyince bir surat bir afra bir tafra... yani bu durumun geçeceği yok verdikçe daha fazlası isteniyor.

Bu ne yaaa..Ne insanlar var..Sinir oldum..Senin ewinde eşyan yok minicik bi bebeğin var 60 yaşında kadın implant istiiyo..

Küçük kardeşte hiç utanmıcak abisinden para isteyecek..Kusura bakmayın ama ne görümce, ne k.walide, ne k.peder ne de kayın..Hiçbirinde iş yok...

akannehir

kaynanın Allahtan korkusu yok galıba canım..Allahtan korkusu olmayan adamlada ugrasılmaz..yazık gunah be..hadı sen gelinisin el kızısın..ama oglu canı kanı..onu hıcmı dusunmuyor..gercekten pes dogrusu..

Yaptırın takma dişleri kırsın dizini otursun bencillik bu. Hastalık olsa anlarım ama bu lüks.Görümcene ne oluyormuş sanki yeni gelin kadın.

ya arkadaslar gercekten 3-5 milyarin hesabini yapmayacak insanlar olsak hic muhim degil. ben isterim en guzelini yaptirsin. rahat etsin. kotu bir insan degil cunku. hic kotulugunu gormedim. ne onun ne diger gorumcelerimin.

ama iste bazi konularda anlayissizlar. ya da aileden oyle gormusler.

Esin buradaki mesajlari okuyacak demekki.....o zaman direkt esine yaziyorum...

Bak kardes, tamam anadir, tabikide bir evlad olarak annenin gönlünü yapmak isteklerini elinden geldigi kadar yerine getirmek istersin, hepimiz isteriz....fakat sen yanliz basina bekar bir erkek degilsin, esin cocugun var, ayrica durumunda buna hic müsayit degil......esinin anlattiklarina göre zaten siz yeterince fedakarliklarda bulunmussunuz, anlayis göstermissiniz, ama bu kadardida fazla....

Simdide anlayis gösterme sirasi ailende......11 milyar az uz bir parami bu devirde?
Karin yerde göye kadar hakli.....ben yiyemedim sen ye diyecek kadar enayi degil kimse....isterse ailelerimiz olsun ister yabanci olsun, birazcik egoist olmak gerek....yoksa sürekli yüklenilen taraf sen olursun....

Ha cok acil bir durum olur, hastalik olur, ammennah, hic problem degil, ama böyle sirf kolu komsuya ayip olmasin diye lüks bir harcamaya evet deme.....

Esinede günah, kadin yeterince fedakarlik yapmis zaten.

doğulu ile evlenirken bunlar olacağa belliydi kültür belli kadını ez kadının değeri yok ölünceye dek seni ve kocanı sömürecekler !!! ben burada çözüm yolu bulamıyorum açıkca altın yumurtlayan tavuksunuz !!!!

bence cok yanlıs dusunuyorsun...doguda da olsun batıda olsun..adam gıbı adam olduktan sonra kadın ezılmez..yanı bunu doguyla sınırlandırmak bence yanlıs..

Canım çok sinirlendim kayınvalidendeki düşüncesizlik ve bencillik. Kadın 11 milyara diş yaptıracak kadın ölüp gidecek sen daha borcunu ödeyecen. 11 milyar az paramı ya. Varsa o parayı bir yere koyma imkanın koy kenara da çocuğunun geleceği için kullan. Varmı bakalım o parayı ödemeye ömrün başına bi iş gelse geridekiler o parayı nasıl ödeyecek. Senin o bi damla bebeğinin geleceği ne olacak. Kardeşim geniş düşün. Hayat kısa belli olmaz ölümün ne zaman geleceği yarını hesap etmek lazım. Çok acımasız gibi de olsa bunlar gerçek ve etrafımda örnekleri çok.Allah sizi ve eşinizi bebeğinizin başından eksik etmesin. Ama kayınvalidende az insaflı olup takma diş yaptırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…