Kaynanam yaktı beni imdat:(

kelebek1981

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
61
10
Merhaba arkadaşlar ben 4 yıllık evliyim ve 3,5 ve 1,5 yaşında iki tane çocuğum var. Eşimle aramda bazı problemler var ve aşamıyoruz. Bu yüzden evi terketti. Annesinin evinde kalıyor. Daha öncede evi terk etmişti ve 20 gün boyunca gelmesi için yalvardım. İlk evden gitmesi annem ile annesi bir araya geldi herkes eteğindeki taşları döktü ve kayınvalidem beni anneme kötüledi ve toplan oğlum gidiyoruz diyerek oğlunu alıp götürdü. Eşim eve dönmek için annesinden özür dilememi istedi. Bende çocuklarımın hatrına ayağına kadar gidip özürümü diledim ama eşim yine mırın kırın etti dönmedi eve ve zorladın ve döndü ama kayınvalidem telefon ile bizi yönetmeye devam etti. Eşim evi otel gibi kullanmaya ve hiç yardımcı olmamaya başladı. Olaydan 1 ay sonra annem ameliyat oldu ve eşim o gün yanımızda olmadı annesinede çocuklara bakmak için yardım istediğimde telefonu açmadı. Hatta eşim eve gece 11:00 gibi geldi bende çok sinirlendim topla eşyalarını git dedim. Eşim'de zaten bekliyorlar diyerek evdeki tüm eşyalarını toplayıp annesinin evine gitti. Kayınvalidem aile eşrabına bu işin bittiğini boşanmamazın daha hayırlı olacağını söylüyormuş ve eşimde kabullenmiş gideli 1 hafta oldu. Bu arada bana whatsupp aracılığı ile yazıyor ve düzgün şekilde konuşuyoruz bana günlük yaptıklarını anlatıyor. Kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum bana yardım eder misiniz?

Size özelden yazmak istedim ama başaramadım. Belliki devam ettirmek niyetindesiniz. Size bir kaç tavsiyem olacak,bana mesaj atarmısınız geri dönüş yapabilirim belki

Eşiniz belli ki evliliği devam ettirmek istemiyor.
Uzatmanın anlamı yok bence.

Yada yazayım buradan ya,sanırım gelmiyor mesajlarım size..
ben allahtan yardım istemenizi öneririm. Öncelikle sabır sonrada hanenize huzur versin. Bunun için mutluluğun şifresi diye bir site var. Esmalarla hayatınızı düzene sokmak için çok yardımcı bir site. Ve her gün 1000 kez ya vedud ya cami çekmenizi öneririm. Ben geçen yıl çok huzursuzdum. Ortada bişeyde yoktu ama yinede ben ayrılmayı dolamıştım dilime. Mutsuzdum çünkü..sonra bu esmayla herşey çok farklı oldu. Bilmiyorum belki inançla alakalı. Ben çok faydasını gördüm. Her anlamda,herkesle iletişimim farklı oldu..

Az önceDüzenleŞikayet EtFavorilere Ekle
+ Çoklu AlıntıCevapla

ben allahtan yardım istemenizi öneririm. Öncelikle sabır sonrada hanenize huzur versin. Bunun için mutluluğun şifresi diye bir site var. Esmalarla hayatınızı düzene sokmak için çok yardımcı bir site. Ve her gün 1000 kez ya vedud ya cami çekmenizi öneririm. Ben geçen yıl çok huzursuzdum. Ortada bişeyde yoktu ama yinede ben ayrılmayı dolamıştım dilime. Mutsuzdum çünkü..sonra bu esmayla herşey çok farklı oldu. Bilmiyorum belki inançla alakalı. Ben çok faydasını gördüm. Her anlamda,herkesle iletişimim farklı oldu..

+ Çoklu AlıntıCevapla
Canım şuan bende o siteye bakıyorum gerçekten çok güzel bende inançlı biriyim dediğini yapacağım inşallah bende faydasını görürüm.

Laale evet doğru söylüyorsunuz ama çocuklarımı düşünmek zorundayım kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum
.

Laale evet doğru söylüyorsunuz ama çocuklarımı düşünmek zorundayım kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum
.
Çocuklarınızı eşiniz de biraz düşünse çok farklı olurdu herşey.
Arkadaşım eşiniz inşallah döner ve bir daha asla gitmez,inanın bunu canı gönülden dilerim. Ancak adam bana hiç güven vermedi üzgünüm.
İnşallah o adama muhtaç değilsinizdir.
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah.

eşin kafasında bitirmiş gibi canım
hakkınızda hayırlısı olsun

Öyle hemen bitirmiş falan deyip daha fazla üzmeyelim arkadaşlar. Bazen insanlar bunalıp yanlış kararalar alabiliyor. İki çocuk var yani..
Bide konu sahibi arkadaşım yanlış anlamazsan,biz bişey olduğunda illa birini bahane gösterebiliyoruz..bu kayınvalide olur,eşimiz olur..ama kendimizede bir dönüp bakmalıyız. Eksik taş illaki hane içindedir. Ya bizde,ya eşimizde..dışardan gelen hiçbir etki yuva yıkmaya yetmez bence. Sakın yanlış anlamayın ben genel olarak diyorum..bizde kendimizi yenilemeliyiz bazen..

seni kayınvalden değil eşin yakmış canım
kv değişmez değiştirilemez bu saatten sonra
önemli olan eşinin tepkileri
inşallah iyi olursunuz eşin de en kısa zamanda anlar yuvasının kıymetini inş

Arkadaşlar her türlü eleştiriye açığım ben dört dörtlük değilim. Bende de elbet hata vardır. Çalışıyoruım kocamın eline bakmıyorum ben sadece çocuklarımı düşünüyorum . kafam karışık ne yapacağımı bilemiyorum.

+ Çoklu AlıntıCevapla
Ben de mutsuzluk yasiyorum ve bosanmayi dolamistim dilime bu esmalari cok cektim ama baska bir oneriniz var mi

Arkadaşlar her türlü eleştiriye açığım ben dört dörtlük değilim. Bende de elbet hata vardır. Çalışıyoruım kocamın eline bakmıyorum ben sadece çocuklarımı düşünüyorum . kafam karışık ne yapacağımı bilemiyorum.

Ee be kardeşim, çalışıyorsunda , daha ne istiyorsun ?
Bırak biraz esin koşsun , esin çabalasın.
Sana kolay kolay ulaşamasin, kaybetme korkusu yaşasın biraz.

Her yük sırtında ama hala çocuklarım için diyorsun.

Ilk yasadiginizdan sonra geri adım atman , yalvarman eşine bu cesareti vermiş.
Nasılsa yine yapar, çantada keklik gözüyle bakıyor sana.

Eşin gerçekten hayat arkadaşı olsa , bırakın annesini dünya gelse yuvasına sahip çıkar.
Annesi değil eşin yapıyor yapacağını.

Yine koşacağını biliyor çünkü.

Ee be kardeşim, çalışıyorsunda , daha ne istiyorsun ?
Bırak biraz esin koşsun , esin çabalasın.
Sana kolay kolay ulaşamasin, kaybetme korkusu yaşasın biraz.

Her yük sırtında ama hala çocuklarım için diyorsun.

Ilk yasadiginizdan sonra geri adım atman , yalvarman eşine bu cesareti vermiş.
Nasılsa yine yapar, çantada keklik gözüyle bakıyor sana.

Eşin gerçekten hayat arkadaşı olsa , bırakın annesini dünya gelse yuvasına sahip çıkar.
Annesi değil eşin yapıyor yapacağını.

Yine koşacağını biliyor çünkü.

Doğru söylüyorsun bu sefer adım atmayı düşünmüyorum aramıyorum sormuyorum işin garip tarafı oda çok umursamıyor beni kafasında bitiridiği aşikar...

X