Kaynanam neden sürekli yalan söylüyor sizce?

Kayınvalideniz torununu seviyormuş üst baş alıyormuş ee hayatinizia burnunu da sokmuyor
Daha ne

Çocuğunu büyüt yetmedi torununu eyle olmadı bütün angaryalari yüklen yani mezarda mi dinlensin bı nefes alsın bu kadınlar

Siz gencsiniz bir saat bile çocuk bakmak yaş almış insanlar için çok stresli b nce

Hesap sormadım derken bile baya baya hesap soruyorsunuz.
Ben baksın mı diyorum diş yaptırıyorum hastalanıyorum doktora gitmem gerekiyor çocuğum küçük hastane de felan durmuyor ben kendi derdimle zor uğraşıyorum dişçide ağzım uyuşuk şekil de bir iki saat başında kadına dur demekle bak demek mi oluyor ? Başımız da otur mu diyorum kadına yada öyle bir şey mi yazdım ben ?

Kayınvalideniz ununu elemiş eleğini asmış, haklı olarak artık sadece kendi hayatına odaklanmak istiyor.
Odaklansın odaklanma diyen mi var ?
onun torun sevgisis öyle , benim kayınvalidemde öyledir. ağızda sever , sziznki yine hediye alıyormuş , bizizmki çöp almaz .
yinede severim hiç zararı yoktur. bence şanşlısınız , daha napsın kadın . çocuk bakmak istemeiyr. bende torun bakmayacağım uzaktan seveceğim .
Kendi kaynananız öyle davranıyor diye böyle gördüğünüz için aynı şekil de davranmak istiyor olabilirsiniz herkesin düşüncesi farklı işte ben öyle olamam mesela
Kadina hak verdim.zamaninda oglunu buyutmus simdi bide torunuyla mi ugrasacak.ben ne kaynanamdan ne annemden cocuguma bakmasini istemedim.yazik zaten zamaninda cekmisler bari simdi bi rahat olsunlar.sizde surekli onu sıkmışsiniz oda bikmis gecistirmeye calismis
Tamam canım
Kaynananız iyi gün dostu anladığım kadarıyla
Onun da sizden beklentisi yoksa çokta takmayın oh mis valla
Aynen öyle herkes fikirlerini söyledi
ben sizinki gibi kayınvalideleri seviyorum aslında, hatta bir bakıma öyle olması gerektiğini düşünüyorum. zaten vaktinde çocuğu doğurup, okula gönderip, yemeğini yapıp, çamaşırını yıkamış.. üstüne evlendirmiş. yani bu saatten sonra kendine bakması, sosyal olup arkadaşlarıyla görüşmesi en doğal şey. torun bakmak istemeyebilir, sonuçta siz kendinize güvenmişsiniz ki çocuk yapmışsınız. tabi ki zor zamanlarda yanınızda olması sizin için iyi olabilir, ailenizden uzaktasınız ama gerektiği yere kadar yapıp fazlasını yapmak istememesi de suç değil bence. keşke yaşlanınca herkes kendine bu kadar değer verse.
Canım ben otursun başımızda baksın mantığındaki insanlardan değilim bunu neden kimse anlamıyor yada anlamak mı istemiyor çözemedim hastalık durumlarımı da kastediyorum
Torun seviyor diye torun bakmak zorunda değil
Hastayken yardımcı olsa iyi olur tabii
Ama siz anne kız olmak istiyorsunuz diye oda olmak istemesi gerekiyor
Kendinize yaşıt bulun, çocuklarınızı birlikte parka getirecek onlar oynarken sizde kahve yudumlayacak birileri olsun
Ozaman kv yle görüşmek istemessiniz
Bende onunla dip dibe olma meraklısı değilim zaten
Sal artık şu kaynanayı 🥰
Saldım size yolluyorum 7/24 başınızda yalan makinesi bir insanla kolay gelsin umarım başım ağrıyor grip oldum felan hastalık durumlarınız olmaz kendisi kalpten başlayıp bağırsağa kadar iniyor çünkü 🥰👍
Aynalama diye bişey var. Hastalıkları yalan değil gerçekten hissediyordur. Kadın özgür ruh demek ki, hayatı da dolu dolu yaşamak istiyor, serbest bırakın.
Serbest zaten bize saydığı hastalıkların hiçbiri de yok 42 yaşında herkese taş çıkartır 😅
Aferin kadına be👍🤣🤣🤣🤣
😂😂😅😅
Sorunuza cevabı yazmışsınız aslında kimse benden bir şey istemesin beklemesin havasında diyerek. Siz de ona göre davranın. Torunu gün aşırı öpüp sevmek başka başında durup bakmak bambaşka durumlar.
Öyle davranıyorum canım zaten hal hatır dışında bir şey ne diyorum ne konuşuyorum
Yani insan hastalık anında güvenebileceği bi kapısı olsun isteyebilir. Ama sizin kv kendini çok net belli etmiş. Elimi verirsem kolumu kaptırırım diye düşünüyor.

Aslında her işinize karışıp burnunu sokacağına böyle olması daha evla emin olun.
Tabikide öyle ne diyelim
Minnet etmeyin ne olur. Kendi işinizi kendiniz yapın. Korkmayın çocuk ateşliyken falanda panik yapmayın. Allah'ın izniyle tedbirinizi alin bişey olmaz. Zaten kayınvalideninde yanında olsa birşey yapacağını sanmam. Mesafeli davranıyor gibi. Fırsattan istifade sizde mesafe koyun.
Koydum canım bende mesafemi ben kadına çocuk kitleme derdinde değilim zaten

Bence esas konu sahibi üstündeki nimetin kıymetini bilmiyor neler okuyoruz gelinin yakasından silkelemekle düşmeyen sakız gibi yapışan kaynanalar. Toruna baksa herşeye karışma yorum yapma hakkı bulan. Bu kadın açıkça sorumluluk almam sadece severim bana güvenmeyin demiş. Gelinle de uğraşmıyor. Kendi hayatı var çevresi var. Obur türlüsü çekilmiyor ya hâlâ kendini oğlu gelininin çekirdek ailesine dahil zanneden ve herşeye müdahil olan.

Deriz tabi ki mecbur mu insanlar bir de torununa üstelik sürekli bakmaya? Kolay mı çocuk bakmak yemesi içmesi oynaması giymesi.. Bakamayacağı çocuğu yapmasaymışlar.

Kv nin akrabalarında var öyle bir iki gördüm. Perişan çocuklar yaa anne baba yüzü görmüyorlar. Rezillik resmen. Doğur At ananın başına neymiş çalışacağım. Çalışmak zorundaysan 3 5 kere korunup yapmasaydın. Yazık değil mi o çocuklara anne baba tanımadan büyüyorlar. Kim hak eder öyle yaşamayı.

Bakmazsa bakmasın da kvnin hayatına tanıklık etmiş gibi zaten çoluk çocuk büyütmüş artık kendi hayatını yaşasın tarzı merhamet yüklü yorumlar beni güldürüyor. Belki de gamsızın biriydi, kendisi de çocuklarını kayınvalidesine paslamıştı nerden biliyoruz??

Yalan söyleme hastalığı diye bir şey var. Psikiyatra gitmesi lazım.
Eğer hastalığı yoksa sizi geçiştirmek için yapıyorsa yine yanlış. Açıkca söylese yine anlarsınız.
Bence bundan sonra hiç bir şey talep etmemek ve beklentiye girmemek en iyisi :) Allah yardım etsin.
Konu başlığım KAYNANAM NEDEN ÇOCUĞUMA BAKMIYOR ? Mu yazmışım neden sürekli yalan söylüyor mu yazmışım lütfen ona göre anlayıp yorum yapsanız rica ediyorum buradan herkese toplu cevap olsun
Ayrıca kendisi eşimin kardeşi de var kendileri anlatıyor biz merdivenden düşerdik uçardık annem tv izlemeye dalardı bize bakmazdı kendi kendimize sokakta büyüdük derlerdi kaynanam da kendi annesine bırakırmış çocuklarını ben gene öyle yapmıyorum ki yapan çok insan da var annemle ben uzak oturmasam torun aşığı kadın hiç gocunmuyor sadece kızların anneleri mi torun sahibi oluyor koca anneleri genellikle uzaktan seviyor

Ayy mecbur mu kadin size bakmaya ? Cocuk yaparken ya da torun istedigini soylerken bunun sozunu mu verdi size siz yapmadan once ona guvenerek mi yaptiniz ? Madem zor geliyordu bu kadar yapmasaydiniz ne kadar cok beklenti icindesiniz 🤦🏼‍♀️. Kadin yalan soylemek zorunda kaliyor demekki sizden kacmak icin gayet normal.

Kac yasina gelmis cocugunu buyutmus okutmus artikta hayatini yasamak istiyor belli ki rahat birakin kadini , kendi kendinize yetmeyi ogrenin cocuk degilsiniz.
Gurbette yasiyoruz hic bir akrabamiz yok burda her zaman kendimiz hallediyiruz her seyi super kahramanmiyim neyim ben ya kendimle gurur duydum 😂😂

Konu başlığım KAYNANAM NEDEN ÇOCUĞUMA BAKMIYOR ? Mu yazmışım neden sürekli yalan söylüyor mu yazmışım lütfen ona göre anlayıp yorum yapsanız rica ediyorum buradan herkese toplu cevap olsun
Ayrıca kendisi eşimin kardeşi de var kendileri anlatıyor biz merdivenden düşerdik uçardık annem tv izlemeye dalardı bize bakmazdı kendi kendimize sokakta büyüdük derlerdi kaynanam da kendi annesine bırakırmış çocuklarını ben gene öyle yapmıyorum ki yapan çok insan da var annemle ben uzak oturmasam torun aşığı kadın hiç gocunmuyor sadece kızların anneleri mi torun sahibi oluyor koca anneleri genellikle uzaktan seviyor
Biz de size kaynananizin neden yalan söylediğinin cevabini verdik. Sorumluluk almak istemediği için bebek bakımından yırtmak için sizin yanınızda bulunmak istemediği için sizi ekiyor. Bi şekilde artık yalanla geçiştiriyor sizi. Insanlar cevap yazıyor gayet de ılımlı olumlu cevaplar çem çem cemkiririyorsunuz. Ayrıca kv nin çoluğunu çocuğunu nasıl büyüttüğü de sizi de bizi de ilgilendirmez.

Herkes de ne kadar iyimser maaşallah😅 kendi çocuğunu büyütmüşler, zaten yeterince yorulmuşlar, yıllarca koşturmuşlar havada uçuşmuş hayran kaldım… benim etrafımda tek çocuğunu da memleketindeki annesine kvdesine 7/24 yatılı kitleyen gelinler var hem de yıllarca. Şimdi onlar için de zaten kendi çocuğunu büyütmüş bir de torunla mı uğraşacak diyemeyiz herhalde 🙄 neyse sonuçta herkesin kendi tercihi de bir konuya açıklık getireyim dedim sadece. bu da var bilin yani…
Neyi bilelim ya ? Ne yapalim kitleyen gelinler varsa. Kimse bakamayacagi cocugau yapmasin kayinvalideye guvenerek cocuk mu yapilir ayrica mecbur mu ne munasebet yani boyle bir soz verilip senet mi imzalaniyor 😂😂.
Cocugunu buyutmus evlendirmis torunla mi ugrasacak bide o yasta insanlar

Yalnız Esma teyzenin aşırı önemli göz kapağı estetiği beni çok güldürdü neden bilmiyorum. İlerleyen yıllarda muhtemelen bir Esma teyze olacağım 🤭

Ben de diğer arkadaşlara katılıyorum. Bence uzak durun, bahane buluyor belli çünkü. Aslında bu bir şans, yakanıza yapışıp ayrılmasa emin olun çok daha kötü olurdu. İsteklerinizin zamanla artacağını da düşünüyor olabilir. Bir de herkes herkesle can ciğer olamaz demek ki o tarz birisi değil kaynananız. Mesafe iyidir, takmayın kafaya.

Konu sahibi o kadar çirkefsin ki bir kaynanayı bile haklı bulurdun bunca insana. Burada seni haksız bulanları düşük laflarınla cevapladığın gibi ona da böyleysen kadın senden kaçmakta haklı.

Bir de bana algılama problemin var demissin, yahu öyle olsa senin gibi kendimi ifade edemedigim için kaynanama kurulur kurulur dururdum. Senin genç yaşında yaşayamadığın gezemediğin hayatı yaşıyor diye kadına karşı dolmuşsun :KK70:otur evde bebenin kusmuğunu kendin temizle kadını da rahat bırak.

Bende kayınvalideniz gibi torunumu sadece sevmek isterim kendi haytim var sizden iş istememis bir beklentisi yok ama sizin var galiba.ben sizin düşüncenizi ve bir şekilde kullanma fikrinizi sevmedim ve beğenmedim.size hesap vermek zorunda değil ister para harcar ister gezer tozar.sizi ilgilendirmez kendi çocuğunuza kendiniz bakmanız lazım anne babası sizsiniz

Allahım bu gözler bunu da mı görecekti? İlk kez burada kaynanasının ilgisizliğinden şikayetlenen gelin konusu okuyorum🙈

Ben baksın mı diyorum diş yaptırıyorum hastalanıyorum doktora gitmem gerekiyor çocuğum küçük hastane de felan durmuyor ben kendi derdimle zor uğraşıyorum dişçide ağzım uyuşuk şekil de bir iki saat başında kadına dur demekle bak demek mi oluyor ? Başımız da otur mu diyorum kadına yada öyle bir şey mi yazdım ben ?
Babası yok mu çocuğun .diyelim ki kayınvalideniz şehir dışında yasiyor o zaman ne yapacaksınız.

Konu sahibi o kadar çirkefsin ki bir kaynanayı bile haklı bulurdun bunca insana. Burada seni haksız bulanları düşük laflarınla cevapladığın gibi ona da böyleysen kadın senden kaçmakta haklı.

Bir de bana algılama problemin var demissin, yahu öyle olsa senin gibi kendimi ifade edemedigim için kaynanama kurulur kurulur dururdum. Senin genç yaşında yaşayamadığın gezemediğin hayatı yaşıyor diye kadına karşı dolmuşsun :KK70:otur evde bebenin kusmuğunu kendin temizle kadını da rahat bırak.
Kullanıcı adını hakkıyla güzel taşıyorsun 😄 algımla da problem var evet benim konu başlığım kaynanam neden çocuğuma bakmıyor mu yoksa neden sürekli yalan söylüyor mu yazmışım ola ki neden bakmıyor diye şikayet etsem bu yorumları yapabilirsiniz ben neden yalana başvuruyor dedim hadi şimdi bak işine 🍭

Neyi bilelim ya ? Ne yapalim kitleyen gelinler varsa. Kimse bakamayacagi cocugau yapmasin kayinvalideye guvenerek cocuk mu yapilir ayrica mecbur mu ne munasebet yani boyle bir soz verilip senet mi imzalaniyor 😂😂.
Birde o yaşta dediğiniz 60 değil ya 42 yaşında bir kadın ki ben kitlemiyorum

Nerden biliyorsunuz çocuğunu büyüttüğünü ya? İlk paragrafı söyleyip geçin. Neden bu yaşlı güzellemesi anlamış değilim

Serbest zaten bize saydığı hastalıkların hiçbiri de yok 42 yaşında herkese taş çıkartır 😅

Bu durumda eşiniz de 24 yaşında sanırım. Kadın , oğlu 20 yaşında evlendi diye ; çökmeli mi , kendine bakmamalı mı ?

Kayınvalidenizin herhangi bir sağlık sorunu yoksa kendisi yeniden çocuk sahibi olabilecek yaşta. Yeniden çocuk bakmak isterse kendisi de doğurabilirmiş.

Kadın tavrını koymuş , siz her ne kadar torununu sevmediğini düşünseniz de seviyormuş işte ; sadece torununu sevmek istiyor , bakıcısı olmak değil.

Torunum yok ama yeğenlerim var ve çok seviyorum sarılıyorum, oynuyorum görünce.Hediyeler de alıyorum ama bakma kısmına gelince sürekli olan bir şeyi yapar mıyım bilmiyorum. Ee o zaman rol mü yapıyorum. Tabii ki hayır.
Siz istemem yan cebime koy bir tavır takınıyorsunuz bence ve bu çok itici. Sanki torunun tabii ki bakacaksın der gibi bir tavır.
Ben kayınvalideyi çok haksız görmedim yalandan ziyade sizi kırmak istememiş keşke dosdoğru söylese ama belli ki dosdoğru söylese siz direkt oğlunu dolduracaksınız öyle görünüyor. Kadın aşağı tükürse bıyık yukarı tükürse sakal…Böyle uydurmuş gidiyor napsın.
Bir salın bence…
Her bebek yapanın yanında annesi veya kayınvalidesi olmuyor benim de yoktu kilometrelerce uzakta idik hepsi halloluyor bir şekilde. İzin alıyoruz işten karı veya koca. Bakıcı buluyoruz ya da. Gidiyor yani…

Çocuğa sürekli bakmak istememesini anlarım, hakta veriyorum ama hastalık, doktora randevusu gibi esktra bir durumda yakın mesafedeki torunuyla birkaç saat ilgilenebilir.
Aile olmak bu demek bence. Yarın birgün kayinvalide hasta olsa, oğlum gelinim ilgilensin, baksın diye bekleyecek. Kendi basının çaresine baksın mı diyeceğiz o zamanda?
Bu kadar keskin yapmak zorunda değil denmesi doğru gelmiyor. Bakması istenmiyor, arada bir, kısa süreliğine ilgilenmesi bekleniyor.
Tâbi istemiyorsa, yapılacak birşey yok. Her türlü kendi başınızın çaresine bakacaksınız.

Son düzenleme:
X