Kaynanam evde doğursaydın diyip duruyor

deva-12

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
120
-11
25
Kaynanam benim doğumum çok zor geçtiği için ve doğum sonrasında da çok dikişim olduğu ve sıkıntı çektiğim için üzüldüğünü söylüyor .evde doğursaydın keşke diyor . Evet Şuan evde suda doğurtan ebeler var baya da lüks . Evet diyorum olabilir felan her aramasında aynı şeyi söylüyor sen yanlış yaptın diyor bana olumsuz bebek ölüm haberlerinden felan konuşuyor . Doğum sonrası yanımda 3 gün kaldı annem de vardı . Madem bu kadar zor doğum yaptım kendi annem mecburen memlekete döndü yanımda dursaydı ? Görümcemler dönüşümlü durdular üç beş gün .ilk ay destek saplandı sonra ne gelen var ne giden .hayır hem üzüldük ettik diyip ya da görümceler de gelmiyorsunuz felan diyorlar arabamız yok evler uzak 3-4 vesait . Hem bizden bekleyip üzülüyor düşünüyor gibi yapıp hem de kimsenin gelmemesi bir ihtiyacın var mı diye sormaması artık tuhafıma gidiyor . En son laf sokucam zor duruyorum sizce onlar böyle yaptığında ne söyliyim ?
Bir de görümcemin kızı buradayken biz dertleştik bir konuda çok üzgündüm . Gittiğinden beri 1 buçuk aydır nasıl oldun o meseleyi naptın diye sormadı . Ama kendi herşetinin sorulması edilmesini bekler . Benim beklentim yok ama kendileri hem böyleler hem bekliyorlar siz olsanız naparsınız

Artık geçmişi değiştiremeyiz olması gereken buymuş bu oldu. Sürekli keşke demen beni strese sokuyor duymak istemiyorum de. Bebek ölümleri konusunda da benim bebeğim çok şükür sağ, artık bu tarz söylemler olmasın kime ne yararı var de daha da uzatırsa kırıcı ol.

Ben olsam kimseden birşey beklemem, kimse gelip bize bakmak zorunda değil.
Böyle saçma sapan konuşanlarada ister kayınvalide olsun ister annem olsun cevabını verir susturur, keyifle bebeğimi büyütürdüm 😊
Ben anlamıyorum ya, nasıl bu güzel zamanlarınızı ona buna sinir olarak heba ediyorsunuz, bir susturmayı, hayır demeyi bilin yahu.

Benim beklentim yok ama kendileri hem böyleler hem bekliyorlar siz olsanız naparsınız
Beklentim yok dediniz ama ufaktan dolmuşsunuz hareketlere söylenenlere.Sorunları büyütmek yerine küçültmek gerekli.Kaynana dogumu konusuyorsa artık dogurdum anne sonrakine kısmet deyip üzerinde durmayip,görümceler neden gelmiyorsun dediğinde nasıl gelelim aracsız bebekle yollarda az büyüsün de gelirim deyip geçip,bebek ve ev adına kendi annen dahil kimseden beklentin olmadan arayıp sormadı yardım etmedi kalmadı diye düşünmeden ailene odaklanıp devam edebilirsen hem düzenini kurar hem de sorun kalmamıs olur.

Kaynanam benim doğumum çok zor geçtiği için ve doğum sonrasında da çok dikişim olduğu ve sıkıntı çektiğim için üzüldüğünü söylüyor .evde doğursaydın keşke diyor . Evet Şuan evde suda doğurtan ebeler var baya da lüks . Evet diyorum olabilir felan her aramasında aynı şeyi söylüyor sen yanlış yaptın diyor bana olumsuz bebek ölüm haberlerinden felan konuşuyor . Doğum sonrası yanımda 3 gün kaldı annem de vardı . Madem bu kadar zor doğum yaptım kendi annem mecburen memlekete döndü yanımda dursaydı ? Görümcemler dönüşümlü durdular üç beş gün .ilk ay destek saplandı sonra ne gelen var ne giden .hayır hem üzüldük ettik diyip ya da görümceler de gelmiyorsunuz felan diyorlar arabamız yok evler uzak 3-4 vesait . Hem bizden bekleyip üzülüyor düşünüyor gibi yapıp hem de kimsenin gelmemesi bir ihtiyacın var mı diye sormaması artık tuhafıma gidiyor . En son laf sokucam zor duruyorum sizce onlar böyle yaptığında ne söyliyim ?
Bir de görümcemin kızı buradayken biz dertleştik bir konuda çok üzgündüm . Gittiğinden beri 1 buçuk aydır nasıl oldun o meseleyi naptın diye sormadı . Ama kendi herşetinin sorulması edilmesini bekler . Benim beklentim yok ama kendileri hem böyleler hem bekliyorlar siz olsanız naparsınız
Aman ne demis kadın

Hem bizden bekleyip üzülüyor düşünüyor gibi yapıp hem de kimsenin gelmemesi bir ihtiyacın var mı diye sormaması artık tuhafıma gidiyor .
Kimse size gelip yardım etmek destek olmak zorunda değil özellikle eş ailesi. Desteği bekleyecekseniz annenizden kardeşinizden bekleyin.

Bir de nasıl rahat ediyorsunuz yada edeceksiniz görümce ve kaynana yanında?

Akıl mantık tatile çıkmış sanırım. Zor ve dikişli bı doğum evde olsaydı kolay mi olacaktı? Evdeki doğumda yırtılma olsa ve kanama durdurulmasa ne yapmayo düşünüyordu kv?

Siz de biraz piremses olabilir misiniz?
1 ay destek sağlanmış, herkesin bir hayatı, evi, düzeni, kendi ailevi sorumlulukları var, kimsenin aylarca size destek olmasını bekleyemezsiniz. Sonuçta bu bebeği eşiniz ve siz dünyaya getirdiyseniz, bu gibi durumlarida hesaba katıp, bebek sahibi olmaliydiniz.

hayır hem üzüldük ettik diyip ya da görümceler de gelmiyorsunuz felan diyorlar arabamız yok evler uzak 3-4 vesait . Hem bizden bekleyip üzülüyor düşünüyor gibi yapıp hem de kimsenin gelmemesi bir ihtiyacın var mı diye sormaması artık tuhafıma gidiyor . En son laf sokucam zor duruyorum sizce onlar böyle yaptığında ne söyliyim ?
Iletişim probleminiz mi var? Neden konuşmak yerine, sessiz kalıp kendi kendinize yuseliyorsunuz?
Laf sokma yerine, açıkca ulaşım problemini dile getirin.

Çok beklentiniz olmasın bence. Az beklenti çok huzur. Eşiniz eğer yeteri desteği ilgiyi sağlıyorsa diğerleri tırı vırı. Bana kalsa güvenip derdinizi bile anlatmayın derim. İyilerdir kötülerdir bilemiyorum. İsterse dünyanın en iyi insanı olsunlar bence eş tarafına dert anlatılmamalı. Görümcelerin gelmiyorsunuz lafı açılırsada kendi araçları varsa bir gün çat diye arayın diyin gelin bizi alın bebekle otobüse binemeyiz. Kendi değerinizi kendiniz belirlersiniz. Kalkar onlar laf söylemesin etmesin diye çocukla yollarda sürünürseniz süründürmeye devam ederler. Kaynananızın rahatsız olduğunuz tavırlarını ona siz değil eşiniz söylemeli. Anne eşim bu durumda çok hassas bu konu açılınca çok üzülüyor siz de dikkatli olun diye.

Çok meraklıysa kaynananız hemen bir çocuk yapsın ,onu da evde doğursun?

Hastanede zor doğum yapmışken evde nasıl kolay doğuracakmışsınız?

Keşke şeytandandır.

Keşke ile ne değişecek olan olmuş.

Evde doğurup anne/bebek ölen de çok.

Benim akraba doğumda ölmüş hastaneye götürmemişler bişi olmaz evde doğur diye.

Doğar doğmaz öksüz kaldı çocuğu 😢

Ki bu kadar dikişiniz olduysa asla evde doğuramazdınız ki.

He anam he de geç ne takıyorsun.

ilk ay destek saplandı sonra ne gelen var ne giden
Kaç ay kalmaları gerekiyordu? Milletin evi düzeni çocuğu okulu vs yok mu, size hizmet etmek zorundalar mı? Başkaları gelir bakar diye mi çocuk yaptınız? Tamam zor doğum olmuş dikişiniz fazlaymış ama görümceleriniz yalnız bırakmamışlar, dönüşümlü kaldılar yazdınız. Size mi gelip yerleşsinler veya görümceniz doğum yaparsa gidip aylarca kalır mısınız evinde?

Gelmemeleri daha iyi 😂 ben öyle seviyorum

Dikisli ve zor bir dogum evde olsaydi, bebeginizin ve sizin hayatinizin tehlikede olma gibi bir durumu olabilirdi de olmus bitmis konu millete ne :KK70: Bir de birakin kimse gelmesin en rahati kimsenin gelmemesi.

Ilgilense herseye karisiyor ilgilenmese uzak duruyor oluyo ne alıp veremediginiz var şu kaynanalardan 😂

X