kaynanam çoştu

bunca yazılandan sonra konuyu başlatan arkadaşımızın fikrini merak ediyorum..

valla kayınvalidemle ne kadar kötü olursam olayım onu zerre kadarsevmiyor olsamda çalışmak zorunda isem ve bu maddi ihtiyaçtan kaynaklıysa kayınvalidem den daha iyi birini bulamam sanırım . bana o evlada kavuşmamda vesile olan biricik eşimi doğurup bakıp büyüten de sonuçta kayınvalidem. ve hep derler torun evlattan daha kıymetli diye ve can atmasını şahsen ben yadırgamadım. kendi şahsi sorunlarımızı çocuklara yansıtmama taraftarı olarak ben olayı bu ikili ilişkilere dayandırmazdım. mesela benim bi arkadaşımın kızına kayınvalidesi baktı. çocuk şimdi 3 yaşında ve ne gece ne gündüz ne hafta sonu babaanneden ayrılmak istemiyor demekki çok ama çok iyi bakıyor çocuğa böyle bi durumda hafta sonuda gecede çocuğun için gidip göreceksin. onlar eşinin ailesi çocuğunun büyükbaba ve büyükanneleri sen ne kadar istemesende bu değişmez gerçek...

arkadaşım senin durumun bayağı vahim
senin gibi olanlar istisna
sen saygıyı bozmamaış bu kadar lafa bi de altını temizlemişsin
bi anneye bunları yaptığın için Rabbim mükafatını verir
ama torun ayrı olay
bu durumda olan bi geline ne söylenir bilmem ama baştan ön yargıyla gidenler var
bak sana bi örnek de veriyim
bi arkadaşım kayınvalidesine neler diyodu(KADIN AKLI SELİM GÖRGÜLÜ Bİ İNSAN ŞAHSEN TANIDIM)
ben çocuğum olsun ona sık sık gitmem....(HAMİLEYDİ O ZAMAN)
alışmasın boyna gelir
bırakıp gezmeye bile gitmem değil baktırmak
bi evin bi oğlu diye bu kadar sevip okşamasın kıskanırım ....neler neler
noldu biliyo musun eşi 3 ay önce 28 yaşında aniden kalp krizi geçirdi VE VEFAT ETTİ
üzüntümüzü anlatamam

ve o kayınvalidesi koynunda yatırdı kızı
bunalımda diye
bi de bunlar var canım
şimdi de diyoki ben büyük konuştum ondan oldu diyip ağlıyo sürekli
TABİKİ RABBİM HİÇ KİMSEYE NE SEBEPLE OLURSA OLSUN BÖYLE ACI YAŞATMASIN AMA DÜŞMEZ KALKMAZ Bİ ALLAH
BACIM BENİM LAFIM SANA DEĞİL
GENE DİYORUM SEN BİLE(YAŞADIKLARINDAN SORA) ALTINI TEMİZLEMİŞSİN (senin mükafatın çok büyük emin ol )SENİN ÜSTÜNE ALMANA ÜZÜLDÜM:1no2:
AMA YUKARIDAKİ YAZDIĞIM HERŞEYİN GENE ARKASINDAYIM
NASIL BEN EVLADIMDAN AYRILAMZSAM HİÇ KİMSE DE Bİ ANNEYİ SIRF ADI KAYNANA DİYE EVLADINDAN AYIRAMAZ:1closedeyes:

Benim kaynanam biz ewlendikten sonra ay torun isterim cok bakarım ben vs.. diyordu
(alt üst oturuyoruz)
Neyse benim oğlan doğdu işime baslayana kadar ben baktım sonra çok meraklıydı ya
ona bıraktım doysun toruna
simdi öyle iç işlerimize karısmaya pek hali kalmıyorrr vallaaa

oglunu seviyorsunda annesini neden sevmiyorsun sonucta ikiside ayni insan onu doguran buyuten annesi araya mesafeni koycaksan kendine yap neden esinide ayirmaya calisiyosun cok bencillik hem kaynana senin annen kaynanana koydugun mesafeyi annenede koyabilirmisin(buyuttugun cocuk bikacsene sonrada sana aynisini yapcak canim)

yuh artık!!!!!! inanamıyorum agzım acık kaldı yazdıklarına!!

walla bana bu lafları edebilecek kaynana daha anasının karnından doğmadı!!!!!!! o ettiği lafları birer birer yediririm!onur denen bişii var!bunları duyacagıma mumkun değil gorusmem,gorusmediğim için sevgili eşim problem yapacaksa alimallah bosarım! bırakırım anasıyla basbasa!

ben kendi kaynanam için yazıyorum
bugün bakar yarın burnumdan getirirr
8735412,18573543215kez anlatırr anlatırr en iyisimi kendi başımın çaresine bakmakk
allahtann farklı şehirdeyizz

güzelim seninki kaynana statüsünde değil,canavar statüsünde
ayrıca konuyu açan arkadaş herhangi bir sorundan bahsetmemiş
bizde ona göre yorum yaptık.bukadar celallenmene anlam veremedim
ayrıca madem o kadar kötü bakma sende kaynanana

bize sık sık gelip gitmesinler diye yapmadığım şey kalmadı lafın övünülecek bişey değil.hiç bir sorun yokken zorla sorun yaratmaya çalışmışsın yani:1closedeyes:
baktığın yer çok önemli.kadın senin bütün soğukluk çabalarına rağmen bebeğine bakmayı kabul etmiş.öpüpte başına koyacağına balıklama atladı diyorsun.bakmasa bu seferde bakmadı diye şikayet edeceksin.
torununu özlemesi,her gün görmek istemesi çok doğal.itiraz etmeye hakkın yok.çocuğuna zarar vermiyorki...ayrıca alıştırma yapmaya çalışmasıda çok doğru.sen işe giderken çocuk yadırgadığı bi evde kalsa dahamı iyi.
anlayamıyorum bazen gerçekten.bu kadar önyargı niye...

arkadaşım celallenmene gerek yok.senin ki gibi kaynanalar istisna.kolay yutulur şeyler değil...ama anladığım kadarıyla altından dahi aldığına göre mükafatında büyük olacak zaten inşallah.
bizim tepki gösterdiğiiz eften püften sebeplerle,sırf adı kaynana diye kusur bulmalar.:1closedeyes
:

öncelikle durum cok zor ve olası bir durum sonucta kaynanan bakacakmıs cocuguna içiçe olmanız kaçınılmaz...:1closedeyes:
baska yolun yok gibi gözüküyor ya otup cocuguna bakacaksın herseyi düzene koyacaksın,
yada kayanana verip hergün böyle düşüne düşüne stresle yasayacaksın

ben sahsen huzuru yani oglumu büyütmeyi tercih ederdim durum ne olursa olsungamyoncuiremsu

ya sizi anlamakta bazen zorlaniyorum ne olmus kadincagz iyilik yapmak istiyor onun torunu hergun gelip gitse ne olucak esini seviyorsan ailesinide sevmelisin sakin seviyorum deme hic inandirici gelmez kadin ne guzel demis iste gelinki bana alissin diye.. art niyet bunun neresinde yahu

Hiç kimse canından iyi bakamaz. Siz çalışınca en iyi bakacak olan odur yada sizin annenizdir. Yani siz istiyorsunuzki hem işimi görsün hemde benim istediğim çerçevede sınırların-mız çizilsin. yok öyle siz o zaman kayınvalidenizi bakıcı gibi görmüş oluyorsunuz... İnanın bu çok tepki çeker.
Olabilir sevmiyo olabilirsiniz çok yakınlaşmakta istemiyo olabilirsiniz. Ozaman banan göre en iyi çözüm bakıcı tutmanız...
Böylece en azından kafanız rahat olur.. bakıcıyı tabi çok iyi seçmelisiniz bakıcı gizli görüntülerini görüyoruz Allah korusun..

sevgili leylek kardeşim allahın sevgili kuluymuşsunki kaynanadan yana şansın gülmüş sizin gibiler tabirin beni gücendirdi açıkcası bizim gibiler sadece verdiği değerin karşılığını alamayan iyi insanlar en azından ben böyleyim daha dün akşam kayın validemle otururken yaşadığın dertlerden dolayı psikoloğa gittiğimi ağzımdan kaçırdım kaçırmaz olaydım çok kötü şeyler duydum meselaa, annemi kaybettim babam bakıma muhtaç gözleri çok az görüyor yemek yapamaz bende ona yemek yapmaya gidiyorum, haftada iki gün gidiyorum çünki eşim babamı yanıma almamı istemiyor kayınvalidemden dolayı istemediğini düşünüyorum.evde bide bekar bi abim var babamla yaşıyor abimle ufak tefek sorunlar yaşadık bu günlerde kız arkadaşı geldi yurt dışından on gün kaldı bu arada bende yemek yapmaya gitmeye devam ettim fakat bu durum abimi kızdırdı gelme haber verdinmi, gelmeden önce haber ver yemek yapma istemiyorum falan gibi sözlerle beni incitti tamda olayın olduğu gün kayınvalideme gittim ve dayanamadım sapır sapır döküldüm çok kırılmıştım ve desteğe ihtiyacım vardı kayınvalidemde bana şöyle moral vermeyi uygun gördü, babanın emeklimaaşı var gitsin lokantada yesin dediyaa( ben görürsem bu abini iki çift lafım var , biz bu kızı gelin aldık bizden çok buraya geliyo ben gelmesine izin veriyorum izin vermeyebilirdimde. bunları söyledi yaa bu sözler beni yıktı mahvetti kendimi onun karşısında küçücük karınca kadar olmuş gibi hissettim ve hiç cevap vermedim aslında istedim dilimin ucuna kadar geldi ama tutum kendimi ee arkadaşlar gelde bu tür insanlarla arna mesafe koyma koymazsan işte böyle incitirler insanı. ayrıca ben kayınvalideme bir hafta gitmiyorsam ertesi hafta muhakkak giden biriyim en az iki günde bir ararım kendisi öyle istediği için bunu yaparım içimden gelmese bile!

Son düzenleme:

Böyle dili yılan gibi olan insanları hiç sevmiyorum..

Cok tuhaf abinde, kayinvalidende:bbo:

bebeğin ömürlü olsun.
ona senden sonra en iyi bakacak kişi ya senin yada eşinin annesi olur.,
ayrıca yüz göz olacaksın diye bir şart yok.korkma bişi olmaz(eltimden biliyorum)
bırak baksın, sen de için rahat çalışır sigortanı paranı kazanırsın..... :)

anlatmıcaksın canım annen bile olsa anlatmıcaksın.Benim böyle bir prensibim vardır annemle birazcık fikir çatışmasına girsek bu annemle benim aramdadır asla eşime anlatmam eşimle bile sorunumuz olsa asla anneme anlatmam.Çünkü sen unutsan bile bu sorunları anlattığın kişiler unutmuyorlar.

haklısınız hemde yerden göğe kadar fakat ben annemin yokluğunu bir nebze bile olsun dolduramıycağını bile bile kayınvalideme yaklaşmak için çaba sarfediyorum istiyorumki beni kızı gibi görsün kızıda yok zaten birbirimizin açlığını kapatalım her alanda dertleşmeyi deneyerek, onu alıp gezdirerek, önüme oturtup kaşını bıyığını alıp makyaj yaparak, beni kırdığı zamanlarda bile aslaa surat asıp tavır yapmayarak ne yapıyorsam olmuyor :sm_confused: bu durumda mesafe en güzel çözüm henüz çocuğum yok iki yıldır evliyim tabikide demek diildirki benm mesafem var diye çocuğumda görüşemez veya kaynaşamaz aslaa öyle bir düşüncede diilim olamamda. sağlıklı bir birey olmanın temeli aileden geçer çocuğumu aile büyükleri ile beraber büyütücemki aile sevgisini kıymetini insan sevgisini dört dörtlük alarak öğrensin. pek çocuk düşünmüyorum gerçikaydirigubbakcemile3

cok uzuldum canim bende derdimi boyle yazdim keske bizde kayinvalideleri savunan arkadaslarinkiler gibi insanlarla karsilassaydik bana celallendin demislerdi ama benim anlatmak istedigim buydu birazda bizi anlasinlar mesafe koymayi kim ister \ama olmuyor iste sukur ben yurt disnda yasiyorum senede 1kez evine ugruyorum ki kaynanamin oturdugu evde benim evim yinede yapacagini yapiyor gitmeyerek mesafe koydum ama turkiyede otursaydim tabiki bakicidansa ne karakterde olursa olsun cocuguma babaannesinin bakmasini isterdim demek istemistim
senin icin cok uzuldum canim gercekten seni yuregindekileri cok iyi anliyorum :teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…