kaynanam çoştu

ben şaşkınlıktan ne diyeceğimi bilmiyorum sevgili nuray. allah yardımcın olsun. gerçekten söyleyecek tek kelime bulamıyorum bu konuda. inanılır gib değil.
ama bu şikayeti olan arkadaşın böyle problemleri olduğunu sanmıyorum. çünkü kayınvalidesi hakkında hiç yorum yapmıyor. herkesin herkesle sorunu oluyor. kız öz annesiyle anlaşamıyor tartışıyor. kayınvalideyle de olacaktır mutlaka. ama gerçekten çok kötü biri değilse bana bu durum insafsızlık gibi geliyor. yani hem o kadının oğluyla evli olacaksın hem görüşmek istemeyeceksin. komşu gibi olacaksın ama çocuğuna bakmak istemezse kıyameti koparacaksın. mesafeli olacaksın ama düşüncesiz yada soğuk davrandıklarında onlardan kötüsü olmayacak. her ne olursa olsun eşimizin annesi. sırf onun hatırına da olsa samimi olmalıyız. aynı ailenin parçası olupda komşu gibi olmak çok yakışıksız bence. sen kadının doğurup belki ne çilelerle büyüttüğü oğluyla evlenip sonra benim kocam benim evim benim çocuğum dersen çok çirkin olur gerçekten.
ama sevgili nuray senin kayınvaliden ve onun gibi olanlar gerçekten istisna. allah gerçekten yardımcın olsun ve sabır versin. benim bahsettiğim hataları yanlışları olsa da daha ılımlı kayınvalideler. unutmayalım kendi annemiz mükemmel mi? evlenmden önce evde kopan fırtınaları bi düşünelim.

Arkadaslar inan yorumlari okurken şok oluyorum...o cok sevdiginiz esinizin annesii..sizde annesiniz illaki iyilerde vardir kötülerdeee...ama büyükler nolursa olsun saygiyi hakediyor en azindan esinizin hatrina...kaldiki anlattiginiz kadariyla kayinvalideniz kötü bir insan degil bu yasinda sizin bebeginize bakmayi kabul etmis...yatip kalkin o kadini bas taci yapin bir cocuk büyütmek okadarda kolay degil....bence kusura bakmayin ama biraz simariklik yaptiginizz...kendi annenizi düsünün ona gelini böyle davransa...birazcik igneyi kendinize batirin...ayipp...ve cok günahhh....o kadinin büyüttügü yetistirdigi evladini es olarak aldiysaniz o anneyidee baş taci etmelisiniz...sevmeseniz bile saygi derim azda güler yüzz...hic bir yerinizden bisey eksilmezz....ilerde sizde kayinvalide olacaksinizz...unutmayin ne ekerseniz onu bicersiniz....

canısı ne yapmaya calıstıgını anlamadıgım için sadece tahminlerimce yorum yapıcam
yanılıyosam sen sölemelisin bize
hep bana hep bana olmaz
bana sanki biraz paranoya yapıyosun gibi geldi
yani sırf çocuk alışsın dedi die sen bunu lehine cekmeye çalışıyo die kötülemeye kalkacaksan bir bakıcı bul daha iyi
hem kadın yardım etmeye calışsın hemde sırf torununun iyiliğini düşündügü için die kötü algılansın kayınvaliden içinde çok üzücü
torununu görmek istemesi size gelmek istemesi hakkıdır
sana bir kötülügü dokunuyosa uzak durmak istemeni anlarım ama hiç kötü bişi yaptıgını yazmamışsın
yani varsa bişi söleki yanlış yönlendirmeyelim

nerdeyse bütün yorumlara teşk ettim onları haklı buldum
ilginçtirki senide haklı buldum
bazen herkes aynı anda haklı olabiliyo

Son düzenleme:
ooo sende hem baksınlar diyosun hemde sık sık görüşmeyelim diyosun
o torununa bakmaya razı (sizin için)
sen balıklama atladı diyosun
şahsen ayıpladım sizi
ama eğer aranızda daha önceden bi takım sorunlar olduysa bilmemem ama anlatmadığınıza göre yok snırım

Ya tamam ben de kayınvalideyle pek içli dışlı olma taraftarı değilim ama kayınvaliden çocuğuna bakmak için can atıyor bu ne kadar güzel bişey.. benimki bakmam dedi ve mesleğimi bırakmak zorunda kaldım. Zaten işten yorgun gelecksin bi meraba deyip hal hatır sorup kapıdançocuğunu alır gidersin. Gözün arkada kalmaz eminim çok da iyi bakar..

Arkadaşım kusura bakma ama sende bulmuşsunda bunuyosun yani hem kaynanan can atıyomuş bakmaya hemde senin mesafe koymanada ses çıkarmamış.Ben kaynanamla aynı evdeyim ve kızıma bakmadığı için işten ayrılmak zorunda kaldım. Daha ne istiyosun bakıcı daha mı iyi bakacak sanıyosun kayınvaldenden sonuçta babaannesi bence sen fazla büyütüyosun

zaten ne kadar gelinine kotu olursa olsun torununa bakicidansa babaennenin bakmasini bende destekliyorum dedim ya onlarin sorunu bizlerle ben bakmamasindan yana degilim konuyu acan arkadasimada bunu belirttim zaten ama kaynanalar kayirilirken birazda mesafeyi koyan geline sorulsun derdin ne diye bazi yorum yapan arkadaslar okusun diye kaynanamin kotu yonlerini yazdim boyle bir kadin oldugu halde bile saygisizlik yapmadim sadece arama bir mesafe cektim zaten insan saygisizsa terbiyesizse bizde oyle olmamaliyiz

kizlar bence cok abartmiyomusunuz ne demek hafta sonlari muhattap olma iyi isin gorulsun cocuguna bakilsin ama sen surat yap.unutmayinki ilerde sizde kayinvalide olucaksiniz....

illa surat yapıp aksilik çıkar mı dedim acaba...mesafenin nasıl konulduğuna bağlı.ve de kaynananın ne olduğunu bilmekle alakalı çeken bilir davulun sesi uzaktan hoş gelir dışardan konuşması çok kolay.evet kayınvalide olucaz ama yaşadıklarımızdan sonra bakalım nasıl tavırlı olucaz onuda düşünmek lazım.

Çalışıyorsunuz sanırım.Ne yapıp edip çocuğunuza güvenilir bir bakıcı tutun.Kayınvalideye muhtaç kalmayın.Sonra başınıza kakarlar,huzurunuz kaçar.:1closedeyes:

ay ne guzel icim gitti okurken,kaynananla 5 -10 dakka aranmi var :1rolleyes:keske benimde oyle olsa....ben severim kaynanami.....
niye boyle dusunuyosunki,kadin ne kadar candan demekki....
sen kotu kaynana gormemisin anlasilan.....

Eğerki kayınvaldeniz sizin hakkınızda dedikodu yapmıyorsa,size hakaret etmiyorsa,şiddet göstermiyorsa,eşinizle aranızı açmıyorsa vs...bence çalışmak zorundaysanız kayınvalidenize karşı daha yakın olmaktan çekinmemelisiniz çocuğa bakıcı değil kayınvalide bakması daha güveilir olur benim fikrim.Ben böyle durumda olsam kayınvalideme rahatlıkla güvenirim Birazda bence bizler onlara karşı daha anlayışlı olmalıyız sonuçta kayınvaldem olmasaydı eşimde olmazdı ve günün birinde özellikle bir erkek annesi olarak bizde kayınvalde olacağız ve ben oğlumun evine kendi evim gibi gitmeliyim korkmadan o benim canım ciğerim.Ben hep bu açıdan bakarım kayınvalidem beni tanımadan önce rahatsız edici tavırları oldu ama şimdi sevgiyi bırak saygısından geçilmiyor aynı şekilde davransaydım belki kayınvalide sorunu yaşıyacaktım.Ama şimdi çok rahat çok iyi güzel bir ilişkimiz var ben bana gelmesinden vimizde ağırlamaktan hep çok mutlu olmuşumdur o zaman sıcacık bir yuva içerisinde hissederim kendimi.Tabi sizin durumunuzu tam olarak bilemiyorum sadece bardağa dolu tarafından bakmanıza yardımcı olmaya çalışıyorum.

canım Allah yardımcın olsun oyle ınsanlardan Allah hepımızı korusun senıde bır an once kurtarsın

Şimdi kayınvalidenizle aranızda bir sorun yoksa, siz çocuğunuza baktırmak istiyorsanız, maddi sıkıntıdan kurtulmak istiyorsanız kayınvalidenizin suçu ne?
Kadın en doğrusunu yapmış tabiki sık gitmeniz lazım ki çocuk oraya alışsın, yok kayınvalideme sık gitmek istemiyorum diyorsanız oturup evinizde çocuğunuzu ya kendiniz büyüteceksiniz yada bir bakıcı tutacaksınız. Tabi baştada dediğim gibi kayınvalidenizle aranızda bir sorun varsa başka. Ama bir sorun varsa da çocuğunuza başka bir bakıcı bulacaksınız.
Kusura bakmayın ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler. Ben kaynana olsam gelinim böyle yapsa ne gelinimin yüzüne nede torunuma bakarım.Çünkü bir çocuğa bakmanın ne kadar zahmetli olduğunu biliyormusunuz. Torun sevgisi olmasa bu yaşlı insanlara hiçbir kuvvet bunu yaptıramaz.
Benim iki evladımıda annem büyüttü, Allah milyon kere razı olsun, ama büyütürkende resmen canıma okudu. Gıkımı çıkartamadım çünkü evladıma bakıyordu, hemde benden iyi bakıyordu. Ya bakıcı tutacaktım ya işten çıkıp kendim bakacaktım. Sonuçta her ikisinide yapamadım, öyleyse sesimi çıkarma hakkımda yoktu. Onun için lütfen rahatsız olacaksanız bebeğinize bir bakıcı tutun.

ben senin ne demek istedigini cok iyi anladim.lutfen kendini yorma...

Birbirinize elbette gidip geleceksiniz.
Kaynanan senin esinin annesi cocugununda babaannesi canim.
Sürekli gidip gelmeniz, cok sIkI fIkI olacaksiniz anlamina gelmez.
Arkadas degil ki diyesin ki gidip gelmem.
Aile bu.
Yine mesafeni korursun gidip gelseniz dahi.
Bence bu kadar kötümser bakma olaya.

Süper bir yorum harikasin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…