kaynanam çoştu

shannon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
1.587
844
mrb arkadaslar olayı kısaca özetliyim 2 yıllık evliyiz 2 sokak arayla oturuyoruz yani aramız 5-10 dak.evlendiğimizden beri araya mesafe koymaya calısıyorum sık sık gelmesinler bizde gitmeyelim diye yapmadıgım sey kalmadı sonunda basardım sayılır.ben 3 haftada bir gidiyordum kaynananamların evine esim haftada 1 gidiyordu idare ediyorduk işte.daha sonra kızım dogdu hesey altüst oldu tabii sık sık gelmeler torun sevmeler özlemeler neyse lohusalıgı da atlattıktan sonra ben ücretsiz izne ayrıldım kızıma kendim bakmak için kaynanamda bakabilir ben calısırken ama ben kendim bakmak istedim simdi iznim dolmak üzere bir 6 ay daha uzatmam mümkün ama maddi acıdan daraldım biraz.herneyse kaynanama söyledik sen bakarmısın diye balıklama atladı ben bakarım o benim herseyim diye simdi gün asırı arıyor hadi gelin diye sebeb torunum alıssın sonra sen giderken aglamasın yani bu durumu kendi lehine cekmeye calısıyor biz bisey diyemicez kızımın hatrına ne zaman cagırsa gidecez oda cıkıp cıkıp gelecek amacı bu simdi ben napim

kaynanadan neden kacıyorsunuz merak ettim kaydirigubbakcemile3
görüşünce yapışıyorlarmı bu hatunlar :1shok:

çok zor .mecbur olmasan keşke de çalışmasan.benim ki alt katta oturuyo acayip mesafeliyim ben sürekli görsem deliririm sanırım.Allah yardımcın olsun.Akşam iş çıkışı kızını al hafta sonları hiç muhattap olma çocuğunu iyi baktığına emin ol aklın kalmasın yeter çok sıkı fıkı olman gerekmez.

cok fazla samimi olmak istemiyorum araya mesafe koymak istiyorum hergün görüşmekten ve yüz göz olmaktan korkuyorum birde benim sevmediğim bir cok özelliği var

yapacak birşey yok güzelim
aklıma şu söz geldi;
'hem önde oturuyum diyosun
hem para vermiyim diyosun
hemde teyzemi göreyim diyosun'

cok zor bir durumdayım aslında önümde 3 secenek var birincisi calısmayıp bir süre daha evde oturup cocuga bakmak ikincisi calısıp bakıcı tutmak üçüncüsüde kaynanama bırakıp kızımı onun iyi yönlerini görmeye calısmak

Ben de kaynanama çok sık gitmek istemiyorum ama onlar ne zaman gelse kapım açıktır. Torunlarını görmek en doğal hakları. Hele iki sokak arayla oturluyorsa... Kaynanam dilini tutabilse onlara gitmeyede itirazım olmaz aslında. Yinede 15 günde bir gideriz. Zaten torunlarını görmeye gelmeseler bozulurum. Benim onlar hakkında ne düşündüğüm değil onların benim çocuklarımın dede ve ninesi olması önemli. Bazı yönlerini sevmesemde çocuğum aile ortamında büyüsün istiyorum. Onları akrabalarından mahrum edemem. Tabi her aile birbirinden farklı mutlaka senin de bir gerekçen vardır...

allah yardımcın olsun çalışma zorunluluğun olmasada kendin bakabilsen çocuğuna en iyi seçenek bu tabiki de ama kaynana bırakmak zorundaysan iş çıkışı kapıdan çocuğun al evine geç iş zamanı haricindede kendi düzenini kur sen evdeyken onlara zaten gerek yok çocuğunda seninde kendi düzenin olsun

yanlış anlama canım ama eğer çocuğuna kayınvaliden bakacaksa mecburen iç içe olacaksınız...

hem ne güzel emin ellerde...

bak ben kızıma güvenilir birini bulamadığım için çalışamıyorum kayınvalidem 3 yaşından önce almam diyor...

bence kızının geleceği için çalışmanda gerekiyorsa sorun olacağını sanmıyorum....

bence su an kayınvaliden doğrusunu yapıyor
sen işe baslayana kadar alıssın
sen işe giderken cocuğun arkandan ağlasa daha mı rahat gideceksin işe :uhm:

hem senin çocuğuna baksın hemde kaynanayı isteme.
hani bende pek yanlısı değilimde içli dışlı olmanın yine de çocuğuna bakacak, biraz göz yumabilirsin

aaah ah hiç anlamadım sizin gibileri sengözlerimebaksanab
sen evladını düşünüyosun peki kayınvaliden napsın.evladını büyütmüş sana vermiş
sen mesafe diye tutturmuşsun:nazar:
.hadi onu da geçtim kadıncağız balıklama atlamış bakarım diye.daha Allahtan ne istiyosunki:sm_confused:
istese hiç uğraşmaz arada gelir sever gideryasakkelime
benim kayınvalidem de hükümet gibi kadındır ama idare ettiğin sürece hepsi melek olur
anne olmuşsun kayınvalide de olucan:1closedeyes:
elin biri gelip evladınla arana mesafe koyarsa anlarsın yaptığını:1closedeyes:
bak biraz sert oldu biliyorum ama senin için diyorum onlara mesafe koyup arayı açtığın sürece yalnız kalan sen olursun:kahve:
ALLAH ANNE BABA DUASINI EKSİK ETMESİNa.s.

çok zor .mecbur olmasan keşke de çalışmasan.benim ki alt katta oturuyo acayip mesafeliyim ben sürekli görsem deliririm sanırım.Allah yardımcın olsun.Akşam iş çıkışı kızını al hafta sonları hiç muhattap olma çocuğunu iyi baktığına emin ol aklın kalmasın yeter çok sıkı fıkı olman gerekmez.

kizlar bence cok abartmiyomusunuz ne demek hafta sonlari muhattap olma iyi isin gorulsun cocuguna bakilsin ama sen surat yap.unutmayinki ilerde sizde kayinvalide olucaksiniz....

çevremde diğer öğretmen annelerden tek dinlediğim şu,sakın çocuğununa kaynanın bakmasına izin verme...bakıcı tut güvenilir biri olsun....ben kendi adıma ne anneme nede çok sevdiğim halde kaynanama izin veririm...bir bakıcı tutarım çevreden tanıdık...belli bir süre sonra annen bile evinin herşeyini biliyor...eh birazda çocuğa baktıkları ve bol emek verdiklerini düşündüklerinden hayatına müdahale etmeye başlıyorlar....ücretsiz izne ayrılma ,heyet raporu falan alamıyor musun tanıdık doktor falan yok mu?belki öyle bir süre daha idare edebilirsin

belki de torununuz gercekten cok seviyordur neden bu durumu kullansın ki ..halinize şükredin bence bi yabancıya çocuk baktırmak çok mu iyi sanki...kütahya minicik bir yer doğru dürüst kreş de yok orda..bi gün siz de babaanne olacaksınız ve torun özlemi duyacaksınız.empati yapmalısınız.

canim once sunu bil bakicidan en kotu kaynana bile cok daha iyi bakar zaten onalrin derdi torunlariyla degil analariyla bu yuzden ona gozu gibi bakar bakici el nede olsa mutlaka aklin takilir keske durumun gerektirmesede calismasan ama mecbur maddiyat zaten calisacaksin tursu gibi yorulacaksin onun negatifligini gormezsin canini SIKma sesini cikarma bakalim birazda ona uy nasil olucak durum bakiciya verecegin parayla cocuguna yatirim yaparsin duymamazliga gel sozlerini yaptiklarini

bazi arkadaslar bu kayinvalide problemini anlamiyor yada anlamak istemiyor veya cok iyi insana denk gelmisler kimse sevdigi birliktelikten zevk aldigi hurmet gorup hurmet gosterdigi birine mesafe koyarmi cok iyi bir kayinvalideyede mesafe koyan gelinin tavri cok anlamsizdir sizin kaynananiz
*iki universite bitirmisin ama borek hamuru acamayacak kadar gerizekalisin demek derse
*kendi aldatilip terkedildigi oglum yapsa erkektir sanindan derse
*nuray ananda para var bir an once olsede oglum rahat etse derse
*kendi ailemin bana verdikleriyle aldiklarim icin oglumun parasini bitirme girtlaginda birakirim derse
*gogusten (kadin cinsel oragani)once gelir analik oncedir diyen
*esim uyumaya gittiginde ben kitap okurken donup bana ne oturuyorsun gitte oglumun gonlunu yapsana derse
*hasta olup hastanede kizlari kapidan ugrarken ben altini temizlerken utanmadan oglum senin gonlunu hos ediyor tabi sende benimkini hos edeceksin pisliycem sende temizlersin diyecek kadar cahil kaba biriyse

ve daha anlatsam sayfalar almiycak seyler yaparsa ama oglunun yaninda canim gelinim bir tane diyip yilanligini ortmelere kalkarsa mesafe koymayip ne yapilmali obur yanagimizi dami uzatalim SAYGI SEVGI HAK EDILIR SAYGI GOSTERIRSEN ALIRSIN lutfen kimse kimsenin kaynana iliskisini bilmeden yorum yapmasin dua edinki mesafe koymayacaginiz kaynanaya sahipsiniz Allah dahada iyi yapsin olaya anne ogul gozuyle bakarsaniz biz neyiz bizde birilerinin evlatlari degilmiyiz biz evlat degil miyiz biz taskovugundan cikmadik sanirim ben kiz annesiyim ama oglan annesi olursam oglumun karisida dogurdugumdan farkli olmazdi kimsenin evladini uzmeye hakkim yok bu dunyanin diger yuzude var derdim LUTFEN BIRAZ DIKKAT EDELIM YORUMLARA

kimse kimsenin içini bilmez tamam bende kaynanamdan çok çektim ama genede bakıcıya vermektense kaynanamın bakmasını tercih ederim LEYLEK82 NİN söylediği herşeye kadar sonuna kadar katılıyorum .bende ilerde kaynana olacam çocuklarımı bu kadar severken torunumu nasıl severim allah bilir bakmakta isterim

bazi arkadaslar bu kayinvalide problemini anlamiyor yada anlamak istemiyor veya cok iyi insana denk gelmisler kimse sevdigi birliktelikten zevk aldigi hurmet gorup hurmet gosterdigi birine mesafe koyarmi cok iyi bir kayinvalideyede mesafe koyan gelinin tavri cok anlamsizdir sizin kaynananiz
*iki universite bitirmisin ama borek hamuru acamayacak kadar gerizekalisin demek derse
*kendi aldatilip terkedildigi oglum yapsa erkektir sanindan derse
*nuray ananda para var bir an once olsede oglum rahat etse derse
*kendi ailemin bana verdikleriyle aldiklarim icin oglumun parasini bitirme girtlaginda birakirim derse
*gogusten (kadin cinsel oragani)once gelir analik oncedir diyen
*esim uyumaya gittiginde ben kitap okurken donup bana ne oturuyorsun gitte oglumun gonlunu yapsana derse
*hasta olup hastanede kizlari kapidan ugrarken ben altini temizlerken utanmadan oglum senin gonlunu hos ediyor tabi sende benimkini hos edeceksin pisliycem sende temizlersin diyecek kadar cahil kaba biriyse

ve daha anlatsam sayfalar almiycak seyler yaparsa ama oglunun yaninda canim gelinim bir tane diyip yilanligini ortmelere kalkarsa mesafe koymayip ne yapilmali obur yanagimizi dami uzatalim SAYGI SEVGI HAK EDILIR SAYGI GOSTERIRSEN ALIRSIN lutfen kimse kimsenin kaynana iliskisini bilmeden yorum yapmasin dua edinki mesafe koymayacaginiz kaynanaya sahipsiniz Allah dahada iyi yapsin olaya anne ogul gozuyle bakarsaniz biz neyiz bizde birilerinin evlatlari degilmiyiz biz evlat degil miyiz biz taskovugundan cikmadik sanirim ben kiz annesiyim ama oglan annesi olursam oglumun karisida dogurdugumdan farkli olmazdi kimsenin evladini uzmeye hakkim yok bu dunyanin diger yuzude var derdim LUTFEN BIRAZ DIKKAT EDELIM YORUMLARA

Madem bu kadar kaba ve iğrenç arkadasım o zaman baktırma çocuguna sahsen baktırmazdım bu ne cahil kadınmış be:1shok:terbiyesizmiş çocugun böyle etişecekse varsın bi kadın tut maaşından eksilsin..:nazar:

X