Kaynana ile anlaşamamak

Ben bu tarz “gelinler kaynanalarıyla gezmeli” baskısını anlamıyorum. Herkesin kendine ait yaşamı var. Bunu neden anlamıyorlar? Böyle bir kültür mü var? Neden zorundaymışsınız gibi çağırıp duruyor ki? Ben farklı şehirde yaşadığım için bunu hiç tecrübe etmedim fakat burada çok okudum.

Ben bu tarz “gelinler kaynanalarıyla gezmeli” baskısını anlamıyorum. Herkesin kendine ait yaşamı var. Bunu neden anlamıyorlar? Böyle bir kültür mü var? Neden zorundaymışsınız gibi çağırıp duruyor ki? Ben farklı şehirde yaşadığım için bunu hiç tecrübe etmedim fakat burada çok okudum.
Maalesef ki bende anlamazdım, ben yıllardır şehir dışında ailemden uzakta yaşadım. Allah var ailem de bize cok müdahale etmedi.Simdi akraba görüşmeleri o bu vs bana fazla geliyor

Bazı insanlar gerçekten eski zamanlarda yaşamayı adet edinmiş... Bunlar yeni evli rahat bırakayım şu gençleri diye düşünme kafası olmuyor bazı kaynanalarda... Her yere gitmek zorunda değilsiniz sizin de bir hayatınız var sonuçta çalışan bir insansınız... Kendime doğru dürüst vakit ayıramıyorum vaktim olsa bile onu eşimle geçirmek istiyorum deseniz bile ona bile kılıf uydururlar...

Başkalarının kızları, gelinleri çalışmadığı için rahat rahat misafirliğe gider, gezer.

Gelinim çalışıyor oğluma 2 3 kuruş destek oluyor diye düşünüp hiç anlayış göstermezler pes diyorum.

Benim kaynanamda farklı şehirde fakat 2.5 yıl sonunda geçen ay bize geldi 20 gün kaldı. Gel bana sor.
Ben gerçekten aynı şehirde, evde yaşayan tüm insanları iki tarafta dahil tebrik ettim. 😄

Beni yanlış anlamazsanız eğer kayınvalideniz kötü bir insanmış gibi pek gelmedi. Aslında iyi ama sizi çok daralttığı için bunaltmış. Siz açık açık kayınvalidenize bunları söyleyin zamanla üzülse de anlayacaktır 🌸

Bazı insanlar gerçekten eski zamanlarda yaşamayı adet edinmiş... Bunlar yeni evli rahat bırakayım şu gençleri diye düşünme kafası olmuyor bazı kaynanalarda... Her yere gitmek zorunda değilsiniz sizin de bir hayatınız var sonuçta çalışan bir insansınız... Kendime doğru dürüst vakit ayıramıyorum vaktim olsa bile onu eşimle geçirmek istiyorum deseniz bile ona bile kılıf uydururlar...
Yok basta denedim cok çalışıyorum vs vs diye ama şimdi online is yapıyorum gelemem dediğimde bile uc kez israr ediyor

Beni yanlış anlamazsanız eğer kayınvalideniz kötü bir insanmış gibi pek gelmedi. Aslında iyi ama sizi çok daralttığı için bunaltmış. Siz açık açık kayınvalidenize bunları söyleyin zamanla üzülse de anlayacaktır 🌸
Kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum , ısrar huyu var aşırı derece de oğulları, esimin babası sürekli sen karışma , ısrar etme diyor onlara karşı tutumu da bu ama onların demesiyle degişmeyen bir insan benim dememle hiç değişmez. Ben ailem sürekli bana böyle telkinde bulunsa bir oturur kendimi sorgularım.

Ay neyimi merak ediyorlar 2elim 2ayim herkez de olan bendede var deseydiniz ya uzaktan gelen gelinleri uzaylı sanıyorlar galiba...su erkekler analarınin ağızlarına bakmıyormu sinir oluyorum ee git ne olacak diye söyleyen var çok merakliysan sen git gezmelre

Not:benim kayınvalide beni hiç çağırmadi böyle şeylere....
Ama etrafdan duyuyorum saçma sapan şeyler

Başkalarının kızları, gelinleri çalışmadığı için rahat rahat misafirliğe gider, gezer.

Gelinim çalışıyor oğluma 2 3 kuruş destek oluyor diye düşünüp hiç anlayış göstermezler pes diyorum.

Benim kaynanamda farklı şehirde fakat 2.5 yıl sonunda geçen ay bize geldi 20 gün kaldı. Gel bana sor.
Ben gerçekten aynı şehirde, evde yaşayan tüm insanları iki tarafta dahil tebrik ettim. 😄
Yani belki ağzından eleştiri çıkmıyor ama zihninden onun gibi olmamam onu mutsuz ediyor bence

Ay neyimi merak ediyorlar 2elim 2ayim herkez de olan bendede var deseydiniz ya uzaktan gelen gelinleri uzaylı sanıyorlar galiba...su erkekler analarınin ağızlarına bakmıyormu sinir oluyorum ee git ne olacak diye söyleyen var çok merakliysan sen git gezmelre

Not:benim kayınvalide beni hiç çağırmadi böyle şeylere....
Ama etrafdan duyuyorum saçma sapan şeyler
Basta hep savundu, ama su an haklısın deyip geciyor.

Görüşme en fazla kötü gelin damgası yersin kocanla mutlu ol yansıtma kaynanan çağırınca gitme gelmek isteyeni kabul etme ara sıra kocanın hatrina kaynananlari agirla ya da kocanla birlikte onlara git kavga ederek birbirinize olan sevginizi zedeleyeceksiniz. Eşinize de böyle belirtin.
Ben tersi düşünüyorum annesine mukayet olmalı.Benzer durumda ben olurdum.

Bende özel sektörde öğretmenim. Benim kv de aşırı ısrarcıdır.Eşime benim akrabalarının içine girmediğimi falan söylemiş. Ama hepsi benden en az 20 yaş büyük insanlar ve kafa yapım uymuyor. Sanırım bir arabasına sürekli dert yanıyor, o akrabası da görünce laf sokmaya çalışıyor. Bende inadına o akrabaya da gitmiyorum.
Benden sana tavsiye gitmek için kendini zorlama. Çünkü yaranamazsın. İçlerine girsen mutsuz olursun, kafa yapın uymaz. Bu yüzden eşinle tartışma.Bizde çok tartıştık. Ama ne desemde eşimin annesi. Annesini melek görüyor. O yüzden ağzımı artık açmıyorum.Israrla çagırırsa sende ısrarla hayır de. Önemli olan eşin ve sensin. En güzel günlerinizi kv yüzünden kavga ederek geçirmeyin.Şimdiki aklım olsa bu kadar takmaz, gitmezdim direk.

Merhabalar kızlar,
Ben bu yıl yeni evlendim.Yogun isi olan çalışan biriyim.Ogretmenim ve yogun çalışıyorum .Özel sektör de cidden yorucu bir iş. Eşimle severek evlendik ve onun işi nedeniyle yaşadığı şehre taşındık. Düğün , nişan zamanı sosyallesmeyi gezmeyi sevdiği icin fırsat mekan bulma, ailelerin görüşmesi vb. işlerimiz aksadı.Mobilya seçerken misafir odası baskısı olduğu için şu an gereksiz bir misafir odamız var.Evlendiğimiz ayın her hafta sonu her aktivitelerine çağırdılar. En sonunda patladım yeni evlendik biz daha gezmedik her hafta sonu ailene neden bir seyler uyduruyoruz dedim.Bir sure sonra alistilar.Her aradıgimda yada ziyarete gittiğimizde iste şunlar size gelmek istiyor ne zamandir erteliyorum ayıp oluyor vb. laflarla borçlu çıktım.Akrabaları kötü insanlar değil ama esimin annesinin çevresi genel olarak evde olan gezmeyi seven ,maddi durumu iyi olan geçim derdi olmayan günleri seven insanlar.O yüzden onlara bir insanın çalıştığı için zamanınin olmaması garip geliyor sanki.Kayinvalidemim üslubu 'bugün şurada günüm var arkadaşlarımin tum kızları gelinleri katıldı seni merak ediyorlar ' ' vs vs .Örneğin bir yere çağırıyor isim var , yorgunum asla kabul etmeden uc dort kez gelirsin cay icer kalkarsın vs vs ısrar ediyor.Esim basta annesini savunuyordu , su an az cok kabul etti. Ama kabul etmesi cozuj degil çünku ayni şehirde yaşamaya devam edeceğiz.Benim ailem boyle het sye karışsa ben dur demesini bilirdim.Ben me yapacagimi şaşırdım. Esimle annesi yüzünden tartışıyoruz. Şehirde cok yalniz hissediyorum. Evlilik sürecinde yaşadığım durumlar özgüvenimi cok kırıldi psikolojim etkilendi.Esimle tartismayi doğru bulmuyorum. Ama onun annesi kaynaklı sorunlar bunlar.Cok mutsuzum.
Esinizle tartismayin. Kayinvalideye acik acik soyleyin. Calisiyorum gelemem eve kabul edemem diye.
Simdiden sınır koymazsaniz cok yipranirsiniz

Ben tersi düşünüyorum annesine mukayet olmalı.Benzer durumda ben olurdum.
Kaç yaşına gelmiş kadın kaç yaşına gelmiş adam kimse kimseye mukayet olamaz bence. Eşi ortami yonetebiliyorsa ,karısını herhangi bir şey için zorlamiyorsa yeterli. Kadin da sürekli annen annen annen diye mizmizlanmamali , gereken cevabı, gereken kişi vermeli.davete gidilmesi beklenen kadın , adam niye muhattap oluyor? Ha annesi oğlunu arar , karın gelmedi falan derse adam orda devreye girip , x istemediği yere gelmez der. Sürekli pinpon topu gibi koca arada gidip gelmemeli herkes kendini ifade edebilmeli. Tabi kocasıyla iliskisini bilmiyoruz yazdığı kadarı var !

X