Kayınvalidemle yaşam???

bey-za

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
170
2
Merhaba kızlar benim kayınpederim yok biz evlendikten sonra kayınvalidem görümcemle yalnız kaldılar. Bu sıralar aklıma takılır oldu görümcem evlenince tek başına nasıl yaşayacak evimizde yakın değil. Acaba diyorum ilerde onunla aynı evde oturabilir miyim? Hem o yalnız yaşamamış olur, hem bizde kiradan kurtuluruz. Bilemiyorum iyi mi olur kötü mü olur? fisfisfis Ne dersiniz??????????

Kayın validenmle görümcem Diyosun Yanlız değillerki???

Eşin ne düşünüyo?

Şu an görümcemle yaşıyorlar problem yok ama görümcem 20 yaşında 1-2 sene içinde evlenicek. İlerisini düşünüyorum canım. Eşim çok ister ve çok memnun olur tabiki. Ben annemin tek başına yaşamasını hiç istemem mesela.

Şu an görümcemle yaşıyorlar problem yok ama görümcem 20 yaşında 1-2 sene içinde evlenicek. İlerisini düşünüyorum canım. Eşim çok ister ve çok memnun olur tabiki. Ben annemin tek başına yaşamasını hiç istemem mesela.

Kaynananı Sen tanıyosun AnlaşıyormuusnzYumuşak huylu birimi. Yanlızlık çok kötü Tabiki ama....

canım kaynananı bize göre sen daha ii tanıyorsun
anlaşabiliyor musunuz??
ev ev üstüne kurulmaz derler
ama ortada yalnız kalan bir anne söz konusu
eğer anlaşabiliyorsanız neden olmasın ki
ben de düşünürüm bunu
eğer evlendiğimizde sevgilimin babası vefat ederse
kaynanamın bizde kalmasını isterim
hem yaşlılara bakmak sevaptır
tabii bunu mecburiyetten değil de gerçekten yürekten istediğin için
yapmak önemli
ve sen de sanırım gerçekten istediğin için böyle söylüyorsun
ne güzel ne mutlu sana canım
her şey gönlünce olur umarıma.s.

Ebosh cum kayınvalidemle bir problemimiz olmadı şimdiye kadar. Ama aynı evin içinde nasıl olur bilemiyor insan :1no2: Sonradan kötü olmaktan korkmamın sebebi etrafımdaki örnekler acaba bizde böyle olur muyuz? diyorum.

Beyzacim Merhaba Canimm
Bende Kayinvalidemle Ayni Evi Paylaşiyorumm.
Biz Evlenmeden 13 Sene önce Kayinpederim ölmüş....
Bana Seçenek Sunuldu Tabiki Ama Ben Hereşeye Rağmen Kayinvalidemle Birlikte Oturmyi Tercih Ettim.
Nişanlilik Döneminde Biraz Sikinti Yapmiştim Kendime
çünkü Etraftaki Insanlar Sürekli Farkli şeyler Söylüyorlardi.
Yok Ev Ev üstüne Kurulmaz,sonradan Ayrilacağiniza şimdiden Ayri Olun
Falan Filann Bir Sürü şeylerr.
Tabikiii Kayinvalide Ile Oturmanin Hem Iyi Hemde Kötü Taraflari Var
Ama Bence Iş Insanlarda Bitiyorr.herkes Kendi Yerini Bilir Kendine Hakim Olursa Ortada Sorun Falan Olmuyor.
O Yüzdenn çok şükür Diyorum Ve Allah Herkese Benim Gibi Bir Kayinvalide Verse Keşkee...diyorumm..
Biz Evde Onun Varliğini Hissetmiyoruz Bileee.o Kadar Düşünceli Sağolsun...

canım belki yeni evli olduğum için böyle düşünüyorum ama ben yapamazdım ama tabi kadıncağız yalnız kalcakmış onada yazık ona düşünceli biriyse zaten diğer çocuklarındada kalır ara ara bide sen anlaşabiliryon iyi olabilir ama tabi şuda var ara ara görmekle hep beraber olmak farklı olur şimdi alttan aldığın bişey o zaman gözüne batar ama şu da var ki çok sevap ve sen bunu temiz kalplilikle düşündüğün sürece Allah'ta mükafatını verir bence ne mutlu sana böyle düşünebildiğin için....

canım belki yeni evli olduğum için böyle düşünüyorum ama ben yapamazdım ama tabi kadıncağız yalnız kalcakmış onada yazık oda düşünceli biriyse zaten diğer çocuklarındada kalır ara ara bide sen anlaşabiliryon iyi olabilir ama tabi şuda var ara ara görmekle hep beraber olmak farklı olur şimdi alttan aldığın bişey o zaman gözüne batar ama şu da var ki çok sevap ve sen bunu temiz kalplilikle düşündüğün sürece Allah'ta mükafatını verir bence ne mutlu sana böyle düşünebildiğin için....

canım belki yeni evli olduğum için böyle düşünüyorum ama ben yapamazdım ama tabi kadıncağız yalnız kalcakmış onada yazık oda düşünceli biriyse zaten diğer çocuklarındada kalır ara ara bide sen anlaşabiliryorsan iyi olabilir ama tabi şuda var ara ara görmekle hep beraber olmak farklı olur şimdi alttan aldığın bişey o zaman gözüne batar ama şu da var ki çok sevap ve sen bunu temiz kalplilikle düşündüğün sürece Allah'ta mükafatını verir bence ne mutlu sana böyle düşünebildiğin için....

çok yaşlı değil
kendi işin kendi görüyor
eli ayaği tutuyorsa ben istemezdım
helede sen şimdi yanliz yaşmaya alışmısın ister istemez zorluklar yaşarsın
iyi yönleride mutlaka olur olmaz değil ama rahatın varken neden bozasınkı?
ama eğer hasta yatalak felan olsa ozaman tabiki ama bu durumda gereksiz bence
kendiside istermi böyle bişeyi oda var tabii
kadın belki kafasını dinlicek evde gürültü çoluk çocuk çekemez onuda düşünmek lazım
hepden beraber oturmak yerine belki onun size daha yakın oturmasını sağlayabilirsiniz
sık sık gidip gelmek adına
böylesi daha güzel olur diye düşünüyorum

Anlaşılan iyi niyetli birisin bende ilk evlendiğimde kayınvalidemle oturmayı kabul etmiş biriyim ama 1,5 seneyi nasıl geçirdim bi allah bilir birde ben düşüncen çok güzel ama inşallah pişman olmazsın canım herkes bir olmaz ama tabiki senin kararın a.s.

arkadaşım sen zor bir karar veriyosun çok iyi düşün ben 4yıl (kayınpederimde vardı)birlikte oturdum. gerçekten çok ne kadar iyi olsada aynı evde mutlaka sorun çıkıyo 6 senedir ayrıyız daha güzel anlaşıyoruz.tabi insan yalnızda bırakmak istemiyo en iyisi mümkünse aynı apartmanda ayrı daire tutmak hem bilikte olursunuz hemde herkez istediğinde kendi evinde rahat eder . ben ileride öyle düşünüyorum sonuçta annemiz mecbur biz bakıcaz.:))

ayni evi paylasmak muhakkak ufak tefek sorunlar yaratabilir. genelde oyledir, senin aliskanliklarin...kayinvalidenin...hani onceden ev ayri oldugu için bilemiyorum kendisini sen daha iyi taniyorsun ama yinede arada bir sorunlar olabilir diye dusunuyorum. ama dusuncen çok çok guzel birsey. aslinda evinize yakin soyle bi bes dk lik bir yerde ona bi daire tutsaniz olmazmi ?
anneannem yanliz yasiyor, evi bize çok yakin çok çok yakin, her gun beraberiz, bazen geceleri kaliyor ama kendi de soyluyor, herkesin evi kendine kizim diyor, ben boyle daha rahatim diyor...bilmiyorum boyle birseye razi olurmusunuz...

Arkadaşlar çok sağolun fikirleriniz için, kayınvaldem yaşlı değil 47yaşında. Ama ben evde eşim yokken en ufak bir ses olsun korkudan ölüyorum. Yalnızlık çok zordur diye düşünüyorum gerçi kayınvalidem ben hiiiiiiiiiiiiçç korkmam ooooh rahatıma bakarım diyo :dance: kıyamıyorum ama napiim :sm_confused: ama en mantıklısı evi yakına taşımak sanki

canım sen kayınvalideni az çok tanıyosun eğer onunla uyuşabileceğini düşünüyosan otur fakat birsüre sonrada pişman olacağın keşke diyeceğin şeyide yapma bence hem beraber oturduktan bir süre sonra ayrılalım dersen o daha çok ayıp bence

Kendine güveniyorsann otur. ben oturuyorum mesela ama şikayetçi değilim. işe gidiyorumm. geldiğimde yemeğim yapılmış evim temizlenmiş oluyoo valla allah razı olsun demekten başka bişey diyemem. yani biz iyi anlaşıyoruzzz... bu zamana kadar hiçç bi kötülüğünü görmedimm bana hiç karışmazz.. eşimle kavga etsek meselaa hiçç aramıza girmezz ben memnunum. sende ölç biç tart yapabiliceksen sen bilirsin ama sonrası için pişmanlık yaşamanı hiç istemem...

Kendine güveniyorsann otur. ben oturuyorum mesela ama şikayetçi değilim. işe gidiyorumm. geldiğimde yemeğim yapılmış evim temizlenmiş oluyoo valla allah razı olsun demekten başka bişey diyemem. yani biz iyi anlaşıyoruzzz... bu zamana kadar hiçç bi kötülüğünü görmedimm bana hiç karışmazz.. eşimle kavga etsek meselaa hiçç aramıza girmezz ben memnunum. sende ölç biç tart yapabiliceksen sen bilirsin ama sonrası için pişmanlık yaşamanı hiç istemem...

Canım senin gibi olacağımı bilsem bir an bile düşünmem valla. Şu anki ilişkimize bakarsan çok iyiyiz mesela haftada 1 bazen 2 gün onda gidip kalırız. Tek korkum sonradan kötü olmak, dönüşü olmaz çünkü.

arkadasım bu konuları çok iyi düşünüp karar vermek lazım
tamamen sana ve kaynananın tutumlarına bağlı
bazen bende bunu düşünürüm acaba olursa diye
ilk aklıma gelende kendi annemin basına böyle bişey gelmiş olsa hemen yanıma alırım(tabi eşimin rızası ile)eee o da bi anne hemde eşimin annesi neden olmasın neden almayayım ki
bana bi zararı olmadıktan sonra hem çok ta sevabı var

X