Görümcem bana karışıyor sanki bu evlilikte üç kişiyiz rahat bırakmıyor bize

Dönünce bi bak belki değişmiştir,aynı şekilde devam ediyorsa,evini eşyalarını karıştırmışsa konuş
Ayn şimdi aklıma geldi bi ara ben yokken eşime rahatsız olduğumu söyledim dedi ki kalıcı olarak bizimle değil sadece yardım etmek için yanımda şuan yani gidip te konuştuktan sonra değişmiyorsa eşime bunu bana söylediğini hatırlatırım

Bu kadar aileci adamların değiştiğini görmedim
Aman eşimin tadı kaçmasın aman ablam o yardım ediyor ayağına sizi manipüle ediyorlar bir güzel.
Yani çok mu aradınız bu aileyi basın gidin kurtulun bu aileden

Net söylüyorum evlilik çağında ise eğer , ön ayak olun evlendiriiiin acilinden bı koca bulsa ortada hiç bir sorun kalmaz 😅😁😁 not:gorumcem yok benim tavsiyem anca bu kadar 😅

Belli ki kocanızın konuşması bir işe yaramıyo siz gidince görümcenizle konuşun. Burası benim evim benim düzenim. Güzelce, saygınızı bozmadan ağır şekilde konuşun. Küserse de küssün. Kocanız bir şey derse ona da cevabınızı verin.
Bu işe müdahale etmezseniz çocuk doğunca da çocuğa anneliğinize vs her halta karışacak.

Bu kadar aileci adamların değiştiğini görmedim
Aman eşimin tadı kaçmasın aman ablam o yardım ediyor ayağına sizi manipüle ediyorlar bir güzel.
Yani çok mu aradınız bu aileyi basın gidin kurtulun bu aileden
Eşimden değil görümcemden kurtulmam lazım . Ailesiyle çok iyi anlaşıyorum belki de uzak olduğumuz için yine de sorun olursa eşimle konuşup onlarla konuşup çözüyor hep destekliyor bana arkamda duruyor savunuyor ama şu görümceden neyi özeli var da bana değil ona hep savunuyor bilmiyorum inkar ediyor öyle bişey yok die

Eşimden değil görümcemden kurtulmam lazım . Ailesiyle çok iyi anlaşıyorum belki de uzak olduğumuz için yine de sorun olursa eşimle konuşup onlarla konuşup çözüyor hep destekliyor bana arkamda duruyor savunuyor ama şu görümceden neyi özeli var da bana değil ona hep savunuyor bilmiyorum inkar ediyor öyle bişey yok die

Maalesef aile sorunlarının başı eşin pasifliği. Eşin het höt dese bak bakalım karışabiliyor mu o ablası.

Belli ki kocanızın konuşması bir işe yaramıyo siz gidince görümcenizle konuşun. Burası benim evim benim düzenim. Güzelce, saygınızı bozmadan ağır şekilde konuşun. Küserse de küssün. Kocanız bir şey derse ona da cevabınızı verin.
Bu işe müdahale etmezseniz çocuk doğunca da çocuğa anneliğinize vs her halta karışacak.
Direk konuşcam zaten küsse kırılsa umrumda değil artık kendi huzurm başkasını için fedakarlık yapmam öyle hale geldim sıkıldım şimdi bebeğim olunca kesinlikle izin vermem hayatıma karışsın

Konuştum da yine de bir şey düzeltmiyor görümcem bir şekilde yol buluyor. Eşim anlatmaktan vazgeçtim direk görümcemle konuşcam bildircem haddini. Şimdi mi mesaj atsam yoksa eve döndükten sonra karşıma alıp konuşsam
Kocanızla konuşun önce. Görümcenizle konuşacağınızı da söyleyin. Hatta senin konuşman bir işe yaramıyor senin yüzün yumuşak bile diyebilirsiniz. Çünkü ablası kesin kardeşini arar, karın beni azarladı diye.

Kızlar çaresiz kaldım yardım ihtiyacım var. 2 senelik evliyim (1 yıllık resmî olarak) ve ilk çocuğum doğuma yakın. 5 görümcem var hepsi seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz fakat bir tane evlendiğimden beri rahat bırakmıyor. Nişanladık imam nikah kıydık yaklaşmayın birbirinize deyip duruyordu. Mecburen aynı evde oturduk oradayken hep kaynana muamelesi yapıyordu hevesi girmiş resmen hatta sürekli kendi aileme adetlerime (Türk değilim) unutturmayı çalışıyordu. Sonra kendi evimize geçtik ilk günden beri hep bizimle kalıyordu bi rahat bırakmadı. Ancak 3-4 en fazla eşimle başbaşa vakit geçiririm. Civciv aylarımız bile yaşamadık. Dedim kendi evim olunca biraz daha rahat ederim ama yok. Sonra ramazan geldi mecburen bize her gün geliyordu kalıyordu eşim istediği için bende karışmadım. Ve sonra doğum için yurt dışına çıktım o kaldı benim evde sırf eşime yalnız kalmasın diye yemek yapsın vs. Tamam dedim. Görümcem benim eşyalarıma sürekli karışma sıkıntımız vardı. Onu bildiğim için dokunması istemediğim herşey kutuladım. Bir hafta bile olmadı herşey alt üst etmiş kafana göre herşey sıfırdan yerleşmiş. Kiyafetlerim iç çamaşırlarım karışacak kadar herşeyimi el koyuyor. Bende eşime anlatmaya çalıştım ama anlamıyor ki neden bu kadar rahatsız olduğumu. Sırf hamileyim diye ablam sana yardım ediyor diyo. Tamam yardım ediyor iyi niyetinden de bence bu kadar fazla. O benim annem değil kız kardeşim değil adı üstünde görümcemdir. Evimdeki herşey başka yere istediği şekilde koymuş. Düzenimi bozdu resmen. Böyle yaptıkça ben rahat edemiyorum. Hamileliğim tadını bile çıkaramadım sırf onun yüzünden. Bişey desem anlamıyor alınıyor. Kırılmasın diye sustum ama sustukça zarar bana oluyor. Ayrıca eşim aramla bozulmasın diye katlanıyorum onunla. İdare etmeyi çalışıyorum ama dayanamıyorum kafayı yiyorum. Neden herşey karışıyor yemin ederim sıkıldım. Benim şuna anlattığım az bile o kadar sorunlarım var ki onunla çaresizim. Şimdi ise napcam. Eşimle konuşamam bu konuyu. Direk görümceme mi söyleyim yoksa diğer görümceme dertleşeyim. Olan oldu artık evim düzeni mahvetti gidene kadar sabretmem lazım ama kesin oraya gidince ben susmam. Artık benim evimde benim sözüm geçecek karışılmayacak. Evliliğim huzurunu korumak istiyorum. Ama o hep böyle devam ederse kötü olur.
Hiç konuyu okumadım , bir evliliği 3. Kişi yonlendiriyorsa sorun evlilikteki kadın ya da erkektedir.

Dönünce bi bak belki değişmiştir,aynı şekilde devam ediyorsa,evini eşyalarını karıştırmışsa konuş
Valla kafam bu dertle yoruyor beni aklımdan çıkamıyorum peki eve gidince bekleyim de bi soru daha geldi aklıma …şimdi yenidoğan çocuğumla geri döneceğim ya oradaki bebek kiyafet karışmış zaten daha da karışmasın hazırlıklarla uğraşmasın diye konuşsam mi şimdiden yoksa bunu da susup bekleyin eve gidene kadar

O kadar eminim değişmez öyle bi huyu vardır 2 sene sürdüyse bitmez kaç kez uyarıldığı halde devam ediyor bi süre sonra o yüzden belki bu kadar rahat olamıyorum

Kızlar çaresiz kaldım yardım ihtiyacım var. 2 senelik evliyim (1 yıllık resmî olarak) ve ilk çocuğum doğuma yakın. 5 görümcem var hepsi seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz fakat bir tane evlendiğimden beri rahat bırakmıyor. Nişanladık imam nikah kıydık yaklaşmayın birbirinize deyip duruyordu. Mecburen aynı evde oturduk oradayken hep kaynana muamelesi yapıyordu hevesi girmiş resmen hatta sürekli kendi aileme adetlerime (Türk değilim) unutturmayı çalışıyordu. Sonra kendi evimize geçtik ilk günden beri hep bizimle kalıyordu bi rahat bırakmadı. Ancak 3-4 en fazla eşimle başbaşa vakit geçiririm. Civciv aylarımız bile yaşamadık. Dedim kendi evim olunca biraz daha rahat ederim ama yok. Sonra ramazan geldi mecburen bize her gün geliyordu kalıyordu eşim istediği için bende karışmadım. Ve sonra doğum için yurt dışına çıktım o kaldı benim evde sırf eşime yalnız kalmasın diye yemek yapsın vs. Tamam dedim. Görümcem benim eşyalarıma sürekli karışma sıkıntımız vardı. Onu bildiğim için dokunması istemediğim herşey kutuladım. Bir hafta bile olmadı herşey alt üst etmiş kafana göre herşey sıfırdan yerleşmiş. Kiyafetlerim iç çamaşırlarım karışacak kadar herşeyimi el koyuyor. Bende eşime anlatmaya çalıştım ama anlamıyor ki neden bu kadar rahatsız olduğumu. Sırf hamileyim diye ablam sana yardım ediyor diyo. Tamam yardım ediyor iyi niyetinden de bence bu kadar fazla. O benim annem değil kız kardeşim değil adı üstünde görümcemdir. Evimdeki herşey başka yere istediği şekilde koymuş. Düzenimi bozdu resmen. Böyle yaptıkça ben rahat edemiyorum. Hamileliğim tadını bile çıkaramadım sırf onun yüzünden. Bişey desem anlamıyor alınıyor. Kırılmasın diye sustum ama sustukça zarar bana oluyor. Ayrıca eşim aramla bozulmasın diye katlanıyorum onunla. İdare etmeyi çalışıyorum ama dayanamıyorum kafayı yiyorum. Neden herşey karışıyor yemin ederim sıkıldım. Benim şuna anlattığım az bile o kadar sorunlarım var ki onunla çaresizim. Şimdi ise napcam. Eşimle konuşamam bu konuyu. Direk görümceme mi söyleyim yoksa diğer görümceme dertleşeyim. Olan oldu artık evim düzeni mahvetti gidene kadar sabretmem lazım ama kesin oraya gidince ben susmam. Artık benim evimde benim sözüm geçecek karışılmayacak. Evliliğim huzurunu korumak istiyorum. Ama o hep böyle devam ederse kötü olur.
Bu kocayı çok aradınız sanırım.Sorun görümce değil,sizin üzüldüğünüzü bile bile hiç müdahale etmeyen öküz kocanız.Hic şaşmaz yerli yabancı böyle adamlara hemen çocuk yapılır,kocam da kocam paşamda paşam!!!!!!!!

Eşine Kore kültürü ile alakalı diziler izlet, mahremiyetin ne kadar önemli olduğunu anlat. Maalesef bizim toplumumuzda mahremiyet sınırı saygısızlık ve isyan olarak algılanıyor. Eger donduğunde aynı davranısları yapmaya devam ederse açıkça konuş. Bir evin bir hanımı olur. Karışmasına izin verme.

Kucuk seylere takilma diyerek esiniz manipulatif davraniyor ona burasi benim ve senin evimiz ablan bu evin dışında birinci onceligin benim.eger ablani ilişkimize madem bu kadar mudahil edecektin hic evlenmeseydin, ben seninle evliyim.ablanla degil ic camasirima kadar karistirilmasindan rahatsizim net bir cozum bul yoksa git ablanla evli kal ben yokum sınır ciz sizin yuzunuzden rahat hamilelik geciremiyorum diye bir cinnet gecirin sonra izleyin durumu
Oyle herseye kirilan kizan erkek de nazlidir ben birkac gunde bu tipleri taniyorum.siz evlenene kadar ne oldu da tanıyamadiniz ya da analiz edemediniz anlamadim

X