Kayınvalidemle yakın oturmalıyım mı ?

Yazbozzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2022
1
1
31
Merhaba kızlar 3 ay sonra düğünüm var kiralık ev arıyoruz bi tane ev bulduk Nişanlımın iş yerine yakın yol parası derdimiz olmayacak. Evin kirası ise piyasanın çok altında nerden baksanız bize ayda 750 800 civarı fazladan para kalacak. Asıl sorun nişanlımın iş yerine yakın olduğu kadar kayınvalideme de yakın . 6 aydır nişanlıyım ne zaman kayınvalidemle bir araya gelsek ailesiz hiç birşey olmaz, sizde ilerde anne baba olacaksınız sizde aynılarını yaşıcaksınız gibi alttan alttan mesajlar veriyor. Benim uzakta oturmak istediğimi biliyorlar babama bize yakın otursunlar birlikte yer içeriz onlara faydamız olur dediler annemde uzak olsun herkes yerinde olsun dedi . Kayınpederimde Allah'a yakın bana uzak gibi bi cümle kullandı . Bu konuda çok istekliler ve bu istekleri beni çok rahatsız ediyor. Tutmayı düşündüğümüz ev ile 10 dakika yürüme mesafesinde oturuyorlar. O evi tutmalı mıyız yoksa vaktimiz varken başka evlere bakmalı mıyız ? Ben çok kararsızım maddiyatı düşündüğümde tutalım kapımı kapatır mesafeli olurum bi sorun olmaz diyorum. Ama kayınvalidemin kayınpederimin bu ısrarlarını gördükçe kendimizi zorlayıp daha uzak bi yerde oturalım diyorum. ( Onlarda kiracı sözde düğünden sonra taşınacaklar) Evli arkadaşlarımın fikirlerini merak ediyorum maddiyat mı daha önemli kayınvalideye uzak oturmak mı? Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.

Yürüme mesafesi 10 dk çok yakın değildir ya. Ama yakın diyorsanız kaçın tabi ne kadar uzak o kadar iyi. Maddiyat düşünmeyin. Ben düşündüm de noldu kv nin altında oturuyorum şekil A evlendim ilk ay küstük şimdi asla ve asla konuşmuyorum kendisiyle. Uzak olmak her zaman iyi

Karşı taraf isterse kanatsız melek olsun her zaman sorun çıkar yakın oturmak ya da aynı yerde oturmak. Ben bu konuda kuzenimi çok uyardım bana sitem etti başlarda sen tanımıyorsun onları çok iyiler karışmazlar dedi bunu söylediği kişilerde cemaatler yani gelip gidenden tut giyim kuşamına kadar karışan kişiler Ben de iyi olabilirler ama iyi de olsalar elbet bakacaklar gelenine seni sürekli arayacaklar dedim valla her dediğim de tek tek çıktı mı kuzenimin en son evinden çıkışı büyük gürültülü olmuş pencereleri kırıp çıkmış Bir kıza gelmesini istemiyorum onun demiş zaten her gün arayıp yemeğe çağırıyordu şimdi sen bunu eşine desen hiçbir şey diyemez anne babasına aksine sizin sürekli tartışmanıza sebep olur. En azından size her gün gelecek kadar yakın mesafede olmayın derim.

Sana göre yakın değil tabi 10 dk ne ki, ben servisten inip eve kadar o kadar yürüyorum
Y Yazbozzz Kayınvalidenin niyeti sizinle iyice içli dışlı olmak beraber yer içeriz demesinden belli. Böyle olmasa problem değil derdim ama size huzur vermeyecek gibi geldi bana. İki tarafa da uzak olmak en iyisi.

Doğru Ama yine de 10 dk yol yürüme mesafesinde bi uzak geldi bana

Baştan huzursuz edecekler gibi bir vibe aldım ama huzursuz edecek olan kaç km öteden de huzursuz eder.
Kayınvalidemlerle yürüyerek 5 dakika annemlerle arabayla 5 dk mesafe var. Uygun kira, iş yeri yakınlığı, istediğimiz semt gibi bir birleşim oldu. Yakın olduğu için hiç pişman değilim.
Çünkü uzak olsa eminim sabahtan gelip akşamdan gitmemizi daha sık kalmamızı beklerlerdi. Şimdi yakın olunca kısa süreli akşam yürüyüşünde vs uğrayabiliyoruz. Tüm günümü kilitlemeden görüşüyoruz. Bir de bu gelip gitme mesele zaman içinde oturuyor. İlk aylar gerçekten can sıkıcı oluyor. Burada eşle ortak tavır içinde olmak gerekiyor.

Siz mesafeyi korumak istersiniz belki başarırsınız da ama eşinizin bu konudaki tavrı nasıl olacak?
Siz mesafe koydukça o annesinin babasının evinden çıkmazsa sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Uzaklıktan yanayım

Yakın olduğu için aile baskı yapacak siz gitmesenizde o mecbur gidecek
Sonra siz gitmediğinizde aile onu dolduracak
Bu sefer gelip size saydıracak
Ailelerin bu tutumuna sinir oluyorum
Ne kadar uzak o kadar iyi
Ayrıca emin olun
Onlara yakın olduğunuzda bir masraf kapısı da orası olacak
Gelin yemek yiyelim diyecekler yemek yiyoruz bari bir şeylerde alalım olacak
Böyle böyle vermediğiniz kira parasının kat kat fazlası cebinizden çıkacak
Giden huzurunuz da cabası
Evlenmeden tavrınızı koyun
Gerekirse ailenizde koysun
Ne bize yakın ne olun ne onlara desinler
Kendiniz birer bireysiniz kendi ailenizi uzakta kurun desin

Eğer nişanlınız bu duruma karşı çıkarsa da yol yakınken dönün
Çünkü buldumcuk gibi Anneci babacı bir kocayla da ömür geçmiyor

Evliyken maddiyat önemli çünkü maddi sıkıntılar beraberinde başka sorunları da getirebilir ama kv vs ile aranda mesafe koymazsan bu sorun büyür ve maddiyatta çekilen sıkıntıdan daha çok can sıkabilir önce evin içindeki huzur önemli nişanlın bu aile ile olan ilişki yakınlık konusunda ne diyor açık açık söyle ben sürekli gelip gitmeli bi evlilik istemiyorum mesafe istiyorum diye eger okey diyorsa yakın olsan da sıkıntı olmaz eşin arkanda olur ama kararsız vs cevaplar verirse kesinlikle uzak ol ben 30 dk uzakta oturuyorum arabasız gelmek imkansız ama yine kurtulamadım bu aileden sürekli gel git olsun istiyorlar bıktırdı bu durum sende bunu yaşama

Bende başlarda kv.nin üst katında oturacaktım ev alacak bütçemiz yoktu. Daha sonra Allah'a şükür eşimin iş yerine yakın bir ev almayı nasip etti Allah. Şimdi diyorum ki iyi ki olmamış bir şey yaptıkları yok şu ana kadar ama üst katında olsam çok karışacaktı ve bende sinir olacaktım gereksiz yere kavga çıkacaktı. Evlenene kadar diyordum yok karışmaz iyi insanlar ama evlendikten sonra öyle olmuyor direk gelin vasfı ve kv kanı giriyor işin içine. Uzak olsun kafa rahat olsun benim düşüncem.

Başlığa cevap: Hayır.

Sakın sakın sakın gece kondu olsun gerekirse ama uzak otur.İlk başlar herşey toz pembe, sonra herkesin iç yüzü meydana çıkıyor. Benim ki arabayla 10dk mesafe yinede rahatsız edip duruyor. Keşke 10dk değil de 10saat ötedemde olsaydı.

Hayır oturma sakın. Ne kadar görmek o kadar Özlem sevgi saygı demek. Her zaman bu düşüncedeyim. Hafta da bir kere görmeniz yeter.

Hayır oturma sakın. Ne kadar görmek o kadar Özlem sevgi saygı demek. Her zaman bu düşüncedeyim. Hafta da bir kere görmeniz yeter.
Bi hafta hemen bitiyor, bana haftada bir bile çok geliyor,her defasında bi sıkıntı yaşaya yaşaya sinirlerim yıprandı, büyük gibi büyükler de vardır, ne dediğini bilen, bi olgunluğu, ağırlığı olan, onlara denk gelen gelinler ne kadar şanslı bi bilseler

Benim kaynanam çok iyidir. Hiçte şikayetim yok. Ama yakınlarında olsam yaşayamam rahat edemem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…