Kayınvalıdemın yaptıgı haksızlık mı sızce?

evet canim diyorumya..demekki yapamadi imkani yoktu yanliz kadin..bilmiyordu filan diye uzatmadim meseleyi..sonradan oda ilimli davranmaya baslamisti..zaten esimle baska sorunlarimiz olmustu o aralar hamilelik filan..ama simdi tekrar patlak verdi iste..gercekten beklemiyordum boyle biseyi..ogluna yapmadi kizlarina asla imkani olmaz diyordum..tamam yapsin hisbisey yapmasin degil..ama bu kadari nasil yapabilir orasi beni sinir eden durum zaten..simdi ben bir anda irtibati koparsam yada terslesem kiskandigimi dusunecekler huzur bozmak istiyor dicekler..

boşver canım hiç kafana takma bırak ne yaparsa yapsın. sana haksızlık yapmış ama allahtan bulsun cezasını. malesef kaynanaların çoğu böyle. gelinlere karşı acımasızlar. benimkide sinirin teki. allahtan uzak bir semte taşındık herşeye karışamıyor şimdi. bende pek muhattap olmuyorum artık. eşine bak sen önemli olan o.

haklisin canim baska caremde yok zaten..Allah goruyor herseyi..tek dilegim ah oglumla gelinime haksizlik etmisim diye vicdani sizlar..baska hicbisey istemiyorum..cok yazik..ben o kadar iyi niyetliyken insanlarin boyle davranmasi cok yazik..saol canim..sende cok mutlu ol ins

haksızlık ettiğini biliyodur merak etme ama vicdanları sızlarmı bilemem çünkü gelinlere gelince hep kulaklarının üstüne yatıyolar. iyi dileğin için saol. dediğim gibi ben suan uzaklaştım kafamda çok rahat. mutluyum allah bozmasın. sende eşine sıkı sıkı sarıl mutlu ol. onuda hiç düşünme..

Ben hepinizden farklı düşünüyorum..Görümceniz istenmediği bi yere gideceği için ezilmesin, yapılanların altında kalmasın diye çırpınıyor sonuçta.Ne kadar istemese de evlat bu.Dünyanın en kötü evladı da olsa eline kıymık batsa annesinin canı acır.Kayınvalidenizin yerinde olsam tıpatıp aynılarını yapardım belki de, kızım üzülmesin ezilmesin diye.Kayınvalidenizle aranız iyiyse, size kötü davranmıyorsa; bana bunları bunları yapmamıştınız bunu almamıştınız demek kendinizi boş yere üzmekten başka bi işe yaramaz.

konuların yeri ve zamanı denk gelmiş.. içinizdekileri

kayınvalidenize söylemişsiniz..iyi olmuş fikrimce ...içinize atmamanızı öneririm..sakin ve biraz da

esprili bir üslupla yapılan ayrımcılığı tasvip etmediğinizi sergilemeniz de bence bir sakınca yok...

içinizde kaldığı müddetçe daha da kinlenme ihtimali olabilir..daha da çok sinir olabilirsiniz bu konuya

yıllar geçtikçe..ama bu demek değil ki bu konuda hep gündemde kalsın..bu ince ayarı da

iyi yapınız lütfen...eşinizle yuvanızı emek vererek kurmuşsunuz bunun gururunu

yaşayın...ama bu konuyu da zamanı geldiğinde umursamayarak kapatmasını bilin..

görümcenizin işi daha zor..aileler birbirini ilk baştan beri istememiş.

annesi her şeyini yapsa nolacak..balık baştan kokmaya başlamış bile...

çünkü ailelerin anlaşmazlığı maalesef evlilik bitirebiliyor bizim ülkemizde..

ama dilerim o da mutlu olur..şu yalan dünyada hepimizin koşuşturması bunun için değil mi....

Son düzenleme:

Sizi çok iyi niyetli buldum, sanırım annesiniz? o açıdan bakınca evet ama bu kadıncağız da bir evin kızı idi. neyse umarım kötü davranmıyordur...

Sizi çok iyi niyetli buldum, sanırım annesiniz? o açıdan bakınca evet ama bu kadıncağız da bir evin kızı idi. neyse umarım kötü davranmıyordur...

Hayır anne değilim hatta henüz 18 yaşındayım.Ben de kıza eziyet etsin demedim zaten araları iyiyse bunu sorun etmeye gerek yok dedim.Ama dediğim gibi kayınvalidesinin yerinde olsaydım ben gelinime bunu yapmamıştım, şunu yapmamıştım diye kızımı karşı tarafa ezdirmezdim.İnsanların haklılıkları yada haksızlıkları zamana ve duruma göre değişebilir.O zaman oğlunun o evi geçindirebileceğine güvenmiştir, nasılsa onlar kendileri yaparlar diye düşünmüştür, ama kızının durumu farklı..

canim yorumun icin saol..saygi duyuyorum ama katilmiyorum sana malesef..cunku konu sadece maddiyat degil..maddi olarak yapti yapmadi o gecmis gitmis zaten..ama en basit ornegi dugune ne gerek var ki deyip bana kizinda illa istiyorsa bence bu ayirim yapmaktir degilmi? yani beni uzen konu bunun gibi ornekler..yoksa oglunun ne zorluklar cektigini kendi gordu..kizini ezdirmesin tamam (ki kizi kendi istiyor evlenmeyi ve hicte kendini ezdirecek bi tip degil emin olun simdiden tavrini koymus kayinvalidesine) ama oglunu neden ezdirdi? belki benim gozumde ezilmedi o zamanlar gurur duydum belki esimle ama herseyi kendimiz yaptik..madem o zamanlar neden hic biyerden sormuyordu ne yapmam lazim diye? :44: kina gecesi adettir elime bi kucuk altin koysun dye esime ben soyledim dusunun artik onu bile bilmez ayaklarina yatiyo ama beni arayip kizina nisan yuzuklerinin nasil alincagini soruyo..cevabini alincada evet bende oyle biliyordum diyo..yani bana nispet yapar gibi.. sadece paylasmak amacli yazdim zaten..yoksa degistirecegim bisey yokki gecmis zaman..ben kocamla mutlu olayim yeter..ama boyle seyler keske yasanmasa..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…